Intuicija

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 09:56

Buduci da je razlicito tumacen i definiran pojam, a s druge strane se vrlo cesto spominje u psihologiji, gdje se (ovisno o tumacu) povezuje sa podsvijesti, visim culima i sl...., zanima me kako dozivljavate intuiciju.
koliko je smatrate bitnom za donosenje odluka?
koliko ste je svjesni?
i kako je laicki objasnjavate i s cime povezujete?
gledate na nju kao na iracionalni element?
koliko cesto ste svjesni donosenja odluka na bazi intuicije?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Intuicija

Post Postao/la slapa » 05 sij 2012 10:04

nastojim slijediti intuiciju. pogotovo kad se radi o upoznavanju novih ljudi. obično taj prvi osjećaj bude na mjestu.
i uvijek me zaintrigira to kad bez pametnog razloga imam osjećaj u vezi nečega. pa ga slijedim između ostalog iz znatiželje.
i rijetko me intuicija prevari.

kako ju objasniti? vjerojatno je povezana s podsvješću i nekim obrambenim mehanizmima (vezanim uz održavanje vrste ili nešto slično) koji su u nas ugrađeni.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 10:13

mene muci to sto, ako je intuicija dio podsvjesti, a nesvjestan um prehalta oko 1.5 mil. informacija u trenu, zasto je odziv tako spor i slab?
meni ima smisla da je dio podsvjesti, jer osjecaj koji se u odredenom trenutku javi je nesvjestan. bar u trenutku dogadanja - djelovanja intuicje. ali opet taj osjecaj stoji samo kao opcija i puno vise preteze osjecaj koji dobivamo iz opipljivih dokaza.
ta kontradiktornost me muci.
jer, ako je istina sto kazu - covjek ce najmanje pogrijesiti ako "slusa" intuiciju i to u slucajevima kada se odluka donosi na podrucju kojim se intenzivno bavi, jer tada pobires info sa razlicitih strana i baratas (tj. tvoj mozak) sa vise podataka koje slaze u zavisne algoritme. ali, po tome bi ono sto procitas, cujes i vidis bile glavne vodilje da kreiranje intuitivnog "zakljucka", a u tom slucaju je intuicija posljedica serviranih informacija i zavisni je faktor umjetno stvorenih situacija.
to mi nema smisla.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Intuicija

Post Postao/la slapa » 05 sij 2012 10:22

mozak upija informacije ali ih ne procesuira sve u tom dijelu koji nam je dostupan. a dobar dio ih svejedno zaglavi negdje unutra. mislim tipičan primjer te intuicije koja se tiče informacija je recimo kad gledaš neki kviz pa ti odmah sine neki odgovor a pojma nemaš zašto a čim počneš razmišljati više u ništa nisi siguran. u barem 80% slučajeva je to što ti je odmah palo na pamet točno.
ali više cijenim i slijedim onu intuiciju koja je više osjećajna - onaj feeling u vezi nekoga koji je više kao platonski nego racionalan.
vjerojatno je u biti ovo drugo intuicija a ono prvo tek zaglavljene informacije u dijelu mozga kojem ne pristupamo često...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Intuicija

Post Postao/la Angela07 » 05 sij 2012 10:31

:) imam intuciju, vjerujem joj i uglavnom je slijedim iako ne slijepo

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 10:47

ludakoslapa je napisao/la: ali više cijenim i slijedim onu intuiciju koja je više osjećajna - onaj feeling u vezi nekoga koji je više kao platonski nego racionalan.
vjerojatno je u biti ovo drugo intuicija a ono prvo tek zaglavljene informacije u dijelu mozga kojem ne pristupamo često...
e sad ... :D
za taj slucaj koji spominjes - osjecaj za osobe, meni to vise vuce na instinkt.
tj. recimo za primjer- ako i nisi psiho-analizator :), ima nekih znakova koje primjecujes na ljudima. pri prvom kontaktu dobivas dojam o njihovoj smirenosti/nervozi/seljacluku a da ta osoba ne kaze ni rijeci. ti zakluci doalze na temelju snimanja ; kako zvace, dal trese nogu, koliko fokusira pogled, kakav ima stisak ruke pri upoznavanju, na koji nacin se smije, gdje drzi ruke.... to mi vise nije dio intuicije. vise mozda necega stecenog, sto se temelji na iskustvu.
i jos neki "kemijski" pokazatelji koji ostavljaju dojam na osobu je miris te osobe, i hrpa onih (nama neprimjetnih, ali ipak postojanih) elemenata koje svrstavamo pod "vibru".
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Intuicija

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 05 sij 2012 10:56

ko kad odogovaras na testu,uvik taj prokleti odgovor na kojeg prvog pomislis da je tocan iako posli pocmes razmisljat pa izaberes nesto drugo stvarno bude tocan..

slijedim intuiciju,na nekim poljima me rijetko prevari,ali mi se zna desit da neke intuitivne spoznaje ignoriram smatrajuci precudnim da bi mogla nesto znat pa ispadne tako..a sta se tice ljudi,jako ali bas jako cesto sam bei ikakvih opipljivih dokaza skuzila neke stvari,samim ˝sestim culom˝..i jednostavno znala da sam u pravu,kako bi kasnije i ispalo..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 11:01

da, to sa prvim odabirom je cest slucaj.
a kako razlikujes intuiciju od utjecaja okoline?
tj. kada dodes na odabirno raskrsce (upravo izmisljeni pojam) i sad, trebas odluciti. vazes. vazes.
sastavis listu, podijelis pluseve i minuse (nesvjesno ili svjesno to svi radimo) i odlucis. nije bitno sta. ali kako znas da je odluka recimo temeljena na intuiciji?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Intuicija

Post Postao/la slapa » 05 sij 2012 11:01

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=9065
Intuicija - što je to?

- Nadahnuće
- Šesto čulo
- Osjećaj spoznaje izvan logičnog obrazloženja
- Unutarnja svijest o tome što je za nas dobro ili nije
- Snažna tjelesna reakcija na misao ili okolnosti bez jasnog/vidljivog podražaja
na to sam mislila. dakle na to kad je intuicija popraćena fizičkom reakcijom i osjećajem da se radi o nečem bitnom - a ne primjerice samo nekom random informacijom. je li to onda instinkt ne znam, al takvu intuiciju skoro pa uvijek pratim i nekako ima veću snagu...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Intuicija

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 05 sij 2012 11:03

intuicija mi kaze da je ovo trik pitanje :D joke..

nemam pojma,rijetko kad donosim odluke sekundarno,a kad imam neki intuitivni feeling ipak svjesno i izvazem u glavi kako zasto i zbog cega bi to moglo bit...ko da krecem od odgovora prema pravom pitanju da vidim jel to to,a ne obrnuto...
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 11:06

@slapa -da,znam tocno na sta mislis.
ja razmisljam o tome, di je granica ta dva pojma i koliko su zavisni.
zapravo to nije ni bitno, ako doneses odluku, za koju se docnije ispostavi da je pravilna.
samo gledam kako recimo na buducim krizanjima eliminirati prethodno usadeno (ne urodeno) i filtrirati samo osjecaj koji je posljedica nesvjesnog.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 11:09

LittleRedRidingHood je napisao/la:intuicija mi kaze da je ovo trik pitanje :D joke..

nemam pojma,rijetko kad donosim odluke sekundarno,a kad imam neki intuitivni feeling ipak svjesno i izvazem u glavi kako zasto i zbog cega bi to moglo bit...ko da krecem od odgovora prema pravom pitanju da vidim jel to to,a ne obrnuto...
aaa!
od odgovora prema pitanju!
filozofija obrnutog procesa leta leptira na ledima!
poznato i volim :)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Intuicija

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 05 sij 2012 11:14

:ubergeek: me too..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Intuicija

Post Postao/la bašja » 05 sij 2012 11:27

hmmm, ja imam osjećaj da, ako zamislimo intuiciju kao tihi glasić, odlično čujem intuiciju, ali je jako slabo slušam :)

odlično postavljeno pitanje razlike između intuicije i instinkta.... Ja si objašnjavam razliku na sljedeći način: i jedno i drugo ima veze s tim da ne znamo na prvu zašto smo odabrali neku opciju, a kasnije ispadne često pravilna. Npr. vozimo auto i skrenemo lijevo, iako uvijek idemo ravno, a sljedeći tren se na tom raskrižju dogodi sudar! Jedan način da se objasni je instinktivno - naš je mozak pokupio hrpetinu informacija kojih mi ni nismo svjesni i u stvari uvidio da bi mogla postojati opasnost pa nas instinktivno naveo podalje od opasnosti. Intuicija bi bila pak ista stvar, ali čak i onda kada mozak ni svjesno ni nesvjesno nema nikakav očit razlog zašto usadi kakvu ideju.

Nedavno sam malo proučavala tu temu i skinula nekakav kratki pdf: "Sharpen Your Intuition". Nisam znala sadržaj, al je ispalo da se frajer bavi davanjem odgovora preko viska. Baza je u tome da smo svi jedno i ako imaš dovoljno otvoreno srce, odgovori i energija ti sama dolazi, ti je provodiš kroz svoje tijelo i taj visak ti odgovori na pitanja ako su jasno i pravilno postavljena. Meni zvuči kao hrpa gluposti, ali u biti teza stoji ako je intuicija zaista neobjašnjiv osjećaj za razliku od instinkta...
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Intuicija

Post Postao/la Mary of Silence » 05 sij 2012 11:32

Moj lični stav je da intucija nije "feeling", već apsolutno znanje nezavisno od bilo kakvih osjetnih spoznaja. Laički, direktna povezanost sa svijetom čistih ideja. Bergsonovim riječima ona je bljesak samoočiglednosti.
Budući da prezirem duge postove :invisible:
Ja ću samo staviti par imena, pa ako te zanima vidi taj pojam kod njih (jer su ga oni dosta razrađivali).
-John Locke
-Henry Bergson
-Rene Descartes

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Intuicija

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 05 sij 2012 11:34

moje neko vjerovanje i jest da smo svi samo dio velike energije,koju sami remetimo,ali kad bi se ljudi osvjestili na neke nacine i ta energija stekla nekakav pravilan tok (sto u biti ne postoji kao pravilan,kao ni neka vremenska crta jer sve je nista i nista je sve :ubergeek: ) intuicija bi se pretvorila u nekakva normalna razmisljanja,a ne nesto neobicno..instinkt je po meni samo nekakva mjera opreza..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 11:39

@basja --- ja uvijek skrecem lijevo jer tako nekako drzim volan da se nekad znam popesti na nogostup (lijevi, naravno), instiktivno naravno, i onda vidim sa sam postrugala felgu i gumu.i instinkt me savrseno sluzi jer bi u protivnom pregazila papircinu od omota orbik zvacilnih gumi na cesti.
a i kad drugima navigavam, uvijek kazem : tamo ces skrenuti lijevo (i pokazujem desno). dakle- uvijek je lijevo :D
ok, okrutnu istinu na stranu,
stavljanje granice i razvrstavanje pojmova intuicije i instinkta i inih koji se u tim raspravama motaju je toliko slozeni zadatak, da ti ni pisanje fontom "5" na A2 papiru nije dovoljno (ja provjerila).

a ovo sa viskom je i meni sranje, u smislu kakvom ga objasnjava taj covjek.
jer ako je intuicija dio posvjesti, taj princip se koji sa svime na cemu on tvrdi da se temalji.
podsvjest inividulaca je izolirana prica ponaosob (mrzim ovu rijec, ali tako skrati pisanje :D)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 11:52

Mary of Silence je napisao/la:Moj lični stav je da intucija nije "feeling", već apsolutno znanje nezavisno od bilo kakvih osjetnih spoznaja. Laički, direktna povezanost sa svijetom čistih ideja. Bergsonovim riječima ona je bljesak samoočiglednosti.
Budući da prezirem duge postove :invisible:
Ja ću samo staviti par imena, pa ako te zanima vidi taj pojam kod njih (jer su ga oni dosta razrađivali).
-John Locke
-Henry Bergson
-Rene Descartes
descartes mi je sjeo na prvu sa svojim objasnjenjima dualizma zbog izolacije uma. samo sto mi nije sjelo (ako sam ja to dobro pohvatala ) jedan segment da je zapravo povezivao inteligenciju i mozak ali odvajao od svijesti (nesvjesti) koje je povezivao s umom.
bergson mi je bio nejasan u podrucijma svojih vrludanja i definiranja vremena i cudnim izjedancavanjima... no nebitno, to je vec druga tema. ali eto nije me motivirao da ga bolje upoznam.
Locke...njega sam uvijek smjestala u politiku. potpuno sam ga preskocila :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Intuicija

Post Postao/la ariadne » 05 sij 2012 11:52

phos je napisao/la:Buduci da je razlicito tumacen i definiran pojam, a s druge strane se vrlo cesto spominje u psihologiji, gdje se (ovisno o tumacu) povezuje sa podsvijesti, visim culima i sl...., zanima me kako dozivljavate intuiciju.
koliko je smatrate bitnom za donosenje odluka?
koliko ste je svjesni?
i kako je laicki objasnjavate i s cime povezujete?
gledate na nju kao na iracionalni element?
koliko cesto ste svjesni donosenja odluka na bazi intuicije?
Pa mislim da je dosta bitna. U svakom slučaju bih rekla da je bolje donositi odluke uz pomoć intuicije nego bez nje.
Dosta sam je svjesna, djeluje kao neki mali glas in the back of my head koji se spontano oglasi kako mu dođe. Onda tu prvu ideju pokušavam svjesno razviti i sagledati iz svih kuteva da vidim ima li smisla. Ne djelujem odmah ako baš ne moram.

Ako me bombardira previše podražaja odjednom, onda ju često znam promašiti, odbaciti ili ignorirati, ne svojom voljom, što često nije baš završilo povoljno. Nije se radilo ni o čemu velikom, ali svejedno mi se to ne sviđa i ne znam kako da to kontroliram. Valjda zato što imam tu potrebu analizirati sve što mi padne na pamet a ako se od mene traži da djelujem istog trena, moguće je da će to biti dosta trapavo. :D Intuicija mi nekad vrišti jedno a um mi govori kako nema nikakvih konkretnih dokaza da je to tako i da bi bilo ludo riskirati pa onda ne napravim ništa. Nisam joj još naučila vjerovati bez pomoći razuma i to me nekad strašno frustrira.

Nisam ju pokušavala objasniti niti teoretizirati o izvoru, tako da ne znam što bih o tome rekla.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 12:02

ako se recimo radi o slucaju da ne trebas donosti instantnu odluku, dal ti se desava da ti tokom vremena intuicija slabi? tj osjecaj koji ti ona nabacuje da slabi?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Intuicija

Post Postao/la Mary of Silence » 05 sij 2012 12:15

phos je napisao/la: descartes mi je sjeo na prvu sa svojim objasnjenjima dualizma zbog izolacije uma. samo sto mi nije sjelo (ako sam ja to dobro pohvatala ) jedan segment da je zapravo povezivao inteligenciju i mozak ali odvajao od svijesti (nesvjesti) koje je povezivao s umom.
bergson mi je bio nejasan u podrucijma svojih vrludanja i definiranja vremena i cudnim izjedancavanjima... no nebitno, to je vec druga tema. ali eto nije me motivirao da ga bolje upoznam.
Locke...njega sam uvijek smjestala u politiku. potpuno sam ga preskocila :D
Dobro si pohvatala :) Nije samo on ( Descartes)dijelio ta dva pojma, kroz čitavu povijest filozofije se dijele Um i razum (kod Heraklita se već dijeli znanje na razumno i osjetilno, a Platon već otvara diskurs uvodeći "umnu" spoznaju, dok ga kasnije predstavnici klasičnog njemačkog idealizma razrađuju do besvijesti, recimo Kant koji se najviše pozabavio tim odnosom umno-razumno).
Ono što se danas smatra "inteligencijom" ili razumom bi po njima bio samo niži stupanj znanja.
Dok je intutivno znanje, tj. umno (ono što ti nazivaš nesvjesno) navjeći stupanj znanja kod mnogih, recimo Spinoze. A Locke je posebice bitan jer kod njeg imaju ona tri stupnja spoznaje
- intuitivna (najviša)
-demonstrativna (zaključivanje, dokazivanje)
- senzitivna (osjetna).

A i ja ga pretežno svrstavam u tu kategoriju političke filozofije.
Zadnja izmjena: Mary of Silence, dana/u 05 sij 2012 12:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Intuicija

Post Postao/la ariadne » 05 sij 2012 12:19

phos je napisao/la:ako se recimo radi o slucaju da ne trebas donosti instantnu odluku, dal ti se desava da ti tokom vremena intuicija slabi? tj osjecaj koji ti ona nabacuje da slabi?
Ovisi koliko vremena imam. Osvijestim ono što mi nabaci, ali ju puno brže odbacim ako imam više vremena jer mislim da ne moram o tome baš sad razmišljati a možda se dotad nešto i promijeni i skupim više informacija. Zapravo je najjača onda kad nemam vremena i kad sam usred nečega, ali kao što rekoh, onda ju često odbacim protiv svoje volje jer mi je svjesni um zauzet tim silnim podražajima. Ne znam koliko puta mi se dogodilo da mi je sinulo nešto u što sam bila sto posto sigurna ali se izgubilo već sljedeće milisekunde i mogu se slikat onda. Jako frustrirajuće.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 12:22

spinoza? onaj napuseni opticar? :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 12:23

trenuton sam u fazi da imam jake opozitne intuitivne dozivljaje.
i ne znam koji je pravi.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Intuicija

Post Postao/la Mary of Silence » 05 sij 2012 12:40

Zašto napušeni optičar ? :D
Znaš šta mi je zanimljivo (kad si već kod napušenosti i sl. stvari).
Meskalin i LSD i povezanost tih supstanci sa pojmom "intuitivno".
Često mislim da me razum sa svim onim mehanizmima drži na nekom nižem levelu. Dok uništiš sve one antogonizme, nema te nigdje, a neki lik se "uradi" čovječe kaže ti takve stvari koje bi ti shvatio na kraju svog života, a možda ne bi ni tad.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 13:06

Mary of Silence je napisao/la:Zašto napušeni optičar ? :D
Znaš šta mi je zanimljivo (kad si već kod napušenosti i sl. stvari).
Meskalin i LSD i povezanost tih supstanci sa pojmom "intuitivno".
Često mislim da me razum sa svim onim mehanizmima drži na nekom nižem levelu. Dok uništiš sve one antogonizme, nema te nigdje, a neki lik se "uradi" čovječe kaže ti takve stvari koje bi ti shvatio na kraju svog života, a možda ne bi ni tad.
nije on iz nizozemske? a nesto mi je poznato da je radio sa lecama. pa od tuda :D

da, to sa drogama mi je palo na pamet i prije. pogotovo kod umjetnickih djela koja su (dosta njih) stvarana pod utjecajem opijata.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Intuicija

Post Postao/la Mary of Silence » 05 sij 2012 13:15

Da, on je iz Nizozemske, a nemam pojma to za leće :shakinghead:

edit: da, evo našla sam internetu da je poslije ekskomunikacije živio od brušenja leća. Vidiš to nikad nisam znala.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 13:25

Mary of Silence je napisao/la:Da, on je iz Nizozemske, a nemam pojma to za leće :shakinghead:

edit: da, evo našla sam internetu da je poslije ekskomunikacije živio od brušenja leća. Vidiš to nikad nisam znala.
da...ta info mi je sjela prva kad sam vidjela da si ga spomenula, onda sam se sjetila da mi ga je spomenuo jedan staklar-lopina koji mi je uzeo cijelo bogatstvo za izradu okvira po mjeri :(
aj bar neka korist od njega.
a info sam dobila jer me vjerojatno htio zasprehati dok mi uvaljuje racun.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Intuicija

Post Postao/la slapa » 05 sij 2012 13:27

phos je napisao/la:
Mary of Silence je napisao/la:Da, on je iz Nizozemske, a nemam pojma to za leće :shakinghead:

edit: da, evo našla sam internetu da je poslije ekskomunikacije živio od brušenja leća. Vidiš to nikad nisam znala.
da...ta info mi je sjela prva kad sam vidjela da si ga spomenula, onda sam se sjetila...
intuicija na djelu ili samo kratko pamćenje? :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Intuicija

Post Postao/la phos » 05 sij 2012 13:32

pamcenje samo (u datom trenutku) nebitnih podataka :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Odgovorite