Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite

Koliko iskorištavate svoje potencijale?

(Skoro) potpuno
5
15%
Trudim se... Ali može bolje.
10
29%
Tako-tako
10
29%
Samo koliko moram
6
18%
Boli me q za potencijale
3
9%
 
Ukupno glasova: 34

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 16:01

Topic o NDE me potaknuo na ovo pitanje...
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 16:11

Nije da me boli q, ali sam prvakinja u neiskorištavanju vlastitih potencijala. :D Tako lijepo ljutim i sebe i bliske mi ljude. Pokušavam se nekako natjerati u "empire state of mind" ali presporo mi ide. :brainless:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la phos » 12 pro 2011 16:16

ja zalim sto se moj potencijal pretaka u kretenizam.
inace, da mogu birati, odabral bih amlo vise vremena da mi iskoristivost poraste.
osjecam da kaskam, a nisam ni ljepsa ni mlada, a bome sam i poglupila.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 16:24

Iskorištavam ga ponešto mrvičasto jer sam u životnoj situaciji da moram 8 sati dnevno sjediti na poslu koji se može obavljati od doma i to mi oduzima puno vremena i energije. A i nije da ga nešto obožavam, ne zbog samog posla nego zbog drugih faktora koji se svode na zadovoljavanje forme. Dakle da, i meni fali vremena. Kako ga dobiti više?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la slapa » 12 pro 2011 16:29

meni ne fali vrijeme. fali mi motivacija.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Zita » 12 pro 2011 16:35

voljela bi bit jedna od onih ljudi koji kvalitetnije iskoristavaju svoje vrijeme :typerhappy:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la samo ja » 12 pro 2011 16:47

mislim da premalo iskorištavam potencijale, čini mi se uik da mogu više...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Hidden_soul » 12 pro 2011 16:58

U moje potencijale valjda vise ne vjeruje ni moja mama, pa se onda ni ja ne uzrujavam bas :D
Lijena sam, neorganizirana i kampanjac, prema tome ako ostvarim 5% kapaciteta, dobro je.
A vrijeme i ja smo neprestano u ratu i nismo si bas prijatelji i rjedje ja stizem njega nego ono mene.
A kad me stigne, ona je cika, dreka i zapomaganje "maaamaaa, necu stici!" :D
Vise mi ni ambicije nisu sto su bile prije par godina, pa se manje uzrujavam i oko potencijala.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la tamara3 » 12 pro 2011 17:01

Vjerojatno većinu vremena radiš nešto što ti je u biti mrsko, kao i većina nas. Nažalost.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2011 17:05

Hidden_soul je napisao/la:U moje potencijale valjda vise ne vjeruje ni moja mama, pa se onda ni ja ne uzrujavam bas :D
Lijena sam, neorganizirana i kampanjac, prema tome ako ostvarim 5% kapaciteta, dobro je.
A vrijeme i ja smo neprestano u ratu i nismo si bas prijatelji i rjedje ja stizem njega nego ono mene.
A kad me stigne, ona je cika, dreka i zapomaganje "maaamaaa, necu stici!" :D
Vise mi ni ambicije nisu sto su bile prije par godina, pa se manje uzrujavam i oko potencijala.
Tebi sam već rekla šta mislim o tvojim potencijalima, i treba te tući ili namazati medom pa ostaviti kraj košnice ili nešto... :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la ariadne » 12 pro 2011 17:37

Nakon nešto guglanja, našla sam ovo:

http://www.stevepavlina.com/

Možda nekome pomogne? :D Imaju i forume s hrpom ljudi koji pokušavaju maksimalno ostvariti svoje potencijale i pomoći jedni drugima da naprave isto. Ako sam dobro skužila.

http://www.stevepavlina.com/forums/
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Mary of Silence » 12 pro 2011 17:52

Zbilja se trudim stvarima koje volim, za koje živim (tačnije)...posvetiti što više vremena, ali uvijek imam osjećaj da suviše malo dajem, da to može duplo više. Ne mogu da se fokusiram na jednu stvar i tu da stanem čvrsto na nogama- da se ostvarim u tome, već se dajem previše u svim smjerovima, a to mi troši previše energije.
Npr. odaberem jedno područje, kasnije sagledam da to mogu produžiti u drugo neko područje, kasnije mi iskrsne neko treće područje, nazire se četvrto, i tako u nedogled.
Ne mogu se fokusirati na jednu stvar.
Možda je to i dobro, ali vodi čovjeka ka ludilu.
I smeta mi npr. kad mi drugi ljudi počnu govoriti, naročito profesori i sl. da imam potencijal za "bla,bla" i da to trebam iskoristiti, što znam i ja... međutim, poslije se osjećam loše upravo zbog toga što nisam u mogućnosti se predati samo jednoj stvari, odraditi je i iskoristiti taj "potencijal" na koji mi svi ukazuju.
Osjećam se autsajderski, promašeno i sl. jer prilazim samo onim stvarima koje mi se dopadaju, a sve ostalo ignorišem, pa makar me to ignorisanje stajalo ne znam čega. U stanju sam mjesecima iščitavati neku temu, utuviti sebi neku ideju u glavu, razrađivati je do svih mogućih detalja i živjeti je... iako ona nema apsolutno nikakve vrijednosti i težine u vanjskom svijetu, ali dobro... u mom ima. To mi stvara probleme da se posvetim stvarima iz zbiljskog svijeta, stvarima od kojih mi zavisi kao budućnost, fakultet i sl. Ili barem da se posvetim stvaranju nekih prijateljskih odnosa sa ljudima... ? Potpuno sam aut.
Imam najveći potencijal za odlazak u mentalnu ustanovu, i bojim da ću upravo taj svoj "potencijal" uspjeti ostvariti.

Odabrala sam gore opciju "boli me q za potencijalom" jer mi je to idealna mantra za smirenje, naročito u par zadnjih mjeseci.
Uopšte me više i ne dotiče ta riječ, bitno mi je uživati u stvarima koje volim, i gledati sa svih mogućih perspektiva, pa makar me to i uništilo. A što se tiče svijeta oko mene i ljudi, neka oni maksimalno iskoriste svoje potencijale, i neka ih dobro unovče, neka se ostvare itd...

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Jadzia Dax » 12 pro 2011 17:56

malo i nije me puno briga

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la JaNNa » 12 pro 2011 18:08

Mary of Silence je napisao/la:IOsjećam se autsajderski, promašeno i sl. jer prilazim samo onim stvarima koje mi se dopadaju, a sve ostalo ignorišem, pa makar me to ignorisanje stajalo ne znam čega. U stanju sam mjesecima iščitavati neku temu, utuviti sebi neku ideju u glavu, razrađivati je do svih mogućih detalja i živjeti je... iako ona nema apsolutno nikakve vrijednosti i težine u vanjskom svijetu, ali dobro... u mom ima. To mi stvara probleme da se posvetim stvarima iz zbiljskog svijeta, stvarima od kojih mi zavisi kao budućnost, fakultet i sl. Ili barem da se posvetim stvaranju nekih prijateljskih odnosa sa ljudima... ? Potpuno sam aut..
kao da sebe čitam.. uđem u taj neki svoj svijet gdje imam sve što mi treba i sve što želim i razrađujem stvari do najtanjeg detalja... bojim se izaći iz tog svijeta.. u stvarnosti stojim na mjestu - već sedam godina poslovno, a zadnjih pet sam stajala privatno. svaki dan se osjećam sretno što sam naišla na osobu koja to shvaća i koja me malo trgnula, ali dok se sama ne probudim - ne vidim izlaza.
koliko god neki kažu da je dobro sanjati toliko je to kod mene destruktivno.. koči me to da dam sve od sebe i da pokažem svoje prave potencijale u svakom smislu. ne mogu se ničega konkretnog primiti i da se toga držim - stalno mi glas u glavi govori: Ma budeš to već nekako riješila...

inače sam glasala za Samo koliko moram... premda mi je i to MORAM diskutabilno samo po sebi..

Gost

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 18:23

Početkom dvadesetih sam zabrazdila u neke emotivne odnose i "otišla" u krivom smjeru, prije 3 godine sam se trgnula iz zimskog sna i trčim da nadoknadim izgubljeno.
Trenutno sam na 75% snage, a ostatak čuvam za "vrhunac". :D
Samo mi fali vremena za slobodne aktivnosti i vlastiti mir, ali to je valjda žrtva koju moram podnijeti.
Izabrala sam "Trudim se...ali može bolje" jer mislim da uvijek može bolje. :ubergeek:

A ti, Tickle?

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la bašja » 12 pro 2011 18:24

Hidden_soul je napisao/la:U moje potencijale valjda vise ne vjeruje ni moja mama, pa se onda ni ja ne uzrujavam bas :D
Lijena sam, neorganizirana i kampanjac, prema tome ako ostvarim 5% kapaciteta, dobro je.
A vrijeme i ja smo neprestano u ratu i nismo si bas prijatelji i rjedje ja stizem njega nego ono mene.
A kad me stigne, ona je cika, dreka i zapomaganje "maaamaaa, necu stici!" :D
Vise mi ni ambicije nisu sto su bile prije par godina, pa se manje uzrujavam i oko potencijala.
ja vjerujem u tebe :sadhug:

anketu sam odgovorila sa tako-tako. jer sam sretnija od kad sam odlučila da u životu ne iskoristim ni pola svojih potencijala. sad radim na dobrom usmjeravanju tih 40% potencijala koje koristim i imam još nekih 10% što čeka u rezervi.

u onoj temi koja je potakla ovu temu spomenula se dosada. meni također nikad nije dosadno. i nemam dovoljno vremena. jer mi je premalo vremena u danu kada baš ništa ne radim. volim dokoličariti. Tema me podsjetila da potražim jedan sjajan intervju s Igorem Mandićem koji mi se zauvijek urezao u pamćenje. Ljude kojima je dosadno razumijem, ali ih gledam s prezirom, one kojima nikada nije dosadno jer samo rade, žalim.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Afrodita » 12 pro 2011 18:24

Trudim se iskoristiti što više mogu..i uglavnom uspijevam u tome ..na poslu imam i uglavnom mlađu ekipu koju zanima što više raditi i iskoristiti svoje potencijale.. ali se nastojim i maksimalno koliko je moguće u svemu tome i zabaviti i tijekom rada ...sada baš planiramo preko praznika raditi na nekom projektu vezanom uz Turizam u Karlovcu u koji bi uključili i učenike škole ali najveći problem će naravno biti naći sponzore ...nadam se da ćemo i to nekako uspješno obaviti.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Plague

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Plague » 12 pro 2011 22:09

kliknula sam "samo koliko moram", ali vjerojatno ih iskorištavam i manje od toga.
trebali bi stavljat moje slike u rječnike pored riječi underachiever. ali to će se sve promijenit. dvije i dvanaeste biram život. :shinner:
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 12 pro 2011 22:41, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Kroacija » 12 pro 2011 22:24

druga opcija. trudim se ali uvijek cu valjda misliti da moze bolje. to mi je valjda bad thing jer nikad necu biti zadovoljna. svjesna sam toga vec godinama i mislim da sam na dobrom putu da to mijenjam jer se polako umaram od svojih tvrdoglavosti i mana. trudim se raditi suprotno od onog sto inace radim a sto me na bilo koji nacin unazaduje. i najbolje od svega je sto predvidjam te situacije. pamtim failove i trudim se ne raditi ih ponovo.

Avatar
procrastinator
Postovi: 50
Pridružen/a: 11 pro 2011 01:04
Spol/rod: žensko

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la procrastinator » 12 pro 2011 23:31

eh, moj nick sve govori. nalazim bizarne izlike da svoje vrijeme potrošim na najbanalnije gluposti i sama sebi stvaram stres. morat ću s vremenom promijeniti navike, ali za sada mi iznenađujuće dobro ide :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la jpeg » 13 pro 2011 00:12

volin ostvarit ideje. obicno ne drvim po jednome te istome. u posljednje vrijeme mi je upalo da se bavim onim sto stvarno volim i stvaram i gustam.
a sta se tice obaveza, njih pokusavam uciniti zanimljivijima da ne umrem od monotonije. nju ne podnosim.
i da, dani i tjedni mi lete osim kad cekam neestooo.. koje nikako da dodje.

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Ivanaaa » 13 pro 2011 18:27

Uzalud trud sve dok sam podcijenjen potencijal.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Fuga » 13 pro 2011 21:35

Prvo sam stavila ovo prvo, na kraju sam došla do zaključka da mi drugo više odgovara. Postoje područja koja zanemarujem, tako da nije sve u šesnaest, ajmo da sam negdje na trinaest. Radim ono što stvarno želim i to je vjerojatno razlog zbog čega je i tako. To su područja u kojojim zaživi veći dio, tipa 80% potencijala. Tu sve ono negativno kompenziram, ubacim se u onaj film od prije par godina i kad se sjetim gdje sam to bila i kud sam mogla skrenuti, u istom času stisnem po gasu. Sva sam si neka u izazovima, uvijek nešto novo, stalno sam u testiranjima osobnih granica i tako to. Nekad, u nekom trenu, tipa danas, budem sva smorena i osjećam se kao tempirana bomba, sve to budem natkriveno nekim plaštom zadovoljstva i ne predstavljam mi problem ovo trenutno stanje.
Baš sam pekmezasta danas. :/

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Fusion » 23 pro 2011 13:32

Ovako paušalno bih rekla da sam na 50%, ali se kreće u progresivnom smjeru. : )

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Popeye » 23 pro 2011 14:29

neki ljudi me smatraju overachieverom, ja se smatram underachieverom. sto valjda o sebi misle svi overachieveri. :gigglenod:

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la Temperance » 01 vel 2012 01:45

vise manje ne.
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Koliko iskorištavamo svoje potencijale?

Post Postao/la rainbow » 01 vel 2012 01:48

ja ne razumijem pitanje

Odgovorite