Intuicija

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Intuicija

Post Postao/la bašja » 13 sij 2012 12:35

rainbow je napisao/la: On je veoma koristan u spoljašnjem svetu. Bez intelekta bi vam bilo teško da budete od ikakve koristi. Zbog toga Lao Ce kaže svojim učenicima, "postanite beskorisni". Dok ne budete spremni da postanete beskorisni, nećete biti spremni da ostavite intelekt u pozadini, jer vam intelekt daje korist. Postanete doktor - postanete korisni za društvo. Postanete inženjer, postanete profesor - ovo i ono. Kroz intelekt vi postajete neko, a društvo to može koristiti - društvo to može koristiti kao sredstvo. ......Gubite mnogo; onda ste samo mehanizam. Društvo će vas koristiti - dok možete biti korišćeni - onda ćete se povući iz društva. Onda društvo čeka na vas - kada ćete umreti.
moram se složiti da što sam beskorisnija, to se osjećam "gluplje" i intuitivnije :D
rainbow je napisao/la: Ako kažete ženi: "volim te zato što imaš lepe oči," ona neće biti srećna, jer sutra može izgubiti svoje oči. Oči su samo sporedne. Ili može doći do neke bolesti pa može oslepeti, ili oči možda neće ostati lepe. Kada kažete, "ja te volim jer imaš lepo lice", žena nije srećna, jer lice neće ostati lepo zauvek. Starost dolazi svakog dana, svakog momenta. Ali ako kažete, "ja tebe volim", onda se ona oseća srećno, jer ovo tebe je nešto trajno, nije uzgredno, ni slučajno, ništa se tome ne može dogoditi. Kada kažete ženi, "ja te volim jer..." onda se ona nikada ne oseća srećna, zato što "jer" uvodi intelekt. Vi jednostavno govorite, slegnete svojim ramenima i kažete, "ne znam zašto, ali te volim". Mesečev centar započinje da funkcioniše - žena procveta.
iako se na komplimente rastapam i na njih padam, ovo za mene totalno vrijedi. Lijep tekstić.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Intuicija

Post Postao/la Afrodita » 13 sij 2012 19:57

Vrlo često prije nekih ružnih ili teških događaja sanjam vrlo mučne stvari (voda,sukobi, netko me lovi) i tada se uvijek nešto dogodi. Također često osjetim kako će neka osoba reagirati i nikad me feeling nije prevario čak ponekad pokušam napraviti suprotno u komunikaciji s tom osobom ali uvijek ispadne ono što sam osjetila da će se dogoditi.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Intuicija

Post Postao/la slapa » 14 sij 2012 11:47

Afrodita je napisao/la:Vrlo često prije nekih ružnih ili teških događaja sanjam vrlo mučne stvari (voda,sukobi, netko me lovi) i tada se uvijek nešto dogodi. Također često osjetim kako će neka osoba reagirati...
I ja. Plus onaj osjećaj kod prvog upoznavanja neke nove osobe - dal mi ta osoba odgovara ili ne.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Intuicija

Post Postao/la Afrodita » 14 sij 2012 20:25

ludakoslapa je napisao/la:
Afrodita je napisao/la:Vrlo često prije nekih ružnih ili teških događaja sanjam vrlo mučne stvari (voda,sukobi, netko me lovi) i tada se uvijek nešto dogodi. Također često osjetim kako će neka osoba reagirati...
I ja. Plus onaj osjećaj kod prvog upoznavanja neke nove osobe - dal mi ta osoba odgovara ili ne.
Da i taj osjećaj upoznavanja. Već nekako i bez direktnog upoznavanja kao da osjetim neku energiju te osobe neki njezin pokret ili pogled i nikad se ne prevarim ako u startu ne valja ništa to ne može promijeniti ili obrnuto odmah osjetim s kim se možeš opustiti i družiti. Onaj osjećaj lažnog prijateljstva... osjećam to ...very creepy.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Intuicija

Post Postao/la omnia » 07 vel 2012 23:11

Intuicija je kod mene prisutna jedino kao predosjećaj, npr: da ću sresti nekoga. Ne prevarim se, osim kad su mi iznimno drage osobe u pitanju, tada ne znam razlikovati je li to stvarno predosjećaj da ću sresti tu osobu ili samo moja želja.

Odgovorite