Inspirational people

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
Caroline I
Postovi: 186
Pridružen/a: 05 sij 2012 20:24
Spol/rod: žensko

Inspirational people

Post Postao/la Caroline I » 17 sij 2012 18:41

Jednom je netko rekao "The world is filled with inspirational people. Sometimes we do not need to look any further than within our own circle of family and friends." To su ljudi koji nas jednostavno nadahnjuju i imamo veliko poštovanje prema njima te su nam ponekad u životu motiv i inspiracija za stvari koje radimo. Da li postoji netko takav u vašem životu; bio to član obitelji, blizak prijatelj/ica ili neka slavna osoba? Koliko su ovakvi ljudi znali utjecati na vas i vaš život?

Podijelite iskustva ako ih imate, biti će mi drago čitati. :)

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Inspirational people

Post Postao/la takeover » 17 sij 2012 18:57

Moja baka je definitivno osoba od koje sam najviše naučila i koju poštujem više od svega. Upravo su me njezine riječi često motivirale da učinim nešto dobro za sebe, a da je imalo utjecaja na mene i moj život jest, jer vjerujem da bez njezine potpore možda ne bih postigla ono što jesam.
Drago mi je da sam ju imala / imam u životu, a dalje od toga insipraciju potražujem svugdje oko sebe. Nekad to može biti i netko koga uopće ne poznajem, a na mene ostavi nekakav pozitivan utisak.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Inspirational people

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 17 sij 2012 19:27

Nažalost u zadnje vrijeme imam oko sebe ljudi koji me inspiriraju na to što ne želim. :/
Kad realno sagledam, i to je pozitivno. Ako ne znaš što želiš u životu, bar znam što ne želim. :D

Ali mogu navesti jednu osobu. Moj tata. Jedna od racionalnijih osoba koje znam i uzor mi je u tome (ostale stvari ne želim spominjati). Kontroliranje pokazivanja osjećaja mi je nadahnuće.
Kad narastem želim biti kao on. Što se tiče kontroliranja pokazivanja emocija, ostalo ne želim ni spominjati.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Inspirational people

Post Postao/la Fusion » 17 sij 2012 20:15

Više manje svi ljudi kojima sam okružena imaju neku svoju priču koja bi nekome sa zdravim receptorima bila vrlo inspirativna,
motivirajuća i poticajna u kreativnom smislu. Problem je što su moji receptori već jako dugo u vegetativnom stanju. :/

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: Inspirational people

Post Postao/la Capt. Kirk » 17 sij 2012 20:17

Lol, people! :nonotreally:

ot.
samo Bruce.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=USlnfTGlhXc[/youtube]

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Inspirational people

Post Postao/la omnia » 17 sij 2012 21:27

Ja bih na prvo mjesto stavila svoju sestru, jest da je samo godinu starija od mene, ali me na neki način i odgojila i još uvijek to čini.
Zatim, razrednica u osnovnoj, jedna divna i mudra žena.... imala je ogroman utjecaj na mene.

Trudim se okružiti takvim ljudima, od kojih imaš što naučiti (sebičnost na djelu :D) i nastojim ih zadržati.
Mislim da prvenstveno tome prijatelji i služe, da te uče i inspiriraju, a tek onda zabavljaju.
Meni je jedino žao što mi roditelji nisu među tim ljudima koji me inspiriraju, ali eto....

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Inspirational people

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2012 21:40

Ja bih pak na prvo mjesto stavila svoju mamu, ne samo zato što je više nema, već i zbog toga što tek sad shvaćam kako se nikad nije predavala i koliko je bila snažna poput stijene. Hvala joj što me, između ostaloga i možda posve nesvjesno, naučila da odustajanje nije opcija.
Što se moje cure tiče, nadahnjuje me njezina hrabrost i vječna znatiželja. Ma zapravo, svi najbliskiji i najvažniji ljudi u životu su me nečim nadahnuli i usadili mi nešto iznimno vrijedno, zbog čega sam isto neizmjerno zahvalna. Ipak je to bogatstvo koje se ničim materijalnim ne može izmjeriti.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Inspirational people

Post Postao/la Fuga » 17 sij 2012 23:01

Samo jedna, ostalo su prolaznici koju ostanu u sjećanju.
A ova jedna je majkano. Meri je figura koja me naučila prihvaćati, shvaćati i nositi se tim, to je osoba kojoj se uvijek mogu okrenuti i pokazati puppy face. Osim toga, ubrala sam mnoge obrasce od nje, najviše joj hvala za vedrinu, uz to mi je i poticaj, oduvijek je imala za mene taj vjetar u leđa.

Avatar
Lil Big Alice
Postovi: 91
Pridružen/a: 14 sij 2012 22:00
Spol/rod: žensko

Re: Inspirational people

Post Postao/la Lil Big Alice » 18 sij 2012 12:15

Helen Keller

slika


slika


slika


slika
to see a world in a grain of sand...

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Inspirational people

Post Postao/la samo ja » 18 sij 2012 14:06

Grandmaster Yip Man
slika

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Inspirational people

Post Postao/la Afrodita » 18 sij 2012 19:07

Moja mama koja je umrla prošlo ljeto. Prošla toliko teških trenutaka, odrastala bez roditelja, prošla dva rata, nikad nije pokazivala strah pa ni onih zadnjih dana, uvijek bila tu za mene, okupljala cijelu širu obitelj svojom iskrenošću, dobrotom i svima nesebično pomagala. Nastojim biti poput nje i isto tako odgojiti svoju kćer. Da pomaže ljudima, da se ničeg ne boji i da bude takva kakva je.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Inspirational people

Post Postao/la alice » 18 sij 2012 19:27

mislim da bih ovdje najprije navela svoju tetu. to je jedna divna, mirna žena i uvijek sam s njom mogla pričati o svemu. bio je jedan period gdje je na sebe preuzela brigu o sestri i meni uz svoje troje djece. uvijek je bila jako snažna i strpljiva. prije par godina izgubila je jedno dijete, ali je i dalje ostala stijena koliko je god to moguće. i sjećam se da je uvijek pričala priče na jako zanimljiv način. njen glas me smiruje.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Inspirational people

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2012 20:20

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RVnEw7WJ_Vw&feature=fvsr[/youtube]

edit: oops, sad sam skuzio da sam nisam dovoljno dobro procitao uvodni post. :D
well, od meni bliskih ljudi, sigurno najviše poštovanja imam prema prijatelju marku, čija hrabrost i požrtvovanost kao da nema granica. he's a better man than me.

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: Inspirational people

Post Postao/la freja » 18 sij 2012 20:41

Jiddu Krishnamurti

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H0gSIt-kXFM[/youtube]

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Inspirational people

Post Postao/la alice » 18 sij 2012 21:50

freja, ovo je bilo predivno :) hvala :)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Plague

Re: Inspirational people

Post Postao/la Plague » 19 sij 2012 16:14

nemam idola. imam samo kretene koji me okružuju i iz dana u dan uče da ne smijem biti poput njih. i imam samu sebe i vlastite greške koje ne smijem ponavljati.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Inspirational people

Post Postao/la samo ja » 19 sij 2012 21:06

nezz zaš mi ovaj ne da sliku bla... jerk!
Grandmaster Yip Man
slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Inspirational people

Post Postao/la Kroacija » 20 sij 2012 00:43

PicajzLa je napisao/la: i imam samu sebe i vlastite greške koje ne smijem ponavljati.
:D :inlove:

nakon pun trokurac citata, videa, mama, prabaki etc. napokon nesto lijepo. :D

potpisujem.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Inspirational people

Post Postao/la rainbow » 20 sij 2012 01:03

PicajzLa je napisao/la:nemam idola. imam samo kretene koji me okružuju i iz dana u dan uče da ne smijem biti poput njih. i imam samu sebe i vlastite greške koje ne smijem ponavljati.
ak sam dobro skužila, ni pitala imamo li idole nego dal nas neko inspirira, meni se barem čini da to nije isto

hoćeš reći dane postoji niti jedna osoba u tvom životu koji ti po nečemu biva inspiracijom?

Plague

Re: Inspirational people

Post Postao/la Plague » 20 sij 2012 01:09

nije govno nego se pas posra. :D
nema nitko u koga se baš ugledam i tko motivira i inspirira stvari koje radim. nema. mislim da od svakog možemo nešto naučiti, ali nikoga ne dižem toliko u nebesa da mogu uprit prstom i reći "želim biti poput nje(ga)". ne pada mi nitko na pamet, a zbilja se trudim. :shakinghead:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Inspirational people

Post Postao/la rainbow » 20 sij 2012 01:15

bazično, ako sam iole dobro shvatila, ljudi baš i nemaju neki veći utjecaj na tebe, osim u smislu ogledala kakvom ne želiš biti (odnosno ne želite biti, jer je i inv. isto napisala)? tj ako sma dobro shvatila, ljudi vas antimotivišu?

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Inspirational people

Post Postao/la ariadne » 20 sij 2012 01:33

Ne. Postoje ljudi koje poštujem, kojima se divim i čijim prosudbama vjerujem do mjere da bih preispitala svoje. Ali nikad nisam htjela biti poput nekoga niti mi je ikad palo na pamet oponašati ikoga pa makar to bilo i u dobrim stvarima. Svatko je drugačije "ožičen" i sposoban za velike stvari, možda i iste stvari kao neki inspirativni ljudi, ali na drugi način.

Jedino u čemu me netko može inspirirati jest da unaprijedim sebe, ali mislim da bi nam to svima ionako trebao biti cilj, bez obzira na druge. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Inspirational people

Post Postao/la omnia » 20 sij 2012 01:48

Caroline I je napisao/la: To su ljudi koji nas jednostavno nadahnjuju i imamo veliko poštovanje prema njima te su nam ponekad u životu motiv i inspiracija za stvari koje radimo.
Meni se čini da tu tema nisu idoli ni ljudi koje bi oponašala. Također mi se čini da neki ljudi ne čitaju pažljivo uvodni post.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Inspirational people

Post Postao/la Kroacija » 20 sij 2012 02:00

ne antimotivišu me, samo nikad nisam htjela imati nekog u kog cu se maksimalno ugledati, nisam taj tip osobe, volim vlastita postignuca vlastitim inspiracijama nevezanim za ljude. "gonjam" svoje, a sto se drugih tice - sakupljam od svakog po nesto pozitivno, nesto sto me zbilja fascinira, djelic neceg sto pamtim i po cemu zaista cijenim osobu ili nastojim ne uciniti nesto kao ona. ali da me netko sada fascinira toliko da ga dizem u oblake, ne. odajem i priznajem maksimalno postovanje, kao npr. roditeljima. generalno, smatram ih maksimalnim uzorom i ako bi se morala ugledati u nekog to bi bili oni, ali inspiracija je vec nesto drugo i mislim da (mi) ne spada u te sfere. odajem priznanje i postovanje nekoj osobi koja zbilja zareda nekoliko stvari koje me fasciniraju, ali te su rijetke jer sam valjda dosta stroga s kriterijima. ili me jednostavno tesko fascinirati.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Inspirational people

Post Postao/la ariadne » 20 sij 2012 02:02

Meni se čini da neki ljudi bivaju nepotrebno pasivno-agresivni. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Inspirational people

Post Postao/la omnia » 20 sij 2012 02:13

^^^To mi je specijalnost :D

Nisam htjela nikoga uvrijediti niti mi se svađa. Samo sam primijetila.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Inspirational people

Post Postao/la rainbow » 20 sij 2012 02:17

ariadne je napisao/la:Meni se čini da neki ljudi bivaju nepotrebno pasivno-agresivni. :D
:hihi: waznt me :shaggy:

ot:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7AbMXDKtEnQ[/youtube]

mene uglavnom inspiriraju razne žene :magare na šargarepu sindrom:

tu i tamo koji advaita thinker ala Osho, Mooji, Sai...ali šargarepe su šargarepe

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Inspirational people

Post Postao/la ariadne » 20 sij 2012 02:27

omnia je napisao/la:^^^To mi je specijalnost :D

Nisam htjela nikoga uvrijediti niti mi se svađa. Samo sam primijetila.
Isto i kod mene. :D No dobro, malo sam proširila semantički okvir, so what? I dalje sam odgovorila na pitanje. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Inspirational people

Post Postao/la omnia » 20 sij 2012 02:37

Ma jesi, ali očito je i problem u semantici, jer, meni se čini :D da imamo drugačije značenje inspiracije.

ariadne je napisao/la: Postoje ljudi koje poštujem, kojima se divim i čijim prosudbama vjerujem do mjere da bih preispitala svoje.

:D


Meni to zvuči kao inspiracija.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Inspirational people

Post Postao/la Fusion » 20 sij 2012 15:00

Ne znam kako sam mogla zaboraviti. slika
Samantha Ryan. Stvarno jedna vrlo inspirativna i motivirajuća mlada žena. :happycry:
Napisala sam i pjesmu inspirirana njenim likom. Ili bolje reći - djelom. <3

Odgovorite