Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Gost

Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la Gost » 29 tra 2010 14:16

Koja vam je osobna filozofija?
Imate li neki ključ po kojem se vodite? Jutarnju mantru? Rituale svaki dan, za sreću?
Vjerujete li u ove new age priče kao što je "the secret", "zakon privlačnosti", "samoispunjavajuće proročanstvo" i sl.?
Ako primjenjujete nešto od toga, dal pali pa da i ja pokušam? :D

Što se mene tiče, čvrsti sam pobornik one da se ponašam prema drugima kako želim da se ponašaju prema meni. Osim toga, mantram si da moram karpati svaki dan.
Cura mi stalno govori da moram razmišljati pozitivno, pa i to radim, kad me ona podsjeti. :D

Što je sa vama?

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la Kroacija » 29 tra 2010 14:53

nemam kljuceve, parole vodilje, mantre nit ista. :pivo: i uvijek mi je bilo posprdno citati pizdarije u tudjim profilima, kao, moja zivotna filozofija je carpe diem, quod me nutrit, me destruit i ostale krilatice :D inspirirajuce jesu, da, ali kod mene to traje onih 9 sekundi dok je procitam, eventualno pokoja zasluzi fejsbuk status jer odrazava moje trenutno s(t, r)anje pa mi je fun zbog analogije.
odgledala sam the secret, osjecala sam se kao na zescem brainwashu, unervozilo me :D ne kazem da nema istine u vecini tih inspirativnih baljezgarija, sve te knjige kako postati sretan covjek u 6 dana i sl., ali ne brijem previse na to.
vodim se svojim destruktivnim karakterom i iskrenoscu u miksu sa impulzivnoscu zbog kojih uvijek najebem, to je dovoljno za uciti na greskama :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la tamara3 » 29 tra 2010 15:01

Vjerujem da su misli energija koja se materijalizira na nekoj razini, pa shodno tome i vjerujem da treba paziti što se misli. Ali meni to baš i ne uspijeva, vječno se negdje samosabotiram. Al' radim na tome.
Konkretnu mantru nemam, samo pokušavam to nekako iskontrolirati jer me zbilja znaju oprati teški crnjaci.

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la zee » 29 tra 2010 15:13

kod mene je 'čaša uvijek napola puna' i to mi je konstantna osobna filozofija...jednostavno, bez previše filozofiranja :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la Kroacija » 29 tra 2010 15:15

ReatheMisfit je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:quod me nutrit, me destruit
Angelina Jolie i njena tetovaža inspirira mase.:D

Nikad, baš nikad, nisi razmišljala o nečemu i to htjela, da ti se ostvarilo?
Ili pomislila da će se neka glupost desiti, i desila se?
:D ako pozitivnije sagledamo, bolje to nego Winona forever, pa ju poslije moras retusirati u Wino forever :D
pa, razmisljala sam ja o svacem i ponesto bi se i ostvarilo, ali nikad ne bih povezivala sa visom silom vec ispraznim slucajnostima :D povezivanje vise koristim u ljubavnim eskapadama (citaj o destruktivnosti gore :D ).
zanimljiva cinjenica je da sam par dana nakon the secreta pocela intenzivno razmisljati o tih 200kn koje mi je kronicno i ocajnicki trebalo za do zadra, nakon cega je baka odlucila darovati mi, ne znajuci da idem, upravo 200 :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la tamara3 » 29 tra 2010 15:17

Isprazne slučajnosti malo sutra, a-a!

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la phos » 29 tra 2010 15:43

ne vjerujem u slucajnosti.vjerujem da se sve dogada s razlogom,bilo dobro ili lose.ako nista drugo sticem zivotno iskustvo,a i uijek se nastojim umiriti onom dobro poznatom "pa nije to najvece zlo na svijetu"
:)
(po uvjerenju sam agnosticist tako da nista ne prepustam onom gore :) )
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
vjev
Postovi: 68
Pridružen/a: 28 svi 2010 16:46
Spol/rod: muško

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la vjev » 28 svi 2010 21:47

Moj životni stav bljutavo podjeća na neko religijsko naklapanje. Međutim, nemam nikakve veze s religijom. Ono je: ne učiniti ništa drugome što ne želiš da drugi učini tebi. A ovo se dobro uzklađuje s mojim vjerovanjem u postojanje kruga života (reinkarnacije). Dakle, nemoj likovati, da sutra ne dobiješ po prstima.
Slažem se s tamara3 - nema slučajnosti. Svi smo mi, zapravo, lutke na koncu kojeg povlče gore u duhovnom svemiru. Postoji puno primjera kojim se to može dokazati, a među njima su i poznate priče ljudi koji su doživjeli "izkustvo blizu smrti". U svemiru ne vlada kaos, već program. Jedini kaos koji postoji prave ljudi.

moonsorrow
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 srp 2007 07:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la moonsorrow » 30 svi 2010 09:05

invalid_user je napisao/la:nemam kljuceve, parole vodilje, mantre nit ista. :pivo: i uvijek mi je bilo posprdno citati pizdarije u tudjim profilima, kao, moja zivotna filozofija je carpe diem, quod me nutrit, me destruit i ostale krilatice :D inspirirajuce jesu, da, ali kod mene to traje onih 9 sekundi dok je procitam, eventualno pokoja zasluzi fejsbuk status jer odrazava moje trenutno s(t, r)anje pa mi je fun zbog analogije.
odgledala sam the secret, osjecala sam se kao na zescem brainwashu, unervozilo me :D ne kazem da nema istine u vecini tih inspirativnih baljezgarija, sve te knjige kako postati sretan covjek u 6 dana i sl., ali ne brijem previse na to.
vodim se svojim destruktivnim karakterom i iskrenoscu u miksu sa impulzivnoscu zbog kojih uvijek najebem, to je dovoljno za uciti na greskama :D
obično takvi šta si nabiju te filozofije na mjesto di ih svi mogu pročitati wanna be "ja se držim toga" nemaju nit pojma pojasnit i proanalizirat taj citat
"Ja sam plod ove civilizacije, ali ne i njen sljedbenik"
(Satan Panonski)

moonsorrow
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 srp 2007 07:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la moonsorrow » 30 svi 2010 09:14

phos je napisao/la:ne vjerujem u slucajnosti.vjerujem da se sve dogada s razlogom,bilo dobro ili lose.ako nista drugo sticem zivotno iskustvo,a i uijek se nastojim umiriti onom dobro poznatom "pa nije to najvece zlo na svijetu"
:)
(po uvjerenju sam agnosticist tako da nista ne prepustam onom gore :) )
ja vjerujem i u slučajnosti i u sudbinu. recimo, slučajnost; vjeruješ u nešto....pronađeš osobu za koju misliš da je to to, hodate par godina, nadopunjujete se mislima, riječima, sklad. lalala...a na kraju, dese se sranja, skontaš da se tad svaka slučajnost činila ko sudbina. treba vjerovati u sudbinu ali ne se prenagliti. vjerovati zdravom pameti. tad neće biti razočaranja.
sudbina; kod one slučajnosti šta si mislio da je sudbina, kad sve završi i prođe razočaranje, shvatiš da ti je ta situacija i taj put života otvorila hrpu sljedećih vrata, ljudi za upoznati, stvari za otkriti-....i to je onda tad nešto što se desilo s razlogom. sudbina je tad valjd prije odredila razočaranje. nakon kiše dolazi sunce. lala. i nakon sunca kiša. i tako ta kolotečina.
a ko zna. logično može biti i da je svaka slučajnost sudbina
"Ja sam plod ove civilizacije, ali ne i njen sljedbenik"
(Satan Panonski)

michelle

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la michelle » 05 lip 2010 12:46

Ne vjerujem u filozofiju koju propagira "Secret", mada bi bilo lijepo da tako stvari funkcioniraju... to mi se čini kao filozofija onih koji su imali sreće u životu da im se sve posložilo kako treba... ima i takvih, da, ali ima i onih koje se rode pod manje sretnom zvijezdom pa se muče kroz život kako bi nešto postigli i ostvarili... činjenica je da ne ostvare svi svoje sne ma koliko se trudili i vjerovali u njih!
"Samoispunjujuće proročanstvo".. eh to me malo više zaokupilo u zadnje vrijeme... još sam u neizvjesnosti dali da to prihvatim kao činjenicu koja sama sebe proziva ili kao naklapanja da opet ne treba gledati sa sumnjom prema naprijed... ali zašto se ta sumnja ne pojavljuje uvijek, nego samo nekad... brijem da tu igra intuicija koja bi nam trebala pomoći pri izboru...
Sve se više okrećem sebi i vlastitom nahođenju, pokušavam bit svjesnija svijeta oko sebe, možda sam se počela furat na ono "SADA!", da, to mi se nekak jedino čini prihvatljivim od svih ovdašnjih tlapnji...

Vjerujem da svojom interakcijom možemo širiti pozitivu oko sebe, da pojedinac može pokrenuti promjenu, da čineči dobro drugome možemo proširiti svijest ostalih, vjerujem da svijet može biti bolji, ali da je velika uloga na nama samima...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la jpeg » 05 lip 2010 13:54

ja uvijek izabirem najcrnji scenarij pa sve sto se dogodi moze biti samo bolje od toga :D
a i kad se fokusiras na pozitivne strane problema, uvijek je casa dovoljno puna :)

Avatar
blueeyes
Postovi: 168
Pridružen/a: 20 svi 2010 14:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la blueeyes » 05 lip 2010 17:54

mislim da kad sam ja dobro,privlačim i dobru energiju od drugih na sebe...
i da..imam potkovu na ulaznim vratima...ako se to broji u nešto :sarkasticna:

Avatar
strange
cudnovata
Postovi: 97
Pridružen/a: 21 sij 2006 12:49

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la strange » 06 lip 2010 19:58

Mantra? U zadnje vrijeme.... "be strong, be strong, be strong, be strong, be strong..." Ali opcenito da....ne cini drugima ono sto ne zelis da bude ucinjeno tebi ilitiga, sve se vraca sve se placa. :rap:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la Kroacija » 08 lip 2010 02:17

michelle je napisao/la: "Samoispunjujuće proročanstvo".. eh to me malo više zaokupilo u zadnje vrijeme... još sam u neizvjesnosti dali da to prihvatim kao činjenicu koja sama sebe proziva ili kao naklapanja da opet ne treba gledati sa sumnjom prema naprijed... ali zašto se ta sumnja ne pojavljuje uvijek, nego samo nekad... brijem da tu igra intuicija koja bi nam trebala pomoći pri izboru...

djelomicno (mi) je i zanimljiv koncept tog "samoispunjujuceg prorocanstva" samo zbog ukazivanja na nesvjesno ljudsko ponasanje - ogranicavanje horizonata i vlastite propuste percepcije. to je sve pametno sto mogu iscrpiti iz te cijele teorije i sacuvati eventualno za individualnu/vlastitu analizu. inace fraza vuce etimoloske korijene iz grcke mitologije i gle cuda :D radi se o kiparu koji je dubokim vjerovanjem da to moze, ozivio kip zene u koju se zaljubio nakon sto ju je isklesao :D inace, ne priznajem te express-alternativne nacine "poboljsanja vlastitog ja" shortcutom nekog slavnog termina od rijec-dvije koji mam poprime milijune fanatika diljem svijeta, interesantno je primjecivati kako se svjetina da jako brzo voditi (i nametati to drugima) necim sto "zvuci pametno", kapitalizirati isto i etiketirati kao zivotnu vodilju, dok netko drugi ne prosere nest "pametnije", niti na kraj pameti razmisljajuci da su individue, covjek sam sebi ergo, najbolji kljucevi vlastite psihologije i filozofije.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Osobne filozofije, vjerovanja, mantre i sl.?

Post Postao/la phos » 08 lip 2010 07:43

moonsorrow je napisao/la:
phos je napisao/la:ne vjerujem u slucajnosti.vjerujem da se sve dogada s razlogom,bilo dobro ili lose.ako nista drugo sticem zivotno iskustvo,a i uijek se nastojim umiriti onom dobro poznatom "pa nije to najvece zlo na svijetu"
:)
(po uvjerenju sam agnosticist tako da nista ne prepustam onom gore :) )
ja vjerujem i u slučajnosti i u sudbinu. recimo, slučajnost; vjeruješ u nešto....pronađeš osobu za koju misliš da je to to, hodate par godina, nadopunjujete se mislima, riječima, sklad. lalala...a na kraju, dese se sranja, skontaš da se tad svaka slučajnost činila ko sudbina. treba vjerovati u sudbinu ali ne se prenagliti. vjerovati zdravom pameti. tad neće biti razočaranja.
sudbina; kod one slučajnosti šta si mislio da je sudbina, kad sve završi i prođe razočaranje, shvatiš da ti je ta situacija i taj put života otvorila hrpu sljedećih vrata, ljudi za upoznati, stvari za otkriti-....i to je onda tad nešto što se desilo s razlogom. sudbina je tad valjd prije odredila razočaranje. nakon kiše dolazi sunce. lala. i nakon sunca kiša. i tako ta kolotečina.
a ko zna. logično može biti i da je svaka slučajnost sudbina
ja ne kazem da je svaki potez sudbina,ali ono sto je vazno i sto te odreduje kao osobu i tvoj zivotni put-to mislim da je odredeno sudbinom,ali nacin na koji ces doci do toga....to je na tebi i tvojim odabirima.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Odgovorite