Zimske olimpijske igre

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Zimske olimpijske igre

Post Postao/la komad kruha » 14 vel 2010 00:30

da li pratite koji od sportova? imate li svoje favorite?


ja ne volim zimske sportove tako da uopće ne pratim što se događa. ali me je svejedno jako, jako rastužila smrt sanjkaša, Nodara Kumaritašvilija. rastužilo mi je i to kako su olako prešli preko toga i nastavili s cijelom tom predstavom. objašnjenje njegove smrti koje su dale ovlaštene osobe, prema kojem je sam kriv za svoju smrt, me je razljutila. ako je zaista sam kriv, ako je poginuo zbog nedostatka iskustva i spretnosti, zašto sada prerađuju stazu i dodatno ju osiguravaju? neću reći da razumijem taj sport jer mi je potpuno nepoznat i ne shvaćam kako netko može ležat na toj dasci, juriti 150 km/h i - nešto vidjeti, ali mi je neshvatljivo da su onakvi metalni stupovi pored same staze.

sve u svemu, sport više nije sport, sve je to postalo jedan veliki cirkus s proizvođačima sportske opreme u prvom planu, a oglašivačima u slijedećem. bljak.
kaj te hiče?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la Ameli » 14 vel 2010 11:13

Ako mislis na zimske igre, tu su mi skijaski skokovi zanimljivi, a odkad nema Janice toliko nit ne pratim ove ZOI.

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la DEFIANCE » 14 vel 2010 21:39

Hrvatska je na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru osvojila prvu medalju! Jakov Fak osvojio je treće mjesto u biatlonu! :thumbup:

Mirabella
Postovi: 328
Pridružen/a: 10 sij 2010 11:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la Mirabella » 14 vel 2010 22:20

DEFIANCE je napisao/la:Hrvatska je na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru osvojila prvu medalju! Jakov Fak osvojio je treće mjesto u biatlonu! :thumbup:
nice ;) Zanimljivo mi je gledat skokove ,sanjkanje i klizanje :aha:

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la Zbrkica » 22 vel 2010 21:15

Jakov Fak, Ivica :thumbup:

volim pogledat klizanje.. al nisam neki fan. :faliJanica:
slika

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la far out » 22 vel 2010 23:29

Petra Majdič. :thumbup: toliko me se dojmila da sam cak i caps lock ukljucila.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la call_me » 23 vel 2010 10:44

ne znam sta je ove godine, al su me sasvim omasile. krajnje su mi nenapete i nis gledala nis.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la Ameli » 23 vel 2010 10:48

ni ja, dal zbog termina ili :? mislim da je ovo po prvi put da ne pratim olimpijske igre.

Avatar
being_alive
Postovi: 72
Pridružen/a: 18 srp 2010 21:31
Spol/rod: žensko
Status: Solo
Lokacija: Somewhere over the rainbow way up high....

Re: Zimske olimpijske igre

Post Postao/la being_alive » 20 srp 2010 10:46

op op op op oop :D hehehe..fale mi ti zvukovi navijanja ;:-)

treniram skijaško trčanje i biatlon, iako trenutno pauziram sa svime time, ne stignem uskladit i to i školu, a škola mi ipak važnija, donjet će kasnije više dobiti...

svejedno, morala sam se ovdje oglasit :D
komad kruha je napisao/la: ...ako je zaista sam kriv, ako je poginuo zbog nedostatka iskustva i spretnosti, zašto sada prerađuju stazu i dodatno ju osiguravaju?..ali mi je neshvatljivo da su onakvi metalni stupovi pored same staze..
da...što se tiće tog sanjkaša..to je nešto toliko grozno što se desilo, i ničime se ne može opravdat.

50 % on jest kriv, i njegovi treneri, jer nisu dovoljno isprobali stazu...zatim najviše krivica na njegove trenere i menadžere, zato jer su znali da je premlad i neiskusan, i dozvolili da se natječe...ali to je tako, bussiness.. lova je najvažnija.. eto, sad em nemaju love, em nemaju jednog dragocjenog i vrhunskog sportaša... žalosno..

oni su morali preradit stazu, kako bi se spriječilo još takvih smrtnih padova, i zato jer su (po ne znam kojoj logici,i kako ih nije sram) usred Olimpijskih igara shvatili da je staza brža nego što ?pravila? dopštaju, odnosno, staza je za BOB disciplinu u redu, i ne prelazi se dozvoljena brzina, međutim, kod sanjkaša se prelazi...
komad kruha je napisao/la:..sve u svemu, sport više nije sport, sve je to postalo jedan veliki cirkus s proizvođačima sportske opreme u prvom planu, a oglašivačima u slijedećem. bljak.
i još treba nadodati, da su rijetki treneri, pogotovo u zimskim sportovima, koji su većinom pojedinačni, kojima je stalo do sportaša kojeg treniraju, kojima je stalo do njegovog zdravlja, itd.

a zdravlje je fkt najvažnije.

imala sam treninge po osam sati na dan... nakon 6 sati treninga, pola sata pauze, za predah...
tad sam imala 13 godina. Čisto jedan primjer koliko je ljudima stalo do novca, i položaja... treneru je bio san da ja odem na olimpijadu, da donesem medalju, i da se on proslavi preko mene. I preko svih ostalih, koji smo trenirali..
Prelazio je sa jednog na drugi, čim je u nekom od nas vidio mogućnost, iskorištavao je to maksimalno.. nakon čega je ofc,kad je forma pala, odustao i prešao maltretirati nekog drugog.

Na kraju sam vidjela da od svega toga niđe koristi, da me zovu van u reprezantacije a on ko predsjednik kluba to odbija.. eto.. završilo je tako kako je.

U sportu ima previše politike.. :/-
DEFIANCE je napisao/la:Hrvatska je na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru osvojila prvu medalju! Jakov Fak osvojio je treće mjesto u biatlonu! :thumbup:
je, al bez slovenaca ne bi tu bilo nikakve medalje.. i evo sad, obećano svašta za nas, kak ćemo dobit puške, ovo ono,od Hrvatskog saveza, al ništa.. baš ništa. Žalosno,zar ne?
teren se počeo radit, pa radovi stali (na Zagmajni).. roll bahn u Delnicama funkcionira, ali nitko ne vodi brigu o cesti, nitko ne čisti, ne uređuju se straze..
klubovi nemaju novaca da bi kupili strojeve za čišćenje, koje Hrvatske ceste imaju, a ne koriste..
U Hrvatskoj se umjesto u opremu, kvalitetnu, i kvalitetne trenere,ulaže u neke sasvim druge stvari..
Da ne govorim da treba podhitno mijenjat FIS-ova pravila, jer treneri jesu osposobljeni za treninge trkača, što se tehnike i znanja tiće, ali ljudi moji, trener pod broj jedan mora biti dobar pedagog i psiholog. Ako to nije, j*beš svo znanje, sposobnosti i tehnike.. ako nema ljubavi i poštovanja između trenera i trkača, onda je sve džabe.

Ja sam za trenera kojeg sam fkt voljela bila u stanju trčat do iznemoglosti, samo da dođem do cilja, samo da ne odustanem, njemu za ljubav, makar mi oprema nikakva i nemam šansi..
Ali, ako ne voliš trenera, a to se jako često događa, u bilokojem sportu, nema od tebe sportaša, ne uspješnog. Naravno da ti voliš taj sport, ali rezultati će izostati, i ti ćeš se osjećati loše, i to će ostavit ružne posljedice na tebe.

Nije to samo u skijaškom trčanju, to je u svim pojedinačnim zimskim sportovima.. pretpostavljam i u ljetnim, ali u manjoj mjeri..
I to je ono što prvo treba promijeniti, i tek onda će i Olimpijade, i sva prvenstva biti ono što trebaju biti, na razini.. ovako..neće..
far out je napisao/la:Petra Majdič. :thumbup: toliko me se dojmila da sam cak i caps lock ukljucila.
Petra je nevjerojatna osoba.. trenirala sam s njom jedno vrijeme.. trčat sa slomljenim rebrima.. o tome vam govorim. To je ljubav prema onome za koga trčiš.. Za trenera, za roditelje, za državu.. za ljude koji su jako puno uložili u tebe, da im vratiš sav taj trud.. I vratila je! Jer,Slovenci su to zaslužili.

ovo je bilo malo poduže, :pardon: ... :kiss5: svima :)
"When you touch me, I feel so alive."

Odgovorite