zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 13:20

Čuj, ovo s diktatiranjem mi se baš nije dopalo :D. Ali da, misli su jako moćne, kao i riječi pa onda iskoristimo ovu priliku da pošaljemo nešto dobro :).

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 13:37

ok..
evo ja poslala jos jedno pismo bradatom :D

samo jedna opaska na svo trkeljanje; kad se uzmu osnove bilo koje religije (znaci ako se izuzme cinjenica da su kain i abel braca, a adam i eva jedini ljudi, i da smo po tome degeneriki od korijena, po bibliji), vidiljivo je da zapravo svi nastoje nametnuti nacin zivota koji se bazira na konacnom cilju, koji je svima isti. zanemariti gluposti, brinuti o bitnim stvarima i biti bolji ljud.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 13:40

...jedino su sredstva kojima pokušavaju taj cilj dostići/opravdati prečesto totalitarna i krajnje loša. Postoji li ijedna religija koja nekoga ne diskriminira i smatra manje vrijednim? Mislim da baš i ne, a ako sam u pravu, onda je sve to skupa veliki bezveze.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 13:45

tamara3 je napisao/la:...jedino su sredstva kojima pokušavaju taj cilj dostići/opravdati prečesto totalitarna i krajnje loša. Postoji li ijedna religija koja nekoga ne diskriminira i smatra manje vrijednim? Mislim da baš i ne, a ako sam u pravu, onda je sve to skupa veliki bezveze.
ja sam agnostik, ali sam u cilju da shvatim religiju procitala i bibliju i kuran i...
i opet-nema mi smisla. ali ono sto je najvise izokrenulo religiju su ljudi i oni koji ju tumace. nacelno ni jedna religija ne propovijeda lose.
druga stavr je sto smo mi okrenuli na svoje.
treba obratiti i paznju na prijevode itko ih je radio... prijevodi "svetih" knjiga su "prilagodeni", jel...
i ono sto znam, da mi se pojavi bilo koji od glavnih likova tih knjiga, necu odustati od svog agnostickog uvjerenja.
jer...kako moze religija biti nesto dobro (govorim o prilagodenoj sa utjecajem ljudi) ako je najvise ljudi od svih svjetski ratova poginulo bas u krizarskim?!
ali...da korjenski uci dobro, to mogu prihvatiti (kao podatak,jel :D )
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 13:51

Dobro, da ne zabrijemo sad po religiji oko koje se u biti slažemo, možda možemo sumirati: život je prokleto kratak, a svi skupa trošimo previše vremena na nevažne stvari koje nam u trenutku odlaska neće biti ni na kraj pameti. To se odnosi na više-manje sve, od sulude trke za materijalnim dobrima i prestižem, pa sve do sitničavih zamjeranja, neopraštanja i neprelaženja preko pizdarija, besmislenog inata, manjka empatije (na to se recimo grozim kad netko nema suosjećanja, i mrzim se za svaku sekundu kad sam bila takva)...

Dakako da u životu postoje stvari preko kojih se prijeći ne može i ne treba, pa pritom mislim upravo na to što sam rekla - beznačajne gluposti oko kojih se svakodnevno natežemo sa svima s kojima dolazimo u kontakt, od prijatelja i familije, vlastite cure, kolega na poslu itd....

Danas jesi, sutra nisi i nikad ne znaš kad će te klepnit i je li ovo zadnji post koji pišeš :scarymoment: :D, pa... eto.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 13:52

ej,ej, nemoj stavljati zavrsnu rijec! :wow:
a di su ostale poveznice zagrobnog zivota? :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 13:55

A koje, o čemu bi još razgovarala?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la slapa » 13 pro 2011 13:56

sama tematika ovog topica mi je dosta povezana sa pojmom misticizma koji se pojavljuje u svim religijama i svojedobno sam dosta čitkarala o tome. još jedno od područja po kojima su različite religije vrlo slične...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 14:00

pa...
mozda nije usko povezno ali nekako su mi tu vezani i "darovi" ljudi.
koji nisu uobicajeni. videnja buducnosti, specificne intuicije, cakre, aure, nergije....
i iako je svako od tih polja, tema za sebe, ipak se ljudi time jako malo bave (brojcano) i tesko da svaka od tih tema moze zasebno opstati.

ja recimo povezujem sve te stvari u cjelinu. veliku ali (meni) logicnu cjelinu.
i ne mislim na babu vangu i nostradamusa, neke malo realnije pojave a vezane za osjete koji ljudi imaju/posjeduju/genetski nasljede.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la JaNNa » 13 pro 2011 14:02

ja ja ja!!! :D
samo bi htjela reći da mi je super tema, baš mi otvara oči.. mijenjam mišljenje o nekima ovdje.. i tak.. neki postovi mi daju snage i želju da krenem mijenjat neke stvari u životu.
Hvala vam na tome! Phos
, :ruza:

ot. ne znam za taj život poslije - nisam se nikada posvetila tim mislima, ali vjerujem da postoji nešto što nas pokreće i da naše tijelo nije konačni oblik.
Željela bi da, ako postoji taj drugi život, da bude jednako dobar kao ovaj, jer mislim da se sve događa s razlogom i da jednostavno neka sranja moramo proći da bi cijenili ovih pet minuta šta imamo u sadašnjem obliku.
Da mi je samo malo više para u drugom - pa eto ako netko čuje ovo - neka usliši!
i sada se pitam da li su one karte koje sam gledala neki dan zapravo bile za budući život... hm...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 14:06

Aha, onda bi ovo bio CroLov kutak "Na rubu znanosti" :typerhappy:. Pa pucaj!

Za početak, apropo Nostradamusa, ja zbilja ne znam može li itko rastumačiti kaj je on htio reći. A glede predviđanja, prema nekim teorijama vrijeme ne postoji i sve se odvija istodobno, "eternal moment of now". I onda ti koji vide "unaprijed" zapravo ne vide u budućnost (jer ona ne postoji, jel), nego naprosto vide širu sliku koja je nama smrtnicima skrivena.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la slapa » 13 pro 2011 14:07

ofT. gle ovo jednom temom je postigla da joj se oslovljavaju sa vi i prestanu mislit da je pragmatična... moram i ja smislit neku dobru temu :sulking:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 14:14

ok..nostradamus mi je osobno mutan lik.
jer...njegov izrazaj obuhvaca siroki spektar. nikada nije konkretno nesto napisao. a i mislim da se napusavao. njega bas ne priznajem.

sto se tice vremena, kao dimenziju prihvadacam. ali u smislu definiranja stanja, ne. vrijeme je samo pomocnik nama u preciznijem definiranju pojmova. tako ja to gledam. kao putokazi na cestama.
i pojam paralelnih svjetova mi ima smisla. mozda ne kako je to definirano u pojednostavljenim verzijama knjiga i filmova, ali u pogledu postojanja, da.
recimo kao...kao recimo postojanje el. energije.
ona postoji i dok zarulja ne svjetli. u nekoj drugoj formi. u istom vremenu.
tkao i ljudi. postoje u opipljivom obliku (sto je na primjeru el. nergije- svjetlost koj je vidjliva) i postoje u obliku energije (kao struja u zici).
u tom smislu vjerujem u paralene zivote u istom vremenu.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2011 14:35

Odličan primjer s električnom energijom :thumbup:. Dakle, ako nešto ne vidimo, ne znači da ne postoji ili da je prestalo postojati :).

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 14:42

da :)
iako, naravno da ne prihvacam ni ja sve teorije, ali sve one koje imaju bazu na energiji su mi u startu prihvatljvie.
ugl...sve sto nema energiju ("nije zivo") je lako definirati jer je staticno.
nesto sto je zivo, je teze, pogotovo energija, jer mijenja stanj i oblike.
nase znanje je jadno.
mi ne mozemo ni gravitaciju svladati, a di smo od poimanja nekih dubljih teorija.
ali danasnje pimanje takvih nekih pojmova skeptika mi je ravno teorijama u povijesti gdje su gromove objasnjavali kao bijes bogova.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 13 pro 2011 14:59

phos je napisao/la:ja pisem djedu bozivnjaku/mrazu/brkoat-bradatom svake godine.
nagluha zapustena spodoba me ne dozivljava.
Možda zato što ga nazivaš nagluhom zapuštenom spodobom? :D

Nego, s ovim teorijama da silovatelj u sljedećem životu bude žrtva silovanja i to... nije mi jasno. Zašto se onda ne sjeća toga? Ako je poanta tu osobu naučiti pameti i uspostaviti ravnotežu, treba znati zbog čega joj se to događa. Jer ovako samo imamo osobu koja se pita šta je za ime Boga kome skrivila da joj se život ovako upropasti. I onda gubi vjeru u neku kozmičku pravdu i ljude uopće i bude miserable. Hoću reći, nije fer neku osobu koja sad u ovom trenutku proživljava neki pakao tjerati da taj pakao proživljava ne znajući zašto. Za neki viši cilj koji možda postoji a možda i ne.

Ako je stvar u tome da samo duša (koja je vječna) pamti te stvari, znači li to da onda ima konačan broj životnih ciklusa koje prolazi? Npr. bude silovatelj u jednom životu, u drugom žrtva silovanja, i onda opet misli "a idem silovat nekog" i opet ispočetka? Nema mi to smisla. Jer ako su duše vječne, ako stalno uče i kroz to učenje unapređuju svoje zemaljske živote, zar ne bi danas svi već trebali biti divni i krasni i uspješni?

Osim ako duše uopće nisu vječne nego umiru (ili što već) i stalno se rađaju (?) nove pa onda rade pogreške koje moraju ispravljati. Al onda se opet vraćam na pitanje konačnog broja životnih ciklusa. Koliko pokušaja imaju prije nego nauče lekciju i odu trčkarati na vječne poljane? :D

This shit is confusing. I podsjeća me na videoigre. :D

E i onda se u to sve upliće pitanje sudbine jer ako ti je zapisano da ćeš u ovom životu patiti jer si u prošlom bio douchebag, ti se možeš postaviti na trepavice da to ispraviš ili izbjegneš, ali se neće dogoditi. Zašto onda radimo išta? Sjedi tamo i čekaj da svemir ili što već napravi svoje i baš te briga.

Ma joj, mislim da nema smisla zamarati se ovim previše jer kako god okreneš, ne znaš i ne možeš znati ništa. Jedino se možeš truditi da ti bude bolje ovdje i sada, a eventualne više sile se mogu nosit. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la jpeg » 13 pro 2011 15:01

ariadne je napisao/la: Npr. bude silovatelj u jednom životu, u drugom žrtva silovanja, i onda opet misli "a idem silovat nekog" i opet ispočetka?
:D

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 15:12

ariadne je napisao/la: Nego, s ovim teorijama da silovatelj u sljedećem životu bude žrtva silovanja i to... nije mi jasno. Zašto se onda ne sjeća toga? Ako je poanta tu osobu naučiti pameti i uspostaviti ravnotežu, treba znati zbog čega joj se to događa. Jer ovako samo imamo osobu koja se pita šta je za ime Boga kome skrivila da joj se život ovako upropasti. I onda gubi vjeru u neku kozmičku pravdu i ljude uopće i bude miserable. Hoću reći, nije fer neku osobu koja sad u ovom trenutku proživljava neki pakao tjerati da taj pakao proživljava ne znajući zašto. Za neki viši cilj koji možda postoji a možda i ne.
dusa se sjeca. ali malada dusa grijesi.
i ljudi grijese.
ti si ko mlada sigurno gurala prste u steker. da?
nagadam da to vise ne radis :D ili ?
ucenje.
ariadne je napisao/la: Ako je stvar u tome da samo duša (koja je vječna) pamti te stvari, znači li to da onda ima konačan broj životnih ciklusa koje prolazi? Npr. bude silovatelj u jednom životu, u drugom žrtva silovanja, i onda opet misli "a idem silovat nekog" i opet ispočetka? Nema mi to smisla. Jer ako su duše vječne, ako stalno uče i kroz to učenje unapređuju svoje zemaljske živote, zar ne bi danas svi već trebali biti divni i krasni i uspješni?
ne uce vjecno, nego kroz vise zivota.
i ako nisu jako glupe, onda nauce iz prve.
ko ni ljudi, ne uce istom brzinom. neke su poglupe, da.
ariadne je napisao/la: Osim ako duše uopće nisu vječne nego umiru (ili što već) i stalno se rađaju (?) nove pa onda rade pogreške koje moraju ispravljati. Al onda se opet vraćam na pitanje konačnog broja životnih ciklusa. Koliko pokušaja imaju prije nego nauče lekciju i odu trčkarati na vječne poljane? :D
duse ne umiru. jer dusa se treba shvatiti kao energija. ne nestaje. samo mijenja oblik.
ariadne je napisao/la: This shit is confusing. I podsjeća me na videoigre. :D
je..i meni vuce na age of empires :D
gradis,gradis i ona dode djubre koje te poroka!
ariadne je napisao/la: E i onda se u to sve upliće pitanje sudbine jer ako ti je zapisano da ćeš u ovom životu patiti jer si u prošlom bio douchebag, ti se možeš postaviti na trepavice da to ispraviš ili izbjegneš, ali se neće dogoditi. Zašto onda radimo išta? Sjedi tamo i čekaj da svemir ili što već napravi svoje i baš te briga.
upravo to.
mos se p[ostaviti na trepavice.
a napraviti ces nesto jer...tebi je cilj zacrtan, ali ne i put kojim ces do njega doci.
ariadne je napisao/la: Ma joj, mislim da nema smisla zamarati se ovim previše jer kako god okreneš, ne znaš i ne možeš znati ništa. Jedino se možeš truditi da ti bude bolje ovdje i sada, a eventualne više sile se mogu nosit. :D
ovo si mogla stavit na pocetku da se ne mucim sa kvotanjem :D
a nije moglo krace, jel? :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 13 pro 2011 15:40

phos je napisao/la:dusa se sjeca. ali malada dusa grijesi.
i ljudi grijese.
ti si ko mlada sigurno gurala prste u steker. da?
nagadam da to vise ne radis :D ili ?
ucenje.
Nisam nikad gurala prste u šteker jer sam bila poslušno dijete. :ubergeek: Cijelo djetinjstvo mi je prošlo bez većih problema tako da sam se u zadnjih par godina psihički pripremala na to da će mi se jednog dana desit neko oveće sranje da nadoknadi sve ono. And what do you know, it did. :D Uopće mi ne treba neko više postojanje da mi uspostavi ravnotežu, sasvim sam dovoljno zauzeta i ovdje, hvala. :D
phos je napisao/la:ne uce vjecno, nego kroz vise zivota.
i ako nisu jako glupe, onda nauce iz prve.
ko ni ljudi, ne uce istom brzinom. neke su poglupe, da.
Ovo je bed. Onda jedino moram zaključit da je zemaljsko postojanje ovoliko u klincu jer je puno nesposobnih duša koje nemaju pojma što rade. Kao da igraju Super Maria i uvijek se ko zadnje budale nataknu na one zubate biljke jer ne mogu zapamtit da izlaze iz tih cijevi i da moraju provjerit prije nego skoče. :D
phos je napisao/la:duse ne umiru. jer dusa se treba shvatiti kao energija. ne nestaje. samo mijenja oblik.
U što, npr?
phos je napisao/la:je..i meni vuce na age of empires :D
gradis,gradis i ona dode djubre koje te poroka!
Ja sam više imala na umu neke malo linearnije igre, ali i ovo je dobro. :D
phos je napisao/la:upravo to.
mos se p[ostaviti na trepavice.
a napraviti ces nesto jer...tebi je cilj zacrtan, ali ne i put kojim ces do njega doci.
That sucks. I dalje mislim da nije fer što se tu ovoliko patimo onda.
phos je napisao/la:ovo si mogla stavit na pocetku da se ne mucim sa kvotanjem :D
a nije moglo krace, jel? :D
Jebiga, pisala sam kako mi je što padalo na pamet. Malo uredniji stream of consciousness, valjda. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 16:09

ariadne je napisao/la:
phos je napisao/la:duse ne umiru. jer dusa se treba shvatiti kao energija. ne nestaje. samo mijenja oblik.
U što, npr?
energija se pretvara iz jedne vrste u drugu. ko banalan primjer svjetlosti- elektricna energija u svetlosnu. kako i kazu zakoni o energijama- energija ne nastaje iz nicega, ne nestaje, samo mijenja oblik ili se utrosi u rad. e sd kojim putem ce ici ovisi...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 13 pro 2011 16:26

phos je napisao/la:energija se pretvara iz jedne vrste u drugu. ko banalan primjer svjetlosti- elektricna energija u svetlosnu. kako i kazu zakoni o energijama- energija ne nastaje iz nicega, ne nestaje, samo mijenja oblik ili se utrosi u rad. e sd kojim putem ce ici ovisi...
Hoćeš reći da zapravo nemamo ni ideju što bi se moglo dogoditi dalje? :D Ono sa pretvaranjem električne energije u svjetlosnu mi je malo zbunjujuć primjer doduše jer se ne pretvara samo od sebe nego ljudskom intervencijom.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 13 pro 2011 16:34

a kad grom lupi u zemlju? :D
tu nema intervencije a desava se promjena.
tokovi energije postoje daleko duze od nas. zapravo, da ih nema ne bi bilo ni nas, ali...
ideja ima preko nekoliko :D
pitanje je samo koja je kome prihvatljivija.
a zasto ne bi postojalo pomagalo, prirodno koje omogucuje prijelaz energije?
mislim postoje vec, naravno. ali neko pogodno za slucaj ljudske energije.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la ariadne » 13 pro 2011 16:55

phos je napisao/la:a kad grom lupi u zemlju? :D
tu nema intervencije a desava se promjena.
Ali govorimo u kontekstu viših razina i prirodnog vječnog ciklusa postojanja. We kind of need more than that. :D
phos je napisao/la:a zasto ne bi postojalo pomagalo, prirodno koje omogucuje prijelaz energije?
mislim postoje vec, naravno. ali neko pogodno za slucaj ljudske energije.
Jel ovo retoričko ili actual pitanje? Ako smo ranije rekli da se taj prijelaz događa bez obzira na to što mi jadni smrtnici napravili u svojem životu, ne vidim kako se neko pomagalo uklapa u išta. Ako je prirodno, onda već postoji i (presumably) djeluje. Ako postoji, ali treba neki naš poticaj da bi djelovalo, onda ipak imamo neki utjecaj. Cheat codes! :power overwhelming: :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Mary of Silence » 13 pro 2011 19:34

tamara3 je napisao/la:Dakako, molim te.
Stavila sam tekst u Off. Malo je duži pa da ne uništavam preglednost ove teme.
phos je napisao/la:ja sam agnostik, ali sam u cilju da shvatim religiju procitala i bibliju i kuran i...
i opet-nema mi smisla. ali ono sto je najvise izokrenulo religiju su ljudi i oni koji ju tumace. nacelno ni jedna religija ne propovijeda lose.
Kako nema smisla ? :cries: Morat ću sad ubaciti već otrcanu fazu „sve ima smisla“.
Treba svemu pristupati hermeneutički, smisao nažalost ne štampaju u Bibliji, i Kur'anu, već ga ti unosiš u riječi, ti si smisao, čovjek živi kroz riječi.
Čak ti nisu ni potrebne knjige, jer sve imaš u sebi. Ima ona Kantova;
Dvije stvari ispunjavaju razum s uvijek novim i rastućim čuđenjem i strahopoštovanjem - zvjezdano nebo iznad mene i moralni zakon u meni.
Mada, najbolje sagledaš stvari ako kreneš od početka, a početak bi bile Vede i njihova učenja, nezaobilazna Bhagvad Gita. Tu su Grci i Istočnjaci, nasuprot današnjim monoteističkim religijama, jer to su potpuno dvije različite struje mišljenja, što je opet rezultat dualističke prirode čovječanstva kao i samog čovjeka - Apolonska i Dionizijska kultura, Yin i Yang, Eros i Tatanos, sve to tvori antagonizme koji opet tvore „život“ ma kakav on bio.
Mada, vjerujem da si već dobro upućena u sve to, pa nema potrebe da nastavim :sealedlips:

I imaš potpuno pravo kada kažeš da su ljudi izokrenuli religiju, samo bih dodala da su ljudi upravo zajebali stvar što su stvorili „religiju“ jer Kjerkegor je davno rekao „Vjera je privatan odnos između pojedinca i Boga“ tu ne treba posrednik, ne treba neka zemaljska institucija, a religija je danas upravo to- institucija. Ali to je rezultat srednjeg vijeka, i njegovog učenja npr. da je crkva produžetak nebeske države i bla, bla.
Što je apsolutna glupost. Problem je u svim tim pojmovima koji su pogrešno protumačeni (namjerno, naravno). Po meni najbolje objašnjenje sve toga dao je Dostojevski u Velikom Inkvizitoru, Tolstoj u Uskrsnuću, tu se potpuno razlikuju ta dva pojma Vjera- Religija, Bog- Crkva.
Ima ona priča o mudracu koji je otišao u neko selo i podario seljanima vatru, tj. poučavao ih kako da je koriste, jer ranije nisu uopšte znali za nju.Međutim, kako obično biva to je zasmetalo glavešinama tog sela, jer su smatrali da će time mudrac okrenuti narod protiv njih, i oteti im vlast nad istim narodom kojem neće trebati da neko vlada njime.
Nakon toga glavešine na vijećanju odluče da je najbolje da tog mudraca ubiju, što su nakon kratkog vremena i učinili. No, nisu očekivali da će se narod pobuniti, i onda su počeli da misle o tome šta da urade da smire taj narod ? Jednostavno, glavešine odluče da sagrade hram posvećen ubijenom mudracu, i podare ga narodu da tu može oplakivati ubijenog mudraca, što je narod objeručke prihvatio. Nakon nekog vremena narod je počeo da obilježava i mnoge svetkovine, da dolazi svaki dan u taj hram da plače, da donosi hranu, i sl. Međutim, ono što je najbitnije je da niko poslije mudraca više nije zapalio vatru, ono što ih je zapravo mudrac učio, i zbog čega im je i došao. Ima i ona rečenica u Kugi (Camus) kad jedan od likova kaže „ zar je bitno da li je Isus uopšte postojao, bitna je ideja koja se tad rodila“. A ta ideja nije bila nimalo loša, kao što ti kažeš „ne propovijeda ništa loše“.
ariadne je napisao/la:I onda gubi vjeru u neku kozmičku pravdu i ljude uopće i bude miserable. Hoću reći, nije fer neku osobu koja sad u ovom trenutku proživljava neki pakao tjerati da taj pakao proživljava ne znajući zašto. Za neki viši cilj koji možda postoji a možda i ne.
Ima jedna meni užasno draga rečenica u Remarkovom „ Crnom obelisku“ a ide ;
„ Kad bi svi bili sretni, Bog više ne bi bio potreban“ što je istina, čak bi bilo dosadno i živjeti u savršeno-sretno uređenom svijetu (barem meni).
Kako bi učili ? Ne bi bilo umjetnosti, ne bi bilo ničega, jer sve je to rezultat upravo čovječijeg iskustva koje nije moguće bez borbe i kretanja duha. Mada, neko se pita i zašto učiti, recimo, da smo mi samosvijest i da smo potrebni upravo zato jer potvrđujemo svijest, činimo je živom našim idejama, riječima i sl. Bez toga bi sve bilo Ništa. (mada dopada mi se i ta verzija). Što se tiče višeg cilja, to treba zaboraviti, on ne postoji izvan nas, niti mi trčimo za njim, mi smo taj viši cilj, koji sebe ostvaruje u ovom svijetu, na ovom nivou svjesnosti. Sloboda je u nama, riječima Ž.Ž. Rusoa „ kad bi me bacili i u Bastilju osjećao bi se najslobodnijim čovjekom na svijetu.

Mada, o čemu ja govorim, ja se prva trgam svaki dan zbog svega što se dešava, previše primam stvari k sebi, ali zato krivim sebe i „čovjeka“ uopšte, jer jedni čine toliko zla, dok se drugi ne trude spriječiti to zlo, mislim da stvari treba tjerati do apsurda (to sam čula od The Bite Of Madness, fkt ima pravo), jer tako ćemo ih ukinuti.Treba gledati da nadmudrimo to što se za trenutak učinilo kao „nužnost“ to ti je kao ona razlika između Sartreove pobunjene i revolucionarne svijest, naime, pobunjena svijest zanima samo kako da riješi problem koji joj se trenutno nametnuo, dok revolucionarna svijest teži tome da riješi situaciju koja je uzrokovala da se taj problem stvori, odnosno ona hoće da ukine to što je dovelo do problema, a pobunjena svijest ostaje samo na „problemu“. Sve zavisi na kraju krajeva od nas koliko želimo „pakla“ da primimo, i koliko želimo da se pobunimo protiv istog. Hoću da kažem da nas niko ne tjera na pakao, mi sve stvaramo, zvuči morbidno, ali mi smo dio svijesti koja sve stvara, i tu smo da je potvrdimo, tako na kraju potvrđujemo sebe i svoje bistvovanje. Dobro, odoh, počinjem da petljam stvari.
Samo sam htjela reći da ne treba tražiti smisao, vjeru izvan nas, jer tako dijelimo i svijet, i svijest i sve ostalo, stavljamo se nasuprot svemu, ono, postajemo stranci u vlastitom svijetu :runaway:

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 13 pro 2011 22:55

phos je napisao/la:o
recimo kao...kao recimo postojanje el. energije.
ona postoji i dok zarulja ne svjetli. u nekoj drugoj formi. u istom vremenu.
tkao i ljudi. postoje u opipljivom obliku (sto je na primjeru el. nergije- svjetlost koj je vidjliva) i postoje u obliku energije (kao struja u zici).
u tom smislu vjerujem u paralene zivote u istom vremenu.
Tesla :touched:
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 14 pro 2011 08:24

ariadne je napisao/la: Ali govorimo u kontekstu viših razina i prirodnog vječnog ciklusa postojanja. We kind of need more than that. :D
krecem od postavke da se vise razine i baziraju na postojanju energije. samo sto njen oblik nama nije poznat.
ariadne je napisao/la:
Jel ovo retoričko ili actual pitanje? Ako smo ranije rekli da se taj prijelaz događa bez obzira na to što mi jadni smrtnici napravili u svojem životu, ne vidim kako se neko pomagalo uklapa u išta. Ako je prirodno, onda već postoji i (presumably) djeluje. Ako postoji, ali treba neki naš poticaj da bi djelovalo, onda ipak imamo neki utjecaj. Cheat codes! :power overwhelming: :D
shvatila sam iz tvog pred posta :D da govoris kako je prijelaz energija u tom smisli, nemoguc bez posrednika.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la phos » 14 pro 2011 08:43

Mary of Silence je napisao/la:
Kako nema smisla ? :cries:
pa...nema mi smisla ono sto je vjera danas.
i ono sto pise u nekoj od svetih knjiga kad usporedim s nacinom zivota ljudi koji istu tu vjeru propovjedaju.
primjera radi, na vjeronauku (dok jos nije bio obvezan) u osnovnoj skoli sam rekla sveceniku da mislim da je Isus zapravo dijete iz epruvete. obrazlozila opsezno svoju teoriju. i tako... izbacili me s vjeronauka. :runaway: i onda kad sam trebala poloziti onaj "usmeni" za krizmu, rekli su mi da moram kupiti "mac duha". ok, ja sam potrosila novce na 3 broja Alan Forda (koje su mi moji dali za tu knjigu) i izmislila pricu da starci nemaju love i dal mi mogu posuditi knjigu na dan,dva da naucim. casna je rekla da onaj tko nema knjigu (morali pokazati knjigu sa imenom i prezimenom) nece moci dobiti sakrament.
ok, lagala sam. (ali priznala na ispovjedi i dobila 658 ocenasa i pitaj boga koliko zdravo marica) ali...
jel to vjera?! da postoji cjenik za blagoslov stana i prisilna prodaja knjiga?!
ok..ima jos tih primjera, ali necu sad drviti po tome.
Mary of Silence je napisao/la: ...
i ovo sto si ostalo napisala se slazem.
i samo komentar na jos jedan detalji : nije mi jasno zasto je zmija u rajskom vrtu negativac?!
kad razmislis, da nije bilo zmije, nikada ne bismo dobili svijest. jer upravo ona pokrece, na oko cvrstu materiju, jer ona (prihvacam tezu) prethodi cijeloj prici o mateiji i energiji.
ok, sad smo s kokosi dosli na jaje iz kojeg je nastala, al nema veze :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la bašja » 14 pro 2011 09:13

moje mišljenje (a sigurno i nekih većih faca koje ne znam citirati), ljudi se ne boje smrti, nit im je od velike važnosti ima li ili nema života poslije smrti. Taj strah je samo rezultat straha od odgovornosti koja je život. I straha od toga što nam je navodno dana slobodna volja.

Čim znanost o mozgu dokaže da je pojam slobodne volje kakav danas poznajemo kriv, ovu ćemo raspravu moći slobodno nanovo pokrenuti. Kao i raspravu o bilo kojoj religiji i duševnosti.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 14 pro 2011 11:05

stvar koje bi se ja osobno najvise bojala kod smrti nije smrt sama,kao cin,nego ono sto ostavljam iza sebe,neke lipe stvari kje ne zelim da zavrse,i kako ce najblizima biti kad odem (iako ce mozda i slavit ko zna :impatient: )..vise me muci ta sama cinjenica nego smrt...

a sta se tice energije moje vjerovanje je da sve i je energija,i njen protok,u manjoj ili vecoj mjeri,i sve ostalo leluja prema tom protoku...kad to shvatimo,izucimo i promotrimo metafizicki bit ce moguce upravljat s tim(sto opet ako dode u krive ruke neki novi Hitlercic ce se izrodit :hideunderrock: ) pa se nadam nekoj stvarno velikoj promjeni u razini kolektivne svijesti ljudi koja ce tome pripomoc...ak bude,dok zivim-hvala ti Boze,energijo il sta vec..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: zivot nakon zivota / klinicka smrt i ostale poveznice

Post Postao/la Mary of Silence » 14 pro 2011 19:57

phos je napisao/la:i samo komentar na jos jedan detalji : nije mi jasno zasto je zmija u rajskom vrtu negativac?!
kad razmislis, da nije bilo zmije, nikada ne bismo dobili svijest. jer upravo ona pokrece, na oko cvrstu materiju, jer ona (prihvacam tezu) prethodi cijeloj prici o mateiji i energiji.
ok, sad smo s kokosi dosli na jaje iz kojeg je nastala, al nema veze :D
Da, da... pa vjerovatno to što si navela, što pokreće i čini svijet dualnim. Jedno zanimljivo eksplenejšn "zmije" :wow: iz knjige "Autobiografija jednog jogija"

"Postajanje je duboko simbolično i ne može se shvatiti ako ga tumačimo bukvalno. „Drvo života o kome ono govori je ljudsko tijelo. Kičma je kao obrnuto drvo sa čovjekovom kosom kao korijenjem i s motoričkim i senzornim živcima kao granama.Drvo nervnog sistema rađa mnogobrojne slatke plodove, ili osjete vida, zvuka, mirisa, ukusa, dodira. U njima čovjek može sa pravom da uživa: ali zabranjeno mu je bilo seksualno iskustvo, „jabuka“ u središtu tjelesnog vrta (Mi možemo da jedemo voće sa drveća u vrtu: ali plod sa drveta koje je usred vrta, Bog reče, Ne jedite ga, niti ga dodirujte, jer ćete umrijeti.“ Postanje, 3:2-3)
Zmija simbolizuje sklupčanu energiju u dnu kičmenog stuba, koja stimuliše seksualne živce. „Adam“ je razum, a „Eva“ osjećaj. Kad seksualni nagon nadvlada osjećanje, ili svijest Eve, podliježe takođe i razum tj. Adam.( „Žena koju mi dade da bude sa mnom, ona mi dade od drveta i ja pojedoh. Žena reče, zmija me je prevarila, i ja pojedoh.“- Postanje, 3:12-13)
Bog je stvorio ljudsku vrstu materijalizovajući muškarčevo i ženino tijelo snagom Svoje volje. Novu vrstu obdario je sposobnošću da na sličan „bezgrešan“ ili božanski način stvara djecu. Pošto su se dotad sve individualne duše ograničavale na životinje koje zavise od nagona i nemaju razvije razum, Bog je načinio prva ljudska tijela simbolično nazvana Adamom i Evom.U njih je radi prikladne evolucije, prenio duše ili božanske suštinu dviju životinja. U Adamu ili muškarcu prevladavao je razum, u Evi ili ženi prevladavalo je osjećanje. Tako je izražena dualnost, ili polarnost, koja stoji osnovi svih pojavnih svjetova. U svakom ljudskom biću, razum i osjećanja ostaju u raju radosne saradnje, sve dok čovjekov um ne zavede zmijska energija životinjskih sklonosti.
Bog ili božanska svijest, koja je bila prisutna u prvom stvorenom paru, savjetovala mu je da uživa u svim čulnim radostima, ali da se ne koncentriše na osjete dodira. Oni su bili zabranjeni da bi se izbjegao razvoj polnih organa, koji bi čovječanstvo upleo u niži, životinjski metod razmnožavanja. Ali, par nije poslušao upozorenje da ne budi životinjske uspomene prisutne u podsvijesti. Preuzevši životinjski način razmnožavanja, Adam i Eva su izgubili nebesku radost koja je savršenom prvobitnom čovjeku bila urođena.
Razlikovanje dobra i zla odnosi se kosmičku dualističku prirodu. Kada je, pot uticajem maje, zloupotrijebio svoja osjećanja i razum, ili svijest Eve i Adama, čovjek se time odrekao prava da uđe u nebeski vrt božanske samodovoljnosti. Lična odgovornost svakog ljudskog bića jeste da ponovo vrati svoje „ roditelje“ ili svoju dualnu prirodu u jedinstveni sklad ili Eden.


:shrug: ima svakojakih "teorija" :)

Odgovorite