Astralna projekcija iskustva

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 11 sij 2020 10:54

Ja primjerice ne vidim poantu u astralnoj projekciji, iako je ona moguća i ovisno o predispozicijama čovjek može lebditi bliže ili dalje, u nižoj ili višoj dimenziji. No, što se zapravo time postiže i koja je svrha astralne projekcije?
Freedom awaits, open the gates

prostorvrijeme
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 svi 2019 01:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la prostorvrijeme » 25 sij 2020 18:16

Koliko sam ja to shvatila - ukratko - da upoznaš više sfere postojanja tako da kad osoba umre - ne ode ponovno u proces rađanja/umiranja (reinkarnacije) već se može izdići iznad toga, znaš što te čeka i znaš kuda treba ići.
Rekli su mi da je dosta toga objašnjeno u tibetanskoj knjizi življenja i umiranja, al nisam ju još pročitala pa ne znam što tamo kažu 🤔

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la degenereginald » 25 sij 2020 20:01

^aj pročitaj pa javi. :D
I have no money and I have to scream.

prostorvrijeme
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 svi 2019 01:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la prostorvrijeme » 25 sij 2020 20:05

Mislim da bi to moglo potrajati :shinner:

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 26 sij 2020 10:31

prostorvrijeme je napisao/la:
25 sij 2020 18:16
Koliko sam ja to shvatila - ukratko - da upoznaš više sfere postojanja tako da kad osoba umre - ne ode ponovno u proces rađanja/umiranja (reinkarnacije) već se može izdići iznad toga, znaš što te čeka i znaš kuda treba ići.
Rekli su mi da je dosta toga objašnjeno u tibetanskoj knjizi življenja i umiranja, al nisam ju još pročitala pa ne znam što tamo kažu 🤔
Iznad ciklusa samsare se možeš izdići ako odradiš karmu i dovoljno duhovno napreduješ. Tolika bagra radi astralnu projekciju, čisto sumnjam da će im to moći omogućiti bijeg od reinkarnacije :D. Reinkarnacija je pod zakonom karme, a postoji više vrsta karme, na neku možemo direktno utjecati, na neku ne, s time da novu stvaramo svakom radnjom koju napravimo.
Astralnom možemo samo po astralu brijati, a astral je samo nevidljivi dio materijalne dimenzije opet.

Nisam ni ja čitala tu tibetansku, ali me zanima. Samo sam čitala Yoga sanjanja, isto tibetansku, tu se pak spominjalo kako određenim snovima možemo odraditi određenu karmu i kako lucidno sanjati.
Freedom awaits, open the gates

prostorvrijeme
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 svi 2019 01:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la prostorvrijeme » 29 sij 2020 14:25

Haha bagra :D
Ima jedna knjiga na tu temu - Avanture izvan tijela - nikad ju nisam do kraja pročitala i davno je bilo kad sam ju čitala, ali ono čega se sjećam je upravo izdizanje van astrala. Znači, okej postigneš to da ju doživiš svaki put kad zaspeš, ali pitanje je što će osoba napraviti sa tim - dalje nastaviti brijat po astralu ili će krenuti npr rješavati neke svoje podsvjesne programe i na taj način i karmu i možda krenuti istraživati nivoe van astrala, a nekako mi se samim time čini da bi osoba mogla duhovno napredovati... Kažem mogla jer vjerojatno nije uvjet.
Mislim - ovo sve što ja pišem su neka moja nagađanja, osobni uvidi i sastavljanje slike što bi bilo kad bi bilo :D

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 05 vel 2020 01:09

prostorvrijeme je napisao/la:
29 sij 2020 14:25
Haha bagra :D
Ima jedna knjiga na tu temu - Avanture izvan tijela - nikad ju nisam do kraja pročitala i davno je bilo kad sam ju čitala, ali ono čega se sjećam je upravo izdizanje van astrala. Znači, okej postigneš to da ju doživiš svaki put kad zaspeš, ali pitanje je što će osoba napraviti sa tim - dalje nastaviti brijat po astralu ili će krenuti npr rješavati neke svoje podsvjesne programe i na taj način i karmu i možda krenuti istraživati nivoe van astrala, a nekako mi se samim time čini da bi osoba mogla duhovno napredovati... Kažem mogla jer vjerojatno nije uvjet.
Mislim - ovo sve što ja pišem su neka moja nagađanja, osobni uvidi i sastavljanje slike što bi bilo kad bi bilo :D
Imam tu knjigu doma, ali isto mislim da ju nisam do kraja pročitala. Naprosto je dosadna i sve se ponavlja. One njegove vježbe pa prolasci kroz zidove i ništa zapravo korisno nisam našla tada kad sam ju čitala :confused:
Freedom awaits, open the gates

prostorvrijeme
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 svi 2019 01:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la prostorvrijeme » 07 vel 2020 20:44

Vidiš kako se dojmovi razlikuju ;) meni je bila strašno zanimljiva i u tom periodu dok sam čitala tu knjigu i ostalu literaturu o svjesnom sanjanju, imala sam gotovo svakodnevno lucidne snove i povremeno astralnu projekciju.

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 28 vel 2020 14:58

prostorvrijeme je napisao/la:
07 vel 2020 20:44
Vidiš kako se dojmovi razlikuju ;) meni je bila strašno zanimljiva i u tom periodu dok sam čitala tu knjigu i ostalu literaturu o svjesnom sanjanju, imala sam gotovo svakodnevno lucidne snove i povremeno astralnu projekciju.
Bogme da, sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto sisa. To si vježbala astralnu po njegovim vježbama ili? Kako si danas s lucidnim snovima?
Freedom awaits, open the gates

prostorvrijeme
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 svi 2019 01:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la prostorvrijeme » 06 ožu 2020 08:45

In_obscuro je napisao/la:
28 vel 2020 14:58
prostorvrijeme je napisao/la:
07 vel 2020 20:44
Vidiš kako se dojmovi razlikuju ;) meni je bila strašno zanimljiva i u tom periodu dok sam čitala tu knjigu i ostalu literaturu o svjesnom sanjanju, imala sam gotovo svakodnevno lucidne snove i povremeno astralnu projekciju.
Bogme da, sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto sisa. To si vježbala astralnu po njegovim vježbama ili? Kako si danas s lucidnim snovima?
Ma u biti sam počela zapisivati snove koji su postajali intenzivniji, i automatski sam nekako bila i svjesnija da sanjam, a poklopilo se da sam u to neko vrijeme čitala knjigu i još neke stvari na tu temu pa sam isprobavala razne vježbice (a ne sjećam se više koje su bile iz te knjige) - tipa otišla bih ranije spavati i onda prije nego zaspem bih zamišljala kako hodam po stanu i istražujem svaki detalj kojeg se mogu sjetiti, tokom dana bih si postavljala pitanje da li sanjam ili sam budna, a u snovima kada bih postala svjesna da sanjam - obično bih gledala u ruke, a za astralnu projekciju se više ne sjećam kako se dešavala ehhhh...
A više ne radim te vježbe pa se i to smanjilo, dobro si me sjetila da krenem ponovno sa ovim vježbama dok sam budna 😁 pa se možda dogodi nešto i dok sanjam 🤔

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 15 tra 2020 09:41

Interesantno, imala sam negdje isto neke vježbe za lucidne snove, ali nisam ih isprobala. Možda bih i mogla :veryhappydance:
Freedom awaits, open the gates

Avatar
Xyra
Postovi: 20
Pridružen/a: 02 srp 2013 20:51

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la Xyra » 15 tra 2020 14:16

Ja sam doživjela spontano astralnu projekciju u snu prije par mjeseci i bilo je jako intenzivno. To se dogodilo ujutro, kao da me neka sila uhvatila za lopatice i povukla u vis i u trenutku kad sam već glavom prolazila kroz strop sam se probudila, vjerojatno od straha. A što mi je jako fascinantno - još par minuta nakon što sam se probudila iz sna sam osjećala jake trnce na lopaticama, bas na tom mjestu gdje me ta energija povukla

Astralna projekcija, lucidni snovi i izvantjelesna iskustva su me jako zanimali dok sam bila srednjoškolske dobi, tada sam najviše čitala o tome i bila opsjednuta time, ali nisam imala dovoljno volje i strpljenja vježbati, na žalost. Apsolutno mislim da svatko od nas to može

Najintenzivnije izvantjelesno iskustvo koje sam ikad imala je bilo sa 6-7 godina. Sjecam se da sam sjedila na sofi i odjednom kao da sam usla u drugu dimenziju, drugi život. Sva iskustva i memorija su mi bili izbrisani, nisam više znala sto znaci biti covjek, kao da sam bila netko drugi i stvari oko mene su me fascinirale. Sjecam se da sam gledala u fotelju ispred sebe i pomislila: vaaau, znaci to je to sto zovemo fotelja.
Nisam tada nikome ispricala sto mi se dogodilo, prije svega jer nisam znala rijecima opisati. Znala sam da to nije "normalno" i nisam imala nikoga kome to mogu reci u povjerenju
Slucajno sam naisla na jednog lika na YT koji je imao isto to iskustvo, ali pod utjecajem dmt-a

Ako je netko imao slicna iskustva ili zna o cem pricam, slobodno se javite

Ovo je daleko najdraza mi tema na ovom forumu

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la degenereginald » 15 tra 2020 16:47

Ja sam se jednom probudila iz noćne more tako da sam se skroz uspravila u krevetu.
I have no money and I have to scream.

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 17 tra 2020 08:49

Xyra je napisao/la:
15 tra 2020 14:16
Ja sam doživjela spontano astralnu projekciju u snu prije par mjeseci i bilo je jako intenzivno. To se dogodilo ujutro, kao da me neka sila uhvatila za lopatice i povukla u vis i u trenutku kad sam već glavom prolazila kroz strop sam se probudila, vjerojatno od straha. A što mi je jako fascinantno - još par minuta nakon što sam se probudila iz sna sam osjećala jake trnce na lopaticama, bas na tom mjestu gdje me ta energija povukla

Astralna projekcija, lucidni snovi i izvantjelesna iskustva su me jako zanimali dok sam bila srednjoškolske dobi, tada sam najviše čitala o tome i bila opsjednuta time, ali nisam imala dovoljno volje i strpljenja vježbati, na žalost. Apsolutno mislim da svatko od nas to može

Najintenzivnije izvantjelesno iskustvo koje sam ikad imala je bilo sa 6-7 godina. Sjecam se da sam sjedila na sofi i odjednom kao da sam usla u drugu dimenziju, drugi život. Sva iskustva i memorija su mi bili izbrisani, nisam više znala sto znaci biti covjek, kao da sam bila netko drugi i stvari oko mene su me fascinirale. Sjecam se da sam gledala u fotelju ispred sebe i pomislila: vaaau, znaci to je to sto zovemo fotelja.
Nisam tada nikome ispricala sto mi se dogodilo, prije svega jer nisam znala rijecima opisati. Znala sam da to nije "normalno" i nisam imala nikoga kome to mogu reci u povjerenju
Slucajno sam naisla na jednog lika na YT koji je imao isto to iskustvo, ali pod utjecajem dmt-a

Ako je netko imao slicna iskustva ili zna o cem pricam, slobodno se javite

Ovo je daleko najdraza mi tema na ovom forumu

Sjećaš li se što je prethodilo tom iskustvu u fotelji? Ili ne možeš povezati ni s čim, a samo se spontano dogodilo?

Djeca su jako prijemčiva i otvorena uma nenapunjenog strahova pa se valjda i većina intenzivnijih iskustava događa u doba djetinjstva.

Moje najjače je bio s nekih 12 godina kada sam usred tretmana kristalima odletjela kilometrima iznad tijela. Bilo mi je jezivo jer sam tolikom brzinom jurila, a tijelo nepomično, ne možeš ništa. Sjećam se samo da su mi kasnije oči imale intenzivniju boju, kao da imam nekoliko šarenica.
Freedom awaits, open the gates

Avatar
Xyra
Postovi: 20
Pridružen/a: 02 srp 2013 20:51

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la Xyra » 17 tra 2020 21:20

Znam samo da sam sjedila pred TV-om i zagledala se sa strane u jednu tocku. Bila sam opustena i fokusirana, misli su mi bile prazne... moja teorija je da sam usla u meditativno stanje. I sve se to dogadalo dok sam bila potpuno budna, naravno. Nisam u ni jednom trenutku sklopila oci. To iskustvo je trajalo svega par sekundi, mozda 10-20 sek max.

Inace sam jako losa u meditiranju. Cim sjednem na krevet s namjerom da meditiram, instantno pocnem zijevati i nikako ne mogu uzeti dovoljno zraka, toliko da mi suze idu na oci. I tako svaki put. Prestrasno
A ako meditiram na lezecki onda obicno zaspim :gigglenod:

Avatar
In_obscuro
Postovi: 103
Pridružen/a: 12 tra 2017 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 17 tra 2020 21:53

Xyra je napisao/la:
17 tra 2020 21:20
Znam samo da sam sjedila pred TV-om i zagledala se sa strane u jednu tocku. Bila sam opustena i fokusirana, misli su mi bile prazne... moja teorija je da sam usla u meditativno stanje. I sve se to dogadalo dok sam bila potpuno budna, naravno. Nisam u ni jednom trenutku sklopila oci. To iskustvo je trajalo svega par sekundi, mozda 10-20 sek max.
Zanimljivo iskustvo, je li nakon toga bilo još kakvih sličnih iskustava?
Xyra je napisao/la:
17 tra 2020 21:20
Inace sam jako losa u meditiranju. Cim sjednem na krevet s namjerom da meditiram, instantno pocnem zijevati i nikako ne mogu uzeti dovoljno zraka, toliko da mi suze idu na oci. I tako svaki put. Prestrasno
A ako meditiram na lezecki onda obicno zaspim :gigglenod:
:hihi: I moje meditacije su često u zijevanju pa se držim radije mantra yoge jer tu bar imam neki fokus, inače mozak bye bye.

Ležanje si ne dopustim, zadnje sam si pustila vođenu meditaciju koja se sastojala i od teškog filozofskog dijela, vrlo zanimljivog, no onda sam shvatila da je od zadnjeg pojma koji sam percipirala prošlo par minuta pa sam prestala prakticirati meditativno ležanje :lol:
Freedom awaits, open the gates

Avatar
Xyra
Postovi: 20
Pridružen/a: 02 srp 2013 20:51

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la Xyra » 20 tra 2020 17:04

In_obscuro je napisao/la:
17 tra 2020 21:53

Zanimljivo iskustvo, je li nakon toga bilo još kakvih sličnih iskustava?
Slicnih nije
In_obscuro je napisao/la:
17 tra 2020 21:53

:hihi: I moje meditacije su često u zijevanju pa se držim radije mantra yoge jer tu bar imam neki fokus, inače mozak bye bye.

Ležanje si ne dopustim, zadnje sam si pustila vođenu meditaciju koja se sastojala i od teškog filozofskog dijela, vrlo zanimljivog, no onda sam shvatila da je od zadnjeg pojma koji sam percipirala prošlo par minuta pa sam prestala prakticirati meditativno ležanje :lol:
Ma najbolje ponijet MJ, otic negdje u prirodu di nema puno ljudi i slusalice na usi... najproduktivnije i kreativnije ideje ikad!

goxolina
Postovi: 321
Pridružen/a: 17 kol 2016 13:18

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la goxolina » 27 tra 2020 18:12

Xyra je napisao/la:
15 tra 2020 14:16
... Sjecam se da sam sjedila na sofi i odjednom kao da sam usla u drugu dimenziju, drugi život. Sva iskustva i memorija su mi bili izbrisani, nisam više znala sto znaci biti covjek, kao da sam bila netko drugi i stvari oko mene su me fascinirale
Mozes ovo malo objasniti, moze i na pm, mislim ne cudim se ja bas predmetima, ali ovo sto ti opisujes ...zvuci poznato, ne znam jeli spada pod astralnu projekciju (to je apsolutno drugi pojam), ali meni se cesto dogadja prelazak u paralelne svemire, ja to tako zovem. Pa bilo bi lijepo popricati :)

Odgovorite