POI

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

POI

Post Postao/la agasta » 10 ruj 2008 23:39

ja imam kratko i jasno pitanje: da li smatrate da ce i paraolimpijci dobiti takav medijski prostor i takvu financijsku potporu kao i olimpijci?
I am not a myth.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 10 ruj 2008 23:58

Naravno. :lol:

Srsen je dobre rezultate pokazala jos'96/'97. Cudesno je promovirana. :roll:
Osim Cervarovih pulena imali smo jos jednu fantasticnu ekipu - Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih, oko 2000. Sto je s njima i kakav medijski prostor su dobili?
bring your mind into my head...

Avatar
freya
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 sij 2008 23:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la freya » 11 ruj 2008 10:16

naravno da nece...

PEKING - Po prvi puta u povijesti Hrvatska ima paraolimpijskog prvaka. Darko Kralj je osvojio zlatnu medalju u bacanju kugle u kategoriji F42 s novim svjetskim rekordom - 14.43. Sjajan dan hrvatske atletike u Pekingu upotpunio je Branimir Budetić koji je u bacanju koplja za slabovidne osvojio srebrnu medalju s rezultatom 57.11.

Hrvatska je do sada na paraolimpijskim igrama osvojila pet brončanih medalja, no od danas ima i paraolimpijskog prvaka i doprvaka. Dva najveća uspjeha hrvatskih sportaša na paraolimpijskim igrama dogodila su se praktički u istom trenutku jer su Kralj i Budetić bacali na susjednim bacalištima.


jutarnji.hr

p.s. dok sam vidjela naslov POI misla sam da se radi o onom na shpagi kaj okreces i vrtish oko sebe zapaljeno :D :D
One good thing about music, when it hits you fell no pain

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 11 ruj 2008 10:28

mislim da nece.
sta je okrutno ali i razumljivo puno vece pare se vrte oko OI. od reklama. sponzora itd.
ali svaka vast INI(evo im reklame) koja je cestala na ful stranicama u novinama blanki i ostalima na medaljama. ali isto tako i paraolimpijcima.
Zadnja izmjena: jabooka, dana/u 11 ruj 2008 11:05, ukupno mijenjano 1 put.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 11 ruj 2008 10:30

oprosti roadkill a kaje tu smijesno?
ako ce biti dovoljan pritisak javnosti, ne vidim razloga zasto ne bi bili medijski popraceni.
ali ako ce biti takav sarkastican i ironican ton od svih, za tjedan dana ce bit zaboravljeni. a osobno smatram da se njima treba vise paznje dat buduci da su se puuuuno vise zrtvovali da bi dosli do tu di jesu.

p.s. red, nije na shpagi vec na lancima. :)
I am not a myth.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 11 ruj 2008 11:07

da. ali lova je lova. nema prenosa. nema reklama. nema medijskog prostora. to je zacaran krug. zasto HTV kao drzavna televizija malo vise to ne reklamira?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 11 ruj 2008 11:11

HTV opcenito ne reklamira nista sto nije vezano za muskarce, hektolitre piva i nogomet.
Pa gle samo zenski rukomet koliko malo paznje dobiva, jedva su se udostojili prenosit utakmice sa olimpijade, kamoli tek ne daj boze da prenose nesto iz Hrvatske.
Za Blanku moras citat po novinama kad skace jer malo kad se zalomi da sto najave. Tenis isto tako. I tako.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 11 ruj 2008 12:19

@ agasta

Smijesan mi je taj naivan stav da ce se bilo sto promijeniti. Pritisak javnosti? Koje javnosti, mnogobrojne populacije lezbo foruma, nadrkanih muzjaka koji svrsavaju na nogomet ili 50% drzave koja smatra da su paraolimpijci super jer eto, iako nisu "normalni", bas je super kako se oni necim bave i ne predaju se u zivotu....

Novac koji se vrti u necemu osigurava medijsko pracenje. Sasvim logicno, iako gnjusno s druge strane. Nema rasprodanih tribina, nema sponzora, nema novcanih poticaja, nema interesa. Ciklicki.

Nemoj me krivo shvatiti, nisam htjela biti zajedljiva. Podrzavam sport u bilo kojem obliku. Frend je osvojio (izmedju ostalog) zlato na olimpijadi gluhih u Rimu 2001., primio je odlikovanje i nije prvi put da mi je ovo proslo kroz glavu.

:peace:
bring your mind into my head...

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 11 ruj 2008 12:49

da,da,da,da svi smo mi naivni kad mislimo da ce se ista promijenit. apsolutno je glupo uopce razmisljat o promjenama, jer je i to naivno. zasto bi se uzdigao taekwondo, kad se moze uzdic nogomet, a nis koristi su. al najlakse je uvijek samo sjedat sa strane i pricat kako su bilo kakve misli o promjenama smijesne i naivne.
super. :roll:
I am not a myth.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 11 ruj 2008 13:06

Naivno je i postavljati nerealne ciljeve. Tj, nije ako ti je sam "put" cilj. U kom slucaju ti skidam kapu, ali borbu s vjetrenjacama sam osobno prerasla, ili kako sam negdje nedavno istakla - imam previse godina u guzici da izigravam idealista.
zasto bi se uzdigao taekwondo, kad se moze uzdic nogomet
Objasni mi molim te, ovaj bezlicni "se moze". Tko mislis da ga uzdize?
bring your mind into my head...

Avatar
freya
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 sij 2008 23:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la freya » 11 ruj 2008 13:42

agasta je napisao/la:
p.s. red, nije na shpagi vec na lancima. :)
na shpagi su obicni a na lancu su vatreni :D
One good thing about music, when it hits you fell no pain

Avatar
stanica prema suncu
Postovi: 774
Pridružen/a: 13 tra 2007 17:46
Spol/rod: žensko

Post Postao/la stanica prema suncu » 11 ruj 2008 16:07

:off:
Poi – riječ označava lopticu na uzici koja se vrti oko tijela. Poi se koristio u obrednom plesu kod žena te u treningu koordinacije ratnika Maora sa Novog Zelanda. Dovoljan je par čarapa, dobra volja i spremnost na pokoju masnicu i žulj.

dakle...na uzici su :D da se ne svadate
a i brijem da ovi s vatrom imaju drugaciji naziv iako je tehnika ista

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 11 ruj 2008 16:30

aj nesto smo naucili,ali znamo sto je autorica rekla..
paraolimpijske igre..jedna velika sramota osim ako osvoje medalju su na na tv-u,a da ne govorim da prijenosa nit nema..e sad kolika je njihova nagrada..pustimo novce i priznanja jer to je ka soc.pomoc..najveca nagrada je to sto pored svoje invalidnosti,imaju vecu zelju,volju i snagu da nesto naprave..i to su dokazali..nemogu reci vladi nit sportskom savezu naredit daj te ljudima sto zasluzuju,al znam da im je srce puno i da su kao karakter i osobe ponekad i jace od ostalih..zato skidam im kapu..neman novce da im pomognem,al se ponosim s njima!!!

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 11 ruj 2008 18:53

@ roadkill
ne zelim se svadjat s tobom. pitanje je bilo postavljeno jer eto doslo mi da postavim. nije potrebno izvlacit rijeci iz kontexta, jer ti ipak imas previse godina u guzici za tako nesto.

@ stanica
nemaju toliko bas drugaciji naziv, zovu se fire poi. :)
I am not a myth.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 11 ruj 2008 19:13

Zapravo nisam izvlacila iz konteksta nego sam htjela odgovor, da okinem litaniju - analizirajuci korak po korak postojece stanje i nasu ulogu u svemu tome.

Ali u pravu si, let's not. Nakon izlaska iz puberteta covjek se nauci vise oslanjati na cinjenice i argumente a manje na emocionalna tripanja superhero vrste.

Os na pivu?
bring your mind into my head...

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 11 ruj 2008 23:02

da da da, uvijek me uzrujaju stvari kao sto su novci i uzdizanje nogometa, i da, nazalost, nista se nece promijenit. i nikad u ovoj ili bilo kojoj drugoj drzavi u kojoj su jedan ili dva sporta uzdignuta na pijedestal, nece krenut na bolje. jebiga, ponjelo me osobno i subjektivno, jer znam tog nepoznatog klinca koji je pokupio srebro, koliko se trudio od malih nogu a nikad nije ni pomisljao da bi dosao do jedne takve medalje.
normalno da ce me uzrujat nogometasi koji vec dugo nisu postigli nikakav hvalevrijedan rezultat, a na kraju krajeva, nogomet vise nije ni sport vec cisti biznis.
I am not a myth.

Avatar
fajtericaa
Postovi: 913
Pridružen/a: 01 tra 2007 07:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la fajtericaa » 12 ruj 2008 11:33

e bas sam razmisljala neki dan o tome...i mislim da je fakat glupo sto uopce ni ne prikazuju POI na telki ko kak su i OI...
mislim,zasto ljudi to nebi gledali?
sjecam se kad je onaj frajer (ne pamtim imena) sad na OI srusio dva rekorda u trcanju koji se nisu rusili duuuugo vremena (onaj stricek sa zlatnim tenisicama)...i bas je bilo lijepo vidjeti kako se trudio i koliko je sretan bio...i bas je fascinanto kako se granice ljudske izdrzljivosti pomicu...
pa mi nije jasno zasto se nebi mogli tako diviti svakom natjecatelju na POI,jer bas kao sto kazes, oni su ulozili sigurno duplo vise truda da dođu tu gdje jesu... a i mislim da bi pozitivno utjecalo na ljude...pogotovo hrvate i njihov mentalni sklop...
mozda bi konacno prestali zaliti ljude s invaliditetom i poceli im se jednostavno diviti na svom tom trudu i pozitivnoj energiji koju imaju...

Avatar
BlueNight
Postovi: 101
Pridružen/a: 07 stu 2007 21:56

Post Postao/la BlueNight » 12 ruj 2008 20:10

A ja mislila da misliš na ovo

http://www.youtube.com/watch?v=TVp6zjuxrmk
:aha:

Odgovorite