Astralna projekcija iskustva

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
In_obscuro
Spol/rod: žensko

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la In_obscuro » 11 sij 2020 10:54

Ja primjerice ne vidim poantu u astralnoj projekciji, iako je ona moguća i ovisno o predispozicijama čovjek može lebditi bliže ili dalje, u nižoj ili višoj dimenziji. No, što se zapravo time postiže i koja je svrha astralne projekcije?
Freedom awaits, open the gates

prostorvrijeme
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la prostorvrijeme » 25 sij 2020 18:16

Koliko sam ja to shvatila - ukratko - da upoznaš više sfere postojanja tako da kad osoba umre - ne ode ponovno u proces rađanja/umiranja (reinkarnacije) već se može izdići iznad toga, znaš što te čeka i znaš kuda treba ići.
Rekli su mi da je dosta toga objašnjeno u tibetanskoj knjizi življenja i umiranja, al nisam ju još pročitala pa ne znam što tamo kažu 🤔

degenereginald
cryptid

Post Postao/la degenereginald » 25 sij 2020 20:01

^aj pročitaj pa javi. :D
Straight outta bed.

prostorvrijeme

Post Postao/la prostorvrijeme » 25 sij 2020 20:05

Mislim da bi to moglo potrajati :shinner:

In_obscuro

Post Postao/la In_obscuro » 26 sij 2020 10:31

prostorvrijeme je napisao/la:
25 sij 2020 18:16
Koliko sam ja to shvatila - ukratko - da upoznaš više sfere postojanja tako da kad osoba umre - ne ode ponovno u proces rađanja/umiranja (reinkarnacije) već se može izdići iznad toga, znaš što te čeka i znaš kuda treba ići.
Rekli su mi da je dosta toga objašnjeno u tibetanskoj knjizi življenja i umiranja, al nisam ju još pročitala pa ne znam što tamo kažu 🤔
Iznad ciklusa samsare se možeš izdići ako odradiš karmu i dovoljno duhovno napreduješ. Tolika bagra radi astralnu projekciju, čisto sumnjam da će im to moći omogućiti bijeg od reinkarnacije :D. Reinkarnacija je pod zakonom karme, a postoji više vrsta karme, na neku možemo direktno utjecati, na neku ne, s time da novu stvaramo svakom radnjom koju napravimo.
Astralnom možemo samo po astralu brijati, a astral je samo nevidljivi dio materijalne dimenzije opet.

Nisam ni ja čitala tu tibetansku, ali me zanima. Samo sam čitala Yoga sanjanja, isto tibetansku, tu se pak spominjalo kako određenim snovima možemo odraditi određenu karmu i kako lucidno sanjati.

prostorvrijeme

Post Postao/la prostorvrijeme » 29 sij 2020 14:25

Haha bagra :D
Ima jedna knjiga na tu temu - Avanture izvan tijela - nikad ju nisam do kraja pročitala i davno je bilo kad sam ju čitala, ali ono čega se sjećam je upravo izdizanje van astrala. Znači, okej postigneš to da ju doživiš svaki put kad zaspeš, ali pitanje je što će osoba napraviti sa tim - dalje nastaviti brijat po astralu ili će krenuti npr rješavati neke svoje podsvjesne programe i na taj način i karmu i možda krenuti istraživati nivoe van astrala, a nekako mi se samim time čini da bi osoba mogla duhovno napredovati... Kažem mogla jer vjerojatno nije uvjet.
Mislim - ovo sve što ja pišem su neka moja nagađanja, osobni uvidi i sastavljanje slike što bi bilo kad bi bilo :D

In_obscuro

Post Postao/la In_obscuro » 05 vel 2020 01:09

29 sij 2020 14:25
Haha bagra :D
Ima jedna knjiga na tu temu - Avanture izvan tijela - nikad ju nisam do kraja pročitala i davno je bilo kad sam ju čitala, ali ono čega se sjećam je upravo izdizanje van astrala. Znači, okej postigneš to da ju doživiš svaki put kad zaspeš, ali pitanje je što će osoba napraviti sa tim - dalje nastaviti brijat po astralu ili će krenuti npr rješavati neke svoje podsvjesne programe i na taj način i karmu i možda krenuti istraživati nivoe van astrala, a nekako mi se samim time čini da bi osoba mogla duhovno napredovati... Kažem mogla jer vjerojatno nije uvjet.
Mislim - ovo sve što ja pišem su neka moja nagađanja, osobni uvidi i sastavljanje slike što bi bilo kad bi bilo :D
Imam tu knjigu doma, ali isto mislim da ju nisam do kraja pročitala. Naprosto je dosadna i sve se ponavlja. One njegove vježbe pa prolasci kroz zidove i ništa zapravo korisno nisam našla tada kad sam ju čitala :confused:

prostorvrijeme

Post Postao/la prostorvrijeme » 07 vel 2020 20:44

Vidiš kako se dojmovi razlikuju ;) meni je bila strašno zanimljiva i u tom periodu dok sam čitala tu knjigu i ostalu literaturu o svjesnom sanjanju, imala sam gotovo svakodnevno lucidne snove i povremeno astralnu projekciju.

In_obscuro

Post Postao/la In_obscuro » 28 vel 2020 14:58

07 vel 2020 20:44
Vidiš kako se dojmovi razlikuju ;) meni je bila strašno zanimljiva i u tom periodu dok sam čitala tu knjigu i ostalu literaturu o svjesnom sanjanju, imala sam gotovo svakodnevno lucidne snove i povremeno astralnu projekciju.
Bogme da, sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto sisa. To si vježbala astralnu po njegovim vježbama ili? Kako si danas s lucidnim snovima?

prostorvrijeme

Post Postao/la prostorvrijeme » 06 ožu 2020 08:45

In_obscuro je napisao/la:
28 vel 2020 14:58
07 vel 2020 20:44
Bogme da, sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto sisa. To si vježbala astralnu po njegovim vježbama ili? Kako si danas s lucidnim snovima?
Ma u biti sam počela zapisivati snove koji su postajali intenzivniji, i automatski sam nekako bila i svjesnija da sanjam, a poklopilo se da sam u to neko vrijeme čitala knjigu i još neke stvari na tu temu pa sam isprobavala razne vježbice (a ne sjećam se više koje su bile iz te knjige) - tipa otišla bih ranije spavati i onda prije nego zaspem bih zamišljala kako hodam po stanu i istražujem svaki detalj kojeg se mogu sjetiti, tokom dana bih si postavljala pitanje da li sanjam ili sam budna, a u snovima kada bih postala svjesna da sanjam - obično bih gledala u ruke, a za astralnu projekciju se više ne sjećam kako se dešavala ehhhh...
A više ne radim te vježbe pa se i to smanjilo, dobro si me sjetila da krenem ponovno sa ovim vježbama dok sam budna 😁 pa se možda dogodi nešto i dok sanjam 🤔

Odgovorite