Astralna projekcija sa znanstvenog stajališta

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 26 svi 2010 15:59

Niti sam igdje ušla u dijagnostiku, niti sam dala kejs djevojke koja ima sinkope ili što si već ti navela.

Samo sam dala jedan od mnogih primjera kako ponekad metodika može doskočiti problemu promatranja u prirodnom okruženju, prvi su mi na pamet pali ECG i Holter. Naravno da to nije ni prvo ni zadnje.

Samo jedan od primjera. Ne znam iz čega iščitavaš da bih ja bilo što takvo napravila. Iako, u nekim slučajevima (možda ne i u slučaju tvoje djevojke) bi bilo dovoljno.

No, navikla sam da ti pišeš u bijesu prije nego do 10 izbrojiš, pa neću zamjeriti.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Zita » 26 svi 2010 16:05

E da-sad znam na koga me podsjecas :)
Na onog dopisnika iz Osijeka koji se javlja u Otvorenom.
Ako ti se napise sto ti ne odgovara odmah su ljudi ili bijesni ili te omalovazavaju, ne postuju, vrijedaju itd...
ajd, ak vjerujes u to-samo daj ;)

"moje djevojke" nisam nigdje napisala moja djevojka. cak sam pisala i u muskom rodu al to si valjda propustila u onom brojanju do 10 ;)
pozdrav
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 26 svi 2010 16:12

Zita je napisao/la: i to je toliko prestrasi i unistava da dolazi do potrebe psihijatrijskog lijecenja.
Odatle, a i pretpostavih da je djevojka, jer je ovakav slučaj većinom kod djevojaka s hipertireozom.

Anyway, nisam ulazila u dijagnostiku, niti išta slično, primjer s Holterom je legitiman.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Zita » 26 svi 2010 16:14

instant forumska dijagnostika :haha: jos bolje
drzi se ti svog znanstvenog ;)
ajd uzivaj
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 26 svi 2010 16:16

Zita je napisao/la:instant forumska dijagnostika :haha: jos bolje
drzi se ti svog znanstvenog ;)
ajd uzivaj
I tvoja hipotetska situacija, darlin' :D
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la nexus 6 » 26 svi 2010 16:38

Ne mogu se složit potpuno ni s jednom stranom, mogu samo biti negdje u sredini. Kako izmjerit neke stvari koje su nematerijalne i nemjerljive ako takve stvari, pojave postoje? Kojim instrumentom? Da li su paranormalne pojave stvarno paranormalne ili ih se sve može svrstat pod nevjerojatne slučajnosti. Zašto uopće postoji čovjek i Svijet i kako smo nastali? Ima 100 miliona teorija od kojih će svatko izabrat jednu. Jedni da je nastao od majmuna, a drugi da nas je stvorio Bog ili big bang ili nešt stoto. No možda nijedna nema veze sa stvarnošću jer jebe mi se kaj raznorazni znanstvenici tvrde kad su to samo teorije. Tak da ću i ja izabrat jednu, a to je da nas je stvorio čudnovati kljunaš, a ko je njega? Nismo li i mi sami paranormalna pojava, pa zašto onda ne bi postojale i druge? No svejedno, skeptik sam dok mi se ne dokaže suprotno, a pošto se to trenutno ne može dokazat opet se vraćamo na početak i vrtimo u krug. Možeš izabrat vjerovanje ili nevjerovanje, ali u biti štogod izabereš isto ti je. Treba samo imati open mind. Meni je paranormalno kad vidim ljude poput Paris Hilton i modnog mačka.
I`m in touch with humanity.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la roadkill » 26 svi 2010 17:05

ne vjerujem da postoje neobjasnjive stvari. samo one koje mi ne znamo objasniti, sto ih ne cini neobjasnjivim po sebi.

ovako osobno, sve ovo sto je sul. navela mi nekako vise lezi.
bring your mind into my head...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Bash » 26 svi 2010 20:07

Ako stvarno želim doć šta bliže istini o nekoj dosad neobjašnjenoj pojavi, izabirem onu teoriju koja je vjerojatnija. Je li vjerojatnije objašnjenje ono koje je nastalo samo iz usmenih svjedočanstava ili ono iza kojeg stoji znanost i objektivnost? Praksa pokazuje da je vjerojatnije ovo drugo. As simple as that.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Kroacija » 26 svi 2010 21:22

i agree. ovdje kao da je klanje oko nekog internog išjua. :emo:

backspace

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la backspace » 26 svi 2010 21:30

:D
ma zašto si im to sad rekla? sad će možda prestat. a to bi bila velika šteta za nas iz publike.
:D :D :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Kroacija » 26 svi 2010 21:51

rekla bih ti "znas mene", ali me ne znas :o
:D

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la pihach » 26 svi 2010 22:02

kaj je astralna projekcija?
ak moze na hrvatskom, pliz...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 27 svi 2010 07:09

sul. je napisao/la: OK, evo, zadnje moje riječi u ovoj temi, i samo ću ponoviti ono što sam već rekla. Meni poanta ove rasprave nije da sada tu dokazujem da nešto jest ili nije, to je na drugima da dokazuju, meni samo užasno smeta što su ljudi skloni, između dvaju mogućih objašnjenja, od kojih jedno ima solidnu znanstvenu osnovu, a drugo čak nije ni moguće testirati jer je toliko apsurdno - odabrati ovo potonje. Uvreda je inteligenciji, 'bemu.
A sta to nije moguce testirati?
da smo se u razvojnom procesu vodili tvojim stvaom,ne bismo daleko dogurali.jer i sama znas da je u masu slucajeva prvo postojala teorija,a onda se nalazio nacin dokazivanja.evo ti primjer mehanickog zakona akcije i reakcije (sile i protusile)-godinama ljudi vezu teorije i matematicke module i teoreme na temelju zakon,za koji su sad shvatili da mozda i ne funkcionira u potpunosti svoje definicije.i uostalom svi matematicki modeli,koji su itekako bitni za ovu temu-di je dokaz u prirodi za to?uzmi primjer koji hoces...od metoda konacnih elemenata pa na vise.sve se postavlja i nakon toga prilagodava.a ti tvrdis da je matematika egzaktna?!?!?!
a na visim stupnjevima pobija sama sebe preko niza modula i poveznica (kao postojanih!) koje dokazuju nesavrsenosti u nasem definiranju formula,pa se izmedu ostalog tako dokazuje koliko su nase postavke krive jer se dolazi do rjesenja da 2 nije jednako 2.
pa ako se to uzme u obzir,molim sve skeptike da prvo malo dublje udu u bit problema a onda pljuju po necemu o cemu nemaju neka prevelika znanja.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 27 svi 2010 07:14

sul. je napisao/la: Riječ "postojati" znači sama po sebi da mora biti dokazivo. Inače ne postoji.
to je samo tvoja teorija.
niti jedna vjera nije dokaziva,primjera radi.
ti si vjernik?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Ameli » 27 svi 2010 09:36

Neke stvari i situacije, nedaju se (zasad) znanstveno dokazati, ocigledno znanstvenici jos uvijek nisu pronasli pravi nacin kako bi takvo sto dokazali, kao sto i prije za mnoge druge stvari, dogadjaje i pojave, nisu imali. Ali iskljucivati mogust postojanja neceg, samo zbog tog nedostatka, hm?


Sanjala sam mnoge snove koji su se poklopili sa stvarnoscu ( katastrofa na Haitiju, tsunami u Indoneziji, smrt zarucnika itd.) dal ces ti ili bilo tko drugi vjerovat, ne interesira me. Slucajnost, moze biti, ali sto kad takve snove pocesto imas? Opet Slucajnost? Ne znam, a nit me briga. Mozes me smatrat frikusom, lazljivicom, sto god zelis, jer eto pa nema neka kamera koja bi snimila san, da Ti svojim ocima vidis i da bi ti to bio dokaz istinitosti moji rijeci i mogucnosti da se sto takvo moze sanjati.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 27 svi 2010 09:44

Ameli je napisao/la:Neke stvari i situacije, nedaju se (zasad) znanstveno dokazati, ocigledno znanstvenici jos uvijek nisu pronasli pravi nacin kako bi takvo sto dokazali, kao sto i prije za mnoge druge stvari, dogadjaje i pojave, nisu imali. Ali iskljucivati mogust postojanja neceg, samo zbog tog nedostatka, hm?


Sanjala sam mnoge snove koji su se poklopili sa stvarnoscu ( katastrofa na Haitiju, tsunami u Indoneziji, smrt zarucnika itd.) dal ces ti ili bilo tko drugi vjerovat, ne interesira me. Slucajnost, moze biti, ali sto kad takve snove pocesto imas? Opet Slucajnost? Ne znam, a nit me briga. Mozes me smatrat frikusom, lazljivicom, sto god zelis, jer eto pa nema neka kamera koja bi snimila san, da Ti svojim ocima vidis i da bi ti to bio dokaz istinitosti moji rijeci i mogucnosti da se sto takvo moze sanjati.
ma neeeeeeee :)
uvijek je postojao dokaz...za sve...
cak i onda kad su se grmljavine objasnjavale ka o ljutnja bogova!
a dokaz su bile munje.
mislim jasno je da smo u svojoj nesavrsenosti dosli do stanja u kojem moramo biti u pravu pa makar sve postavke bile krive.i to se ponavlja od kad postoji ljudska vrsta.
neznam samo kako bi se objasnilo onda neke medicinske teze isl. kao za sve postoje studije...sve je dokazivo...a ono nakon par godina..ups zajebali smo se!pa oke,normalno..tk oradi tja i grijesi,ali naglasavam da nije nuzno tocno ono sto pise u knjizi ili je netko stavio potpis ili postoji studija...
evo vam za primjer cjepivo mo-pa -ru...koliko god se cjepilo s njim...
ili evo ti nova 5u1!!!!jake studije......klinci zavrsavaju na hitno non-stop,zato jer je netko rekao da je pol crne noge nakon cjepiva ok reakcija?!?!?!
ma daj....
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 27 svi 2010 10:03

i kao smo dosli s AP na cjepiva ?!
:haha:
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 27 svi 2010 17:52

phos je napisao/la:
sul. je napisao/la: Riječ "postojati" znači sama po sebi da mora biti dokazivo. Inače ne postoji.
to je samo tvoja teorija.
niti jedna vjera nije dokaziva,primjera radi.
ti si vjernik?
Ne, nisam. O vjeri imam isti stav kao o astralnoj projekciji.

Aksiomi su temeljna istina i kao takvi nepobitni. Nikada nitko nije nijedan uspio pobiti. Ne vidim u čemu je problem. U teoremima koji se deduciraju iz aksioma može biti modeliranja i grešaka. No to ne čini matematiku "nečistom," nego samo ljude koji se njom bave pogrešivim.

Editirat ću opet samo da dodam: Ako se nešto smatra matematičkim dokazom teorema, znači da je neka tvrdnja dokazana za sve slučajeve, bez iznimki. To također čini teorem validnim. Ne poznajem isto slučaj u povijesti matematike gdje je jedan takav teorem pobijen.

Ono pobitno o čemu ti govoriš su konjekture. Tu se već može govoriti o "nečistoći".

Pozdrav,
sul..
Whatever makes you happy
Whatever you want

someone_else
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 svi 2010 19:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la someone_else » 27 svi 2010 19:45

da sam imala bar astralnu projekciju na poslu danas ka je doso sef :haha:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 27 svi 2010 22:43

sul. je napisao/la:
phos je napisao/la:
sul. je napisao/la: Riječ "postojati" znači sama po sebi da mora biti dokazivo. Inače ne postoji.
to je samo tvoja teorija.
niti jedna vjera nije dokaziva,primjera radi.
ti si vjernik?


Aksiomi su temeljna istina i kao takvi nepobitni. Nikada nitko nije nijedan uspio pobiti. Ne vidim u čemu je problem. U teoremima koji se deduciraju iz aksioma može biti modeliranja i grešaka. No to ne čini matematiku "nečistom," nego samo ljude koji se njom bave pogrešivim.

Editirat ću opet samo da dodam: Ako se nešto smatra matematičkim dokazom teorema, znači da je neka tvrdnja dokazana za sve slučajeve, bez iznimki. To također čini teorem validnim. Ne poznajem isto slučaj u povijesti matematike gdje je jedan takav teorem pobijen.

Ono pobitno o čemu ti govoriš su konjekture. Tu se već može govoriti o "nečistoći".

.
objasni mi dokaz - fizicki - teorema?
gdje je tu opipljivo za koje se ti uvijek vezes u svojim tvrdnjama.gdje je mjerljivo...
svodi se na hrpu pretpostavki...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 27 svi 2010 23:07

phos je napisao/la: objasni mi dokaz - fizicki - teorema?
gdje je tu opipljivo za koje se ti uvijek vezes u svojim tvrdnjama.gdje je mjerljivo...
svodi se na hrpu pretpostavki...
Ti se šališ?

Nema problema. Sam dokaz su ti da funkcioniraju u fizičkom svijetu. Tj. matematika nije sama sebi svrsihodna, nego je i primjenjiva.

Pitagorin teorem, ili ti poučak, funkcionira. Tako gradiš kuće.

Matematički modeli koji se razviju, funkcioniraju, pa ljudi su bili na Mjesecu. Što sad, da ti nabrajam jedan po jedan dokaza da su točni? Da ti dokažem da je 1+1 dva, moram reći da se na ovom forumu, kada postaš, poveća tvoj post count za +1?

Mislim stvarno.

Edit: Btw., u jednoj austrijskoj knjižnici sam ljetos pronašla cijelu knjigu, od nekih 300 stranica, iz 1902. godine, u kojoj je na svih 300 stranica dokaz da je 1+1 = 2. :luda: Loved it!!!
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 27 svi 2010 23:18

sul. je napisao/la:
phos je napisao/la: objasni mi dokaz - fizicki - teorema?
gdje je tu opipljivo za koje se ti uvijek vezes u svojim tvrdnjama.gdje je mjerljivo...
svodi se na hrpu pretpostavki...
Ti se šališ?

Nema problema. Sam dokaz su ti da funkcioniraju u fizičkom svijetu. Tj. matematika nije sama sebi svrsihodna, nego je i primjenjiva.

Pitagorin teorem, ili ti poučak, funkcionira. Tako gradiš kuće.

Matematički modeli koji se razviju, funkcioniraju, pa ljudi su bili na Mjesecu. Što sad, da ti nabrajam jedan po jedan dokaza da su točni? Da ti dokažem da je 1+1 dva, moram reći da se na ovom forumu, kada postaš, poveća tvoj post count za +1?

Mislim stvarno.

Edit: Btw., u jednoj austrijskoj knjižnici sam ljetos pronašla cijelu knjigu, od nekih 300 stranica, iz 1902. godine, u kojoj je na svih 300 stranica dokaz da je 1+1 = 2. :luda: Loved it!!!
ej ej
ajmo se maknuti malo od osnova matematike:)
pitagora?
pa nismo u osnovnoj skoli.....
a ja ti tvrdim da postoji dokaz da se teoremi pobijaju.prije sam ti dala i primjer.
i kakve veze ima sto su bili ljudi na mjesecu?!?!?
nagaam da si e srela sa metodom konacnih...ajde mi objasni dokaz,fiziki iz kojeg je nastao?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 27 svi 2010 23:33

phos je napisao/la: ej ej
ajmo se maknuti malo od osnova matematike:)
pitagora?
pa nismo u osnovnoj skoli.....
a ja ti tvrdim da postoji dokaz da se teoremi pobijaju.prije sam ti dala i primjer.
i kakve veze ima sto su bili ljudi na mjesecu?!?!?
nagaam da si e srela sa metodom konacnih...ajde mi objasni dokaz,fiziki iz kojeg je nastao?
Hmm... očito nije osnovna škola.

1) Ajmo ovako... zašto zaboga misliš da Pitagorin poučak nije dobar primjer teorema, kao i bilo koji drugi? I da bismo trebali odabrati nešto manje poznato? Ako je teorem jednostavan, ne znači da je manje vrijedan. Pa ako već hoćeš, ajmo uzeti Fermatov zadnji teorem i igrati se eliptičnim zavojnicama ili kako se to već na hrvatski prevodi. Meni svejedno. Teorem kao teorem.

2) Dala sam ti primjer leta na Mjesec jer valjda nitko ne bi riskirao život drugih ljudi da prije toga na osnovu nekih već dobro dokazanih i poznatih stvari (teorema) nije izračunao putanju šatla, ili količinu potrebnog goriva, ili, na kraju krajeva, konstruirao na temelju matematike taj isti šatl. Napravio je model. Isplanirao je. Sigurna sam da je koristio i taj osnovni, Pitagorin poučak u procesu. Funkcionira.

Sad mi zaista više nije jasno što ti hoćeš pokazati ili dokazati.

Pokušavam ti reći i da je program koji koristiš da sada pišeš te postove, osnovan na toj istoj matematici, na istoj osnovi, i da funkcionira. Osim samih računskih dokaza, imaš i dokaze da funkcioniraju u svakodnevnim stvarima. Što je najvažnije, ne zakazuju niti su ikad zakazali niti mogu zakazati. Sva ova astralna tijela i ostale p***** funkciniraju eto samo kod posebnih ljudi, u posebnim uvjetima, u posebnim imaginarnim ravninama svijesti ili što već. I ne mogu se reproducirati. A matematičke ti osnove nisu čiste i njih poričeš, a susrećeš ih svaki dan, univerzalno. Koji vrag.

Ne vidim koji si mi primjer dala, ali ovo je sad već zabavno. Sad ja više ne mogu procijeniti je li se ti šališ ili misliš ozbiljno, zezaš li me da vidiš koliko imam strpljenja ili što? Jer ovo o čemu sada pričamo, to razumije i dijete u osnovnoj školi.

FEM na koji se referiraš, nije teorem, nego kao što samo ime kaže METODA aproksimacije. Što hoćeš s njom? Ako je aproksimacija, nije teorem.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 27 svi 2010 23:47

sul. je napisao/la:
phos je napisao/la: ej ej
ajmo se maknuti malo od osnova matematike:)
pitagora?
pa nismo u osnovnoj skoli.....
a ja ti tvrdim da postoji dokaz da se teoremi pobijaju.prije sam ti dala i primjer.
i kakve veze ima sto su bili ljudi na mjesecu?!?!?
nagaam da si e srela sa metodom konacnih...ajde mi objasni dokaz,fiziki iz kojeg je nastao?
Hmm... očito nije osnovna škola.

1) Ajmo ovako... zašto zaboga misliš da Pitagorin poučak nije dobar primjer teorema, kao i bilo koji drugi? I da bismo trebali odabrati nešto manje poznato? Ako je teorem jednostavan, ne znači da je manje vrijedan. Pa ako već hoćeš, ajmo uzeti Fermatov zadnji teorem i igrati se eliptičnim zavojnicama ili kako se to već na hrvatski prevodi. Meni svejedno. Teorem kao teorem.

2) Dala sam ti primjer leta na Mjesec jer valjda nitko ne bi riskirao život drugih ljudi da prije toga na osnovu nekih već dobro dokazanih i poznatih stvari (teorema) nije izračunao putanju šatla, ili količinu potrebnog goriva, ili, na kraju krajeva, konstruirao na temelju matematike taj isti šatl. Napravio je model. Isplanirao je. Sigurna sam da je koristio i taj osnovni, Pitagorin poučak u procesu. Funkcionira.

Sad mi zaista više nije jasno što ti hoćeš pokazati ili dokazati.

Pokušavam ti reći i da je program koji koristiš da sada pišeš te postove, osnovan na toj istoj matematici, na istoj osnovi, i da funkcionira. Osim samih računskih dokaza, imaš i dokaze da funkcioniraju u svakodnevnim stvarima. Što je najvažnije, ne zakazuju niti su ikad zakazali niti mogu zakazati. Sva ova astralna tijela i ostale p***** funkciniraju eto samo kod posebnih ljudi, u posebnim uvjetima, u posebnim imaginarnim ravninama svijesti ili što već. I ne mogu se reproducirati. A matematičke ti osnove nisu čiste i njih poričeš, a susrećeš ih svaki dan, univerzalno. Koji vrag.

Ne vidim koji si mi primjer dala, ali ovo je sad već zabavno. Sad ja više ne mogu procijeniti je li se ti šališ ili misliš ozbiljno, zezaš li me da vidiš koliko imam strpljenja ili što? Jer ovo o čemu sada pričamo, to razumije i dijete u osnovnoj školi.

FEM na koji se referiraš, nije teorem, nego kao što samo ime kaže METODA aproksimacije. Što hoćeš s njom? Ako je aproksimacija, nije teorem.
nitko nije rekao da je teorem....
jesi tvrdila da vjerujes samo u dokazivo.
ja sam ti dala konkretan primjer...metodu.koja tvrdis da je korektna.pitanje je jednostavno-di je fizicki dokaz?
femanjem se dobiva ogromna kolicina podataka,koristis 8 jezgreni procesor da ju izvrtis....i dobijes oblak tocaka,pa me zanima di je obrnuti proces?dokaz?
kako u to vjerujes?
glede mjeseca...ljudi su imali brdo pokusaja koji su propali zbog krivih postavki...koje su se do tada,do pojave nove teorije bile vazece....
jel kuzis na ta ciljam?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 28 svi 2010 00:06

OK...

Ti shvaćaš da govoriš o totalno drugoj stvari?

Jedno je metoda koja se primjenjuje na tako kompleksne stvari da mora biti aproksimacija, čisto zato što možda još nemamo dovoljno snažna računala, ili nam nije potrebno bolje ili što već je u pozadini konkretno te priče. Ne griješe brojke, nego sama metoda nije još razrađena. Još. Razumiješ? Ne znači da ne može biti niti neće biti, samo da nije još. Ne znači da je matematika iza nje pogrešna. Niti da je neki teorem pobijen. Niti da ne funkcionira neki teorem. Samo to da još nismo tamo. Vjerujem da je FEM aproksimativan. Jer je za to napravljen. I to pokazuje u praksi.

Ja nigdje nisam tvrdila da je ta metoda konkretna, ako jesam, molim da mi citiraš gdje točno tvrdim za FEM da je konkretan, a ne aproksimacija.

Cijelo vrijeme pričam isključivo o aksiomima i teoremima - eh tamo jesmo, to smo razradili i oni se ne mogu pobiti. Univerzalno funkcioniraju. Teoremi univezralno vrijede sa sve zamislive i nezamislive slučajeve, bez iznimke.

Za primjer za Mjesec koji govoriš i propale pokušaje... Pa nije griješila matematika, nego ljudi :D
Možda je netko pogrešno uvrstio nešto, ili zaboravio kvadrirati, što ja znam što. Pa nije odjednom Pitagorin poučak prestao funkcionirati. Čist je kao suza. Kao i svi ostali teoremi. Zato bivaju promovirani u teoreme kada se dokažu za sve slučajeve.

Razumijemo se? :)
Zadnja izmjena: Pi, dana/u 28 svi 2010 00:09, ukupno mijenjano 1 put.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 28 svi 2010 00:08

evo je opet!
ko ambrozija :)
ne ljuti se,malo se salim...
pa vidis da se i ja nedam!
umor me svladao,zakazuje okrsaj za sutra!
nosim korekcijsku palicu!
ajd sul. laku noc,lijepo spavaj
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Pi » 28 svi 2010 00:12

Ma ne mogu se ja naljutiti. Vidiš koliko sam strpljiva. Raspravljam jer mi je stalo da se razumijemo, i stalo mi je da se ispravno ovo shvati, i da ne daš da te nitko nasuče ovim pričama za malu djecu kao što je to astralno tijelo. Pametniji smo svi ovdje od toga.

Laku noć :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 28 svi 2010 00:16

sul. je napisao/la:Ma ne mogu se ja naljutiti. Vidiš koliko sam strpljiva. Raspravljam jer mi je stalo da se razumijemo, i stalo mi je da se ispravno ovo shvati, i da ne daš da te nitko nasuče ovim pričama za malu djecu kao što je to astralno tijelo. Pametniji smo svi ovdje od toga.

Laku noć :)
stoji...ali ne za mene na ovu temu.
bez ljutnje
iskustvo je iskustvo :)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la bea.zarre » 28 svi 2010 11:17

Ot: Imala sam OBE, nekoliko puta, što nije strogo povezano s astralnom projekcijom,
ali eto, iskustvo imam. Nit sam ga sanjala, nit mi je netko drugi pričao o tome,
a nekoliko godina kasnije sam otkrila i knjigu čovjeka koji je posvetio 20 godina svog života OBE-ima.

Off:
sul. je napisao/la:Raspravljam jer mi je stalo da se razumijemo, i stalo mi je da se ispravno ovo shvati, i da ne daš da te nitko nasuče ovim pričama za malu djecu kao što je to astralno tijelo. Pametniji smo svi ovdje od toga.
Moram priznat da uživam u ulozi glupače ako se moja inteligencija
uspoređuje s "pameću" jedne potpuno indoktrinirane osobe.
Baš mi te je žao, sul..
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Kroacija » 28 svi 2010 11:43

sul. je napisao/la:Ma ne mogu se ja naljutiti. Vidiš koliko sam strpljiva. Raspravljam jer mi je stalo da se razumijemo, i stalo mi je da se ispravno ovo shvati, i da ne daš da te nitko nasuče ovim pričama za malu djecu kao što je to astralno tijelo. Pametniji smo svi ovdje od toga.
:)
:thumbup:

Odgovorite