Ezoterija

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 21 stu 2012 12:13

glavni problem je sto ljudi niti ne znaju da astrologija i astronomija imaju isti korijen, i da je crkva definirala astronomiju takvu kakva je - neznanstvena, a samo zato jer su mislili da je spominjanje gravitacijske sile bogohuljenje.
nakon toga je astrologija, sa bazama iz astronomije ostala znanost, a vidoviti milan i slicni jebivjetri su usrali motku do kraja sto se tice "astrologije".

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Ezoterija

Post Postao/la jpeg » 21 stu 2012 12:53

Najfamoznija manifestacija ljudske gluposti mi je kad se netko ide petljati u temu o kojoj ne zna apsolutno ništa ili vrlo malo,a i to malo iz usta medija,crkve i političara, dakle onih kojima je ljudska glupost i samo postizanje psihologije stada iznimno vrijedan uspjeh i glavni cilj.

so pametno bi bilo da koncentraciju prebacite na tarot, rune, i cemu god da spada pod ezoteriju

Plague

Re: Ezoterija

Post Postao/la Plague » 27 stu 2012 16:08

ovo me sjetilo na ovu temu.

slika

Ovakvo planetarno poravnavanje triju planeta Merkura, Venere i Saturna s piramidama u Gizi, dogodit će se 3. Prosinca, 2012. godine. Prizor možda neće biti identičan ovoj slici, međutim sigurno potvrđuje teoriju da piramide nisu bile sagrađene nasumice i da su stari Egipćani bili vrsni arhitekti i astronomi.

P.S. Slika je ilustracija prenesena s jedne indijske web stranice, pa se ispričavamo na tipfeleru (It's > It)




i opet ću ja: "arhitekti i astronomi". ne astrolozi.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Ezoterija

Post Postao/la jpeg » 27 stu 2012 16:38

U vrime piramida arhitekti su imali vjestine astronoma i astrologa.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 27 stu 2012 16:58

koliko sam ja upucena, prva pojava arhitekture bila je sa zemunicama u okviru profane arhitekture.
ali egipcani su po tome trebali biti, ne samo arhitekti, nego i gradevinci, jer za ono sto su oni radili, trebala su znanja iz gradevine.
obzirom da su novinari slicnim ovom uveli pomutnju interpretiranjem majanskog kalendara... uopce ga ne bih uzimala u obzir. a i kolijevka astronomije je iz oko 1500 g.pr. k, a piramide oko 3000 g.pr.kr. tako da...fali nekih 1500 god minimalno da se astronomi definiraju kao "astronomi".

Odgovorite