Vrijeme

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
michelle

Vrijeme

Post Postao/la michelle » 15 stu 2010 22:00

Koliko vam je vrijeme bitan faktor u životu? Kada je bitan, a kada nije? Vrijeme dolaska, odlaska, bivanja na poslu isključite...

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Re: Vrijeme

Post Postao/la Ice » 15 stu 2010 23:52

nisam uopće ga doživljavala,dok se nisam zaposlila gdje imam totalno shebano radno vrijeme...takvo je da doslovno utječe na moje slobodno vrijeme i to mi je koma...jer se ne stignem posvetit hobijima, osobama koje su mi drage, imat vrijeme za sebe, obavljat poslove izvan posla...i slično
uglavnom sad ga cijenim mnogo mnogo
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Vrijeme

Post Postao/la Uliana » 16 stu 2010 01:32

vrijeme je novac

voljela bih da dan traje 48 sati
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Vrijeme

Post Postao/la komad kruha » 16 stu 2010 19:33

u nekoj je knjizi jednom pisalo: svim slavenima vrijeme jednostavno klizi kroz prste.

pa tako i meni. nikada ga dovoljno i nikada ne stignem sve što treba :(
kaj te hiče?

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: Vrijeme

Post Postao/la funcutica » 16 stu 2010 20:37

moj pogled na vrijeme je savršeno apstraktan. nikad se nismo razumjeli.
ne volim ga. ne priznajem mu da je četvrta dimenzija.
za mene je ono samo varijabla t u formuli za izmjeničnu struju.

ali se neobično dobro snalazim u njemu.
imam ga uvijek dovoljno za sve što želim. stignem sve. :nezna:
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Vrijeme

Post Postao/la roadkill » 16 stu 2010 21:03

ne dozivljavam ga. imam dosta slobodnog vremena koje jednostavno pustam da klizi. i to me ni najmanje na zabrinjava. :)
bring your mind into my head...

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: Vrijeme

Post Postao/la Raging cat » 17 stu 2010 08:31

vrijeme u smislu prolaznosti ili vrijeme u smislu oćel' bit kiša il' neće?
de, budite mi malo konkretnije-ja sam taman pomislila da je riječ o prognozi.
Dakle, pretpostavimo da nije prognoza :haha:
Nakon što se pomirimo da su sve iluzije naše mladosti neostvarive, i/ili lažne, počinjemo onako ispod oka odmjeravati koliko nam je još ostalo i prihvaćati lagano činjenice da više ne možemo prići baš svakome, pa moramo ogledavati i broj godina tog nekog. Za to su nam, ofkors, potrebne već naočale, koje čim ih nataknemo na nos, podsjete koje je to vrijeme u kojem bivamo, pa odlučimo da ih nećemo nosati javno. To nam čini dobro, jer si u svakom izlogu izgledamo tak seksi za popizdit i zaključimo da ona trabunjanja o vremenu i prolaznosti nemaju veze s mozgom, bar kad smo mi u pitanju. Iako, ne možemo se sjetiti u kojem je to izlogu bila neka gisela sa nekim kul trapkama koje ćer oće. Al to je zato što ćer ne zna objasniti-ne stoga što mi zaboravljamao, dakle faktor vremena opet nema utjecaja na nas..
Pojednostavljeno-vrijeme je nešto što kontinuirano ignoriramo sve dok više nemamo vremena.

michelle

Re: Vrijeme

Post Postao/la michelle » 17 stu 2010 15:36

ne obraćam pozornost inače na njega dok se ne nametne nekako i bude nezaobilazan faktor koji počne pilat svojom prisutnošću samo... tada poželim neki vremenski stroj da ga malo ubrzam, al nekad bi ga rado i usporila pa i zadržala... da, hebena je ta njegova prolaznost, fasciniraju me zapravo posljedice vremenskog kontinuuma koje nitko ne može zaustavit, na koji nitko nije imun...
najdraži mi je efekt kad nam se čini da je vrijeme stalo, no zapravo nije, mi smo stali, zapeli... u vremenu... u vremenskoj crnoj rupi...

michelle

Re: Vrijeme

Post Postao/la michelle » 17 stu 2010 17:27

i efekt slučajne slučajnosti u pravo vrijeme me također fascinira :D
http://video.google.com/videoplay?docid ... 906840562#

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Vrijeme

Post Postao/la Yeci » 17 stu 2010 18:16

Utječe li vrijeme na ljude ili ljudi utječu na vrijeme ? : neželičutiodgovor :
Don't talk about life, live it.

Plague

Re: Vrijeme

Post Postao/la Plague » 17 stu 2010 21:03

vrijeme i ja nikad nismo pretjerano dobro klapali. il ga ima previše, il ga ima premalo. trenutno mi ga je premalo.
kampanjac sam i redovito se nađem u situaciji da imam hrpetinu obaveza odradit u zadnji čas i onda mi se najčešće ne da
to sve radit tako na brzinu pa odustanem od cijelog plana. na svakodnevnoj bazi ga ne poštujem previše. stalno kasnim i ne
dira me ako se i meni kasni. poslova koji zahtjevaju poduži vremenski period se najčešće ne prihvaćam jer ne razmišljam
toliko daleko u budućnost. a nekoliko mjeseci je užasno daleka budućnost. kao. a onda se nađem par mjeseci kasnije
i shvatim da sam već mogla imat neke stvari obavljene da sam ih se samo prihvatila tada kada sam imala šansu.
često izgovaram onu "ima vremena" pa skužim da je izgovaram već predugo i da vremena više nema, a ima hrpa nagomilanih
problema. štednja, na primjer. jedna stvar koja zahtjeva da u potpunosti uzmem u obzir vremenski period tijekom kojeg će se dogodit
i sve prednosti koje mogu imat razmislim li samo kako će mi bit kada za godinu dana otvorim tu kasicu prasicu i sa suzama u oku izbrojim
te novce koje mogu potrošit na što god mi srce želi. dirljivo. ali ja to nisam u stanju.
ne znam zašto se ljudi toliko opterećuju obavljanjem stvari kad si zacrtaju, planiraju si aktivnosti
do u detalje, raspoređuju vrijeme, spojebu se ako im nešto neočekivano poremeti kirurški namještene planove i gube
dobar dio slobodnog vremena kako bi si uskladili život. sve mi je to prestresno i ne bi si htjela nešto takvo. i go with the flow.
zato sam ovako kul, rijetko se živciram i nikad neću dobit bore. :cool2:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Vrijeme

Post Postao/la Kroacija » 17 stu 2010 22:33

PicajzLa je napisao/la: i nikad neću dobit bore. :cool2:
:twisted:

ont_
jednom smo na vjeronauku u 3. osnovne imali temu "vrijeme". naravno da je svatko pojedinacno citao svoju britko osmisljenu definiciju vremena. ja sam se snasla i htjela naravno u svom stilu opaliti istinu u fino&kratko i napisala "vrijeme je novac". tuketina od vjerouciteljice me izgadila pred cijelim razredom i rekla da sam materijalist. :/

inace, rijetko kasnim, mrzim ako mi drugi kasne i poprilicno sam ostra s tim. nitko se ne usudi vise kasniti kada popizdim :D a nije mi bad ni dati do znanja nekim novim ljudima da sam i ja "trebala svasta nesto obaviti, ali sam se potrudila i ipak dosla na vrijeme, pa tako mozes i ti". alergicna sam na kasnjenje.

volim odrediti sebi u glavi sto i koliko ce otprilike nesto trajati, ostane li mi vremena za nesto drugo etc., ali zadnje vrijeme sve rjeđe tempiram jer nemam nikakvih obaveza i neopterecena sam poslom.

Mia.
Postovi: 1411
Pridružen/a: 04 sij 2010 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: London calling.
Kontakt:

Re: Vrijeme

Post Postao/la Mia. » 18 stu 2010 10:27

ja bih da ga nema.ili da stoji, da.
prebrzo meni sve ovo prolazi.
ili se ja ne znam izorganizirati.tkoće znat.
Stay tuned.

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Vrijeme

Post Postao/la melted_sun » 30 pro 2010 16:48

vrijeme mi osvijetli neke mutne situacije.
vrijeme mi pokaže šta se tu u biti krije i koliko je to bitno.
i fala bogu vrijeme bitne stvari mjenja u nebitne.
to zadnje mi se najviše sviđa.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Vrijeme

Post Postao/la jpeg » 31 pro 2010 00:43

konstantno sam vezana vremenom, periodima, organiziram se nesto vjecno, ravnam se po satu, totalno sam ovisna u svim pogledima osim o vremenskim prilikama. vrime me ne moze poremetit u nicemu.

Avatar
jane connor
Postovi: 671
Pridružen/a: 27 lip 2010 00:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Vrijeme

Post Postao/la jane connor » 01 sij 2011 19:44

Vremena mi je uvijek premalo...bilo da sam pred kompom,sa ženom,frendovima,na testu...uvijek želim da duže traje...
Nije mi problem popuniti slobodno vrijeme...samo želim da ga ima više,i više...
"Any fool can risk her life. It takes a hero to risk her heart"
Don't just think,FIGHT!

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Vrijeme

Post Postao/la call_me » 01 sij 2011 22:14

kronicna sam s vremenom. nikad ga dovoljno i stalno sam u nekom zaostatku. na faksu sam cak isla i na neki time management tecaj :o i zacudo, funkcioniralo je. otkad se toga ne drzim i otkad imam flexibilno radno vrijeme sve je oslo u kurac. vrijeme me cini normalnom. kad nemam restrikcije odem u kurac, rasplinim se.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Vrijeme

Post Postao/la ariadne » 02 sij 2011 17:13

Čini me anksioznom. U isto vrijeme mi i treba raspored jer ću uvijek zabušavat ako mi se pruži prilika. I to da mi ga netko drugi nametne, jer sama sebi ne mogu. Gotovo nikad ne kasnim. Ako vidim da ću možda kasniti na neki dogovor, javim.

Inače mi je potpuno besmisleno opterećivati se time. Fascinira me jedino utoliko što uvijek jedva čekam da vidim što će se sljedeće dogoditi i kako će se neke stvari razvijati.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite