potreba

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

potreba

Post Postao/la komad kruha » 05 stu 2010 20:18

koja je vaša najveća potreba?

(ne mislim na zrak, vodu i ostalo nužno za život, već na onu potrebu koja je skrivena negdje duboko u vama i zbog koje činite sve što činite. što najviše želite? što je to u čemu vidite ispunjenje sebe samih?)
kaj te hiče?

Plague

Re: potreba

Post Postao/la Plague » 05 stu 2010 20:21

nemam to. barem ne u zadnje vrijeme. navika me diže iz kreveta ujutro.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: potreba

Post Postao/la pihach » 05 stu 2010 20:23

mislis na motivaciju?
sta nije slican topic tu - http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =14&t=7650 ?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: potreba

Post Postao/la Zita » 05 stu 2010 20:38

pa neznam..nemamo li svi mi vise manje istu potrebu?
biti shvaceni, voljeti i biti voljeni kako treba, potpuno, iskreno, bez iskoristavanja, skrivenih namjera i lazi il jednostavno sa druge strane biti zadovoljni i ispunjeni poslom koji radite i kojim stvarate nesto..

tesko je rec sto bi me potpuno ispunilo...rastrgana sam izmedju toga dal bi mi bilo bolje da ostavim sve i krenem svijetom te zivim zivot punim plucima il da ostanem, pustim korjenje i stvaram obitelj sa xyz osobom
znajuci sebe i sudeci prema proslosti sigurno cu odabrati krivo :roll2:
Measure of a woman is her sense of humor

michelle

Re: potreba

Post Postao/la michelle » 05 stu 2010 20:41

Zita je napisao/la:pa neznam..nemamo li svi mi vise manje istu potrebu?
biti shvaceni, voljeti i biti voljeni kako treba, potpuno, iskreno, bez iskoristavanja, skrivenih namjera i lazi il jednostavno sa druge strane biti zadovoljni i ispunjeni poslom koji radite i kojim stvarate nesto..
sve je rečeno, ne treba mi ništa više od toga

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: potreba

Post Postao/la Ameli » 06 stu 2010 10:23

To je to.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 06 stu 2010 15:29

uz dužno štovanje, ne nije to to.

na primjer postoje ljudi koji bi i vlastitu mater prodali za određeno mjestu na korporacijskoj ljestvici. njihova najdublja potreba je potreba za prizanjem ili potreba za dominacijom ili potreba za moći (ne znam, jer nemam tu potrebu)...

postoje ljudi koji bi sve na svijetu dali samo da su u braku. ne gledaju baš previše s kime su, niti ulaze u neku dublju analizu svojih osjećaja, jer bitno je da si u određenim godinama u braku. ako nisi, nešto s tobom ne štima. najdublja potreba tih ljudi je (opet pretpostavljam jer nemam tu potrebu) potreba za drušvenim priznanjem ili statusom...

motivaciju pronalaziš i onda ju koristiš da zadovoljiš potrebu. potreba je već u tebi.

ovo što ste nabrojale jesu potrebe svojesvene svima, ali ne moraju biti ona jedna, najvažnija i najsnažnija.
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 06 stu 2010 15:32

PicajzLa je napisao/la:nemam to. barem ne u zadnje vrijeme. navika me diže iz kreveta ujutro.

naravno da imaš. svi imamo, samo što mnogi od nas svjesno biraju stalno ili povremeno potisnuti tu potrebu i živjeti kao da je nema. tebi trenutno, rekla bih, nedostaje motivacije.


motivacija ima mnogo i služe za obavljanje svakakvih dnevnih ili pak cjeloživotnih zadataka, no to nije ono o čemu ja pričam.

npr. meni je potebno stalno iznova pronalaziti motivaciju za korištenje zubnog konca. ne mogu se naviknuti na to i nikako da mi ta stvar prijeđe u naviku :( stalno se moram tjerati da budem redovita u tome :(
kaj te hiče?

michelle

Re: potreba

Post Postao/la michelle » 06 stu 2010 15:37

kk - mislim da malo brkaš motivaciju i potrebu... potreba je nešto što mislish da ti treba da bi bio zadovoljan, a motivacija je samo težnja tomu koja te pokreće da to pokušaš dobit

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: potreba

Post Postao/la Ameli » 06 stu 2010 15:43

komad kruha je napisao/la:koja je vaša najveća potreba?
e jbg k.k postavila si pitanje koja je naša najveća potreba. Točno je da ima onih koji bi dali dupe za bolji položaj i veću plaču ili onih koji se žene/udaju jer ???pa imaju tu potrebu, al ti si pitala koja je naša najveća potreba, pa ne mogu sad brbetat o ovim stvarima i sličnim koje meni osobno nisu bitne. Onom kome jeste, nek napiše :nezna:

michelle

Re: potreba

Post Postao/la michelle » 06 stu 2010 15:48

svatko govori iz svoje perspektive... barem sam se ja našla u onome što je Zita napisala, a ove ostale potrebe koje si ti napisla me zapravo uopće ne zanimaju :nezna:

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 06 stu 2010 23:33

dobro :)
kaj te hiče?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: potreba

Post Postao/la Zita » 06 stu 2010 23:37

da :plazi2:
to su nase potrebe i gotovo :)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: potreba

Post Postao/la phos » 07 stu 2010 00:20

komad kruha je napisao/la:
PicajzLa je napisao/la:nemam to. barem ne u zadnje vrijeme. navika me diže iz kreveta ujutro.

naravno da imaš. svi imamo, samo što mnogi od nas svjesno biraju stalno ili povremeno potisnuti tu potrebu i živjeti kao da je nema. tebi trenutno, rekla bih, nedostaje motivacije.


motivacija ima mnogo i služe za obavljanje svakakvih dnevnih ili pak cjeloživotnih zadataka, no to nije ono o čemu ja pričam.

npr. meni je potebno stalno iznova pronalaziti motivaciju za korištenje zubnog konca. ne mogu se naviknuti na to i nikako da mi ta stvar prijeđe u naviku :( stalno se moram tjerati da budem redovita u tome :(
ako zanemarim zubni konac :D , i orijentiram se na potrebe...nazovim ih "viseg ranga",onda ih ne mogu definirati odvojeno jer su međusobo zavisne.i ukljucuju sve ono zitino i tvoje. kod mene to ide okvirno tako da,ako je zadovoljena jedna potreba , onda se ostale nadovezuju:
motvacija-ako je zadovoljena onda povlaci za sobom da sam shvačena, ako sam shvačena onda je zadovoljena potreba za priznanjem jer me onaj koji me motivira i shvaca, istovremeno i priznaje, iz toga proizlazi i postovanje.a i motivirati se moze na vise podrucja,pa tako motivacija potice entuzijazam i zalaganje,a koliko dajes toliko i dobivas (ok,ima ekstrema),ako dajes onda dobivas na tom podrucju pa je zadovoljena i potreba za pripadnoscu i ljubavi i tako,,,,da ne drobim dalje bzvz.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: potreba

Post Postao/la talented miss cohen » 07 stu 2010 03:40

nemojmo nikako zanemariti zubni konac!!! :D
zubni konac je key to oral health, oral health is the key to a beautiful smile, beautiful smile je ključ koji otvara srca, otvoreno srce znači komunikacija očišćena lažnog sadržaja, odsustvo lažnog znači prisustvo istinitog, a istina je potreba sama po sebi... biti istinski shvaćen, istinski motiviran, istinski (što bi značilo iskreno) kritiziran, istinski voljen, istinski potreban, istinski drag, istinski važan, istinski blizak, istinski savjetovan, istinski prisutan u nečijem životu, istinski naseljen u nečijem srcu, istinski živjeti... i tako, da ne drobim i ja bzvz, okončat ću "izlaženje" tvrdnjom da potreba za istinom, za jedan genuine life pun istinskih doživljaja, iskustva, osoba i vrijednosti inicira tu verižnu reakciju koju je naša draga Phos opisala gore.

I naravno P.S. dodala bih još ovo, mota mi se po glavi čitav dan, vidim da je primjenjivo:
If you’re loved by someone, you’re never rejected, decide what to be and go be it...
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 07 stu 2010 11:04

jako mi je drago da ste uvidjele značaj zubnog konca za ovu tematiku!

:) :) :) :)


(i dalje tvrdim da postoji jedna potreba i da ta uvjetuje sve ostale, a nije ista kod svih ljudi. u ot sam toliko sigurna zato jer ja nikako ne mogu dokučiti koja je moja osnovna potreba, pa zato ne uspijevam živjeti ispunjem, smislen i sretan život, već lutam simo - tamo, tražeći sebe, a gubeći vrijeme.)
kaj te hiče?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: potreba

Post Postao/la Zita » 07 stu 2010 11:45

pa mozda za tebe i postoji jedna jedina potreba no to ne znaci da bi svi drugi trebali razmisljati isto tako ;)
bus se vec nasla..
Measure of a woman is her sense of humor

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: potreba

Post Postao/la Ameli » 07 stu 2010 11:53

Netko uspije zadovoljiti sve svoje potrebe s minimalno stvari i osjeća se potpun i ne luta, a neki i pored svega što imaju pa čak i mnogo više nego mnogi drugih su nezadovoljni i tragaju za nečim više.

Možda je ta osnovna potreba vezana sa stanjem duha, možda sa materijalnim stvarima, možda ima veze s moći. A možda ograničeni vremenom i prostorom živimo u nadi i tragamo za dokazom da mi nismo tek tako tu na zemlji, da naše postojanje ima mnogo veći značaj od onog što znamo.


Eto uspjela sam se spetljat, nešto sam htjela reći, ali ne znam ga utipkati u ovaj post :D

Gost

Re: potreba

Post Postao/la Gost » 07 stu 2010 12:03

Najvažnija potreba mi je da se realiziram.
Time je obuhvaćeno sve - emotivno, duhovno, intelektualno i materijalno.

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: potreba

Post Postao/la funcutica » 07 stu 2010 12:11

imam potrebu sve složiti i riješiti i popraviti.
složiti sve u svoju ladicu, da sve bude u redu...
red valjda predstavlja osobna vizija sebe i svijeta kakvi bi trebali biti.
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: potreba

Post Postao/la Kroacija » 08 stu 2010 00:55

ponovno profesionalno plesati.

michelle

Re: potreba

Post Postao/la michelle » 08 stu 2010 23:34

izraziti se nekako, a da sama budem zadovoljna ishodom... razmišljam o pisanju knjige

Avatar
mrvica
Postovi: 655
Pridružen/a: 14 lip 2010 20:07
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija:

Re: potreba

Post Postao/la mrvica » 09 stu 2010 00:14

dinamika,,moving :dada:
slika

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 12 stu 2010 20:19

michelle je napisao/la:izraziti se nekako, a da sama budem zadovoljna ishodom... razmišljam o pisanju knjige


kakve knjige?
kaj te hiče?

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: potreba

Post Postao/la rainbow » 12 stu 2010 23:06

svakakvih ja potreba imam

npr. imam potrebu za smislom, a nekako mi uvijek izmiče (biće da nit ne postoji)
imam potrebu (skoro) sve razumijeti
zatim imam potrebu izraziti razne svoje bijesove i stresove i porive, što u većem dijelu života nisam činila zbog krivo nasađenog racija koji je jadan pokušao sve razumijet i zataškat neke boli itd
onda imam želju, a nadasve i potrebu sić s tog ludog začaranog ringišpila di se vodu psiho ratovi između uma i emocija i ko zna koji su sve učesnici tu

i imam dubinsku potrebu za bijelom kinderladom...tu je možda srž svih mojih problema (ne, linolada nije skroz uspjela taj teški gubitak nadoknaditi)

michelle

Re: potreba

Post Postao/la michelle » 12 stu 2010 23:50

komad kruha je napisao/la:
michelle je napisao/la:izraziti se nekako, a da sama budem zadovoljna ishodom... razmišljam o pisanju knjige


kakve knjige?
filozofske :D

NiceGirl

Re: potreba

Post Postao/la NiceGirl » 13 stu 2010 18:36

potreba za ljubavlju :help: .

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 13 stu 2010 22:22

kao uvod u filozofiju ili kao sofijin svijet?
kaj te hiče?

michelle

Re: potreba

Post Postao/la michelle » 14 stu 2010 12:42

NLP

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 14 stu 2010 13:05

ne znam što ta kratica znači :(
kaj te hiče?

Odgovorite