Sto je aktualno u sportu?

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Daisy » 02 sij 2012 12:58

blokiran mi index. mozes li to copy paste molim te.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la bašja » 02 sij 2012 13:05

EUROPSKA prvenstva, Olimpijske igre, Wimbledon, finale Lige prvaka, oproštajna borba Cro Copa, Formula 1, Snježna kraljica i još mnogo toga očekuje ljubitelje sporta u 2012. godini. Index vam donosi kratki pregled događaja koji će se dogoditi u tekućoj godini.

Tenis

Ako se po jutru dan poznaje onda će i 2012. godina biti vrlo plodna za Novaka Đokovića. Turnir u Abu Dhabiju osvojio je bez neke velike muke, razbivši u polufinalu Federera za samo 44 minute, te savladavši u finalu Ferrera bez imalo problema. Teniska godina započinje Australian Openom koji traje od 16. do 29. siječnja. Nakon Australian Opena fokus teniske javnosti seli se u Francusku na Roland Garros gdje će Rafael Nadal pokušati od 28. svibnja pa sve do 4. lipnja obraniti naslov.

Wimbledon će biti gost najboljim tenisačima današnjice od 25. lipnja do 2. srpnja, a Novak Đoković će uz naslov u Wimbledonu morati braniti i onaj preko bare na US Openu od 27. kolovoza do 3. rujna. Hrvatska će publika moći uživati u tenisu na ATP Zagreb Indoorsu od 28. siječnja do 5. veljače gdje će Ivan Ljubičić, Marin Čilić, Ivan Dodig i Ivo Karlović pokušati uzeti naslov.

Vodeni sportovi

Europsko prvenstvo u vaterpolu održat će se od 16. do 29. siječnja u Eindhovenu, a hrvatska vaterpolska reprezentacija imat će težak zadatak – obraniti titulu europskih prvaka iz 2010. godine. na putu do tog cilja Hrvatima stoje jake reprezentacije Srbije, Njemačke, Rumunjske, Crne Gore i Španjolske. Nizozemska će isto tako ugostiti najbolje plivačice i plivače na Europskom prvenstvu u vodenim sportovima od 14. do 27. ožujka. Prvenstvo će se održati u Antwerpenu i Eindhovenu.

Rukomet

Hrvatska rukometna reprezentacija od 15. do 29. siječnja pokušat će uzeti najsjajniju medalju na Europskom prvenstvu koje se održava u Srbiji. Hrvatska je u skupini sa Slovenijom, Norveškom i Islandom, a u slučaju da prođemo skupinu križamo se skupinom u kojoj se nalaze Rusi, Španjolci, te nama nikako dragi Francuzi.

Hrvatske rukometašice nakon odličnog sedmog mjesta na SP u Brazilu pokušat će napraviti sličan ili još bolji rezultat na EP krajem godine. Od 3. do 16. prosinca u Nizozemskoj će se održati EP u rukometu za žene, a izbornik Vladimir Canjuga vodit će hrvatske rukometašice u pohodu na neku od medalja.

Nogomet

Gabon i Ekvatorijalna Gvineja će od 21. siječnja do 12. veljače ugostiti najbolje afričke nogometaše na Afričkom kupu nacija. Obala Bjelokosti slovi kao favorit pošto su se propustile plasirati reprezentacije poput Nigerije i Egipta.

Hrvatska će imati prilike upoznati najbolje europske malonogometaše jer će se od 31. siječnja do 11. veljače u Zagrebu i Splitu održati Europsko prvenstvo u futsalu. Hrvatska će krojiti svoju sudbinu u skupini A protiv Rumunjske i Češke.

19. svibnja u Munchenu na Allianz Areni održat će se okršaj najboljih europskih klubova. Riječ je naravno o finalu Lige prvaka.

Vatreno ludilo zavladat će od 8. lipnja pa sve do 1. srpnja kada će hrvatska nogometna reprezentacija u Poljskoj i Ukrajini igrati protiv svjetskih i europskih prvaka Španjolske, Italije i Republike Irske. Bilić boysi otvaraju Euro utakmicom protiv Irske 10. lipnja, zatim nam slijedi dvoboj protiv Italije 14. lipnja, a kao šećer na kraju čekaju nas vrlo jaki Španjolci 18. lipnja.

Hrvatska će 2012. godine započeti i kvalifikacije za SP u Brazilu 2014. godine. 7. rujna očekuje nas dvoboj protiv Makedonije na domaćem terenu. 11. rujna gostujemo u Belgiji, nakon toga slijedi još jedno gostovanje i to u Makedoniji, a 16. listopada u Hrvatsku dolazi Wales.

Snježni sportovi

Početak 2012. godine u Hrvatskoj je rezerviran za Ivicu Kostelića i skijašku utrku na Sljemenu. 3. siječnja održat će se osmo izdanje Snježne kraljice na kojem će najbolje svjetske skijašice odvoziti slalom, a samo dva dana nakon toga 5. siječnja Ivica Kostelić pokušat će uzeti prvi naslov na Sljemenu.

Cijeli siječanj rezerviran je za ljubitelje hokeja koji će moći od 8. do 22. siječnja u Areni Zagreb pratiti hokejaše Medveščaka na hokejskom spektaklu Arena Ice Fever.

Atletika

Veća i značajnija natjecanja u atletici započet će u Istanbulu gdje će se održati Svjetsko atletsko prvenstvo u dvorani od 9. do 11. ožujka.

Od 27. lipnja do 1. srpnja u glavnom gradu Finske Helsinkiju održat će se EP u atletici. Blanka Vlašić i Sandra Perković branit će zlatne medalje koje su osvojile 2010. godine. Blanka je u Barceloni skočila preko 203 cm, a Sandra je bacila kuglu preko 64.67 m.

Košarka

Košarkaška priča započinje 11. svibnja kada će se održati Final Four Eurolige u Istanbulu, a turnir će trajati do 13. svibnja. Hrvatski košarkaši 2012. godine započet će kvalifikacije za Eurobasket 2013. godine koji će se održati u Sloveniji. Hrvati su u skupini C zajedno sa Ukrajinom, Mađarskom, Ciprom i Austrijom. Prvi kvalifikacijski susret naše reprezentacije održat će se u Hrvatskoj, a prvi protivnik je Cipar.

Ostalo: Crop Copov oproštaj u Areni, Superbowl, Formula 1, Tour de France, Olimpijske igre

Od 27. srpnja do 12. kolovoza svjetska javnost pozorno će pratiti zbivanja na sportskim borilištima u Londonu gdje će se održati 30. po redu ljetne Olimpijske igre. Oko 11 tisuća sportaša iz cijelog svijeta borit će se za medalje, a Hrvatsku će predstavljati vaterpolisti, rukometaši, Blanka Vlašić, sestre Zaninović i mnogi drugi.

Tour de France, najveća biciklistička utrka, započet će 30. lipnja, a vozit će se sve do 22. srpnja. Formula 1 će startati 18. ožujka u Melbourneu gdje će se održati VN Australije, a završna utrka bit će ona u Sao Paulu gdje će 20. studenog se voziti utrka za VN Brazila.

Najgledaniji sportski događaj na svijetu američki Superbowl na rasporedu je 5. veljače u Indianapolisu. I za kraj ovog rasporeda podsjetili bismo i na završnu borbu Mirka Filipovića koja bi se trebala održati u zagrebačkoj Areni 10. ožujka. Sve u svemu, čeka nas vrlo uzbudljiva godina prepuna atraktivnih sportskih događaja.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Jadzia Dax » 12 sij 2012 10:49

10 dana nikog na ovoj temi?
di pihach?

ah, well...

ovako, žene, cure, dame...
došlo je vrijeme Europskih prvenstava
od 16.1. je EP u vaterpolu i u rukometu uz prijenose na HRT

Vaterpolo u 14 i 20 sa Rumunjima
Rukomet u 20 sa Islandom

obje repke imaju šanse za medalje, naši vaterpolisti su konstantno dobri na velikim natjecanjima a za rukometaše mogu samo reći da sam ih gledala na ovom pripremnom turniru i da izgledaju dobro, došlo je do nekih promjena u igri, brži smo i više rotiramo u svakom slučaju čeka nas zanimljiv početak 2012.

srertno naši

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Daisy » 13 sij 2012 04:01

Afrodita je napisao/la:To je zato jer se pripremaju u mom gradu u sportskoj dvorani moje škole :D Već drugi put. :thumbup:
a sta nije dvorana na rakovcu dvorana svih skola? : )

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la slapa » 13 sij 2012 10:58

da vidimo Wengen...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Daisy » 13 sij 2012 14:54

zasto taj spust ne ukinu. opet djevojka poginula.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la slapa » 14 sij 2012 11:56

Daisy je napisao/la:zasto taj spust ne ukinu. opet djevojka poginula.
ne znam. mene je nekad strah gledati neke od tih zavoja i skokova onako na tv-u. ono skoči metar od mreže onakvom brzinom. ma brrrr

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la unexpected » 26 sij 2012 11:35

rukomet.polufinale.sa srbima.u beogradu.bit će u najmanju ruku napeto :D
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Jadzia Dax » 26 sij 2012 13:29

srbi se pripremaju da će u ned imati trostruko slavlje, vaterpolo, rukomet i đoković
ja sam za to da imaju 2/3 :D

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la odiseya » 26 sij 2012 13:59

Iskreno, zaboli me za rukomet i divljanje Hrvata i Srba.
Barca je izbacila Real iz kupa ˘nirvana˘ :D

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la nautilus » 26 sij 2012 22:07

Jadzia Dax je napisao/la:srbi se pripremaju da će u ned imati trostruko slavlje, vaterpolo, rukomet i đoković
ja sam za to da imaju 2/3 :D
naravno da neće! ne možeš uništavat tuđe i očekivat sreću na svojoj strani, no no :shakinghead:

Sretno našim momcima! :)

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la fakatja » 07 ožu 2012 22:11

Barca, mi Barca..... :inlove:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Afrodita » 07 ožu 2012 22:31

6:0 Barca :veryhappydance:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la fakatja » 20 ožu 2012 21:28

Messi, majstore :inlove:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la fakatja » 28 ožu 2012 19:20

Ceka se. Barca: Milan. Ah, zivot je cak i lijep ponekad. :svelja:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Afrodita » 28 ožu 2012 20:17

Neki vjeruju da će Milan pobjediti. Barca Barca ...viva Espana !!
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la fakatja » 29 ožu 2012 20:37

Vidimo se, Berlusconi, na Camp Nou...i tada ...placi....
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
gro
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 tra 2010 15:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la gro » 30 ožu 2012 14:51

fakatja je napisao/la:Vidimo se, Berlusconi, na Camp Nou...i tada ...placi....
hm?? jedini koji već dva dana kenjkaju i cmizdre su Pep G. i "njegovi",e ne valja im trava,e laser je smeta Leu,bila dva penala..
biće da je i postotak vlažnosti bija previsok u zraku,možda čak i navijači bili prebučni.
forza AC Milan, Milan nel cuore,od 1990 godine i trajat će to zauvijek :))

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la fakatja » 30 ožu 2012 19:10

gro je napisao/la: hm?? jedini koji već dva dana kenjkaju i cmizdre su Pep G. i "njegovi",e ne valja im trava,e laser je smeta Leu,bila dva penala..
biće da je i postotak vlažnosti bija previsok u zraku,možda čak i navijači bili prebučni.
forza AC Milan, Milan nel cuore,od 1990 godine i trajat će to zauvijek :))
:D Good one.
Volim strastveno.
Ali, by the way,ona trava je.... uzas. Pa razumijem, zasto se trudit i napravit good one, i onako sve propadne...
Al, evo, srce je vazno. :giveflower:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
gro
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 tra 2010 15:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la gro » 31 ožu 2012 17:57

fakatja je napisao/la:
gro je napisao/la: Al, evo, srce je vazno. :giveflower:
za mene?? baš si prava,cvjetiću nikako ne mogu odolit :gigglenod:
sretno u uzvratnoj utakmici :))

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la odiseya » 31 ožu 2012 23:05

:D Ma Barca je vec u final :feelingfree:

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Afrodita » 31 ožu 2012 23:10

odiseya je napisao/la::D Ma Barca je vec u final :feelingfree:
a tko bi drugi ...ima li nekih drugih mogućnosti :D :duga:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la odiseya » 31 ožu 2012 23:15

Zapravo ne, ali je slatko ponoviti :D

Avatar
gro
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 tra 2010 15:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la gro » 01 tra 2012 07:38

a je da,na Camp Nou će biti savršeni travnjak,pa ćemo svi moć svršavat na savršeni tika taka nogomet :gigglenod:

ja bi se ipak malo zamislila samo na podatke,da nikad niko nije obranio naslov LP (barem u ovom sustavu natjecanja,osim Milana 1989 i 1990 kada je se igralo drukčijim sustavom), da je Milan u zadnjih 7 četvrtfinala koje je igrao,6 puta proša u polufinale,od toga 4 puta u finale,i 3 puta bija prvak ( 100% učinak kvari finale '05 kada je izgubija od Liverpoola,nakon vodstva od 3-0)
a to su ipak samo brojke,Pato,Van Bommel,možda čak Gatuso će bit u konkurenciji. šteta samo šta Inzaghi nije prijavljen za natjecanje,jer to su prave utakmice za njega haha :))
i da nisam navijački obojena u crveno-crno,ipak bi se malo zamislila..i neće mi biti nikakvo iznenađenje kada Barca izgubi,ma koliko god svi preferirali taj klub ;)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la slapa » 01 tra 2012 08:27

slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la Afrodita » 01 tra 2012 09:45

I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la odiseya » 01 tra 2012 11:13

@gro


Barca over godine ionako pise neku novu statistiku, tako da me ne opterecuje previse koliko je Milan puta bio I gdje I kako :D
S obzirom da sumnjam kako ce Real ispustiti tih 6 bodova u prvenstvu, vjerujem da ce Barca obraniti naslov Lige prvaka...za povijest :)

Avatar
gro
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 tra 2010 15:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la gro » 01 tra 2012 12:53

nakon mjeseci bojkota ove teme,napokon da se malo rasplamsala sada,još malo pa će čak bit i kao na razini hrv. sabora hahah

odiseya, i napisala sam da statistika ne igra,ali ipak da je većina "nogometnog" puka toliko sigurna i uvjerena,i svi ti hvalospjevi na račun Barce,to mi nije jasno. sve u svemu nije meni Barca mrzak klub,ali mislim da sam jedini primjerak koji ne voli njihov sadašnji tip nogomet. sva ta dodavanja,tika taka,paka. 'vragu i oni i ta dosada,niti znaš kad idu u kontru,niti korner izvode,sva ta dosadna kruženja balun. to mogu vidit i na malonogometnim turnirima. koje igračine,Iniesta je dva puta u Milanu udrija na gol iz igre, izvan 16 m, i oba puta pogodija korner zastavicu. moglo bi se organizirat i nagradno pitanje jel se ko sića kada je Barca zadnji put zabila izvan 16 ;)
ukuse nemamo svi iste,ali mi je više dosta terora zvanog "Barca-savršenstvo" i tog njihovog sustavnog propagiranja,pa sam malo pukla kad sam vidila da je i odi tako :))
slapa je napisao/la:slika
napokon neko,da smo na facebooku dobila bi 32 lajka za tu zastavu :duckdance:

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la odiseya » 01 tra 2012 18:24

To je definitivno stvar ukusa ;)
Shvacam da tip nogometa koji igra Barca ne pase svima, ali sumnjam da itko tko voli nogomet I shvaca igru moze reci da je njihova igra dosadna :brainless:
Osobno volim vidjeti I on sto igra npr. Manchester, u 3 poteza do 16-erca pa onda neki efektni udarac.
Ipak, Barca u zadnjih par godina dominira I mislim da pruza cudesnu igru :touched: :D
Izgledno je finale Real-Barca...mada Bayernu raste forma pa ce biti gusto :kokice:

Avatar
gro
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 tra 2010 15:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Sto je aktualno u sportu?

Post Postao/la gro » 02 tra 2012 08:59

ne sumnjaj više, volim nogomet,shvaćam igru,igram nogomet i Barcin stil ušetavanja u gol mi se nimalo ne sviđa.
šta ćeš propali slučaj sam ;)

Odgovorite