Samoća

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Samoća

Post Postao/la Yeci » 20 ožu 2011 14:22

„ Blažena samoćo, samo blaženstvo“, nekada se recitiralo. Danas, međutim, od samoće imamo samo strah. Promijenjivi načini života, izoliranost pojedinca u velikim gradovima, relacijske mreže znanja često su površne i prolazne, promjene u obitelji, također povećanje očekivanog trajanja života, doveli su do izražaja i tamne, uznemirujuće, čak i opasne strane usamljenosti.
Kako istjerati čudovište, telefoni su svakim danom sve više 'vrući'. Milijuni ljudi šalju, i iznad svega očekuju, poruke i porukice, s chata, e-maila, telefona ili biločega drugog. Mi smo se toliko navikli s jedne strane da bismo mogli razmotriti ovu očitu strašnu potrebu za ' povezanost', tu neukrotivu želju da stalno živimo u mreži odnosa i, drugo, da smo u mogućnosti davati dokaze samo za suđenje negativnosti koja proizlazi iz samoće.
Potrebna pozornost na negativne i destruktivne aspekte usamljenosti dovela je do zanemarivanja pozitivnih aspekata. Na primjer, učinila je to da zaboravimo da uz samoću „ mraka“, neželjenu, postoji također „ svijetla“ samoća, cijenjena i tražena. I da takozvani pojedinci „samotnjaci“ nisu nužno predmeti „ poremećaja „, s nekom čudnom mentalnom bolesti, ali su osobe koje, pred drugima pronalaze težak put prema samoostvarenju.

Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
Don't talk about life, live it.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Samoća

Post Postao/la ariadne » 20 ožu 2011 14:37

disfunction je napisao/la:Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
1. Ne nužno. Općenito ne volim kad ima puno ljudi oko mene jer mi koncentracija pada dok se jednostavno ne zatvorim.
2. Ne.
3. Jest.
4. Da.
5. If I can help it, da, ali ne smeta mi i ako ima nekoga. Ionako nabijem mp3 u uši i ignoriram sve osim konduktera.
6. Da.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
WhyNot
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 stu 2010 21:52

Re: Samoća

Post Postao/la WhyNot » 20 ožu 2011 17:34

Sve ovisi kakvim ljudima sam okružena. Ako su mi to dragi ljudi onda mi godi njihovo društvo,ako nisu to je druga priča.
S vremena na vrijeme imam potrebu biti sama. Kao što mislim da većina nas ima...
1. Ne nužno, opet ovisi o kojim ljudima se radi.
2. Ne.
3. Trudim se da bude...
4. Oooo da!
5. Uglavnom mi ne smeta, ali kako su vlakovi/busevi/tramvaji puni iritantnih poznanika izbjegavam sjedenje.
6. Ovisi što čovjek radi dok je sam sa sobom.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Samoća

Post Postao/la Ameli » 20 ožu 2011 18:22

[quote="disfunction"][/quote]
a) ne
b) kako-kad
c) u većini slučaja da
d) ponekad da
e) da
f) ovisi
*Bez društva ne mogu, a i mir i samoća ponekad dobro dođu. Pokušavam si ugoditi.
p.s. ne znam dal spada u ovu temu, ali kao što već jednom napisah i među masom, počesto sam sama, zašto, ne znam.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Samoća

Post Postao/la Yeci » 20 ožu 2011 19:27

Zašto se tako usko držite pitanja koje sam postavila? Ako ovako nastavite natjerati će te me da obrazložim svako 'svoje' pitanje te sastavim grafove vaših odgovora te objasnim razlike između samotnjaka i socijalnih ljudi, funkciju roda, godina i instrukcija, do pitanja prijateljstva, želje za znanjem, stabilnosti do otvorenosti, što ovdje asolutno nitko neće niti pročitati kamoli pokazati interes da razumije :D
Don't talk about life, live it.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Samoća

Post Postao/la odiseya » 20 ožu 2011 20:28

Nisam bas neki ljubitelj ljudi :D
Moram imati vrijeme za sebe, a ako iz nekog razloga to ne mogu realizirati imam B opciju, a to je izoliranje u drustvu...jednostavno stavim ignore opciju ako mi okolina ne odgovara.
Vrijeme provedeno sa sobom ne smatram investicijom nego pukom potrebom.
Sto se putovanja tice...u autobusima i vlakovima volim biti solo...ne volim da do mene sjedi netko nepoznat jer me zivcira meskoljenje, slucajna lupkanja i slicne radosti :visi:
Opcenito imam potrebu za barem metar svog prostora i ne podnosim prisilne prisne situacije, ljude koji mi se unose u lice, dodiruju me u tijeku razgovora...u got the point :D
Bez obzira na sve to...nisam vuk samotnjak, volim druzenja s prijateljima, ali volim sama dozirati tko, koliko i zasto... :)

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Samoća

Post Postao/la Yeci » 20 ožu 2011 20:48

@ odiseya
Petra ? :radosnice:
Don't talk about life, live it.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Samoća

Post Postao/la astra glacialia » 20 ožu 2011 21:39

1. Većinom ne.
2. Ne.
3. Ne.
4. Da.
5. Ako ne putujem s nekim koga poznajem, uglavnom preferiram ne stupati u interakciju s ikim, no bilo je tu dosta iznimaka.
6. Da.
Vjerojatno jesam "samotnjak". Ponekad bih voljela da nisam, no uglavnom mi je svejedno.
Držim se pitanja jer sam previše asocijalna da bih dodala nešto svoje :D
per aspera ad astra

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Samoća

Post Postao/la Zita » 20 ožu 2011 21:55

disfunction je napisao/la: Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
1. pa ne, ne mogu reci da mi prisutnost mnogih daje osjecaj upotpunjenosti jer mi nije bitna kolicina ljudi koliko mi je bitno sa kime sam u drustvu/blizini
2. neznam da li isto ima stalnu potrebu za druzenjem pa tako je nemam nit ja
3. trudim se da bude dobro utroseno i puno korisnih, zabavnih informacija i smijeha :) to mi je jako bitno
4. volim ponekad bit sama, sredit razmisljanja itd no nikako nisam vuk samotnjak
5. svejedno mi je, osim ako osoba pored mene smrdi. cesto sam putovala vlakom i vecinom sam se upoznala sa ljudima u kupeu i pricanjem smo "skratili" vrijeme putovanja. obicno ne zapocinjem razgovor prva al nemam nista protiv da netko drugi pokrene isti.
6. do odredjene mjere da, nakon toga mozda otupi social skillse. ljudi su socijalna bica i ako previse vremena provodis solo onda se mozda dovedes do toga da te drugi nerviraju, da ne razumijes zasto nesto zele ili trebaju a i vjerujem da bi u to vrijeme mozda mogla upoznati nekog interesantnog, nekog tko bi ti dao novu perspektivu i mozda te poboljsao kao osobu il barem u interakciji sa ljudima..
Measure of a woman is her sense of humor

michelle

Re: Samoća

Post Postao/la michelle » 20 ožu 2011 22:05

Uvijek se prilagođavam trenutnoj situaciji, nekad sam okružena ljudima, a nekad sam ko Pavle sam na svijetu, kako god, meni je dobro. Dok sam u fazi druženja, okružujem se s ljudima i provodim više vremena u društvenim aktivnostima. Kad sam u samotnoj fazi, bavim se nekim hobijem, okrenem se sebi, krenem trčati, čitam knjige, radim na svojim skilovima i tak. Ne smeta mi bit solo zapravo... mislim da samoću koristim kvalitetno. No, ja ju ne biram, ona nekad izabere mene i ja ju prihvatim.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Samoća

Post Postao/la Kroacija » 20 ožu 2011 22:17

disfunction je napisao/la:
Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
ne razumijem :o
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
sve rjedje.
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
ne uvijek. previse sam izbirljiva.
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
sve vise i vise. ali uglavnom ovisi o raspolozenju.
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
uvijek, osim ako do mene nije "druga polovica".
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
moguce, ali komunikacijske kompetencije pate.

Plague

Re: Samoća

Post Postao/la Plague » 20 ožu 2011 22:22

disfunction je napisao/la:Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
1. Da.
2. Ne.
3. Kako kad, ali s obzirom da pomno biram s kim se družim, što me u zadnje vrijeme svelo na nivo žešće asocijalnosti, uglavnom je dobro utrošeno.
4. Jako. Neke stvari jednostavno volim radit sama, tipa čitanje ili gledanje filmova i serija. Prisutnost drugih ljudi me dekoncentrira u tome.
5. Naravno. Pogotovo kad putujem busom jer je onda blizina te druge, nepoznate osobe sramotna, a zbilja ne volim dodirivati strance, pa makar ramenom.
5. Uvijek.

Plague

Re: Samoća

Post Postao/la Plague » 20 ožu 2011 22:24

invalid_user je napisao/la:
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
moguce, ali komunikacijske kompetencije pate.
Zato ti uvijek govorim da moraš naučit pričat sama sa sobom. Dođe ti kao odlična vrsta introspekcije i dovede do divnih zaključaka. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Samoća

Post Postao/la Kroacija » 20 ožu 2011 22:26

sizofrenicnih? :D

Plague

Re: Samoća

Post Postao/la Plague » 20 ožu 2011 22:29

:agresivna:
korisnih.

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Samoća

Post Postao/la Uliana » 20 ožu 2011 22:32

disfunction je napisao/la:I da takozvani pojedinci „samotnjaci“ nisu nužno predmeti „ poremećaja „, s nekom čudnom mentalnom bolesti, ali su osobe koje, pred drugima pronalaze težak put prema samoostvarenju.
tema se, u biti, implicitno bavi introvertiranošću.

zatvorene pojedince se, najblaže rečeno, smatra čudacima, zbog toga jer introvertiranost nije poželjan temperament na Zapadu.

mirnu, povučenu, zatvorenu kreativnu osobu će uvijek zamijeniti eksponiranija, aktivna, asertivna, sposobna osoba. to su jednostavno činjenični preduvjeti za uspjeh u kapitalističkom društvu koje vrvi kompeticijom.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Samoća

Post Postao/la phos » 20 ožu 2011 22:57

disfunction je napisao/la:
Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
ne
ne
ne
da
da
da
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Samoća

Post Postao/la degenereginald » 20 ožu 2011 23:51

disfunction je napisao/la: Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
ovisi o mnogim faktorima. ovisi i sto mislis pod 'mnogih osoba', >5 ili <5 i sl.
uglavnom ne.
disfunction je napisao/la:Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
ne.
disfunction je napisao/la:Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
uglavnom da. birano drustvo i slicno :D
disfunction je napisao/la:Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
naravno. uzivam :aha:
disfunction je napisao/la:Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
da. DIŠU.
disfunction je napisao/la:Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
pa svakako bolja investicija od provodenja vremena s drugima. nekad cak i naucim nesto.
I have no money and I have to scream.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Samoća

Post Postao/la odiseya » 21 ožu 2011 00:22

disfunction je napisao/la:@ odiseya
Petra ? :radosnice:
Ne. :confused:

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Samoća

Post Postao/la Rogue_813 » 21 ožu 2011 09:01

Ne bojim se samoće, zapravo previše uživam u njoj pa se premalo družim s drugim ljudima. :luda: No ne, nisam poremećena, barem ne više od nekih ljudi koje se smatra savršeno normalnima. Volim biti sama, volim se i družiti. Veću potrebu imam za ovime prvim, no mislim da je to zato što su ljudi s kojima sam si jako bliska jako rijetki. Također izbjegavam ona druženja kojima je svrha da se sudionici naliju.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Samoća

Post Postao/la Yeci » 21 ožu 2011 09:23

Uliana je napisao/la:
disfunction je napisao/la:I da takozvani pojedinci „samotnjaci“ nisu nužno predmeti „ poremećaja „, s nekom čudnom mentalnom bolesti, ali su osobe koje, pred drugima pronalaze težak put prema samoostvarenju.
tema se, u biti, implicitno bavi introvertiranošću.

zatvorene pojedince se, najblaže rečeno, smatra čudacima, zbog toga jer introvertiranost nije poželjan temperament na Zapadu.

mirnu, povučenu, zatvorenu kreativnu osobu će uvijek zamijeniti eksponiranija, aktivna, asertivna, sposobna osoba. to su jednostavno činjenični preduvjeti za uspjeh u kapitalističkom društvu koje vrvi kompeticijom.

Nne.
Krivo si shvatila.
Postoje osobe koje uživaju u svom miru i sa svojim unutarnjim ja i nemaju potrebu biti u stalnom doticaju s drugim ljudima kako bi se osječali dobro, a upravo su suprotno od toga da su nesposobni ili verbalno osakačeni. Postoje samotnjaci koji kada bi to željeli i vidjeli se u tome, bez ijednog problema bi obavljali posao koji zahtjeva stalnu komunikaciju s ljudima, te bi zamjenili svoje knjige, hobije, itd s stalnim odlascima na kave i cuge. Da se izrazim u sirmašnim riječima :D
Don't talk about life, live it.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Samoća

Post Postao/la Kroacija » 21 ožu 2011 20:31

samoca je nesto sto nam svima treba once in a while. ali treba ju znati umjereno prakticirati, kao i antropofiliju.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Samoća

Post Postao/la phos » 21 ožu 2011 21:22

procitala nekrofiliju
ok...svatko ima svoj fetiš :D
ot: volim provoditi vrijeme sama sa sobom jer se tako najvise odmorim. neka vrsta zena, valjda...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Samoća

Post Postao/la fakatja » 30 ožu 2011 19:47

disfunction je napisao/la:Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
Ja sebe volim.Dobro, nasa ljubav je nekako presla u duboko prijateljstvo ali sexa ima jos dosta. Divno mi je- kad nesto pozelim i zazelim, to odmah i dobijam. Vrlo rijetko se svadam sa sobom i sve si oprastam. Kad kazem: sad bih legla i ne radila nista-nitko se ne protivi. Krasno.
O investicijama ? Jeste, ja sam dobra investicija za sebe. Samo moram jos prodat ovo vrijeme i bit cu rich bitch.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Gost

Re: Samoća

Post Postao/la Gost » 30 ožu 2011 20:33

Kombiniram, ko` Praskaton.
Procijenim situaciju, tko/s kim/kako/(za)što i vidim dal` mi je veći gušt biti solo i doma kuhati uz glazbu ili otići na kavu/boravak u prirodi/nešto treće. "Dobrom investicijom u sebe" smatram i vrijeme koje provedem doma uz knjigu, sama, kao što je u toj kategoriji i odlazak na radionicu/edukaciju/kreativni sastanak sa grupom ljudi.
Vodim se osjećajem & cost-benefit analizom, nije komplicirano.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Samoća

Post Postao/la Jadzia Dax » 08 tra 2011 14:57

@Oooo

Ne slažem se da vrijeme sam sa sobom može biti nekorisno /neproduktivno, jer ni sjediti na kauču nije totalno nekorisno jer se tada odmaraš i pripremaš za vrijeme kada nećeš sijediti na kauču.
Posao uopće ne otuđuje ljude, već zbližava, jer kad radiš, upoznaješ ih kroz posao sve više i više i više itd.

OT: Volim biti sama, sagledetati sebe iz različitih kuteva, izanalizirati sve do zla boga i zaključiti da mi ništa na ovom svijetu nije jasno. Nakon tog perioda samovanja odlazim među ljude, u početku odlazim do probranih primjeraka, te održim prezentaciju o saznanjima do kojih sam došla tokom samovanja. Nakon feedbacka ciljane, strogo kontrolirane skupine ("Moje drage kokoši" d.o.o.),te ponovnog ali znatno kraćeg samovanja i analiziranja podataka, tek tada mogu među opću populaciju.

Ugl, biti sam je ok, biti usamljen je strašno, biti okružen hrpom ljudske gamadi je najstrašnije, a provoditi vrijeme s dragim ljudima je super....
Ako kroz 7 dana ne prođeš kroz bar 3 od ta 4 stanja onda se zabrini

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Samoća

Post Postao/la dany » 16 tra 2011 21:37

disfunction je napisao/la: Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
ovisi. nekad mi je za stimulaciju i osjećaj upotpunjenosti potrebna gomila, nekad šačica bliskih ljudi, nekad samo najbliža osoba, a nekad potpuna samoća.
disfunction je napisao/la:Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
ne, ali češće imam nego nemam, makar u pitanju bila samo jedna osoba.
disfunction je napisao/la:Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
trudim se provodit vrijeme samo s ljudima koji mi znače. tako da - da, pretežito jest.
disfunction je napisao/la:Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
nekad da, ali kao i par redova gore, češće volim biti u društvu nego sama.
disfunction je napisao/la:Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
ako je osoba do mene netko zanimljiv i spada barem u kategoriju poznanika, onda uživam u društvu. inače - muzika na maksimum i soliranje.
disfunction je napisao/la:Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
i jest i nije. ovo je po meni dosta složeno pitanje, a ja se trenutno osjećam glupavo pa ću preskočit elaboraciju.
jebote b*g

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Re: Samoća

Post Postao/la eris » 17 tra 2011 00:23

Volim provoditi vrijeme sama sa sobom....doduše često zaglibim u pretjerano prežvakivanje stvari koje su se dogodile i brigu o stvarima koje će se možda (a možda i neće) dogoditi. Od jednog problema obavezno stvorim 10 novih, otkrijem toplu vodu i onda kao što star trek chick reče ranije obratim se ciljanoj skupini. Ili radije ciljanim pojedincima. Ali to je svakako dobro utrošeno vrijeme.

Pojedinci me upotpunjuju i stimuliraju, a ne mnoštvo. Mnoštvo me zabavlja :) Definitivno nemam uvijek potrebu za druženjem, upravo suprotno. A u busu obično glumim da spavam samo da netko ne bi sjeo do mene :) jednostavno ne volim nepoznate ljude u mom osobnom prostoru, a i kakve sam sreće obično nisu najugodnijeg mirisa ili mi opet žele ispričati tužnu životnu priču koja počinje sa dinosaurima, a završava s djedom koji ih nagajna vilama po dvorištu.

Sve u svemu, osama s vremena na vrijeme je jako korisna stvar. Dozvoljava mi da napunim baterije i posložim neke stvari u glavi.

P.S. ako nekoga zanima kako priča završava....djed ju je ulovio. Ona ima ožiljke na vrlo nezgodnom mjestu, a ja doživotnu traumu jer sam bila prisiljena to vidjeti....

Avatar
Dylan_bejbe
Postovi: 43
Pridružen/a: 01 vel 2011 16:19
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Samoća

Post Postao/la Dylan_bejbe » 31 svi 2011 17:00

Samoća..zatvaranje u vrtloge vlastitih misli, radnji, slusanja i osluskivanja..ona je naša prija i lijepo mi je s njome. Ljudi se zbrkaju, jer samoća nije usamljenost, i ne boli kad si sam. I je istina je kad je jebeno u zivotu nista me nemoze spasit bolje od dobrog druzenja, jer pruzi utociste za potonule snove....da

Spiegelbild
Postovi: 17
Pridružen/a: 03 lip 2011 21:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Samoća

Post Postao/la Spiegelbild » 05 lip 2011 16:50

disfunction je napisao/la:
Da li vas prisutnost mnogih osoba stimulira i daje osjećaj upotpunjenosti?
Imate li uvjek potrebu za druženjem ?
Je li vam vrijeme provedeno u društvu drugih osoba uvijek dobro utrošeno?
Sviđa li vam se provoditi vrijeme sami sa sobom?
Za vrijeme putovanja vlakom preferirate li biti u miru, sa praznim sjedalom do sebe ?
Smatrate li da jevrijeme provedeno sami sa sobom dobra investicija?
1. Ovisi u kakvoj sam fazi i da li mi tog trena trebaju ljudi.
2. Nemam, no u zadnje vrijeme dosta često.
3. Vrijeme provedeno s određenim osobama mi je dobro utrošeno, s nekima je izgubljeno.
4. Sviđa, pozabavim se slaganjem mentalnih puzzli.
5. U miru s praznim sjedalom, definitivno.
6. Ovisi o trenutku. Ako sam nabrijana na rad na sebi, na samounapređenje, onda je. Ako sam bezvoljna ili ako mi je dosadno, treba me netko zvati van da me spasi.
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse

Odgovorite