životna filozofija

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: životna filozofija

Post Postao/la Fuga » 01 svi 2013 20:16

^
A di je sad taj tip? :D

Isto se odnosi na rad i na onaj dio da živim na način da sam svaki čas spremna odapeti.

Avatar
roadrunner
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 lip 2013 21:02
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: životna filozofija

Post Postao/la roadrunner » 15 srp 2013 21:30

Životna filozofija je da nema životne filozofije. Poanta je u jednostavnosti. Ne zamarati se sa glupostima i razmišljanjima. Što jednostavnije to bolje. :kokice:

Avatar
sky
Postovi: 93
Pridružen/a: 10 kol 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: u visinama

Re: životna filozofija

Post Postao/la sky » 28 kol 2013 19:58

moja filozofija je dopustiti sebi biti ono što jesam i prihvatiti druge onakvima kakvi jesu.
uvijek željeti nemoguće.
zahvaliti se na svemu, dobrom i lošem.
uživati u svakom trenutku i sa sobom ne nositi ništa u sljedeći.
my needs are simple: all I want is everything

Avatar
malikoraknaprijed1
Postovi: 29
Pridružen/a: 22 kol 2013 07:48

Re: životna filozofija

Post Postao/la malikoraknaprijed1 » 29 kol 2013 05:30

umijeće hodanja po zemlji raširenih krila..

Edukaliptus
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 sij 2015 00:07
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: životna filozofija

Post Postao/la Edukaliptus » 12 sij 2015 00:37

Ako je neka od vas zaintersirana za grupni psihoterapijski rad (koji obiluje životnim filozofijama:) bilo bi nam drago da nam se javite.

Link je ovdje, pa koja voli - nek izvoli.

http://www.centar-psihodrama.hr/newspos ... dukaliptus

edukaliptusmm@gmail.com

Amrita
Postovi: 3
Pridružen/a: 08 srp 2015 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: Na planeti
Kontakt:

Re: životna filozofija

Post Postao/la Amrita » 16 stu 2015 19:44

Životna filozofija mi je preopširna, ali jako su mi bitne ove stavke- "live and let live" i "ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi". Vjerujem u viši smisao, da sve ima svoje razloge i nastojim surfati na valovima metafizike :feelingfree:

Auri
Postovi: 3
Pridružen/a: 16 stu 2015 01:35
Spol/rod: žensko

Re: životna filozofija

Post Postao/la Auri » 16 stu 2015 22:50

Zlatno pravilo mi je urezano u podsvijest. Zamjeram si odstupanja koja se događaju onda kad odlukom da zaštitim sebe negativno utječem na druge.

Druga misao vodilja je: sve se (loše) vraća, sve se (loše) plaća. Kako drugima, tako i meni. Ta mi misao služi za lakše prihvaćanje obijanja o glavu gore spomenutih odstupanja i za lakše nošenje s tuđom zlobom.

Vjerojatno uzimam karmu u njenom najbanalnijem obliku, ali na neki čudan način pomaže sva djelovanja objediniti pod tim pojmom i osjećati kako priteže ona pozitivna strana spektra.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: životna filozofija

Post Postao/la zwarte paard » 17 stu 2015 10:27

nemam zivotnu filozofiju. mozda neke zakljucke, ali zivotnu filozofiju nemam. imam par principa koji se ne mijenjaju. u njih vjerujem i to je to. opcenito gledano je tako. a sistemi procjene su gori od zakona i njihovih ispravki bilo koje drzave :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
salander
Postovi: 252
Pridružen/a: 06 pro 2009 11:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Kontakt:

Re: životna filozofija

Post Postao/la salander » 26 stu 2015 00:09

A ono,kaj ja znam...uživaj u malim stvarima koje ti život znače,može i u velikim,ako ti život znače :) ljubi,diraj,druži se s dragim ljudima,ne zamaraj se nebitnim stvarima,ne trpi ničije preseravanje u bilo kojem obliku, na svoju štetu.Život je prekratak,živi ga,pusti filozofiju.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: životna filozofija

Post Postao/la Moloko » 03 pro 2015 20:35

Ne znam da li bih neke svoje misli mogla nazvati baš životnom filozofijom ali:

Novac koji dobiješ/ zaradiš treba trošiti/davati dalje. Kad ga daješ možeš ga i ponovno dobiti.
Pozitivne misli privlače pozitivne stvari. Što si više sjeban to će ti život bit sjebaniji. Nekad se ovo čini kao totalna floskula ali zaista je za mene vrijedilo u najgorim trenucima.
Sve ili ništa, dosta često.
Bez rizika ne možeš ni znati treba li nešto napraviti ili ne. Saznat ćeš kad pronađeš hrabrosti da napraviš.
Na kraju dana bez obzira na broj i kvalitetu prijateljstava ostaješ sam sebi.
Ljudi su neopisivo zavidni. Čak i neki koje smatraš jako bliskima.
Razum je super ali kada je ljubav u pitanju emocija je ono što pomiče tlo pod nogama.
Dobro je ponekad biti lud zbog ljubavi.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Odgovorite