kako zamišljate svoju starost?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
In vino veritas
Postovi: 36
Pridružen/a: 09 vel 2016 15:36
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la In vino veritas » 22 vel 2016 23:06

Rekoh da se nadam da cu do 40e odapet, to je moje misljenje zasad. Iako se covjeku stavovi mjenjaju a da nije ni svjestan. Nego reci mi, da li se mozda osjecas staro? :P
Folks, I hate to spoil your fun but-there’s no such thing as rights, okay? They’re imaginary. We made them up! Like the Boogie Man, the Three Little Pigs, Mother Goose, sh*t like that. Rights are an idea, they’re imaginary, cute idea, but that’s all, cute, and fictional.They’re privileges, that’s all we’ve ever had, a bill of temporary privileges.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Malory » 22 vel 2016 23:28

Ne, ali bih na temelju toga kako pišeš rekla da si ti u raaaanim dvadesetima. :) Vidiš, ja nisam u četrdesetima. Niti u tridesetima ustvari, ali ta neka emo sranja o teškom životu, starosti, umiranju i slično - ne jebem pol posto. Koliko malo moraš cijeniti sebe i ljude oko sebe da 40e smatraš starošću i ne želiš ih doživjeti. Pronađi motivaciju, napravi nešto od tog jednog života koji imaš. Ostavi neki "trag". Usreći prvo sebe, a onda i druge ljude. Život će ti biti onakav kakvog si sama napraviš.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Nirya » 23 vel 2016 00:31

Čini mi se, na temelju svega dosad, da su najbolje godine one u kojima smo trenutno. Meni, tridesete su zakon :D Rečeno mi je danas, "Ali ti toliko naglašavaš tu razliku u godinama, kao da su ti godine stvarno jako bitne" - i to jest i nije istina, istovremeno. Jesu mi bitne. Jer godine u većini slučajeva znače iskustvo. I možda ponešto mudrosti. Makar imam par frendova koji su u ranim dvadesetima i imaju više zrelosti nego oni koji su četrdesetima.

That being said, ne bojim se starenja samog po sebi. S obzirom na trenutnu obiteljsku situaciju, mogu reći da se bojim kasne starosti bez ikoga tko će se brinuti o meni (as in, djeca ili unuci). Ali kad bih mogla birati idealnu starost, bilo bi to uz nekog koga volim i tko voli mene, nekog s kime sam prošla sito i rešeto - i da smo to preživjeli - i da imam još živih prijatelja s kojima mogu podijeliti neke stvari. Pivo u sedamdesetima ili priče o minulim vremenima.

A kakve me starosti strah... Eh, to je druga priča.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
In vino veritas
Postovi: 36
Pridružen/a: 09 vel 2016 15:36
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la In vino veritas » 23 vel 2016 02:01

Malory je napisao/la:Ne, ali bih na temelju toga kako pišeš rekla da si ti u raaaanim dvadesetima. :) Vidiš, ja nisam u četrdesetima. Niti u tridesetima ustvari, ali ta neka emo sranja o teškom životu, starosti, umiranju i slično - ne jebem pol posto. Koliko malo moraš cijeniti sebe i ljude oko sebe da 40e smatraš starošću i ne želiš ih doživjeti. Pronađi motivaciju, napravi nešto od tog jednog života koji imaš. Ostavi neki "trag". Usreći prvo sebe, a onda i druge ljude. Život će ti biti onakav kakvog si sama napraviš.
A cuj, nisam ja nigdje napisala da nezelim preko 40e iskljucivo zbog starosti, ima tu jos nekoliko razloga, ali ne bih o njima. Eh da, i zadnja recenica... oduvjek mi nije imala smisla. Istina da puno toga o nama samima ovisi kakav ce nam biti zivot, no ima i puno ozbiljnih stvari na sta ne mozemo utjecat, niti mozemo izvuc najbolje iz situacije a itekako moze utjecati na zivot i pogled na zivot.
Folks, I hate to spoil your fun but-there’s no such thing as rights, okay? They’re imaginary. We made them up! Like the Boogie Man, the Three Little Pigs, Mother Goose, sh*t like that. Rights are an idea, they’re imaginary, cute idea, but that’s all, cute, and fictional.They’re privileges, that’s all we’ve ever had, a bill of temporary privileges.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Malory » 23 vel 2016 06:16

Uvijek se može izvući najbolje iz situacije. Ovo što ti radiš je dizanje ruku i IMO najjednostavniji mogući način. Neće ti sreća biti servirana na pladnju.

Avatar
In vino veritas
Postovi: 36
Pridružen/a: 09 vel 2016 15:36
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la In vino veritas » 23 vel 2016 11:57

Malory je napisao/la:Uvijek se može izvući najbolje iz situacije. Ovo što ti radiš je dizanje ruku i IMO najjednostavniji mogući način. Neće ti sreća biti servirana na pladnju.
Sory al ti neznas o meni nista, Niti zasto razmisljam drugacije od tebe. A i nema potrebe da se preko foruma prepucavamo :)
Folks, I hate to spoil your fun but-there’s no such thing as rights, okay? They’re imaginary. We made them up! Like the Boogie Man, the Three Little Pigs, Mother Goose, sh*t like that. Rights are an idea, they’re imaginary, cute idea, but that’s all, cute, and fictional.They’re privileges, that’s all we’ve ever had, a bill of temporary privileges.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Kroacija » 24 vel 2016 07:52

pa pokušaj bacit veseliji pogled na sve. :)

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Mar » 26 ruj 2016 01:00

slika

Ja nakon što sam napravila tranziciju u muški spol i u starosti postala drag qeen koja nastupa po privatnim zabavama.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la zwarte paard » 26 ruj 2016 09:11

postajem realnija, vjerovatno cu piti tablete za shizofreniju, nizak tlak, psorijazu, karcinom prostate, vjerujem da i to mogu naslijediti od predaka, secer, masnu jertu, zuc...

e tako...ili cu jednostavno u 75 ako je docekam drmnuti jedan fix i odapeti sa stilom...to mi se svidja...takav kraj...rock n roll bejbeeeeeeee...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la slapa » 26 ruj 2016 09:48

slapa je napisao/la:slika
n'da moram reć da mi se slika mene u penziji promijenila. evo prekjučer sam upecala jednu ogromnu ušatu i umjesto da sam ko prije osjećala ponos do neba osjećala sam se ko đubre jer sam ubila životinju bez koje nitko ne bi umro od gladi.
tako da mi sada slika idealne starosti izgleda više vako nekako...
slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la ariadne » 26 ruj 2016 12:20

Jos bolje :D Ja jos uvijek umirem na onu prvu :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Moloko » 04 pro 2016 16:25

Zelim dozivjeti bar 95. Vidim se u nekim toplim krajevima(ili u Hrv negdje na moru), imat cu neki manji stancic od 40-45 kvadrata, dovoljno dobru mirovinu s kojom cu moci obilaziti konobe i piti kvalitetno crno vino, par bliskih prijatelja, voljenu osobu i dijete. Curicu naravno. :touched: Svako ljeto cu ici na obilaske otoka brodicom(koju cu unajmiti), zivjet cu zivot do maksimuma sve dok jednog dana sa 95 ne legnem u krevet i zaspem zauvijek.

:D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la zwarte paard » 05 pro 2016 10:43

ako se baziram na sadasnje stanje ...bit cu starica koju ce prijatelji i rodbina traziti po kvartovima jer sam samo odsetala i dok je meni fino, ostali ce pizditi. sa smijeskom cu maziti cuke lutalice i hodati dok se ne umorim, a onda mi nista nece biti jasno, pa cu se malo zabrinuti. u tom trenutku ce moja kcer ili moj sin ce naici i pitati, mama zasto si opet otisla od kuce bez da si se javila. a ja? ja cu se prepasti i pokusati trcati sa svojim okostalim kukovima jer ih ne prepoznajem.

poprilicno sam sigurna u ovaj scenarij!
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la slapa » 05 pro 2016 10:57

baš sam se mislila ovih dana o ovome... palo mi je na pamet jedino to da bih, dok god budem živa, htjela biti jedno veliko dijete. a onda mi je sinulo i to da bih, s obzirom na relativno čestu pojavu demencije u jednom dijelu moje obitelji, to zaista mogla i doslovno biti. ako do toga dođe, nadam se samo da neću nikome biti teret i da će meni u tom mom svijetu biti lijepo.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la zwarte paard » 05 pro 2016 11:00

slapa je napisao/la:baš sam se mislila ovih dana o ovome... palo mi je na pamet jedino to da bih, dok god budem živa, htjela biti jedno veliko dijete. a onda mi je sinulo i to da bih, s obzirom na relativno čestu pojavu demencije u jednom dijelu moje obitelji, to zaista mogla i doslovno biti. ako do toga dođe, nadam se samo da neću nikome biti teret i da će meni u tom mom svijetu biti lijepo.

opusteno slapo, setacemo skupa :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la slapa » 05 pro 2016 11:03

^
i da se nađemo na pola puta, na pola prkosa i pola ponosa... :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la zwarte paard » 05 pro 2016 11:06

jel to neki narodnjak tako mi zvuci? :D zar i ti sine brute. ne brini slapo, kad ti kazem...sa ima veze absolutely fabulous stile je moj djir gubljenja u starosti. bit ce fun fun!
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Neznanka2
Postovi: 43
Pridružen/a: 31 lis 2016 17:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Ostalo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Neznanka2 » 05 pro 2016 16:18

Ja svoju starost ni ne zamišljam. Uz ovaj moj peh i stil života, bit će pravo čudo ako doguram do pedesete godine :D . Šalu na stranu, nadam se da neću poživjeti toliko da ću biti ovisna o tuđoj brizi i da nekome budem teret.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la zwarte paard » 06 pro 2016 13:20

ne brini hoces. :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Neznanka2
Postovi: 43
Pridružen/a: 31 lis 2016 17:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Ostalo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Neznanka2 » 06 pro 2016 17:48

zwarte paard je napisao/la:ne brini hoces. :D
Aww baš ti hvala :D

Avatar
standalone
Postovi: 807
Pridružen/a: 16 lis 2018 10:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la standalone » 07 lip 2019 13:53

slika
I always wanted to be somebody, but now I realize I should have been more specific...

Odgovorite