zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 13:44

Pa i to je nešto - moći priznati prvenstveno sebi, "okej, bila sam đubre" i shvatiti da se od toga ne osjećaš dobro. Pa je onda i manja šansa da takvo što ponoviš.

Gost

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 13:46

J.Fe je napisao/la:da uzmemo za pretpostavku da postoji život nakon života, mislite li da se sreću ljudi i osobe koje smo imali u ovom životu? npr. partneri, dragi prijatelji, obitelj itd..
mislim da je to stvar vjerovanja...neki vjeruju da je to tak, a neki žele vjerovati u to, dok neki ne vjeruju, a da li je to točno ili ćemo svi saznat jednom ili nećemo nikad...baš tako to je pretpostavka...a super je vjerovat i da smo tijekom života na nekoj razini u kontaktu sa bliskim ljudima koji više nisu živi

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 12 pro 2011 13:51

Daisy je napisao/la:u pravu si, svjesna sam kad sam djubre.
i ako ne adis na tome, u sljedecem zivotu biti ces pohabana ljetna guma na oronulom fiatu.
a mislim...naravno-radis na tome da sljedeci put ne budes. da?
ali to je sad druga tema.
ali ono sto je jos vazno je sto dosta ljudi (iako ne u tako velikom broju) ima i negativna iskustva u klinickoj smrti.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la slapa » 12 pro 2011 14:01

Evo kopiram s jednog duhovnog sajta. Radi se o iskustvu osoba vezanih uz Crkvu pa i priča ima dosta takvih elemenata ali ovo što ću boldati vjerujem da stoji za skoro pa sve.
KLINIČKA SMRT
Jedan moj prijatelj doživio je kliničku smrt. O svojim doživljajima redovito ne govori, jer osijeća da niti može izreći ono što je doživio niti ga ljudi mogu razumijeti. Ipak, povijerio mi je jedan detalj: «...Odjednom sam se našao u nekom čudesno lijepom prostoru, negdje u svemirskim prostranstvima. Znao sam da sam umro. Pitao sam se: Znade li liječničko osoblje da sam već umro? Imao sam osjećaj da letim prema Bogu. Bio sam sretan. Silno sam se radovao susretu s Ocem nebeskim. A onda odjednom, zastao sam pred nekim bijelim zastorom od oblaka. Dalje nisam mogao. Pred sobom sam ugledao pojavu čudesno snažnu, smirenu, blagu i odlučnu. Znao sam da je to Isus Krist, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara, upravo onaj koji je rekao: 'Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji!' (Mt 28,18).
Počeli smo razgovarati više pojmovima nego riječima. Nemoguće mi je to izreći. Bilo je to nekako ovako:
Najprije mi je jasno dao do znanja da vrijednost svakog čovjeka nije u tome koliko ima prirodnih i nadnaravnih darova, niti u tome koliko netko čini, niti se njegova vijednost procjenjuje prema zvanju u kojem se nalazi (on je bio svećenik). Samo je jedno mjerilo po kojem Isus Krist prosuđuje čovjeka: koliko je čovjek ostvario sve dobivene darove i koliko je tako prema svojim mogućnostima postao sličan Isusu Kristu. Isusu koji je rekao: 'Primjer sam vam dao da i vi činite kao što ja vama učinih' (Iv 13,15). Tada svatih da jedini Isus zna tko sam i koliko vrijedim i da jedino njemu pripada prosudba. Svatih da nitko ni sebe ni druge ne može objektivno prosuditi. Naša je zadaća na ovom svijetu samo jedna – nastojati svakodnevno živjeti u istini, dobroti i ljubavi i tako biti sve sličniji njemu. Neizmjerno sam zahvalan Bogu za to svjetlo u koje me je uveo i u kojem mi je pokazao pravu vrijednost ljudskog života. Tada osjetih da se 'spuštam', da se vraćam natrag. Koliko mi je bilo žao što se moram vratiti, toliko sam bio sretan da ću moći usavršavati sliku Božju u sebi.»
(p. Slavko Pavin, "Ti uza me")
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Daisy » 12 pro 2011 14:10

phos je napisao/la:
Daisy je napisao/la:u pravu si, svjesna sam kad sam djubre.
i ako ne adis na tome, u sljedecem zivotu biti ces pohabana ljetna guma na oronulom fiatu.
a mislim...naravno-radis na tome da sljedeci put ne budes. da?
ali to je sad druga tema.
ali ono sto je jos vazno je sto dosta ljudi (iako ne u tako velikom broju) ima i negativna iskustva u klinickoj smrti.
eto, ni kombinacija ljetno-zimske ne mogu biti. opcenito sam radila na svemu, pa i na tome.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 12 pro 2011 14:12

ludakoslapa je napisao/la:Evo kopiram s jednog duhovnog sajta. Radi se o iskustvu osoba vezanih uz Crkvu pa i priča ima dosta takvih elemenata ali ovo što ću boldati vjerujem da stoji za skoro pa sve.
vjerujem da ljudi u tom trenutku vide sto zele vidjeti.
tj, ako jesi istinsk vjernik, najvjerojatnije ces si situaciju prebaciti u sebi najprihvatljiviji oblik- tj Boga u kojeg vjerujes.
Isto ko i u snovima, mozak toliko rapidno stvara slike da recimo, padnes sa kreveta, a mozak ti kreira san u kojem te Leo personalno gurnuo sa krme titanica.
hocu reci samo da si sami kreiramo bica za docek (da se seljacki izrazim), jer smo na previse primitivnom nivou da bi mogli shvatiti sto se desava u tim trenucima.
jer, chawl iz USA (medicina....misli mda anesteziolog) je uspio zabiljeziti pojacanu aktivnost mozga (gama valovi) ravno elektronickim oscilacijama (zahtjevni zadaci) preko EEG-a i to u trenutku smrti. i trajalo je cca 100 sec. mozak je radio na razini na kojoj bi radio u trenutku velikog napora (slozene racunske operacije u glavi), a zapravo je umirao. i objasnili su to kao posljednji trzaj prije kraja. tj dode do ispaljivanja elektriciteta od strane stanica.
Zadnja izmjena: phos, dana/u 12 pro 2011 14:17, ukupno mijenjano 1 put.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 14:15

phos je napisao/la:
ticklebook je napisao/la:........
u vezi svega sto si rekla...
kad sam pitala dal se ljudi promijene, bilo je vezano upravo na to sto ti pises... a to je stav prema zivotu.
jel tvoj stav bio isti prije i poslije?
ipak imam osjecaj da jako puno ovisi i o razini duhovnosti pojedinca.
Da, ali trebalo mi je vremena i iskustva da shvatim što sam trebala naučiti.
U međuvremenu su se izdešavala neka životna "šamaranja".
Sad to shvaćam kao škole iz starih filmova: učitelj nešto objasni, ti imaš privilegij biti u toj školi ali se blesiraš, lupi te po glavi: razmisli, ti ne. Tup. Obrati pažnju. Ne. Tup. Daj se više koncentriraj. Ne. Tup. Jel ti sad jasno? :haha:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 14:40

“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 14:42

phos je napisao/la:ono sto me zanima, je :
dal' ste ikada dozivjeli klinicku smrt? ili znate nekoga tko je? kako objasnjavate videnja ljudi koji su prosli? dal' ih proglasavate frikovima ili nalazite realno medicinsko objasnjenje? ili mozda povezujete sve skupa sa vjerom/ Bogom....?
Nisam i ne znam. Ono ne pokušavam objasniti jer ima previše varijabli. S obzirom na to da sam ateist, ne povezujem ništa s vjerom. :D

Ako ćemo iskreno, i ne zanima me previše jer nema razloga ni koristi neke baš. Mislit ću o smrti i životu nakon iste (ili neću) kad do toga dođe. Isto tako, ovo što je tickle navela imam u svojoj tetki koja je imala rak dojke i otkad se izliječila, počela je uživati u životu i ne zamarati se glupostima. Ona mi je najdraža rođakinja koju imam. Luda žena :inlove: :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la samo ja » 12 pro 2011 15:17

phos je napisao/la:@dejzi - ipak se sustina promijeni. i naravno, desiti ce se da ces biti djubre nekad u zivotu, ali ces bar biti svjesniji svojih krivih postupaka. po meni se ta razina svjesti podize nakon takvog dogadaja.
pa naravno da se promijene kad su dobili dokaze koje su do tad negirali ili nisu uvažavali ili su sumnjali u njih na osnovu tamo nekih priča pa si dozvoljavali "loviti Boga za bradu" kako je tickle to lipo rekla i zanemarivati vlastitu savijest, pa se zaseru kad skuže kako "možda" postoji nešto iznad njih samih... mislim da bi se čak i oni najtvrdokorniji nakon takvog iskustva okrenuli za 180°
Zadnja izmjena: samo ja, dana/u 12 pro 2011 15:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la bašja » 12 pro 2011 15:49

phos je napisao/la: dal' ste ikada dozivjeli klinicku smrt? ili znate nekoga tko je? kako objasnjavate videnja ljudi koji su prosli? dal' ih proglasavate frikovima ili nalazite realno medicinsko objasnjenje? ili mozda povezujete sve skupa sa vjerom/ Bogom....?
ne doživjeh i mislila sam da ne znam, pa sad s tickle ispada da znam bar jednu osobu :)
ali mi je pojava zanimljiva pa sam nešto čituckala o tome i moj zaključak je da je od medicine/znanosti u najmanju ruku bezobrazno ne priznati da baš i nemaju zadovoljavajuća objašnjenja pa stvar ostaje u domeni neobjašnjivog. za sada bar.

u svakom slučaju, divno je dobiti drugu šansu.

ali inače, tko je spreman učiti iz svojih i tuđih dobrih i loših iskustava ne treba sam mahnuti smrti da potpiše sve ono što je tickle lijepo napisala.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 15:57

Mislim da se svi promijene:)
Hajmo sad o negativnim stranama: mene povremeno hvata panika da trošim vrijeme uzalud kad neko vrijeme zapnem u kolotečini.
Ove godine me pogodila svijest o tome, počela sam pričati o svom iskustvu pa ga nisam više gurala pod tepih (i kao da me sad još jednom lupilo) + posljedica prošlogodišnjeg ovozemaljskog "šamaranja" (kako sam gore navela), tj buđenja, pa sam počela pretjerivati:
- upisala sam 5 jezika, od kojih sam 1 došla do C1
- probala sam slobodno penjanje (i riješila se straha od visine, bar u trijeznom stanju :D)
- istrčala sam polumaraton
- počela trenirati triatlon
- odredila nedjelju da bude bez rada, ako nije ništa hitno i subotu
- počela dovoditi u red neke aspekte života, pa tako i tijelo koje sam malo zapustila (nekad sam imala savršene mjere)
- počela vježbati svoju volju, prije svega trčanjem (ustajanje rano ujutro je još na "to do" listi :D)...
Zapravo, možda sam sebi dokazala koliko mogu kad hoću - a to je onda pljuska mojoj lijenosti, kad sam se 5 godina manje-više bavila samo vezama (2) i poslom (uz poneku pročitanu knjigu).
A sad ću otvoriti novu temu....
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la jpeg » 12 pro 2011 16:03

od malena to zelin
ja biiihhh tooo slika

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 16:13

mrav je napisao/la:od malena to zelin
ja biiihhh tooo slika
Želiš NDE?!
Evo, za šansu:
Ovako, uzmeš škarice za nokte, moraš biti bosa, ili još bolje na mokrom, još bolje ih malo poliži i gurni u utičnicu....
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 16:16

Ili pogledaj 3. epizodu 4. sezone Housea.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 12 pro 2011 16:18

ticklebook je napisao/la:Mislim da se svi promijene:)
Hajmo sad o negativnim stranama: mene povremeno hvata panika da trošim vrijeme uzalud kad neko vrijeme zapnem u kolotečini.
ok...ti na neki nacin ides u krajnost (to je kompliment, jel).
to isto nije bas naj, ali dok te veseli...
meni je recimo problem taj (a vezan za tvoju novu temu) da mi iz tog razloga fali vremena. kronicno mi fali vremena.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 16:24

Pa i meni fali vremena.
U tome je kvaka šizoidnosti situacije:D
Što znaš šta treba i kako treba ali imaš računa za plaćanje, veša za peglanje... :D
Zato mi je (negativno) fascinantno kad ljudi kažu: dosadno mi je.
:-o
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 12 pro 2011 16:26

jao da!
to "dosadno mi je" mi izaziva plikove na straznjici!
jasno, svega s ecovjek zasiti.
i da, ne mozes imati koncnetraciju 100 % stalno, ali...brate mili....kako ti uz sve sto danas postoji moze biti dosadno!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 16:31

Dajte prosim vas odite o manjku vremena u novu temu :feelingfree:.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la alice » 12 pro 2011 16:31

tamara3 je napisao/la:Normalno. Primjerice, hipnoterapeut Michael Newton ("Putovanje duša" itd.) to naziva "grozdovima duša". Imaš najbliskije, manje bliske, neke tamo treće itd., a svi su svima na neki način značajni u ovisnosti o odabranom putu duše.
hvala ti na ovome komentaru - čitala sam ga, upravo sam uzela drugi dio koji planiram progutat za par dana.
ja sam imala slično iskustvo, i jedino što mogu reći da je divno znati kako na drugi svijet ne nosimo svijest o tome što, kada i kako i zašto. jednostavno je i divno. no, za razliku od tickle, ja ne mogu reći da sam imala nekog s druge strane tko me tjerao natrag, već me (koliko god kontradiktorno zvučalo) ružna 'noćna mora' vratila. kasnije sam shvatila da sve ono ružno što sam podsvjesno 'vidjela' zapravo se dešavalo u real life (u real life su me zapravo 'vraćali' natrag).
i da, čovjek se malo zamisli nad svim.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 16:36

...jedino mi se teško pomirit s tim da smo sve to skupa odabrali. Kad se sjetim nekih stvari, čini mi se da baš nisam bila sva svoja :shakinghead:.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la alice » 12 pro 2011 16:38

najbolje ćemo naučiti na svojim greškama i eventualnim lošim potezima, tako da nema straha od lošeg odabira. samo od loše naučenog. uostalom, zar nismo svi bili u onoj situaciji (da budemo trivijalni) kad nakon loše veze znamo cijeniti one dobre?
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 12 pro 2011 16:38

odabrali?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la jpeg » 12 pro 2011 16:40

odabrali? odabrali? odabrali?

*jeka
:D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 16:40

Da, po toj teoriji nisi slučajno dospjela ovdje i sad, u ovom tijelu. Stremila si određenim iskustvima koja bi ti pomogla da napreduješ pa si se rodila ko phos i došla sim. I tak.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la samo ja » 12 pro 2011 16:43

tamara3 je napisao/la:Da, po toj teoriji nisi slučajno dospjela ovdje i sad, u ovom tijelu. Stremila si određenim iskustvima koja bi ti pomogla da napreduješ pa si se rodila ko phos i došla sim. I tak.
znači li to da je jedini put napretka put dobra?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 16:46

Ponekad se pitam jel bolje prolaziti kroz svašta pa doći do neke više svoje razine.
Ili su pametniji oni koji su... gljive. :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 16:48

Sad ti mene pitaš ko da znam odgovore :o. Ne znam, ali intuitivno, za sebe, osjećam da put dobra ne može biti loš. A što se tiče napretka, neke se duše očito dogovore da će proživjeti kojekakve traume, boleštine, stradanja i sve moguće užase. Taj dio mi je totalni bed :o. Pod pretpostavkom da je sve to točno, a to ćemo saznati kad otegnemo papke.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la alice » 12 pro 2011 16:50

samo ja je napisao/la: znači li to da je jedini put napretka put dobra?
hm...zanimljivo postavljeno pitanje... prvi odgovor je naravno DA, ali naprije trebamo puno toga proći da bismo znali koji je put put dobra, ergo i napretka. nekakav orijentir, ajmo to tako reći.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la sascha » 12 pro 2011 16:51

Dozivjela sam klinicku smrt, ali ne sjecam se nicega, nikad ni necu valjda.
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

Odgovorite