Zaposjednutost

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Zaposjednutost

Post Postao/la Mary of Silence » 06 ruj 2011 10:34

Ne vjerujem u ovakve stvari, barem se trudim da ne vjerujem. Mišljenja sam da svako od nas ima onu dobru i lošu stranu, kao i da razni nakupljeni strahovi i sl. mogu uzrokovati simptome slične onima što u religijama nazivaju "zaposjednutost".
Kako god, neki dan sam pričala sa frendom i malo smo se dotakli te teme, poslije čega mi je on predložio da odemo negdje malo se raspitati o tome, tačnije da odemo kod tih kvazi egzorcista da popričamo sa njima i da uz dopuštenje prisustvujemo barem jednoj seansi.
Malo mi je sve to u zadnje vrijeme okupilo misli, uzevši u obzir da se danima dosađujem odlučim da potražim neke snimke, čisto onako da mogu odmah nazvati prijatelja reći " ma daj, sve je to namješteno".

Prvi snimak na koji sam naišla bio je ovaj na koji mi poprilično idu suze... od smijeha, jer ova žena na početku je očigledno sebi utuvila u glavu da ona u sebi ima neke zle sile, i onda paniči bez razloga. Taj snimak je nastao u Sarajevu prilikom posjete nekog "nemam pojma koga" iscjeljitelja.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qV-VKP4nV1U[/youtube]

Drugi snimak je neki kućni uradak nekog hodže koji istjeruje "džina" (arapska riječ koja označava nevidljivo biće stvoreno od vatre)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q2GSLnc682U[/youtube]
Na snimku je neka žena. Mene stvarno zanima kako oni te ljude hipnotiziraju, vidjela sam da im nešto stavljaju u nos, wtf ...?

Treći snimak je kod istog hodže samo što je sad neki lik zaposjednut i pravi stvarno čudne pokrete, poslije hožda priča sa tim džinima u njemu...weird :nezna:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6rjzPX69 ... re=related[/youtube]

Jbg, meni je stvarno sve ovo bilo smiješno, ali opet narod masovno vjeruje u to i posjećuje hodže i tome slično, vračeve...

Vjerujete li vi u ovakve stvari ? :aaaa:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la bašja » 06 ruj 2011 12:01

čovjek je vrlo labilan i vjerujem u zaposjednutost i "zaposjednutost", tj. ne odbacujem mogućnost nadnaravnih zaposjednutosti, ali bih rekla da se puuuno češće radi o autosugestijama. Kako god okreneš, osobi koja se osjeća zaposjednuto nije lako i tada je svejedno hoće li je izliječiti kakav hohštapler opet kroz autosugestiju, placebo efekt ili što god ili pak nekakav medij koji zaista ima moć da izliječi, tj. istjera zle sile.

Ako netko zna za kakav tečaj kako postati pravi profi egzorcista, zainteresirana sam jer mislim da imam dobar potencijal za taj posao.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Fusion » 06 ruj 2011 12:23

Prijatelj koji je prije nekoliko godina bio bogoslov (fratar) često je odlazio u tabor Zvjezdana Linića.
Pričao mi je kako je jednom prilikom Linić zamolio njega i još 5-oricu bogoslova da ostanu s njim na seansi egozrcizma jedne žene.
Morali su svi biti "friško" ispovijeđeni. Kaže da mu je to bilo pretraumatično iskustvo.
Žena je imala 50-ak kila i doslovno pobacala njih 6-oricu koji su je držali, pričala muškim glasom i mrtvim jezicima.

Osobno, iako sam više "znanstveni" tip, tražim logična i racionalna objašnjenja, ne negiram mogućnost da se zaista može raditi o nečem nadnaravnom.
Međutim, čovjekov mozak i sve njegove mogućnosti i projekcije su najmanje istraženo područje, tako da sam više sklona vjerovati kako je riječ
o nedostatnom znanju tog područja nego nadnaravnom događaju.

Primjer su i ukazanja. Nisam još čula da se nekom hinduistu ukazao Isus, katoliku Višnu, budistu Muhamed itd...
Ali sam zato čula o čestim slučajevima transcendentalnog iskustva vjernika povezanog s božanstvom u kojeg vjeruju.
To će reći da ljudi uglavnom projiciraju ono čime se njihov mozak najviše bavi, a s tim u vezi pretpostavljam kako vjernici najvjerojatnije i svoje traume manifestiraju kroz prizmu "nadnaravne opsjednutosti".

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la samo ja » 06 ruj 2011 13:07

slažem se s Fusion, samo mi je ipak neobjašnjiv onaj dio da netko spika starim jezicima, a da ih nikad nije prije govorio nit učio i da pobaca šestoricu... s druge strane, kako objasniti crnu i bijelu magiju? U maminom selu je bio lik koji se bavio crnom magijom, bacao kletve i to, palio crne mačke, skupljao žablje mozgove i batke.... tko zna za što :nezna: Onda vidovnjaci... ima malo preveć toga neobjašnivog pa sam uglavnom suzdržana oko tih stvari, nit vjerujem nit ne vjerujem... jer neznam dovoljno o tim stvarima

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 13:17

Što se vidovnjaka tiče, jedna od teorija iz tzv. duhovne literature jest da vrijeme kao takvo ne postoji, već se sve događa sad i sve postoji istovremeno. Shodno tome, to bi bili osjetljiviji ljudi koji određene događaje i situacije mogu "vidjeti" i "pročitati", s više ili manje preciznosti. Možda to onda vrijedi i za hiper intuitivne osobe.
A za opsjednutnost nemam pojma, isto mi nije jasno to govorenje mrtvih ili jezika koje ljudi inače uopće ne znaju :nezna:.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la shizika » 06 ruj 2011 13:19

Mene je strah ovih gatanja, vračanja, sihira, uroka, čini...brr
...život je lijep... (:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la jpeg » 06 ruj 2011 13:34

baza mi je to sa govorenjem jezika koje niko ne razumi.
i kako su zakljucili da je to jezik onda uopce? :D

crkveno stajaliste je da postoje demoni i crkvenjaci su istjerivaci istih,
ateisticko stajaliste je da su to shizofrenici.

shizofrenik kad ga uvati ludilo se ponasa tocno ko jedan opsjednuti. pun je energije, izoblicen, govori "jezikom" koje niko ziv ne razumi.

al ako cemo proucavat egzorcizam, onda nam trebaju oni koji su prosli to. al ja nikad nisam upoznala nekog ko je bio nekad opsjednut i da sad moze to prepricati.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 13:37

Pa ako progovore na hebrejskom, onda je to valjda jezik :o.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la shizika » 06 ruj 2011 13:39

tamara3 je napisao/la:Pa ako progovore na hebrejskom, onda je to valjda jezik :o.

Ja sam mislila da je vecinom latinski?
...život je lijep... (:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la jpeg » 06 ruj 2011 13:50

:D
je, je, latinski uvik spominju da govore. ali svak ziv je cua makar 1 rijec latinskog! pa ja znam sta ga nikad nisam ucila, i da me uvati ludavica, izvlacim bljezgarije iz podsvjesti i naleti jedna ta rijec i od latinskog i makar iskrivljena i zakljuce, evo jee, buni se djavo iz nje
:D

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la shizika » 06 ruj 2011 13:51

mrav je napisao/la::D
je, je, latinski uvik spominju da govore. ali svak ziv je cua makar 1 rijec latinskog! pa ja znam sta ga nikad nisam ucila, i da me uvati ludavica, izvlacim bljezgarije iz podsvjesti i naleti jedna ta rijec i od latinskog i makar iskrivljena i zakljuce, evo jee, buni se djavo iz nje
:D

Kad ti tako dodje, zovni meni da ga istjeramo :PP
...život je lijep... (:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Fusion » 06 ruj 2011 13:52

samo ja je napisao/la:samo mi je ipak neobjašnjiv onaj dio da netko spika starim jezicima, a da ih nikad nije prije govorio nit učio i da pobaca šestoricu...
Kao što rekoh, to tumačim time što je čovjekov mozak i njegove mogućnosti još uvijek gotovo neistraženo područje. Ono što znamo je samo vrh ledenog brijega.
Ovakve stvari poput "opsjednusti" i "ukazanja" su samo ekstremi.
Nešto se malo sjećam kako je jedan prof. na psihologiji spomenuo kako se istraživanjem strukture mozga nekolicini ljudi koji su imali "ukazanja" pokazalo kako je svima njima jedan dio mozga potpuno isti.
Btw, prof. Kolarić (Crkvena povijest) s KBF-a je rekao da i sama teološka komisija koja proučava nadnaravne slučajeve odbaci 90% slučajeva jer se pokaže da je riječ o psihičkim poremećajima.

Spremam se uskoro pogledati dokumentarac Beautiful Minds: The Psychology of the Savant o autističnim ljudima s "nadnaravnim" vještinama.

Dalje, postoji poznat termin Self-fulfilling prophecy, kad su ljudi skloni (ne)svjesnim ponašanjem ostvariti neku svoju ili tuđu predrasudu/vjerovanje o nekome/nečemu.

Ima i jedno zanimljivo istraživanje o placebo efektu na ljudima koji su trebali operirati koljeno.
Jedna je skupina doista imala operaciju, a drugoj su rekli kako će biti operirane i bili su pripremljeni na sve kao i ova prva.
Obje su skupine uspavane i onima koji nisu operirani je tek stavljen neki bezvezan ožiljak.
Nakon nekog vremena obje su skupine pokazivale jednako uspješan oporavak od operacije i "operacije" i sasvim normalno obavljale svakodnevne stvari.

I tak'... Ima još puno istraživanja koja potvrđuju kako je mozak u paru s autosugestijom zapravo ključ svega...: )

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la jpeg » 06 ruj 2011 13:57

je.
pa mi zijevamo ako samo vidimo nekog da zijeva. sta dalje poc govorit!
:D

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Fusion » 06 ruj 2011 15:08

A propos zijevanja i spavanja, ja uspijem zaspati i 10 minuta nakon što sam popila 2 Red Bulla jer mi je svjesnost o tome koliko sam umorna toliko jaka da ne pomaže
ni to saznanje o kemijskom utjecaju kofeina na organizam. slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 15:13

shizika je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Pa ako progovore na hebrejskom, onda je to valjda jezik :o.
Ja sam mislila da je vecinom latinski?
Aha ma da, hebrejski je najčešće u onim "Jesus loves you" tipovima iscjeljenja, sorry :dada:.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la alice » 06 ruj 2011 15:44

vjerujem da ima dobrih i loših osoba. ali, vjerujem da ima i šiznutih osoba na koje može moćno djelovati sugestija da ti svećenik (ili tko već) tjera vraga i koje je lako uvjeriti (istinski uvjeriti, bez glume) da netko tjera vraga iz njih.
no, da netko može osobu polit vodom i istjerat sve ono loše u njemu sa riječima 'IŠ VRAŽE' - duboko sumnjam.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Mary of Silence » 06 ruj 2011 15:46

Ako uzmemo u obzir reinkarnaciju možda možemo naći objašnjenje za jezike... što se tiče snage i bacanje stolova koji su teži od osobe koja ih baca ... :nezna:

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la alice » 06 ruj 2011 15:48

Mary of Silence je napisao/la:Ako uzmemo u obzir reinkarnaciju možda možemo naći objašnjenje za jezike... što se tiče snage i bacanje stolova koji su teži od osobe koja ih baca ... :nezna:
Uzela si mi riječi iz ustaaaaaaaaa :D :D
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la jpeg » 06 ruj 2011 15:49

gle, ja sam osjetila jednom takav bijes da sam imala snage ko neki div i mogla sam sve potaracat.
covjek ima tu snagu al ga moraju osjecaji vodit. ka uostalom za bilo sta.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Fusion » 06 ruj 2011 15:53

True. Šta nije bilo ono negdje nekad da je majka uspjela podići auto jer joj je dijete bilo ispod njega slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 15:57


Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la pihach » 06 ruj 2011 16:32

Fusion je napisao/la:True. Šta nije bilo ono negdje nekad da je majka uspjela podići auto jer joj je dijete bilo ispod njega slika
je, u oprah :D

ot. sam naziv teme mi je komican pa bolje da ne komentiram jer nece biti nista smisleno, a mozda nekoga povrijedim.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Mary of Silence » 06 ruj 2011 16:49

volja, strah, i vjera izgleda čine zaista "čuda". Nedavno sam gledala dokumentarac o Jovanki Orleanki tj. Jeanne d'Arc gdje je grupa psihologa dokazivala da ljudi koji stvarno čvrsto vjeruju u nešto su manje osjetljiviji na bol od onih koji ne vjeruju, valjda grupa ljudi koja je čvrsto uvjerena u nešto aktivira taj neki dio u mozgu što ih čini jačima i spremni su preživjeti ne znam što, pa su na primjeru Jeanne d'Arc dokzaivali koliko vjera i ubjeđenje individue mogu izazvati fenomen vizija i proročanstava koji su zapravo samo odraz te "snažne vjere". Zanimljiv dokumentarac, šteta što ga ne mogu naći.
Ne znam ima onaj dio u Demijanu od Hessea, a mislim da ima i u Malom princu (nisam sigurna) o mladiću i zvijezdi;

" Stajao je kraj mora, ispružao ruke i obožavao zvijezdu, sanjao je o njoj i ka njoj upravljao svoje misli. Ali je znao, ili je mislio da zna, da čovjek ne može da zagrli zvezdu. Smatrao je svojom sudbinom to što voli zvijezdu bez nade u ispunjenje, i na toj misli sazdao cijeli jedan životni spjev o odricanju i nijemoj, vjernoj patnji koju bi trebalo popraviti i pročistiti. Ali, svi su mu snovi bili okrenuti zvijezdi. Jednom je opet stajao noću kraj mora, na visokoj hridi, i gledao ka zviezdi i izgarao od ljubavi prema njoj. I, u trenutku najveće čežnje, skočio je i bacio se u prazninu, prema zvijezdi. Još u trenutku skakanja, pomislio je munjevito: -Pa, to je nemoguće! I, pao je dolje na obalu i smrskao se. Nije znao da voli. Da je u onom trenutku kada je skočio imao duševne snage da čvrsto i pouzdano vjeruje u ispunjenje, poletio bi naviše i spojio se sa zvijezdom.

Da nije bilo nekih razdoblja u povijesti, recimo srednjeg vijeka, može biti da bismo sad već komunicirali mislima :roll2:
Ali ako je vjerovati Vedama to nije daleko.

pihach@ šta je sa nazivom ? Reci :roll2:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Fusion » 06 ruj 2011 16:57

Mary of Silence je napisao/la: ljudi koji stvarno čvrsto vjeruju u nešto su manje osjetljiviji na bol od onih koji ne vjeruju
...a ima i onih primjera kad je ljudima bila pričepljena ruka/noga pa je izbor pao na to da li će umrijeti tako zarobljeni ili si prepiliti ekstremitet.
Neki svjedoče da nisu osjećali bol dok su (se) pilili. Brain slika

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la jpeg » 06 ruj 2011 17:16

zgazili smo temu :(
al i falivena je ovdi. lezbe nisu vjernice, one su vise znanstveni tipovi i tehnicari tako da ovdi nemos doc do odg kojima si se nadala. o zlim silama i tamnoj strani srca.

evo kad dodje invalidna mozda ti ona bude znala o demonima vise.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la Mary of Silence » 06 ruj 2011 17:40

Ne, naprotiv... Nije propala. Ova objašnjenja ostavila su me pri početnom stavu, a to je da ne vjerujem da me iza ćoška čeka neki zli duh koji će uskočiti u mene... ili reptil :shock2: :D.
Što se tiče znanstvenog pristupa stvarima, jbg nisu sve stvari na početku bile znanstvene, sve se laički rečeno skidaju sa "neba".
I atom je prvo postojao samo u filozofiji Empedokla i Demokrita, a pogledaj danas.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la jpeg » 06 ruj 2011 18:02

gle, kad se covi krenu hormoni ujebat on se svakako drugacije osjeca. pa znas samo ono kad imas neki osjecaj da ces nesto izgubit ili da te netko prati ili.. besbroj mogucnosti. a to ti mogu hormoni poludit i poslat osjecaj i samo na tren.
a kad se to stanje nastavi i kad si vjernik onda ti je naravno bliska ta pomisao da neko upravlja tobom, da to nisi ti ustvari. i to je logicno objasnjenje, jel tako.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 19:30

http://www.visionandpsychosis.net/Demon ... ession.htm

Ovdje ima neki link "that will allow you to experience the phenomenon" pa ako netko želi probati neka nam prenese dojmove :kokice:.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la rainbow » 06 ruj 2011 20:17

ja ne bih isključivala mogućnost postojanja "bića" koja ne moraju nužno imati fizička tijela već po potrebi/mogućnosti zaposjedati neka tuđa, sjećam se da sam davno čitala knjigu o životu poslije smrti (ili život nakon života, ne mogu se sjetiti naziva) u kojemu opisuje kako je, izašavši iz tijela, nailazio na monge te astralne spdobe željne kontakta s fizičkim svjetom, ostao mi je u glavi primjer preminulog okorjelog pušača koji je u tom svom astralnom tijelu (valjda se to tako naziva), ko luda ižo za svakim ko puši, no nije mu bilo vajde....drugiprimjer kojega se sjećam jest vrebača na notorne pijance, pričao je u toj knjizi da je moguće da se čovjek toliko oleši od alkohola da izađe iz svog tijela i neko drugi nastani to isto tijelo (pretpostavljam da se tu radi baš o onim bićima koji su okorjeli pjanci pa su im već popucale neki obrambeni mehanizmi), znam da malko ovo sve zvuči mumbo jumbo, ali postoji cijeli niz ljudi koji pišu i pričaju o npr tzv nevidljivim pomagačima, i raznim drugim bićima... što se tiće znanstvenih dokaza, pretpostavljam da će u dato vrijeme sve od toga biti poprilično jasno i explicitno....ako jest takav scenarij...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zaposjednutost

Post Postao/la ariadne » 06 ruj 2011 20:20

Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite