Samoća

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Samoća

Post Postao/la Mary of Silence » 27 srp 2011 14:25

astra glacialia je napisao/la:1. Većinom ne.
2. Ne.
3. Ne.
4. Da.
5. Ako ne putujem s nekim koga poznajem, uglavnom preferiram ne stupati u interakciju s ikim, no bilo je tu dosta iznimaka.
6. Da.
Vjerojatno jesam "samotnjak". Ponekad bih voljela da nisam, no uglavnom mi je svejedno.
Držim se pitanja jer sam previše asocijalna da bih dodala nešto svoje :D
Same :ok:

Avatar
TYBP
Postovi: 69
Pridružen/a: 05 sij 2011 23:02
Spol/rod: žensko

Re: Samoća

Post Postao/la TYBP » 04 kol 2011 17:49

Zanimljiva tema. :)
Nisam pretjerano društvena pa sam radije sama nego u (potencijalno) lošem društvu. Imam par bliskih prijatelja s kojima volim provoditi vrijeme i to mi je sasvim dovoljno.
Jako mi je rijetko potrebna prisutnost drugih ljudi da bih se osjećala upotpunjeno.

Imam osjećaj da sve više ljudi ima potrebu neprestano kontaktirati s drugima - uživo (najrjeđe), pomoću mobitela, interneta ili na druge načine. Možda je to vezano s potrebom da (neprestano) budemo voljeni i prihvaćani? Ili su ljudima vlastite misli toliko dosadne da se moraju preokupirati nečime (ili nekime) drugim kako bi od njih pobjegli?

Da, mislim da je vrijeme provedeno sa sobom dobra investicija. :D

Bluesstyle
Postovi: 41
Pridružen/a: 10 ruj 2011 13:47

Re: Samoća

Post Postao/la Bluesstyle » 16 ruj 2011 14:24

Teško mi je zbog samoće. Redovito upadam u razne krize, ponekad vrlo teške, jer nemam nikoga tko mi može pružiti odgovarajuću podršku, društvo i slično...

Počela sam sve češće negativne misli preusmjeravati u nekakvo inspiracijsko nezadovoljstvo koje me potiče na razmišljanje, traženje mira i ponajviše na sviranje...

Tješim se sa postavkom da su ljudi uglavnom ograničeni. Većina njih bavi se sobom, svojim brigama i poslovima, svatko nosi svoje breme, obaveza je puno, a vremena malo...

Bilo bi, dakako, predivno imati nekoga za oslonac, osjećati nečiju toplinu i blizinu, iskusiti ljubav...

Mogla bih vječno žaliti za neispunjenom utopijom, ali to mi ne bi nimalo koristilo...

Vjerojatno ću zauvijek ostati neka vrsta emocionalnog invalida...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Samoća

Post Postao/la jpeg » 16 ruj 2011 14:47

sacu bit puno mudra i rec da tribas nac uzrok tom nezadovoljstvu i krenut ga rjesavat, osim ako ne uzivas u tom stanju. nema ti smisla stajati na dnu i cekat da ce se nesto promjenit i kukat jer nece dok se sama ne pozelis mjenjat.
ima smisla opalit glavom skroz pa se krenut trijeznit.
promjeni svakodnevicu, ne radi ono sta ne zelis, ne druzi se s onima samo da popunis dio dana a ne cine ti eventualno dobro, izbaci sranja i udahni svemir za promjenu.
mozda nisi opalila glavom skroz? jel jesi?

Bluesstyle
Postovi: 41
Pridružen/a: 10 ruj 2011 13:47

Re: Samoća

Post Postao/la Bluesstyle » 16 ruj 2011 15:06

mrav je napisao/la:sacu bit puno mudra i rec da tribas nac uzrok tom nezadovoljstvu i krenut ga rjesavat, osim ako ne uzivas u tom stanju. nema ti smisla stajati na dnu i cekat da ce se nesto promjenit i kukat jer nece dok se sama ne pozelis mjenjat.
ima smisla opalit glavom skroz pa se krenut trijeznit.
promjeni svakodnevicu, ne radi ono sta ne zelis, ne druzi se s onima samo da popunis dio dana a ne cine ti eventualno dobro, izbaci sranja i udahni svemir za promjenu.
mozda nisi opalila glavom skroz? jel jesi?
Pa...

Ne smatram da sam "na dnu", niti imam pravog razloga da proklinjem svemir. Samo sam malo razmišljala na glas...

Neke okolnosti ne mogu promijeniti, ali se unatoč svemu trudim funkcionirati kako najbolje mogu. Svaka kriza dođe i prođe...

Sasvim mi je dobro...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Samoća

Post Postao/la jpeg » 16 ruj 2011 15:08

ne bih rekla da ti je dobro.
ev' pogledaj si postove pa reci.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Samoća

Post Postao/la samo ja » 16 ruj 2011 16:10

ponekad se samo osvrneš oko sebe i jednostavno primjetiš ono što drugi ne primjećuju ili okreću leđa od toga i na trenutak ostaneš osapnut vizijom što pokrene ono nešto ljudsko u tebi... suosjećanje povezano s razumijevanjem i nemoći da pokažeš bolje od čega se mnogi sami ograđuju...

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: Samoća

Post Postao/la Faith » 16 ruj 2011 16:13

ma svi su super dok ne pocnu pricat jedne te iste priče onda makni se ča....
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Samoća

Post Postao/la Fusion » 17 ruj 2011 01:30

Volim biti sama, volim 'svoje vrijeme' i treba mi 'moj' prostor. Teško mi je zamisliti da se s nekim čujem svaki dan.
Volim onaj osjećaj kad mi netko usfali, želju da ga/ju vidim i čujem, i onu iskrenu radost i sreću kad se nađemo.

Avatar
Ana_st21
Postovi: 33
Pridružen/a: 09 lis 2011 11:57
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Samoća

Post Postao/la Ana_st21 » 09 lis 2011 15:08

Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?

1.ne bas..ovisi..
2.neman uvik, ali cesto da.
3. kako kada.
4.naravno, nekada mi je bas to potrebno.
5.ovisi ako putujem sama da..
6.uvijek.

ponekad je dobro biti malo sam, i potrositi vrijeme samo na sebe i svoje guste.

Pariz za Sandru

Re: Samoća

Post Postao/la Pariz za Sandru » 12 lis 2011 11:25

Ne, samoća, ne. U njoj nema ništa lijepo i dobro, ne produhovljuje, ne pročišćuje i ne smiruje. Vrlo rijetko poželim biti sama, vrijeme i prostor mogu imati i bez samoće...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Samoća

Post Postao/la JaNNa » 12 lis 2011 13:29

disfunction je napisao/la:Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
ajmo redom...
1. ne nužno, dovoljna mi je i jedna osoba da budem upotpunjena
2. ne, dolazi mi periodično
3. je
4. da, obožavam biti sama.. imati vrijeme za sebe i svoje misli i svoje gluposti
5. da, ne volim sjedit pored stranaca blizu
6. ako je kvalitetno da - npr. netko može cijeli dan bit solo sa negativnim mislim i to je loše, ali ako netko provodi vrijeme solo da sredi misli i koristi tehnike pozitvinog razmišljanja to je najbolje što može za sebe napraviti!

Odgovorite