Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
backspace

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la backspace » 30 sij 2012 18:02

radi se predrasudnom pristupu i radi se o tome da generaliziraš mišljenje o osobi spram jedne stavke u njenom životu (od masu) koje je određuju, bez da i druge uzmeš u analizu. to ima i neko ime u psihologiji. to je ta shema da ne mora značiti da ukoliko u jednom polju u životu nisi kritičan, da nisi kritičan općenito. bez daljnjega da u većini slučajeva možda jest tako, ali to ne znači da bismo trebali na taj način, kategorički i predrasudno, nastupiti prema svima. dobro znano trpanje u ladice kojem svi ili gotovo svi podliježemo, pitanje je samo u kojoj mjeri.
i tu su nam dokazi ona naša dva prijatelja o kojima smo pričali i kojeg ti zapravo ovdje ovime braniš, što je lijepo. uglavnom, dečki su kul, sposobni i pametni i uz to skroz pobožni vjernici, a opet nijedan nije kapacitet Newtona ili Wolfganga, slijedno tome ne idu u kategoriju 1:milion, već moguće 1:4 ili 1:10 ili 1:100 :)

pusa sulki, pusa bash, ajmo se napit i time ovo okončat jer drugačije vidim da ne bu išlo :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la Pi » 30 sij 2012 18:37

backspace je napisao/la: to je ta shema da ne mora značiti da ukoliko u jednom polju u životu nisi kritičan, da nisi kritičan općenito. bez daljnjega da u većini slučajeva možda jest tako
Slažem se. Teoretski jest tako, i to i rekoh u prethodnom postu. U stvarnom životu, primijenit ćeš ovaj zadnji dio tvoje rečenice, pogotovo kada se radi o tvom novcu. Jer je vjerojatniji taj drugi dio. Ništa drugo nisam ni rekla.

backspace je napisao/la:i tu su nam dokazi ona naša dva prijatelja o kojima smo pričali i kojeg ti zapravo ovdje ovime braniš, što je lijepo. uglavnom, dečki su kul, sposobni i pametni i uz to skroz pobožni vjernici, a opet nijedan nije kapacitet Newtona ili Wolfganga, slijedno tome ne idu u kategoriju 1:milion, već moguće 1:4 ili 1:10 ili 1:100 :)
Možda tvoj nije kapacitet velikog znanstvenika :D
Moj bome ima i olimpijske medalje i podužu listu objava u jačim časopisima, nije ni završio fakultet a već su mu nudili posao u Austrij, Njemačkoj, Americi i ovdje. Ne branim ga, ali mu ne uzimam to za zlo, pošto je on onaj slučaj da su ga roditelji indoktrinirali od malena. ima tu i drugih stvari. Upravo onako kako sam govorila. Svejedno, ne cijenim nimalo ovaj tvoj pokušaj ad hominema. Pogotovo zato što on nije razlog što branim ovu tezu.
backspace je napisao/la:pusa sulki, pusa bash
Inflacija :D
Whatever makes you happy
Whatever you want

backspace

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la backspace » 30 sij 2012 18:54

bože što si tvrdoglava. još mi i frenda vređaš, ne mogu da verujem. :sulking:
A NEMREŠ MI NIŠTA :P :P :P
:D
i ne razbacuj mi se s tim latinizmima, englizmima i inim riječima. NISI ZBOG TOGA NIŠ BISTRIJA, IAM JA GUGEL, KAE :D

p.s. ad hoc, terra est stella, repetitio est mater studiorum.. viš, VIŠ MOGU I JA...
evo i jedna pjesma:

Vivant omnes virgines
faciles, famosae!
Vivant et mulieres,
tenerae, amabiles,
bonae, laboriosae!

:lol:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la Kroacija » 30 sij 2012 19:14

bezobrazne ste glupace s tim vasim misljenjima i tezama. :D :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la Bash » 30 sij 2012 20:22

:lol:

ugl, Pi, nismo se skužile oko ovog s apsolutnim, mislila sam na indoktrinaciju koju podrazumijevaš da se desila ako su roditelji i dijete vjernici. tu je mislim osnovna razlika između mog i tvog viđenja vjere, tebi su organizacije/autoriteti uzrok (to se sjećam još iz jedne druge teme), po meni je to (samozavaravajuća) potreba koju čovjek prirodno ima, a organizacije samo pružaju uslugu jer postoje kupci i prirodna potražnja. i zato mi se ne da više, jer mislim da oko ovog ne možemo jedno drugome išta dokazat. :) bar ne uz minimalnu količinu tipkanja. pusa tebi i backspace i invalidnoj (osim ako radi na Iskonovom helpesku) :*

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la Hidden_soul » 30 sij 2012 20:28

invalid_user je napisao/la:bezobrazne ste glupace s tim vasim misljenjima i tezama. :D :D
Sta reci? Koju posluku porati? Kome? :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

backspace

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la backspace » 30 sij 2012 20:38

krenuli smo s raspravom, nježno, pa je postalo glupo, pa i bezobrazno, ali žustrije, i žustrije, da bi na kraju završili tako da se žvalimo... u četvero - tri bezobrazne glupače i ja. :feelingfree: :D
to je sasvim poželjan tijek događaja i molim da ga upražnjavate i u budućim debatama.
samo nek se zna, PATENT JE MOJ!

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la Bash » 30 sij 2012 20:44

:D ti bi trebala malo češće sudjelovat, ugodno sam iznenađena niskom razinom trolanja.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la ariadne » 30 sij 2012 21:05

To je zato što više nikome nije jasno šta je pisac htio reći. Al možda sam to samo ja. To mi se često zna desit. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la backspace » 30 sij 2012 21:21

@bash... a pretpostavljaš i sama kako bi ti komentirala navod od gore, pa ne bum. ja, kao prototip intp vrste jel. :D

@sherlock, o šerloče, žvaljenje ti je promaklo u ovoj rundi, ali bit će toga sad pa nadalje, ne brini ;)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la Kroacija » 30 sij 2012 22:53

Bash je napisao/la: pusa tebi i backspace i invalidnoj (osim ako radi na Iskonovom helpesku) :*
bila sam (tajni) agent na t-comovom helpdesku. jel se to racuna?
Hidden_soul je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:bezobrazne ste glupace s tim vasim misljenjima i tezama. :D :D
Sta reci? Koju posluku porati? Kome? :D
a sto's. :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Diskriminacija (ne)vjernika (posao)

Post Postao/la Bash » 31 sij 2012 19:08

invalid_user je napisao/la:
Bash je napisao/la: pusa tebi i backspace i invalidnoj (osim ako radi na Iskonovom helpesku) :*
bila sam (tajni) agent na t-comovom helpdesku. jel se to racuna?
nah, s njima još nemam problem :D

Odgovorite