atletika

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
Avatar
jela1
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 pro 2009 23:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: split

atletika

Post Postao/la jela1 » 18 pro 2009 11:47

ajmo cure malo o atletici

Avatar
hedonistica
Postovi: 159
Pridružen/a: 20 svi 2006 13:56

Post Postao/la hedonistica » 18 pro 2009 13:08

ajmo. :)

Avatar
hedonistica
Postovi: 159
Pridružen/a: 20 svi 2006 13:56

Post Postao/la hedonistica » 19 pro 2009 00:14

atletika - kraljica sporta, a nazalost-tako je zanemarena...

Avatar
mene
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 ruj 2009 00:09
Status: Solo
Lokacija: obala

Post Postao/la mene » 19 pro 2009 15:22

greda i jelenji skokovi, šta to ne spada u gimnastiku? :D

atletika rulz.
svaki sport gdje se pobjednik određuje štopericom, gdje rekordi ne padaju svake godine i gdje rezultati nisu uvjetovani ekonomskim razvojem zemlje je istinski natjecateljski sport

i fkors, gdje je više naglasak na tehnici a ne snazi (da se ne mora petljati u ova sranja s dopingom)

raznorazni skokovi (u vis, u dalj, motka), bacanja, prepone... super stvar za pratit

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 03 sij 2010 12:12

12 godina sam trenirala atletiku, proputovala najveci dio europe, vidjela stvari o kojima vecina samo sanja, upoznala hrpu predivnih ljudi... time of my life :)
na zalost, atletiku sada pratim samo na televiziji, ponekad i uzivo. Jedno vrijeme sam imala zelju biti i atletski sudac, ali jednostavno nemam vremena posvetiti se tomu. Ponekad pozelim opet se vratiti natjecanjima, ali onako turbo rekreativno :D
Atletika je zaista kraljica sportova, svake godine netko novi iskoci iz sjene, na zalost kao i u vecini sportova, dopinga ima jako puno. Neki od mojih prijatelja su pali na doping testu, neki od njih su bile svjetske zvijezde. Tuzno mi je to... :(
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Avatar
mene
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 ruj 2009 00:09
Status: Solo
Lokacija: obala

Post Postao/la mene » 03 sij 2010 16:59

crispy je napisao/la:Atletika je zaista kraljica sportova, svake godine netko novi iskoci iz sjene, na zalost kao i u vecini sportova, dopinga ima jako puno. Neki od mojih prijatelja su pali na doping testu, neki od njih su bile svjetske zvijezde. Tuzno mi je to... :(
hm, ovo s dopingom u "većini sportova" se ne bih baš složila. Mislim da su takvi dodaci nepotrebni u sportovima gdje je bitnija "hladna glava", umijeće i taktika - tipa najbolji sportaš najmasovnijeg sporta (Maradona) je bio teški narkoman, najbolji s ovih prostora (Prosinečki) je u vrijeme najvećih uspjeha pušio 2 kutije dnevno i nije mu se dalo trčat. U NBA-u je panika kod takvih testiranja jedino iz razloga jer se tada skuži da više od 50% igrača konzumira marihuanu :D
Skoro svi timski sportovi, borilački, tenis, ekstremni su cijepljeni od toga.
Ne kažem sad apriorno da toga uopće nema, nego da je nebitno. Ili kužiš igru i imaš osjećaj kada trebaš dodati loptu/trznuti kuk ili ne, nikakav doping ti ne pomogne. Za zimske sportove ne znam jer ih nikad nisam prakticirala, al mislim da je slično. Poznata scena, ako je Janica bez štapa mogla odskijat super vrijeme za medalju, upucaj se ak sa stimulansima nisi uspio biti bolji :aha:

doping je karakterističan za sportove gdje je naglasak na snazi, brzini, izdržljivosti itd. (plivanje, biciklizam, sve vezano uz utege, fkors altletika). Radi se o činjenici da je bez obzira na količinu treninga tijelo limitirano pa se to nastoji preskočiti. Slično je i s ulaganjem u sport, gdje ekonomski razvijenije zemlje imaju bolje uvjete (cirkus s plivanjem i odijelima, fala bogu da su to srezali).
I to ne da je tužno nego je u qrtzu.

sva ta umjetna povećavanja sposobnosti su protivna bilo kakvoj etici i smislu natjecanja, što na sreću ljudi kuže sve više i ignoriraju.
Velim opet, sve gdje svjetski rekord ne pada svakih par dana ili gdje ne uhvate svako malo nekog na stanizolu ili čemu već je vrijedno interesa.

I vjerujem da bi za boljitak sporta anti-doping grupacije trebale lagano krenut lobirat da se neke supstance izjednače s narkoticima i uvrste u kazneno zakonodavstvo, pa eto ti veselja... ljudi bi razmislili dvaput kad se radi o inkriminaciji 3+ god zatvora

bdw., čisto informativno, za ove frendove koji su pali na testiranju.. o kojim se disciplinama radilo?

Odgovorite