nismo uspijeli...

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

nismo uspijeli...

Post Postao/la agasta » 27 sij 2008 19:07

Ranjeni i umorni, bez izbornika u završnici utakmice, hrvatski rukometaši morali su priznati premoć novim i zasluženim prvacima Europe. No, i srebro je nevjerojatan uspjeh.

Hrvatska rukometna reprezentacija, nažalost, opet nije uspjela obogatiti svoju riznicu prvim zlatom s natjecanja najboljih momčadi Starog kontinenta.

U finalnom dvoboju u Lillehammeru Danci su sasvim zasluženo slavili rezultatom 24:20 (13:10), iako se nakon prvih desetak minuta činilo da će Pakleni iz utakmice izaći uzdignutih ruku.

Momci Line Červara, naime, sjajno su započeli ogled odluke, u prvim minutama blistao je kapetan Petar Metličić, koji je dvama uzastopnim pogocima odagnao početni strah i tremu.

U sedmoj minuti Hrvatska je imala već 4:0, u tom je razdoblju 3-2-1 obrana savršeno funkcionirala, a taj itekako neugodni danski vratar Kasper Hvidt nije dobio priliku da se razbrani.

To se ipak dogodilo u narednih desetak minuta, pa su zahvaljujući njegovim obranama Danci u 18. minuti stigli do izjednačenja 6:6.

Do prvog vodstva došli su u 25. minuti (10:9) i od tada su samo povećavali prednost, ponajprije zahvaljujući svom fenomenalnom čuvaru mreže, koji je u prvih trideset minuta skupio sedam obrana.

Na poluvrijeme su otišli s vodstvom 13:10, a već nakon prvog napada u nastavku, stvorili su četiri pogotka viška.

Da će tu teško biti doći do preokreta, najavljeno je u 36. minuti, kada su novi prvaci Europe ostvarili prednost 16:11, a suci su u narednom napadu zbog prijestupa poništili gol mladom i neustrašivom Ivanu Čupiću, nakon čega su Danci otišli na nedostižnih šest golova razlike.

Tračak nade, doduše, ukazao se u 47. minuti kada je Hrvatska stigla na tri pogotka minusa, ali Metličić je u narednom napadu pogodio vratnicu, dok je prvi strijelac Danske Lars Christiansen uzvratio golom.

Da nam posljednje minute budu time teže pobrinuo se Lino Červar, koji je u 51. minuti najprije dobio dvije minute kazne zbog prigovora, da bi nedugo potom zaslužio čak i crveni karton, nezadovoljan jednom, čini se, ipak krivom odlukom sudaca.

Kako bilo, čak i takvi, brojčano inferiorni, hrvatski su rukometaši stigli do dva gola zaostatka u 55. minuti (22:20), imali čak i napad, ali Metličić je promašio, a Jensen je pogotokom zaključio dvoboj.

Hvidt je do kraja, simbolično, Čupiću obranio sedmerac te tako potvrdio titulu igrača utakmice i cijelog turnira.

Hrvatska: Alilović 5 obrana, Somić 1; Metličić 5, Balić 4, Čupić 4, Lacković 2, Vukić 2, Valčić 2, Vori 1

Danska: Hvidt 14 obrana; Christiansen 7, Boesen 7, Jensen 4, Linberg 3, Knudsen 2, Jorgensen 1
preuzeto s www.net.hr


iskreno, zbilja sam se nadala da cemo ih porazit nakon one strasne utakmice di smo zgubili 10 razlike, ali nisu nas bas sudci drzali na svojoj strani, a bome nam nisu ni golovi ulazili kako su trebali.

ali unatoc svemu, danska je zasluzeno pobijedila iako smo se mi doslovce da zadnjeg daha i trunka moci borili.

svaka im cast! iako bi mi bilo draze da su mi suze na oci navrele zbog zlata a ne srebra.

way to go guys!!!


:ura: :plese:
I am not a myth.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 27 sij 2008 19:38

Svaka im čast..
Dečki su stvarno igrali najbolje što su mogli..
Uzmimo u obzir da su ih tokom cijele utakmice doslovno krpali...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 27 sij 2008 19:45

apsolutno, ali obrana i kontre su im stekale jako. slaba i spora obrana i neodlucne kontre. a hvidt je zbilja bio nenadhebiv, svaka cast tom covjeku.
I am not a myth.

Zita

Post Postao/la Zita » 27 sij 2008 19:49

ajd ajd..i srebro je odlicno!
svaka im cast :)

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 27 sij 2008 20:02

..uvijek daju sve od sebe..bravo dečki :thumbup: ..
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 27 sij 2008 21:50

svaka cast, da, da :) :)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 28 sij 2008 00:39

:x :x :x :x :x :x danci :x :x :x 2 puta :x :x :x :x

ipak nam je ovo najbolji plasman na EP.
u zadnjih 15 god. nismo se plasirali u finale tako da nam je to medalja najveceg sjaja sa EP. ali opet samo nam TO zlato fali. :x :x

deckima svaka cast. mislim da su dali sve od sebe. ipak su jedva skrpali 8 igraca da pokriju sve pozicije.
metlicic izgleda kao da je iz bitke izasao. ivano balic sepa i ima razbijenu arkadu.......kako je to grubi sport!
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
kika23
Postovi: 578
Pridružen/a: 06 ožu 2007 23:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la kika23 » 28 sij 2008 02:58

pa kako nismo uspijeli?!za mene je uspijeh i drugo mjesto!zar nije?
Ostalo je još ludosti u meni,
hrabrosti za još 800 života!

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 28 sij 2008 15:56

svaka cast deckima, utakmica je bila poprilicno gruba i teska, a oni su se super drzali.

imali smo par dobrih prilika koje nismo iskoristili, suci nam bas nisu previse pomogli (npr. ona dva nepriznata gola), a Hvidt je odlicno branio. definitivno je zasluzio proglasenje najboljeg golmana na prvenstvu.
svaka cast i nasem golmanu koji je super obranio ona dva sedmerca (ako se ne varam)

ne mozemo biti razcarani, drugo mjesto je odlican plasman.

oliva3
Postovi: 11
Pridružen/a: 15 lis 2007 23:32

Post Postao/la oliva3 » 30 sij 2008 01:18

MA FENOMENALNO SU PROSLI...S OBZIROM DA LACI I CILA LIVA STRANA NIJE BAS BRILJIRALA TOKOM CILOG PRVENSTVA...AL ZATO SE VALCIC POKAZA I SVAKA MU CAST...IMA NOS ZA ULAZ...MA SUPER SU NASI
..BLIZINA JE KAD NISI TU A ŽIVIŠ U MENI..

Avatar
freya
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 sij 2008 23:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la freya » 30 sij 2008 10:07

mislim da naslov teme "nisu uspjeli" nije dobar...
mislim da je europsko srebro i te kakav uspijeh...josh dok pogledash kak smo pokrpani doshli na prvenstvo i kolko samo batina primili, kao nikad do sad, onda se moze deckima samo skinut kapa i nakolit se!
Svaka cast decki!
tako se igra za hrvatsku :ura:

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 30 sij 2008 15:12

gle i sami su rekli "nismo uspijeli" jer zlato je ono na sto su pikirali.
imali su dosta pogresaka, od dovodjenja somica na gol kad mu je svaka pa i najjednostavnija lopta usla, do loseg i sporog odigravanja kontri i obrane, obrane pogotovo.
rukomet je grub sport, i nisu mogli ne ocekivat da ih nece tuc, a pogotovo zbog toga sto su bili fenomenalni i favoriti, direktno su protivnicke ekipe lomile glavnu postavu jer su mislili da ce ih jedino na taj nacin potuc. al jebiga, nisu.
ak smo uspijeli pokupit olimpijsko i svjetsko zlato, mogli smo i euro, samo jebiga, vise sile su bile protiv nas.
I am not a myth.

Odgovorite