Duhovi proslosti

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
plavo 777 oka
Postovi: 124
Pridružen/a: 14 vel 2011 12:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Kontakt:

Duhovi proslosti

Post Postao/la plavo 777 oka » 06 lis 2011 10:48

Četvrtak, 06 Listopad 2011
Duhovi prošlosti
Autor Mario Pranjić
Ponedjeljak, 27 Srpanj 2009 07:22
"Something is always happening,
but when it happens,
people don't always see it,
or understand it,
or accept it."

-- John Hobbes, Fallen --


Svijet nikada ne stoji. Vrijeme ne stoji. Ljudi se mijenjaju. Stvari su oko nas uvijek u pokretu i nešto se uvijek mijenja. Na dobro, ili na loše, svejedno je. Važno je biti svjestan da se mijenja.

Svi imamo neku prošlost; dobru ili lošu, svejedno je. Poanta je da je imamo. Svi smo radili i dobre i loše stvari. Na neke smo ponosni, zbog nekih nam je krivo. Koliko je dobrog, a koliko lošeg iza nas, nije bitno. Bitno je koliko smo naučili iz prošlih grešaka, da li ih ponavljamo ili smo evoluirali. Bitno je da svojim postupcima ne uništavamo ljude oko sebe. Bitno je shvatiti da se svijet mijenja i da se mi mienjamo sa tim svijetom, ma kako mali ti pomaci nekad bili.

Bez obzira na našu prošlost, ono najbitnije je: da li smo pomireni sa svijetom i samim sobom? Možemo li se ponovo pogledati u ogledalo? Koliko smo iskreni prema sebi? Zavaravamo li se samo da je sve kako treba?

Zavaravati samog sebe je najgori vid obmane jer nikada ne znamo kad se duhovi prošlih vremena mogu vratiti da nas progone. Mogu doći ranije ili kasnije, ali u jednom trenutku ćete se sigurno suočiti s njima. I nema pripreme za taj trenutak. Nema treninga, taktike, bježanja, napadanja... Ono što dolazi nije napad, nije osoba, događaj, scenarij... Ono što dolazi je pitanje... Pitanje bez riječi, probudiće se duboko u vama.. Pitanje, ogromna praznina, beznađe i očaj. Test na kakav se ne možete spremiti. Test na kojem ne možete varati. Test koji vas ruje duboko iznutra. I pred očima će vam se pojaviti svi vrhunci, od euforije, do bezdana apatije. Na kraju će uprijeti prstom sumnje u vas i pokušaće vas slomiti. Tko? Ne osoba, ne neko više biće... Vaša vlastita prošlost će doći da vas baci na koljena.

U tom mračnom trenutku ćete pasti ili ostati na nogama, a ishod te bitke nema veze sa vašom fizičkom niti mentalnom snagom. Na pitanje je odgovor samo jedan: iskrenost. Ili je imate ili ne. Živjeli ste je u međuvremenu ili ste se samo zavaravali.

A kad smijeh probije kroz potok hladnog znoja... Znate da ste prošli, da ste preživjeli... Ovaj put.

Svi imamo svoje demone, samo ih neki ne vide dok nije prekasno. Ja sam uvijek volio gledati. Često sam vidio previše. Često sam zbog toga i stradao. Dugo mi je trebalo da naučim da mogu vidjeti ako žeim, a mogu odlučiti da ne gledam. Mogu vidjeti zatvorenih očiju, mogu ne gledati širom otvorenih. Dugo mi je trebalo da naučim da imam izbor.I da vidjeti detalje koje mnogi ne vide nije prokletstvo. Zakačiti se za svaki od njih jeste.

Svi imamo svoje demone. I uspone i padove. U rukama držimo dobro i loše. I nismo savršeni, nismo apsolutno u pravu, ne zaslužujemo apsolutni mir. Umjetnost nije zavarati ljude oko sebe, to je uvijek bilo lako. Umjetnost nije zavarati samog sebe, to je, na kraju krajeva, nemoguće. Umjetnost je živjeti unatoč svemu, stremiti k boljem, dići se iznad demona koji nas pokušavaju stjerati u blato i koji vrebaju naše slabosti. Umjetnost je živjeti s njima, a biti iznad njih.

Na kraju krajeva... Oni su samo naš odraz u vodi mutnog jezera.




Vjerojatno se svatko od vas moze naci u ovoj prici.Mene konkretno zanima vase misljenje i naravno iskustvo ... Sta sa tim koje smo ostavili u nekoj proslosti,okrenili nove stranice zivota ,krenuli nekim drugim putevima. Pojave se najednom ko grom iz vedra neba , ocekuju da ce se nastavit tamo gdje je nekad stalo..ili..?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la tamara3 » 06 lis 2011 11:40

Unatoč zanimljivosti teme, ne razumijem baš dobro što točno pitaš?

Avatar
plavo 777 oka
Postovi: 124
Pridružen/a: 14 vel 2011 12:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Kontakt:

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la plavo 777 oka » 06 lis 2011 13:13

tamara3 je napisao/la:Unatoč zanimljivosti teme, ne razumijem baš dobro što točno pitaš?
Pitam sta raditi sa ljudima koje smo davno ili ne tako davno ostavili ili oni nas i krenuli dalje sa zivotom ,ali u nekom trenu oni se pojave i zele vratiti ono sto je bilo nekad.... ???
Ili sta je sa nasim osjecajima koji su negdje u nama skriveni i najednom izadu u susretu sa odredenom osobom za kojom si nekad gajio te osjecaje ... Sta uciniti ...??? Prepustit se osjecajima???

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la jpeg » 06 lis 2011 13:17

naravno

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la phos » 06 lis 2011 13:18

a osjecaji su isti?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
plavo 777 oka
Postovi: 124
Pridružen/a: 14 vel 2011 12:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Kontakt:

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la plavo 777 oka » 06 lis 2011 13:31

Vjerojatno da nije bila mogucnost daljnjeg razvijanja...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la phos » 06 lis 2011 13:50

ne kuzim?!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la rainbow » 06 lis 2011 13:58

ti nisi više ona ista osoba, niti je on/a; pretpostavljam da bi bilo dobro vidjeti da li ovoj (sadašnjoj) tebi odgovara ta stara ljubav i energija koja je bila između vas dvoje, te eventualno da li je ovo pokušavanje reanimiranja nečega što realno nema energetski potencijalu sadašnjosti, ili se možda radi o određenim konstruktivnim emocija koje vas vode u novu fazu vašeg odnosa, možda si negdje dubokou sebi ostavila tu osobu nerazriješenu pa ti univerzum sada dae priliku za closure, možda ste se ponovo sreli jer ste sada "zreli" za korak više, naprijed... to znaš i odlučuješ samo ti

iz osobnog iskustva, sve što je bilo u prošlosti (prventveno mislim na odnose s romantičnim aspektom), do sada se nije pokazalo da treba biti igdje drugdje...no tko zna što život nosi...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la JaNNa » 06 lis 2011 14:01

rainbow je napisao/la:iz osobnog iskustva, sve što je bilo u prošlosti (prventveno mislim na odnose s romantičnim aspektom), do sada se nije pokazalo da treba biti igdje drugdje...no tko zna što život nosi...
potpisujem!

ot. ne znam što očekuju, ali iz iskustva su svi htjeli nastaviti tamo di je stalo, a nije bilo smisla - jer vrijeme ide i ljudi se mjenjaju

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la phos » 06 lis 2011 14:04

da.
ako je nekada doslo do prekida, onda...ocito vise nije islo.
to sto su obje strane napunile baterije i jos su mozda pod utjecajem lijepih uspomena iz proslosti, ne garantira da ce se stvari odjednom poceti nakon nekog vremena oddvijati u smjeru bajke. isti problemi uglavnom ostaju i kad tad ponovno isplivaju na povrsinu. i onda sve opet u krug....
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la JaNNa » 06 lis 2011 14:05

pa onda dođemo do:

No vrijeme se kreće, no vrijeme se kreće
Ko sunce u krugu,
I nosi nam opet ono što je bilo: I radost, i tugu.
I sinut će oči, naći će se ruke, A srca se dići:
I slijepi za stope bivšega života
Njima ćemo ići.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la phos » 06 lis 2011 14:07

ne nego dode:

pijem ja, pije punica...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
jane connor
Postovi: 671
Pridružen/a: 27 lip 2010 00:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la jane connor » 06 lis 2011 15:19

been there,done that...za sad,stvari koje su u prošlosti neka tamo i ostanu....ali ovisi o osobi i okolnostima,o tome kako je bilo,koliko je vremena prošlo i kakav je bio rastanak,zašto se dogodio itd...to može znati samo svako za sebe...
"Any fool can risk her life. It takes a hero to risk her heart"
Don't just think,FIGHT!

Gost

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la Gost » 06 lis 2011 15:24

Reciklaža papira- da, reciklaža odnosa - ne.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la jpeg » 06 lis 2011 15:42

pa ako se ocekuje bum reakcija i ne znam sta, onda ocekivanja uvik splasnu.
al ako ste zeljni provest vrime zajedno, odrasliji ste, iskusniji, bez ocekivanja da ce cvijece pjevat dok prolazite pored njega, nego su vam jasne mane i da cete ih jos otkrivat, onda zasto ne?
naravno to sve ako se zelite.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la bašja » 07 lis 2011 07:21

čim su dohovi prošlosti duhovi, a ne uspomene koje kao da su se dogodile nekim našim prijateljima davno prije, teško da će od tog odnosa išta biti osim možda nove prilike koju nam sudbina šalje da se zaključi nezaključeno i da duhovi počnu postajati samo uspomene.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
plavo 777 oka
Postovi: 124
Pridružen/a: 14 vel 2011 12:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Kontakt:

Re: Duhovi proslosti

Post Postao/la plavo 777 oka » 07 lis 2011 09:48

Samo sjecanje na dane nase ljubavi
tek ponekad moje hladno srce zapali
niceg osim zime da mi tijelo zadrhti
da sam ziva da me podsjeti

Sve sto lijepo imala sam, s tobom bilo je
zato, ko po navici, jos tebi vracam se
kao da me proslost zove da joj pripadam
mjesto ti u srcu ostavljam

Odgovorite