flashevi davnih snova

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

flashevi davnih snova

Post Postao/la Kroacija » 31 svi 2011 01:42

uhm, jel se ikome ovdje zna desiti flash, momentalna slika sna od prije 4 godine, pet godina ili vise? :o
zadnjih dana mi se cesto i izrazeno desava da curi opisujem snove otprije nekoliko godina zato jer mi se bas u tom trenutku vizualizirala slika sna koja me kompletno prisjetila sadrzaja. freaky mi je jer iskoce iznenadno, dok jedem salatu, na pola puta od usana do curinog obraza, dok otvaram limenku pive, dok piskim... - wtf? podsvijest? freud? :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Bash » 31 svi 2011 09:11

kako proustovski :D jesi sigurna da su to stari snovi? mozda si pod stresom pa ti masta divlja onda kad nisi skoncentrirana. bar je meni tako kad me nesto brine, pa dok npr jedem, upada lik sa sacmaricom, raznese mi desnu ruku, pa mu lijevom bacim noz u facu, pa me zabrine je li to bilo prekoracenje nuzne obrane, pa ga spakiram u kesu za smece, polijem kuhinju domestosom i spalim odjecu u kojoj sam bila, itd itd. a sve jer irl moram radit prezentaciju ili nesto.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Jadzia Dax » 31 svi 2011 12:34

događa mi se to često, ne obazirem se previše na to, kao ako je vrijeme relativno, postoji li i mogućnost da nije linearno, istočne kulture vjeruju da je povijest ciklična, pa, možda je ciklično...

ja bi mogla živit s činjenicom da su vrijeme, povijest i ljudsko postojanje totalno zbrda zdola i takve sizuacije onda prepisujem tome

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la alice » 31 svi 2011 18:36

ja sam jedno vrijeme sanjala jedan te isti san-što je bilo poprilično freaky jer se radilo o cijelom jednom događaju - i tog sna se često sjetim ili me neki podražaj izvana podsjeti na to. i da, ima tako par scena koja flešnu-nije to ništa neobično :)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la samo ja » 31 svi 2011 18:40

zna mi se dešavat da mi nadođe isti san od prije par godina, pa me to malo zaokupira, počnem se pitat zašto sanjam opet taj san i tak to... nikad nisam došla do nekog smislenog zaključka :D

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la rainbow » 31 svi 2011 20:13

fleševi, fleševi..sve mi je puno fleševa..nekih davnih snova, slika putovanja i iskustava, pjesama koje nisam čula godinama...kao da um/podsvijest/tovećnešto ne poznaje vrijeme i nekad se malo zbuni i stilta i onda ko plima izbacuje van (stare cipele,nasukane kitove, poruke u boci, snove i ostalo)..naizgled random, nepovezano.....ko kad se prelije čaša...
i uvik se pitam što je što strigeriralo...kako je baš ta misao sad proletila glavom..

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Kroacija » 01 lip 2011 14:20

ne divlja mi masta, mislim, divlja :D ali za ovo sam sigurna da su bili snovi. pamtim te slike.
jednom sam mjesecima sanjala neko cudo na bazi baltazara, mislim da su one LSD boje krive za to. :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=62aeI7YWfP8[/youtube]

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la rainbow » 01 lip 2011 16:36

pa nije mašta ovo o čem ja pričam, maštu valjda svjesno upregneš...ovo dođe odneklen iz podsvijesti, "ničim" svjesnim pozvano

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Kroacija » 02 lip 2011 00:54

Bash kaze da je masta mozda pa joj rekoh da mislim da nije :)

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Bash » 02 lip 2011 08:47

pih slike iz mašte uopće ne moraju bit svjesno izazvane :!: nebitno za temu, ali lonac poklopac :p

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la rainbow » 02 lip 2011 16:09

nu..de se objasni...snovi mogu bit i na javi?

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Bash » 03 lip 2011 20:12

ae, ali nisu snovi, flashevi kao. mašta. valjda. slike koje nisu pod svjesnom kontrolom i koje zabriješ kad si pod stresom ili jako umorna. neke poluhalucinacije. npr kad se raspravljaš u MUP-u i odjednom vidiš sebe kako pružaš ruku kroz otvor šaltera, grabiš ženu za kragnu i udaraš joj facom o staklo dok te ne odvedu. ili ako nisi spavala 2 dana i pere te red bull i čuješ ljude kako se smiju i pričaju, a nema nikoga. sve je to normalno pod takvim uvjetima :nerd:

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 03 lip 2011 20:14

da,pa desava se,osobito nakon par dana neispavanosti..plus ako je poduprto i necim drugim..al to su druge vrste flesheva..meni se cesto dese deja vu momenti
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la call_me » 04 lip 2011 03:31

dobro je dok je flesh i dok ti znas da je flesh i dok je na razini flesha. belaj je kad se krenu pomicat ove granice, ko u nekom horor treshu. zamisli mislis da je flesh a onda ti sutra kazu da nije. il obrnuto :o
tanka je granica.

Plague

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Plague » 06 lip 2011 16:01

Bash je napisao/la:pih slike iz mašte uopće ne moraju bit svjesno izazvane :!: nebitno za temu, ali lonac poklopac :p
istinabog. ja redovito prije sna dok ležim u krevetu isrcpljena vrtim kratke filmove. sinoć je bio o tipu koji drži mitraljez u ruci i gleda se u ogledalo i razmišlja o ljudima koje je ubio. počne pucat u svoj odraz, padne mrtav, a na ogledalu se pojave slova "and justice for all". a sigurna sam da nije bio san, nego samo mašta pod utjecajem filmova roba zombieja.

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la melted_sun » 06 lip 2011 17:00

meni se događa ponovi neka glupa situacija iz sna..od npr. u snu uzimam čašu i premištan je sa stola na šank i onda to napravim u stvarnosti par dana kasnije (ista čaša isto sve), do kompletnih dijaloga koji se ponavljaju iz sna identično u stvarnost

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: flashevi davnih snova

Post Postao/la Bash » 06 lip 2011 23:28

PicajzLa je napisao/la:
Bash je napisao/la:pih slike iz mašte uopće ne moraju bit svjesno izazvane :!: nebitno za temu, ali lonac poklopac :p
istinabog. ja redovito prije sna dok ležim u krevetu isrcpljena vrtim kratke filmove. sinoć je bio o tipu koji drži mitraljez u ruci i gleda se u ogledalo i razmišlja o ljudima koje je ubio. počne pucat u svoj odraz, padne mrtav, a na ogledalu se pojave slova "and justice for all". a sigurna sam da nije bio san, nego samo mašta pod utjecajem filmova roba zombieja.
:D da, znam na sta mislis. super mi je to jer iz tog stadija mos lako prijeci u lucidne snove jeij

Odgovorite