Snowboard

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
Avatar
coldcat
Postovi: 311
Pridružen/a: 25 pro 2006 20:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri

Snowboard

Post Postao/la coldcat » 01 vel 2007 20:55

Imate li kakvih iskustava s tom čudesnom letvom? :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 vel 2007 21:42

Ne, ali voljela bih probati. Al mislim da mi je bolje učiti surfanje na valovima s obzirom na klimu.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 02 vel 2007 05:25

skijam i jako volim skijat a board... strava, ugl. to uopće nije lagano kako izgleda, ekšli nije uopće lagano. mene je učio frend koji je kupio nagrade po natjecanjima i jedino mi je rekao, a gle možeš padat na dupe ili na glavu...pa ti biraj. ja sam izabrala kuhano vino :o
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
coldcat
Postovi: 311
Pridružen/a: 25 pro 2006 20:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri

Post Postao/la coldcat » 02 vel 2007 09:49

Vjerujte mi vozim board već par godina, teško je naučit, zaboravit na bol i sve ostalo, ali kad se savlada tehnika feeling je predobar, pogotovo kad je dubok snijeg. Argh! Samo sam ljuta do pakla što je ova sezona totalno jadna što se tiče snijega :cry:

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 02 vel 2007 18:42

a bit ce ga sve manje i manje i manje.....
back to where i never was

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 02 vel 2007 21:03

Ja bordam vec isto, sad bi se reklo duze vrijeme.

I tesko je samo nauciti one osnove, balansirati i to.
Kad naucis to, prakticki ti je kasnije samo usavrsavanje.

Nema nekih trista tehnika kao sa skijama, pa da imas kosu voznju, pa voznju na donjoj skiji, pa plug, pa di sa stapovima, pa ovo-ono...
Dakle, samo treba prvo naucit otklizavat, zavoje i tad se vec mozes spustat ok, a kasnije se vjezbas i usavrsavas, skracujes zavoje i polako to pocinje liciti na nesto :)

Feeling je velicanstven.
Ja sam skijala od neke 6.godine i prvi put kad sam stala na board, znala sam sa skijama da je gotovo. Ono, taj osjecaj te podloge koja ide po snijegu, ma jednostavno se ne moze opisati.

Naravno, najvise nastradaju zglobovi (ruke) i koljena, jer kad padas, najcesce se docekujes upravo na ruke.

Preporucujem da se ne bude samouk u prvih nekoliko puta, recimo par casova uzeti ucitelja da pokaze te osnove, ustedi mnogo padanja i bolova.

I bjuuutiiiflllll :inlove: :inlove: :inlove:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
coldcat
Postovi: 311
Pridružen/a: 25 pro 2006 20:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri

Post Postao/la coldcat » 03 vel 2007 10:49

Slaže se (i šepa na jedno koljeno zbog gluposti i tupih rubnika :shinner: )

Avatar
Noise and kisses
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 pro 2006 07:24

Post Postao/la Noise and kisses » 07 vel 2007 11:45

probala..zanimljivo...
i skupljam za opremu ....
i neki kamp...
jedva cekam
:)

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 08 vel 2007 15:03

Hidden_soul je napisao/la:Preporucujem da se ne bude samouk u prvih nekoliko puta, recimo par casova uzeti ucitelja da pokaze te osnove, ustedi mnogo padanja i bolova:
potpisujem. i staviti rukometne stitnike na koljena ispod hlaca. bez tog nejdem..nekada sam znala razmisljati i o jastucicu za guzu :D

ja jos uvijek imam one prve vezove za na pancu i to me ubiiija na svakom hupseru..
zna netko koliko sad dodju neki povoljniji vezovi i buce?
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 08 vel 2007 16:07

nisam nikad bordala i to mi je samo takva zelja, ali vec su na pocetku ove godine pali dogovori da se za sljedece praznike ide u austriju... :inlove: (samo da se ne vratim polu-slomljenog tijela-modrice prihvacam, ostalo nista)

Avatar
gia-84
Postovi: 1907
Pridružen/a: 05 srp 2006 10:18
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: u cvitu mediterana

Post Postao/la gia-84 » 08 vel 2007 19:06

..to mi je strašno napeto probat...pa ako usput se ne sjeben, onda nastavit...ja san smotana ko sajla...
...orilo gorilo, jebe se nami..

http://www.l-o-s-t.net

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 08 vel 2007 19:30

nika je napisao/la:
Hidden_soul je napisao/la:Preporucujem da se ne bude samouk u prvih nekoliko puta, recimo par casova uzeti ucitelja da pokaze te osnove, ustedi mnogo padanja i bolova:
potpisujem. i staviti rukometne stitnike na koljena ispod hlaca. bez tog nejdem..nekada sam znala razmisljati i o jastucicu za guzu :D

ja jos uvijek imam one prve vezove za na pancu i to me ubiiija na svakom hupseru..
zna netko koliko sad dodju neki povoljniji vezovi i buce?
Gle, u svakom slucaju gore u warehousu ili shoe be doo-u ne kupuj, jer su apsolutno preskupi. Osim naravno ako nisi bas teski profesionalac, a ni tad se ne isplati. Ono, gore imaju vezove od Vans-a ili Burtona, i tako, super izgledaju ali cemu, ako ih mislis samo unistavat po hupserima i zamijenit za godinu - dvije.

U biti, ili cekaj snizenja (bas sam u onim katalozima s kojima ti siluju postansko sanduce naletila na ponudu gdje i vezove i bord i buce dobijes za nekih 1000 kn, mada i tu kvaliteta dolazi u pitanje ali amaterski je ok ako zelis imat novu opremu).

Ako pak zelis proci jeftinije, imas polovnu opremu u MAXsport (IX Ferencica 3), i oprema je cak i ocuvana, tako da mislim da se isplati.
Za nekih 600-700 kn dobijes i vezove i buce, dok za te novce u primjerice shoe be doo-u ne bi dobila niti jedno od toga, jer su im vezovi minimalno 1000 kn)

:)

p.s. ako te ubijaju noge na hupserima ne mora da je nuzno do pancerica jer inace ako otklizavas samo po hupserima prsti nastradaju bez obzira jesu buce ili pancerice ili koji broj. No ako vec hoces neku vecu udobnost, biraj strap vezove ili flow in vezove, ti su za buce.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 08 vel 2007 23:13

nikad probala cudesnu letvu, kako ju je coldcat fino nazvala. jako sam volila skijat na dve letve, ali necu vise nikad moc zbog koljena.

Avatar
coldcat
Postovi: 311
Pridružen/a: 25 pro 2006 20:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri

Post Postao/la coldcat » 09 vel 2007 19:47

Ovo za vezove.
Vans ne proizvodi vezove, ali istina je Burton je preskup.
Pogledajte malo stranicu od surfmanije http://www.surfmania.net/
imaju nekakvu rasprodaju. :)
Meni osobno su Rosignol jako dobri vezovi, Flow već onako, ne pasu mi baš ali sve je od osobe do osobe
Ako kupujete buce nemojte kupiti ni premalene ni broj vece nego na knap.
Moj prijedlog je da pogledate malo u tim shopovima, ima jos neki u Mesnickoj i taj surf shop, a u Ri imate Puff, Drop in (skupo), Ri- fun (prihvatljivo)u Strossmayerovoj 19 a...

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 09 vel 2007 22:36

lana je napisao/la:...ali necu vise nikad moc zbog koljena.
:( suosjecam sa tobom i moj savjet ti je (makar sam sigurna da se i sama toga pridrzajes), nemoj se zajebavat sa takvim ozljedama... ;) thrust me, i know what I'm talking... :kiss:

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 10 vel 2007 08:25

Hidden_soul je napisao/la:Gle, u svakom slucaju gore u warehousu ili shoe be doo-u ne kupuj, jer su apsolutno preskupi. Osim naravno ako nisi bas teski profesionalac, a ni tad se ne isplati. Ono, gore imaju vezove od Vans-a ili Burtona, i tako, super izgledaju ali cemu, ako ih mislis samo unistavat po hupserima i zamijenit za godinu - dvije.

U biti, ili cekaj snizenja (bas sam u onim katalozima s kojima ti siluju postansko sanduce naletila na ponudu gdje i vezove i bord i buce dobijes za nekih 1000 kn, mada i tu kvaliteta dolazi u pitanje ali amaterski je ok ako zelis imat novu opremu).

Ako pak zelis proci jeftinije, imas polovnu opremu u MAXsport (IX Ferencica 3), i oprema je cak i ocuvana, tako da mislim da se isplati.
Za nekih 600-700 kn dobijes i vezove i buce, dok za te novce u primjerice shoe be doo-u ne bi dobila niti jedno od toga, jer su im vezovi minimalno 1000 kn)

:)

p.s. ako te ubijaju noge na hupserima ne mora da je nuzno do pancerica jer inace ako otklizavas samo po hupserima prsti nastradaju bez obzira jesu buce ili pancerice ili koji broj. No ako vec hoces neku vecu udobnost, biraj strap vezove ili flow in vezove, ti su za buce.
ah ma ne....sminka iz gajeve ne dolazi ni u kakav obzir :)
dasku sam kupila prije valjda 8 godina za 500kn, ne pada mi na pamet stavljat nes profi gore, tim vise kaj sam samouk i ne ne bih znala niti kako iskoristiti prednosti.
no buduci da nam lana stalno naglasava kako nije pametno lomiti noge ( :) ) rekla bih da su oni vezovi za na pance koma.neprecizni. stalno hodam sa sarafcigerom i nemres ih nastimati na izbacivanje u slucaju opasnosti. li me pak izbace u obicnom zavoju.
ma, postoji razlog zakaj se to daje znatizeljnicima koji su na planinu dosli na skijama! samo hop na drugu vrst daske! no na duge staze, ipak trebas buce..
E a ovo na ferenscici je ono kod peveca?
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 10 vel 2007 15:31

Obožavam boardat i uglavnom se zimi radujem samo zato...Bordam već dugo dugo....Ako već znate boardat onda preporučam kvalitetniju opremu koju se nažalost ne može dobit baš povoljno,al ako je samo amaterski snowboarding u pitanju onda se super opreme može naći u Xtremu u Mesničkoj ili u MAXsportu-IX Ferencica 3....Burton i Rosignol super vezovi!
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
Noise and kisses
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 pro 2006 07:24

Post Postao/la Noise and kisses » 10 vel 2007 17:33

hot ice-e e a kam si isla ove godine...?
kaj si u b-zoni il kaj?

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 10 vel 2007 22:44

Ove godine sam bila u Livignu u Italiji....razmišljam da odem sad jedan vikend do Slovenije....
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 11 vel 2007 18:24

swayka je napisao/la:
lana je napisao/la:...ali necu vise nikad moc zbog koljena.
:( suosjecam sa tobom i moj savjet ti je (makar sam sigurna da se i sama toga pridrzajes), nemoj se zajebavat sa takvim ozljedama... ;) thrust me, i know what I'm talking... :kiss:
ma naravno! ne pada mi na pamet se zezat, pa ostat sepava. a ovako mlada... :oops:

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 14 ožu 2007 22:36

Skijam cijeli žvot (doslovno) i jedne godine sam probala board bez instruktora na crnoj stazi i završila u šumi :D imala sam modrice po svugdje koma, druge godine ću si nabaviti nekoga da me hvata po stazi.

Avatar
sla
Postovi: 8
Pridružen/a: 24 ožu 2007 15:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LJUBLJANA

Post Postao/la sla » 24 ožu 2007 15:57

Ja osobno sam počela bordati prošle godine, moram reči da stvarno zabavno....Bilo je dosta padanja, bolova ali nema ništa bolje. Bordam na Krvavcu(SLO), nadam se da čete probati,... :)
Hello...

Odgovorite