Izbori - za koga glasovati?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la Popeye » 01 pro 2010 23:14

Moloko je napisao/la:
Ja osobno nisam učinila ništa što se politike tiče iz razloga koji su meni poznati a tebi ne trebaju biti.Uostalom, ne govorimo o meni nego ljudima koji su se odlučili za politiku i vođenje ove države. Govorimo o ljudima koji su na vlasti.
Što si ti konkretno napravio?Vjerojatno također ništa.
ne, napravio sam nešto, ali kao sto sama rece, neka meni bude poznato a tebi ne treba biti. :)
no zanimalo me je jel govoris iz pozicije osobe koja se angazirala pa drugima zamjera sto nisu ili iz pozicije osobe koja se nije angazirala ali i dalje drugima zamjera sto nisu. ;)
Ja sam samo komentirala stanje kakvo je. Da se mene pita glasala bih za nekog sasvim desetog.Neku novu stranku.
eh, da se realnost jos hoce prilagoditi tvojim zeljama, pa gdje bi hrvatskoj bio kraj?!

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la Moloko » 01 pro 2010 23:23

Popeye je napisao/la:
Moloko je napisao/la:
Ja osobno nisam učinila ništa što se politike tiče iz razloga koji su meni poznati a tebi ne trebaju biti.Uostalom, ne govorimo o meni nego ljudima koji su se odlučili za politiku i vođenje ove države. Govorimo o ljudima koji su na vlasti.
Što si ti konkretno napravio?Vjerojatno također ništa.
ne, napravio sam nešto, ali kao sto sama rece, neka meni bude poznato a tebi ne treba biti. :)
no zanimalo me je jel govoris iz pozicije osobe koja se angazirala pa drugima zamjera sto nisu ili iz pozicije osobe koja se nije angazirala ali i dalje drugima zamjera sto nisu. ;)
Ja sam samo komentirala stanje kakvo je. Da se mene pita glasala bih za nekog sasvim desetog.Neku novu stranku.
eh, da se realnost jos hoce prilagoditi tvojim zeljama, pa gdje bi hrvatskoj bio kraj?!
To nisu samo moje želje. Mislim da i dobar postotak drugih ljudi na sličan način razmišlja. O sasvim nekoj drugoj stranci.
Ako nisi pročitao,u postu niže sam napisala da obzirom da ne postoji bolja opcija od ponuđene ću vjerojatno glasati za one za koje sam i do sad.
Dakle ne,ne živim u rozom svijetu. Živim u realnom. Koji je prilično frustrirajuć. Pozdrav ;)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la Popeye » 01 pro 2010 23:31

pa zelim i ja jednu jaku zelenu stranku, ali je za sada nema.
i naravno da je frustrirajuce zivjeti u hrvatskoj, ali to je razlog vise da se radi na promjenama na bolje. letargija i odustajanje pogoduju statusu quo i svima kojima ovakva situacija odgovara.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la phos » 01 pro 2010 23:38

zato postoje političari.
ako si se i zalagao za nešto,onda znaš koliki utjecaj imaš i koliko si se polomio za uvjeravanje drugih u ispravnost svojih stbova.
najbolje da ćemo se svi baciti u politiku...
zato postoje političai..i svi mi ostali jadnici koji ne radimo ništa nego samo biramo s vremena na vrijeme u koliko točno duboko sr... ćemo zagaziti.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la Popeye » 01 pro 2010 23:46

sve je politika. i ona stara izreka kako ce se politika baviti tobom bez obzira bavio se ti njome ili ne je istinita.
no, to ne znaci da je potrebno stranacki se angazirati da bi se mijenjale stvari na bolje. postoje i razni drugi nacini.
a letargija je najveci neprijatelj promjene.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la phos » 01 pro 2010 23:54

za letargiju se slazem.
ali ocito ni zalaganje u pravom smjeru nije bas od neke koristi,jer koliko vidim ti spominjes svoje zalaganje a postovi su ti i dalje puni nezadovoljstva.pa me zanima kako bi se netko uz svoje dnevne radne obveze jos stigao baviti necime sto mu nije posao a da neki cilj bude postignut.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la Popeye » 02 pro 2010 00:22

phos je napisao/la:pa me zanima kako bi se netko uz svoje dnevne radne obveze jos stigao baviti necime sto mu nije posao a da neki cilj bude postignut.
uz pomoc mnogo tvrdoglavosti i inata. barem u mojem slucaju.
i baterije punis uz pomocu nekih malih pobjeda i ostvarenih ciljeva, iako si svjestan da je sve jos daleko od onoga sto doista zelis. no zna biti doista genijalnih trenutaka kad i vidis i osjetis da se isplati odvojiti malo slobodnog vremena za takve stvari, bolje nego gledati '1001 noć' ili 'ples sa zvijezdama'. :D

ja bih se osjecao losije da nista ne poduzimam. svi smo frustrirani, ali ja biram frustracije koje izaziva angazman, a ne frustracije koje izaziva paraliza.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la ow » 02 pro 2010 00:39

Popeye je napisao/la:konkretne stvari koje je lijeva koalicija napravila u 3,5 svoje godine vlasti su, primjerice, autoputevi. HDZ je pak nakon toga uspio da cijena izgradnje kilometra poskupi za tri puta, a kako bi drzavni novac ukrao za sebe.
zaboravljas da je u to vrijeme predsjednik SDP-a bio Racan kojem se fakat ne moze pripisati ni jedna afera. Al mu se moze prigovoriti Bandic. Danasnji SDP je nesto sasvim drugo.

Ja odista ne vidim neku vecu razliku iako sam po defaultu ljevicarka
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la tamara3 » 02 pro 2010 10:40

Popeye je napisao/la:super sto si sve taksativno nabrojala. dakle, SDP ima tri afere, a ja se mogu jos sjetiti jos jedne (rijecke trznice).
s druge strane, HDZ je od pocetka devedesetih do danas neprekinuti niz korupcijskih afera.
SDP nije bio na vlasti 20 godina :haha:. Ono, simply nisu stigli. Ali ponavljam, zato su skoro cijelo desetljeće imali zlatnog Milana koji je uspio napraviti priličnu štetu.
Popeye je napisao/la:ostalo sto spominjes je manje-vise pitanje šminke. jedan nastup na jednom dnevniku mi nije valjan argument.
Što, i onaj cirkus u saboru, na primjer, je isto pitanje šminke? Sorry, ali činjenice su da je zemlja u kaosu, da možda postoji realna šansa čak i za prijevremene izbore, a netko tko želi biti prvi čovjek u državi nema odgovore, i to ne samo u tom konkretnom dnevniku, nego i inače.

Mene kao glasačicu zanimaju upravo te konkretne stvari. Okej, ovi prije vas su zajebali big time i sve ih treba potrpati u zatvore, ali ajmo čut što vi konkretno nudite?
:palacdolje:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la Popeye » 02 pro 2010 11:42

ma sve to stoji, ali na kraju cemo zacepiti nos i glasati za SDP, zar ne? :aaaa:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la pihach » 02 pro 2010 12:01

vidim da ce vecina glasovati za kukurikavce...
zakaj ne spominjete ostatak koalicije nego samo sdp?
meni je npr. HNS odlican, ali su oduvijek bili u sjeni SDP-a...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la tamara3 » 02 pro 2010 12:50

Glasat ćemo za manje zlo, kao što su neke cure to već rekle - ma što to za koga značilo.

HNS je premalen da bi samostalno postigao neke značajnije rezultate. Iako su mi njihova načela i stajališta nekako najbliža, čini mi se da su i oni itekako skloni egotripovima, i bavljenjima samima sobom jer su si isto silno važni. Ali eto, to je politika. Ne znam.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la pihach » 02 pro 2010 14:03

narocito cacic.
moglo bi se dogoditi da hrvati dobiju zelju podrzati trud jedne gospodje u godinama i hadeze opet pobijedi.
ah, vidjet cemo.
bit ce zanimljivo gledati obracune po televizijama i radijima...

u prilog ovome gore - http://www.index.hr/vijesti/clanak/kapt ... 26511.aspx

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la Ameli » 06 pro 2010 19:11

Popeye je napisao/la:inace, na sljedecim izborima ce se nuditi, kako stvari stoje, sljedece opcije:
lijeva koalicija (SDP, HNS, IDS)
desna koalicija (HDZ, HSS)
ono koliko sad smijem i mogu napisati (jer pregovori su još u tijeku), lijeva koalicija bi mogla proširiti za još jednu stranku, koja svoji izlaskom na izbore lako bi mogli pomutiti planove HSS, a i HDZ-a i oduzeti im veći broj glasača. Pogotovo HSS-u.

iwy
Postovi: 108
Pridružen/a: 30 ruj 2008 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: somewhere

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la iwy » 06 pro 2010 19:47

pihach je napisao/la:Procitah u jutarnjem da HSLS intenzivno radi na pregovorima sa trenutnim guvernerom HNB-a o kandidaturi za premijera na izborima koji se odrzavaju sljedece godine u 11.mj. (ak se ne varam).

Zanima me tko sve od vas prati politiku, rad stranaka, predizbornu kampanju koja je uvelike pocela i sto ocekujete od buduce vlade? Hoce li HDZ opet osvojiti vecinu visokoobrazovanih 'rvata ili ce im kukurikavci preoteti fotelje?

Trenutno ne vidim izlaz iz ove stuacije niti neku osobu/stranku koja nudi ista bolje od postojeceg. Jedino sto rade i za sto dobivaju masne pare je obostrano pljuvanje, vrijedjanje i diskreditiranje.

Oduvijek sam glasovala za SDP/HNS/IDS i tako cu i sljedece godine, a jedina osoba koja mi u cijeloj prici bar malo vrijedi je Pusicka, iako je i ona premazana svim mastima. Nakon nekih komentara koji joj nis trebali polako mi pocinje padati u ocima...

Dolazim u napast da osnujem vlastitu stranku. Hmm, vidis vidis :D
Otkad je Darinko Kosor preuzeo HSLS meni se čini sada kao perspektivna stranka. No, izaći ću na izbore i glasovat ću za lijevu koaliciju jer sam definitivno bliža po svjetonazorima njima, nego HDZ-u. Iako mi se čini da baš nemaju toliko dobrih i perspektivnih ljudi za pokrit sva područja, a Milanović kao premijer....hm... :help:

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Izbori - za koga glasovati?

Post Postao/la far out » 07 pro 2010 17:09

lijeva koalicija. iz dva razloga: necu glasati za hdz, u njoj je hns.

Odgovorite