Ezoterija

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Ezoterija

Post Postao/la buddha laa » 30 ožu 2012 12:36

Drage,kakva su vaša iskustva i zanima li vas ezoterija?
Prvenstveno mislim na neke pojedinačne metode produbljivanja svog unutarnjeg (ne,nije to na što ste prvo pomislile :wow: ) ,tipa raznih meditacija,lucidnih momenata i promijenjenih stanja svijesti,pa do različitih načina postizanja istog,popratne literature i razmišljanja na temu.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Ezoterija

Post Postao/la rainbow » 31 ožu 2012 09:37

ja prčkam po tome, pa se dotaknem svačega (od karme i reinkarnacije do astrologije, vanzemaljaca, meditacija, vizualizacija, manipulacija, psihodelika...), no nemam neku praksu, što vele da bi bilo korisno za produbljivanje iskustava

a što tebe zanima, čime se ti baviš, želiš li neka isustva podijeliti?

buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Ezoterija

Post Postao/la buddha laa » 31 ožu 2012 12:52

a što tebe zanima, čime se ti baviš, želiš li neka isustva podijeliti?[/quote]

Zanima me sve gore navedeno,i ono što si ti nabrojala i ono što sam ja,možda s malim naglaskom na meditaciju i cijelu tu unutrašnju arhitekturu i našu čudnu neistraženu svijest.
Namjerno nisam ovu temu nazvala "što vas produbljuje" ili nekim sličnim naslovom jer sam se uplašila da bi odgovori mogli biti tipa "guza od Šejn","novi spot Pink" ili "sestre Kardasomething".
Draže mi je da imam nekoliko rasprave vrijednih žena tu. :read: :kokice: :typerhappy:
Enivej,imam iskustva sa tuđim iskustvima,istočnjačkim filozofima i majstorima i njihovim knjižicama,s ponekim poznanstvom sa karizmatičnim osobama,sa istraživanjem prošlih-budućih života,reinkarnacijom,sjedenjem u tišini,dubljim stanjima svijesti i filozofiranjam o sličnim temama sa sličnom ekipom u za to primjerenim ugostiteljskim objektima uz doping. :agreetodisagree: :impatient:
Eto,a zanima me i ima li takve ekipe i ovdje na Lezbosu.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Ezoterija

Post Postao/la rainbow » 31 ožu 2012 13:47

mislim da ima svugdi takve ekipe, a i zivimo u dobu interneta, dosta toga je dostupnije za promotriti

šta se tiče dopinga (ako nisi mislila na pivicu i travicu), ja se još uvijek držim samo čitanja i gledanja filmova, bila sma prije sigurna da bih voljela otići na ajhuaska sešn, i kad se ukazala prilika osjetila sam da ne trebam sad time se baviti, možda nekad ipak da, al o tom po tom

ne znam što bi ti dalje pisala, da ima neku konkretniju i konstruktivniju notu

imaš u ovm podforumu tema takvih

Avatar
Helium-3
Postovi: 124
Pridružen/a: 03 stu 2012 13:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: hotel Ultra

Re: Ezoterija

Post Postao/la Helium-3 » 12 stu 2012 23:01

mene jako zanima ezoterija, ali mnogo vise od pukog filozofiranja i citanja pomodne literature..

drzim da su halucinogene tvari jako vazan alat u oslobadanju uma od nametnutih filtera i pocetku putovanja prema visoj svijesti i ostalim frekvencijama postojanja.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la shizika » 12 stu 2012 23:18

...život je lijep... (:

Plague

Re: Ezoterija

Post Postao/la Plague » 12 stu 2012 23:20

Helium-3 je napisao/la:drzim da su halucinogene tvari jako vazan alat
mašala :D

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 11:09

ezoterija je mozda pre pre siroki pojam da mogu reci da kopam po ezoteriji, ali cesto se dotaknem new ageovskih tema. stoicizam je uvijek tu negdje prisutan, parapsihologija isto. nesto rijede gnosticizam u sklopu okultizma.

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Ezoterija

Post Postao/la Ryu » 13 stu 2012 11:24

Najbolji oglas za posao ikada:

Vidovnjak / Medij / Iscjeljitelj / Astrolog

"Idealan kandidat ima reference i relevantno iskustvo na polju ezoterije"

Što ako su ti reference mrtvi ljudi sa kojima komuniciraš? :confused: Da li na razgovoru za posao imaju neke posebne mašine koje testiraju tvoju... ezoteričnost?

Anyway, semiOT: podržavam bilo kakva osobna istraživanja spiritualnosti.

No ne shvaćam ozbiljno ljude koji misle da astrologija/nešto drugo uistinu upravlja njihovim životom, ili koji imaju potrebu tražiti savjete od tv vračara i slično.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 11:28

tv vracare nisu dio ezoterije.
a astrologija kao znanost ima jake temelje u povijesti.
to sto se nadu balavanderi koji puku prodaju pricu, to je ipak jedan uspjeh na podrucju psihologije, koji im se mora priznati :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Ezoterija

Post Postao/la slapa » 13 stu 2012 11:52

u današnje vrijeme se s napretkom u istraživanju mozga nalazi sve više znanstvenih (kemijskih, bioloških, medicinskih) objašnjenja za većinu tih iskustava koje se postižu u ekstremnim psihološkim ili fizičkim stanjima. tipa oni tuneli i svijetlo koji se pojavljuju kod NDR-a i slično, za sve to danas već imaju kemijska objašnjenja. i mogu se ta stanja umjetno proizvesti. ali ljudi uglavnom to svejedno vide i doživljavaju kao nešto nadnaravno.

a ti tripovi i gljive su samo bježanje od života i sebe. mada svejedno tu i tamo rado zapalim joint, upalim marleya i čilam :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Ooh

Re: Ezoterija

Post Postao/la Ooh » 13 stu 2012 12:14

oduvijek sam htjela biti buda, pa poslije krist, a nakon toga petar pan, pa svasta nesto. na kraju sam ispala klijesta za vodoodne radove. taj tijek sudbine mi nije niti malo ezoterican,pa me dubina onog zasto ne zanima bas.mada lijepo je kada se ljudi rasture i to povezu s mistikom. kazem i ja buda i krist su najveci narkomani. sorry, morala sam. danas su u ezoteriji uglanom ludjaci.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 12:19

joj...kad krista i budu pocens stavljati u istu kantu....nije dobro...nikako nije dobro.
nego...ovi ludaci me zanimaju ezoteristi. na koga ciljas?

Ooh

Re: Ezoterija

Post Postao/la Ooh » 13 stu 2012 13:15

na sebe :D

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Ezoterija

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 13 stu 2012 13:38

gljive su dar prirode! a znamo kako ona zna sta radi,priroda jel...i postoje oduvijek,tajko da kao sto se raznorazne biljke koriste za cajeve,lijecenja i ine boljke imaju i one svoju svrhu!
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 13:41

pa i zabe imaju svoju ulogu u prirodnom lancu :D
ako znas na sta ciljam :D

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Ezoterija

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 13 stu 2012 13:44

pa da! ali zabe su hardcore,zato ih ima samo na nekim podrucjima :D vidis kako priroda pazi..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Ooh

Re: Ezoterija

Post Postao/la Ooh » 13 stu 2012 13:46

je indijanci i trava. btw uzinjenje sto sam unistila temu. pardon! ozbiljno, pardon. :)

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 13:46

da, obzirna je jako.
ja mislim da shizofrenija nije bolest :D

Ooh

Re: Ezoterija

Post Postao/la Ooh » 13 stu 2012 14:14

hops je napisao/la:da, obzirna je jako.
ja mislim da shizofrenija nije bolest :D
hvala :D

ono kada sujes glasove, to parapsihologija? jel je, jel je? utjesi me :DDD

Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Ezoterija

Post Postao/la Ryu » 13 stu 2012 14:18

hops je napisao/la: a astrologija kao znanost ima jake temelje u povijesti.
Gdje i kako?

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 14:22

ne znam koliko ici u dubinu, ali osnove su da je put astrologije isao iz babilona i selio u egipat, perziju, grcku...zemlje jakih kulturoloskih znacajki koje zasnivaju ucenja koja su dan danas priznata iz kojih se izgradila znanost koja je sveopce prihvacena.
oces krenuti od matematicke podloge koja joj je baza, preko proracuna koji su definirali kalendare itd...

Plague

Re: Ezoterija

Post Postao/la Plague » 13 stu 2012 16:16

Ti pričaš o astronomiji.
Koja je to znanost i kojim je to znanstvenim metodama dokazala ikakvu vezu između datuma rođenja i karaktera? Ja ne isključujem opciju da postoji neka konekcija između univerzuma i nas, ali brate, ne moš mi prodavat muda pod bubrege ni to pod znanost.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 16:28

ja ne govorim o tom aspektu.
astrologija i astronomija se preplicu. i astronomi su bili tvorci suvremene astrologije.
a za samu astrologiju vezan ti je i hram u Tebi, a samim time govori o starosti.
to kazem zato jer se ljudi vezu za stvari kao sto je horoskop, a ipak ima malo vise od toga.
sto se tice poveznice karakternih crta ljudi u ovisnosti o vremenu rodenja, i to je prilicno objasnjeno, ali na najjednostavniji nacin-ako jedan satelit utjece na pllimu i oseku, zasto bi ljudi bili postedeni djelovanja planeta?
(mjesec kao najjednostavniji primjer koji je svima poznat)

a zaboravih - newton se bavio astrologijom, i ne znam dal znas pricu o dokazivosti gravitacije, ali ako nista drugo-to ti je dokaz.

Plague

Re: Ezoterija

Post Postao/la Plague » 13 stu 2012 16:50

[quote="hops"ako jedan satelit utjece na pllimu i oseku, zasto bi ljudi bili postedeni djelovanja planeta? [/quote]
i bura radi sranja po moru, pa još nitko nije odlučio po tome čitat sudbinu. :D
analogija ti nije na mjestu, da bi bila, onda bi mi trebali imat nešto zajedničko s plimom i osekom. uzmimo primjeri: benzin pokreće auto. limuzina je auto, dakle, benzin pokreće limuzinu. - ispravno rezoniranje.
mjesec pokreće more, dakle mjesec pokreće čovjeka - pogrešno rezoniranje, nedostaje karika... ili tri :D


hoćeš mi molim te objasnit ovo s gravitacijom? nisam sigurna da znam tu priču. osim ako nije ona s jabukom, onda znam, ali svejedno mi nije jasno kakve veze ima s astrologijom.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 16:53

hocu. sutra :D
sad mi je radno vrijeme gotovo i idem doma a to ce potrajati.
(i jos- pisem ionako sa jednim prstom, pa ono...)

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Ezoterija

Post Postao/la hops » 13 stu 2012 17:02

Plague je napisao/la: i bura radi sranja po moru, pa još nitko nije odlučio po tome čitat sudbinu. :D
analogija ti nije na mjestu, da bi bila, onda bi mi trebali imat nešto zajedničko s plimom i osekom. uzmimo primjeri: benzin pokreće auto. limuzina je auto, dakle, benzin pokreće limuzinu. - ispravno rezoniranje.
mjesec pokreće more, dakle mjesec pokreće čovjeka - pogrešno rezoniranje, nedostaje karika... ili tri :D
bura mi nije jasna u ovoj prici, ali mozda ima smisla...ne znam.
prvo - benzin ne pokrece auto, nego smjesa plinova. ne treba nuzno biti benzin. pada ti niz u vodu na samom pocetku. zasto?
zato sto smjesa nekih drugih...plinova moze pokrenuti auto, ali ne i limuzinu (govorim o tezinski kategorijama) dakle - apsolutamente nada :D

dalje - sto se tice mjeseca. tu se javlja visokotlacni pojas koji na fizikalnoj razini, znaci dokazivoj - ima utjecaja.
samim time sto je ljudsko tijelo u prosjeku oko 75% voda...da ne pisem...jel.
uostalom , pogledaj ljude kako voze za periodom punog mjeseca.... :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Ezoterija

Post Postao/la slapa » 13 stu 2012 17:41

sva živa bića i voda a možebitno i ostala materija (nije me toliko zanimalo) na Zemlji su pod utjecajem Mjeseca. to je svakako znanstveno dokazano. Mjesec je nebesko tijelo koje uz Sunce vjerojatno ima najjači utjecaj na naš planet. astrologija se među ostalim bavi i tim utjecajem mjeseca. sad koliko ostali planeti u sustavu utječu ne znam, vjerojatno malo da...
i ženski ciklusi a samim time i reprodukcija i ženska psihologija su pod utjecajem Mjeseca. muška psihologija je pod utjecajem ženske psihologije :D i tako dalje i tako bliže...

zato priča donekle drži vodu, čak i doslovno :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Plague

Re: Ezoterija

Post Postao/la Plague » 13 stu 2012 17:52

Ok, recimo da je utjecaj mjeseca na ljude dokazan i da se može očitati na nekakvom fizičkom nivou. To je u redu. Ali odakle ljudima ideja da mjesec ili ijedan od planeta mogu predeterminirati hoće li milena is siska biti iznimno vješta s brojevima i preferirati seks odostraga? Napominjem, ne isključujem opcije kozmičke povezanosti svih stvari, samo se nadovezujem na strpavanje astrologije u koš sa znanostima, što mi je apsurdno.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Ezoterija

Post Postao/la slapa » 13 stu 2012 17:54

ne znam, to će ti Hops objasniti sutra.

nego, daj link di ti to čitaš horoskop :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite