zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 16:53

Ne pitam tebe, nego sebe. :D
To je kao da biraš osnovnu, običnu ili naprednu matematiku.
Na kraju, moći ću zaključiti da mi život definitivno nije bio dosadan.
Iako nekako imam feeling da ću napraviti još neke velike stvari.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la jpeg » 12 pro 2011 16:55

Dollea je napisao/la:Dozivjela sam klinicku smrt, ali ne sjecam se nicega, nikad ni necu valjda.
:shakehead:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 16:58

Ma referirala sam se na @samo ja... što se tiče biranja, opet, jebiga kad se ne sjećamo kaj smo svime ovime htjeli postić :D:

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la samo ja » 12 pro 2011 17:03

tamara3 je napisao/la:Sad ti mene pitaš ko da znam odgovore :o. Ne znam, ali intuitivno, za sebe, osjećam da put dobra ne može biti loš. A što se tiče napretka, neke se duše očito dogovore da će proživjeti kojekakve traume, boleštine, stradanja i sve moguće užase. Taj dio mi je totalni bed :o. Pod pretpostavkom da je sve to točno, a to ćemo saznati kad otegnemo papke.
nisam samo tebe to pitala :D samo sam citirala tvoje jer sam na temelju toga došla do tog pitanja, čisto kao poveznica na tu teoriju koju si spomenula... onako, što je ustvari taj napredak o kome se tu govori tzv. ta viša svijest jel...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 17:06

Aha to... Ma, u većini takve literature se kao prvo polazi od premise da je duša vječna. I sad šta'š radit cijelu vječnost nego svašta nešto isprobavat kako bi se izvještila i naučila čim više stvari? Eto, to je skraćena verzija by me :D.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la samo ja » 12 pro 2011 17:25

a tnx! :D josh se samo pitam, a čemu svo to nakupljeno nam znanje, ima li neka svrha toga i di to prestaje, dali ta vječnost određuje neki kapacitet u tom svemiru duša, jer ljudi niču i niču i duša je sve više i više.... ili ih je oduik bilo određen broj raspodjeljen na razne životne razine kroz različita ovozemaljska bića pa se sad dogodilo to da ih je dosta dospjelo do krajnje razine, čovjeka, pa se populacija zato tako znatno razmnožila i brojem nadvladala ostale razine... oćemo na kraju stić do toga da ćemo biti jedini... ili te duše ipak cirkuliraju negdi u svemiru iz svjetova u svjetove po nekakoj zasluzi prikupljenih saznanja... e sad sam se zalaufala :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 17:29

Ovaj... mogu ti sutra odgovorit :nesvjest:?

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la samo ja » 12 pro 2011 17:30

ne tražim odgovor ali ako oćeš, možeš ;)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 17:31

A što kad biste imali definitivne odgovore na sva ova pitanja? Kako bi vam to utjecalo na svakodnevni život? Ovo o kapacitetima, dušama, razinama svijesti itd, jel. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la samo ja » 12 pro 2011 17:34

e pa to je i meni palo na pamet... što bi onda s tim? :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 17:36

Pa ovako na prvu loptu: manje bih se bojala, istog trena bih napustila sve što me trenutno opterećuje i punim se plućima upustila u neke rizike za što ovog trena nemam dovoljno hrabrosti. I bila bih presretna kad bih bila sigurna da ću opet vidjeti roditelje i još neke druge kojih nema.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 17:42

Pa i kad imaš neke odgovore, pa ih zanemariš, padaš svejedno na početničkim greškama :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Mary of Silence » 12 pro 2011 18:12

tamara3 je napisao/la:Normalno. Primjerice, hipnoterapeut Michael Newton ("Putovanje duša" itd.) to naziva "grozdovima duša". Imaš najbliskije, manje bliske, neke tamo treće itd., a svi su svima na neki način značajni u ovisnosti o odabranom putu duše.
Ima jedan dio u Platonovoj "Državi" koji ide uz ove stvari iz knjige M. Newtona. Mogu ostaviti kasnije ovdje taj dio, ako te zanima, fkt je zanimljivo. Ima i o "odabiru" života.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 18:31

Ne znam, meni jedino pada na pamet willful delusion. S obzirom na to da je izgledno da nećemo imati te odgovore tijekom života, možemo se jedino uvjeriti da život nakon smrti postoji i da je onakav kakvog mi želimo. Ako je to ono što nam treba da bismo se oslobodili. :shrug: Tako da nemamo za čime žaliti kad se nađemo u situaciji da zbilja saznamo ima li čega iza. :D

Ili to ili ići u drugu krajnost i negirati smisao svega te prihvatiti kaos. Jednostavno zaključiš da se nema smisla bojati kad je ovo sve što imamo i ne postoji nikakav viši kozmički cilj niti sustav sa pravilima izvan ovih naših koje smo sami donijeli (i koje stoga sami možemo mijenjati).

:postovi koji se dogode kad moraš čistit stan:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Gost

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 18:40

ticklebook je napisao/la:Mislim da se svi promijene:)
Hajmo sad o negativnim stranama: mene povremeno hvata panika da trošim vrijeme uzalud kad neko vrijeme zapnem u kolotečini.
Ove godine me pogodila svijest o tome, počela sam pričati o svom iskustvu pa ga nisam više gurala pod tepih (i kao da me sad još jednom lupilo) + posljedica prošlogodišnjeg ovozemaljskog "šamaranja" (kako sam gore navela), tj buđenja, pa sam počela pretjerivati....
Popis nam nije isti i razlog (nije klinička smrt), ali primjenjujem iste mehanizme - kao da želim nadoknaditi vrijeme. Plus, imam te neke... sposobnosti, o kojima sam jedino pričala s curom i tamarom3. :sealedlips:
Bolje osjećam svijet oko sebe, baš imam osjećaj da smo svi jedan organizam.
A sad, kako me ne bi proglasili ludom, odo iz threada. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 18:52

Tease. :D Ne moš samo tako napisat da imaš sposobnosti i onda otić s threada. :P For what it's worth, ja ne mislim da si luda. I imala sam i ja jednom moment of clarity da smo svi jedno al to je probably bilo dok sam ležala u krevetu i pokušavala zaspat (ko što se uglavnom i događa) pa sam sve to lijepo zaboravila. Osim zaključka. Detalji i tijek misli su mi ostali izgubljeni negdje.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Gost

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 19:02

ariadne je napisao/la:Tease. :D Ne moš samo tako napisat da imaš sposobnosti i onda otić s threada. :P
A ne? Watch me.:D
ariadne je napisao/la:For what it's worth, ja ne mislim da si luda.
Aww, to je najljepše što si mi rekla. Ever. :glomp:

Najveći dokaz toga da smo svi povezani je kad mi netko u nekoliko minuta fizičke bliskosti može promijeniti energiju ili raspoloženje & obrnuto. * we are the world, we are the children u pozadini *

Upravo mi se skinula Newtonova knjiga, večeras čitanjac. :read:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 19:14

Ovaj forum je nešto prečudno. Najbolje stvari koje si kažemo su "nisi glupa" i "nisi luda". :lol:

KRITERIJI, LJUDI MOJI, KRITERIJI :D

Fine, whatever, be that way. Nabijem te na sposobnosti. :drama: :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Bash » 12 pro 2011 19:45

bašja je napisao/la: ali mi je pojava zanimljiva pa sam nešto čituckala o tome i moj zaključak je da je od medicine/znanosti u najmanju ruku bezobrazno ne priznati da baš i nemaju zadovoljavajuća objašnjenja pa stvar ostaje u domeni neobjašnjivog. za sada bar.
:hideunderrock: a u vezi čega to znanost i medicina ne žele priznat da nemaju objašnjenje?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 09:00

tamara3 je napisao/la:Da, po toj teoriji nisi slučajno dospjela ovdje i sad, u ovom tijelu. Stremila si određenim iskustvima koja bi ti pomogla da napreduješ pa si se rodila ko phos i došla sim. I tak.
a to...
pa,da. ali ima smisla. jer ako gledas po Newtonu, niti ne mozes napredovati ako ne ucis kroz razlicite uloge. a i taj nacin se primjenjuje u RL. sto vise razlicitih poslova radis, sa sto vise ljudi se druzis i sto vise se kreces, postajes bogatiji iskustvom.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 09:09

tamara3 je napisao/la:Aha to... Ma, u većini takve literature se kao prvo polazi od premise da je duša vječna. I sad šta'š radit cijelu vječnost nego svašta nešto isprobavat kako bi se izvještila i naučila čim više stvari? Eto, to je skraćena verzija by me :D.
najjednostavniji nacin, a po mnogima koji se time bave, za objasniti je da...
dusa, da bi postigla vlastitu "nirvanu" mora proci ono najgore. buduci da je tijelo samo ljuska kroz koju nematerijalna dusa uci, ono (tijelo-covjek) radi pogreske na putu ucenja. ali te pogreske mora u nekom drugom zivotu ispraviti. I kao sto sam negdje prije spomenula nekad, u nekoj temi... za sve lose postupke moras odgovarati. banalizirano - ako si u zivotu bila silovatelj, onda si u novom zivotu zrtva silovanja. ravnoteza. kroz zivot duse, te greske se smanjuju. dusa je vise naucila i bolje upravlja glupim tijelom. zato duse i biraju, da bi naucile prije. jer...realno gledano, dal bi itko pozelio biti dusa tijela koje zivi u obitelji alkoholicara? pa iz toga proizlazi i cijela teorija da djeca (male duse) biraju roditelje.
jako pojednostavljana teorija.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la bašja » 13 pro 2011 09:10

Bash je napisao/la:
bašja je napisao/la: ali mi je pojava zanimljiva pa sam nešto čituckala o tome i moj zaključak je da je od medicine/znanosti u najmanju ruku bezobrazno ne priznati da baš i nemaju zadovoljavajuća objašnjenja pa stvar ostaje u domeni neobjašnjivog. za sada bar.
:hideunderrock: a u vezi čega to znanost i medicina ne žele priznat da nemaju objašnjenje?
htjedoh samo svoj subjektivni dojam iznijeti o njihovoj retorici, nekako mi uvijek zvuči u stilu, objašnjenja ima mnogo, ni jedno nismo dokazali, al mora biti da se radi samo o igri našega mozga... nemam ništa konstruktivnije čime bih pridonijela raspravi na žalost :)
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 09:17

samo ja je napisao/la:a tnx! :D josh se samo pitam, a čemu svo to nakupljeno nam znanje, ima li neka svrha toga i di to prestaje, dali ta vječnost određuje neki kapacitet u tom svemiru duša, jer ljudi niču i niču i duša je sve više i više.... ili ih je oduik bilo određen broj raspodjeljen na razne životne razine kroz različita ovozemaljska bića pa se sad dogodilo to da ih je dosta dospjelo do krajnje razine, čovjeka, pa se populacija zato tako znatno razmnožila i brojem nadvladala ostale razine... oćemo na kraju stić do toga da ćemo biti jedini... ili te duše ipak cirkuliraju negdi u svemiru iz svjetova u svjetove po nekakoj zasluzi prikupljenih saznanja... e sad sam se zalaufala :D
neki to nazivaju raj, neki spas...nazovi kako hoces :)
duse prolaze puno zivota da bi postigle stanje koje racimo budizam uci. stanje potpunog rasterecenja i potpunog oprosta. doslovno : tko tebe ciglom, ti njega kruhom. kad postignu to stanje, odlaze u nepoznatu dimenziju (raj, 25 dimenzija....nesto) koja je krajnji cilj ucenja. vjecno odmoriste.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la slapa » 13 pro 2011 09:27

dosta je stvari kojih sam doživjela/iskusila u životu ne znam baš racionalno objasniti. nekako vjerujem da jednostavno postoje neka stanja ljudske svijesti do kojih ljudi teško i rijetko dolaze u kojima je sve nekako drugačije. i da se ta stanja svijesti može ponekad dodirnuti uz meditaciju i pokušaj oslobađanja od svih ostalih misli. ili se dogode kad te emotivno jako "opere" neki događaj. vjerojatno je klinička smrt jedan od događaja koji nas tom nekom oslobođenom stanju svijesti najviše mogu približiti...

ne znam koliko je to povezano s nekim životom iza života. možda je možda nije. ali ta neka druga dimenzija ljudske svijesti sigurno postoji...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 09:35

kolektivna svjest je ta koja koci odmak u jednostavniju stranu.
ljudi kompliciraju i za sve traze dokaz.
ako vidim auru, zar ju moram uslikati da dokazem?
da. jer 90% ljudi nece vjerovati. to je problem kolektivne svijesti u kojem je danasnje drustvo zarobljeno.
a cisti primjer je prihvacanje zivota. ono sto je nama (u Hr) problem, u Africi je potpuno zanemarivo, jer drustvo i zivotni ritam definiraju razinu te kolektivne svjesti. odmicanjem se postize uvid u realno stanje stvari.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la samo ja » 13 pro 2011 12:19

phos je napisao/la:
samo ja je napisao/la:a tnx! :D josh se samo pitam, a čemu svo to nakupljeno nam znanje, ima li neka svrha toga i di to prestaje, dali ta vječnost određuje neki kapacitet u tom svemiru duša, jer ljudi niču i niču i duša je sve više i više.... ili ih je oduik bilo određen broj raspodjeljen na razne životne razine kroz različita ovozemaljska bića pa se sad dogodilo to da ih je dosta dospjelo do krajnje razine, čovjeka, pa se populacija zato tako znatno razmnožila i brojem nadvladala ostale razine... oćemo na kraju stić do toga da ćemo biti jedini... ili te duše ipak cirkuliraju negdi u svemiru iz svjetova u svjetove po nekakoj zasluzi prikupljenih saznanja... e sad sam se zalaufala :D
neki to nazivaju raj, neki spas...nazovi kako hoces :)
duse prolaze puno zivota da bi postigle stanje koje racimo budizam uci. stanje potpunog rasterecenja i potpunog oprosta. doslovno : tko tebe ciglom, ti njega kruhom. kad postignu to stanje, odlaze u nepoznatu dimenziju (raj, 25 dimenzija....nesto) koja je krajnji cilj ucenja. vjecno odmoriste.
tnx! zanimljivo mi to, morat ću se malo pozabavit ovim :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 12:56

Mary of Silence je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Normalno. Primjerice, hipnoterapeut Michael Newton ("Putovanje duša" itd.) to naziva "grozdovima duša". Imaš najbliskije, manje bliske, neke tamo treće itd., a svi su svima na neki način značajni u ovisnosti o odabranom putu duše.
Ima jedan dio u Platonovoj "Državi" koji ide uz ove stvari iz knjige M. Newtona. Mogu ostaviti kasnije ovdje taj dio, ako te zanima, fkt je zanimljivo. Ima i o "odabiru" života.
Dakako, molim te.
phos je napisao/la:najjednostavniji nacin, a po mnogima koji se time bave, za objasniti je da...
dusa, da bi postigla vlastitu "nirvanu" mora proci ono najgore. buduci da je tijelo samo ljuska kroz koju nematerijalna dusa uci, ono (tijelo-covjek) radi pogreske na putu ucenja. ali te pogreske mora u nekom drugom zivotu ispraviti. I kao sto sam negdje prije spomenula nekad, u nekoj temi... za sve lose postupke moras odgovarati. banalizirano - ako si u zivotu bila silovatelj, onda si u novom zivotu zrtva silovanja. ravnoteza. kroz zivot duse, te greske se smanjuju. dusa je vise naucila i bolje upravlja glupim tijelom. zato duse i biraju, da bi naucile prije. jer...realno gledano, dal bi itko pozelio biti dusa tijela koje zivi u obitelji alkoholicara? pa iz toga proizlazi i cijela teorija da djeca (male duse) biraju roditelje.
jako pojednostavljana teorija.
A je, no neki tvrde i da ne postoji nekakav ultimativni sud(ac) koji će odrediti da zlostavljač automatski postaje žrtva u narednom životu. Jer kao, duša dolazi sama po sebi do stupnja u kojemu će sama shvatiti što je bilo loše i može to popraviti na neke druge načine. Ma, ima hiljadu miljona teorija.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 13:08

tamara3 je napisao/la:
A je, no neki tvrde i da ne postoji nekakav ultimativni sud(ac) koji će odrediti da zlostavljač automatski postaje žrtva u narednom životu. Jer kao, duša dolazi sama po sebi do stupnja u kojemu će sama shvatiti što je bilo loše i može to popraviti na neke druge načine. Ma, ima hiljadu miljona teorija.
a da i to sam vidjela. meni se najprihvatljivije cinila teorija u kojoj u pocetku, dok su duse mlade, dodjeljuje im se uloga, a kasnije same biraju put ucenja.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 13:13

Slažem se. Ja sam si za sljedeći odabrala da budem jedino dijete ultrabogatih roditelja koji su totalno super i totalno dugovječni i da mi sve u životu, od početka do kraja, bude superlagano bez ikakvih trauma, problema, bolesti, šokova, prepreka i egzistencijalnih muka i da sam okružena isključivo super ljudima s kojima ću se voljeti i poštivati.
Eto svemir, ak me čuješ, jebate usliši me više!

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 13:19

ja pisem djedu bozivnjaku/mrazu/brkoat-bradatom svake godine.
nagluha zapustena spodoba me ne dozivljava.
svemir se urotio i ovaj zivot sam rekla- ok, pretrpit cu nepogodne zvijezde, al sljedeci biram biti neki opaki diktator da rjesim frustracije ovog zivota, a onda onaj zivot iza cu biti dijete rastavljanih roditelja koji su krcati lovom i bore se za moju paznju putem prekomjernih financijskih ulaganja u moje skolovanje i putovanja. da...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Odgovorite