Joga?

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Joga?

Post Postao/la tamara3 » 30 sij 2011 22:18

Nešto sam razmišljala krenut ali se bojim da mi ne bude dosadno. Naime, rado bih nekamo s nekim čisto motivacije radi, a frendica nešto priča da će ić pa kao ajmo skupa i to.
Inače sam eksplozivniji tip i volim krv, znoj, suze i bol :D i stvarno ne znam bi li me joga zadovoljila, pa me zanima ako neka od vas ide ili je išla, kakva su iskustva i to?
Znam, znam da je joga super i sve, ali želim čuti i drugo, treće... i dvadeset i treće mišljenje :help:.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Joga?

Post Postao/la phos » 30 sij 2011 22:24

ja sam na kundalini.i ako imas sanse i volje, nemoj propustit.bez obzira na koju se odlucis, neces fulati.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Joga?

Post Postao/la tamara3 » 30 sij 2011 22:24

...zbog...?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Joga?

Post Postao/la phos » 30 sij 2011 22:29

osjecaja s kojim zivis dok se time bavis.rasterecuje i osobada um.sve ono sto te sada opterecuje,ciniti ce ti se nebitno,a ako malo dublje zagrizes u te sfere, promijetniti ces stavove i misljenja koja ti je nametnula okolina i samim time poceti vise cijeniti sitnice koje do sada nisi ni primjecivala.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Joga?

Post Postao/la call_me » 30 sij 2011 22:30

kak je to lijepo. i sve to na konto pokreta i udisaja?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Joga?

Post Postao/la phos » 30 sij 2011 22:33

pa ne samo to.veze se i za fizicko i za mentalno tijelo.disanjem samo dolazis do faze opustanja fizickog tijela,da bi se rasteretio napetosti.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
WhyNot
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 stu 2010 21:52

Re: Joga?

Post Postao/la WhyNot » 30 sij 2011 23:54

Bavila sam se nekoliko mjeseci power yogom...mogu reći da su mi brzo nestali bolovi u tijelu, zapravo u leđima, zbog čega sam se i počela baviti time. A osjećaj nakon yoge mi je super, kao i nakon svake druge vježbe. Mislia sam da će mi biti dosadna s obzirom da više volim ekipne i dinamične sportove,ali nije bilo tako. Zadržavanje položaja mi je bilo dovoljno izazovno, ponekad i preteško...ali s vremenom se povećava snaga i izdržljvost,a naravno i fleksibilnost. Sve u svemu ja sam zadovoljna :D Sad planiram isprobati neku drugu vrstu yoge, čisto usporedbe radi.
Netko je spomenuo i disanje - Što se tiče disanja, postoji više vrsta disanja tokom vježbanja, ovisno o željenom učinku (bilo to opuštanje ili "podizanje").
To je nešto što moraš probati da bi znala da li ti se sviđa ili ne, uostalom kao i sve ostalo.
Da zaključim,yoga mi je super,ali se ne bavim isključivo njom već i drugim "klasičnim" sportovima...i ta kombinacija mi odgovara.

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Joga?

Post Postao/la takeover » 31 sij 2011 15:31

nisam se nikada bavila jogom, ali etop odgovroiti ću čisto iz razloga što pročitah : volim znoj, krv, bol :)
Okej,...ja se bavim sportom otkad znam za sebe što aktivno što pasivno i inače sam vrlo dinamičan tip osobe. Meni kao takvoj i joga bila monotona i dosadna.
..OSIM,...da se želim riješiti svakodnevnog stresa, bih se eventualno odlučila ali ne dulje od 1 mjeseca.Sve ovisi što očekuješ od vremena provedenog u dvorani. Ako si dinamična, preporučam fitness dvoranu, trčanje, orbitrek,...a uz to možeš raditi vježbe istezanja. ...
U svakom slučaju, možeš probati,...pa možda ti se i svidi :)
Inače joga vježbe, nisu nimalo lagane za izvedbu i vjerujem da ti je upala mišića zagarantirana bez obzira što nije riječ o fitnessu ili nekom drugom sportu koji zahtjeva nek žešće kretanje. Stvar je u doživljaju situacije, te može li to ispuniti tvoje zahtjeve u taj sat :)
eto toliko od mene

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Joga?

Post Postao/la pihach » 31 sij 2011 16:35

joga je u mom rjecniku sinonim za dosadu.
za osobu koja voli krv, znoj, suze i bol joga ce ubiti taj optimizam :D.
idi na kickbox radje ili bilo sto zbog cega ces za vrijeme aktivnosti vristati i htjeti nekoga ubiti.
nije joga za svakoga...
ja sam odustala nakon 1. 'treninga'...

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Joga?

Post Postao/la rainbow » 31 sij 2011 16:48

ja sam isto odlučila poći, nakon koju godinu bježanja od iste :)
oko mene se stalno neko nađe ko je oduševljen jogom, ali ne na kratkotrajno pa sam i sama u par navrata isporbala neke od tih asana i mislim da čine dobro; al bi isto uz jogu nešto i dinamičnije, košarka, nogomet, nešto

ostala mi je u glavi sličica kad sam prvi put bila indiji, išli smo na večernju jogu kod jednog starog doktora indijca koji je tada imao 80 godina, počeo je jogu u 60. i mogao je napraviti više poza i bio flexibilniji on sa 80, nego ja sa tadašnjih 20 :)

edit: e da, nedavno sam bila na početnom tečaju art of livinga (umijće življenja), gdje se puno pažnje polaže na disanje, ali smo radili i nešto tih asana i mogu reći da mi je genijalno tijelom prostrujala energija u više navrata; a sad sam se prijavila u jogu u svakodnevnom životu pa da vidim kako je kod njih (vježba se kvart do mene pa mi je to najzgodnije)

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Joga?

Post Postao/la phos » 31 sij 2011 22:47

pihach je napisao/la:joga je u mom rjecniku sinonim za dosadu.
za osobu koja voli krv, znoj, suze i bol joga ce ubiti taj optimizam :D.
idi na kickbox radje ili bilo sto zbog cega ces za vrijeme aktivnosti vristati i htjeti nekoga ubiti.
nije joga za svakoga...
ja sam odustala nakon 1. 'treninga'...
na koju jogu si isla?
kickbox,boks,powerball,sqash i sl jesu za ispucavanje,ali samo u fizickom smislu.
sad ovisi sto trazi.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Joga?

Post Postao/la tamara3 » 01 vel 2011 14:22

Nisam još odlučila, ali hvala svima na odličnim (i ponekim motivacijskim) postovima i argumentima :dada:. Ofkors, tema je i dalje otvorena.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Joga?

Post Postao/la phos » 01 vel 2011 23:17

ma moze cak i biti dosadno nekome tko ne zivi jogu,jer prvenstveno joga predstavlja stil zivota,koji se prema van toliko ne uocava,ali definitvno ti donosti jedno stanje u kojem se osjecas bolje.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
plavo
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 stu 2011 14:31
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Joga?

Post Postao/la plavo » 08 kol 2013 14:15

Ide li netko? Gdje?

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Joga?

Post Postao/la Fuga » 20 ruj 2013 10:59

Iđem ja. Hodam 2 put tjedno na ashtanga jogu i CI. Meni osobno gode više dinamične stvari, tih sat i pol mi prođe kaj da veliš keks. Tu se puno kreće, odlična muzika, nešto se i diše, te nema stajanja ni u kojem slučaju. :D Na tebi je oćeš li statiku ili pak dinamiku, to te nek vodi pri odabiru.
Ne znam di si, no u ZG imaš dvije kuće koje su ekstra: http://www.gaia-yoga.com/" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.pinkelephant.hr/index.php/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
plavo
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 stu 2011 14:31
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Joga?

Post Postao/la plavo » 28 ruj 2013 19:19

Hvala ti! :)
Aj mi samo jos pojasni sta je CI :)

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Joga?

Post Postao/la DoubleTrouble » 29 ruj 2013 15:07

Probala jogu prije nekih 10ak godina, nije moj tip aktivnosti no dosta toga nije moj tip aktivnosti. Netko je napisao da je to stil života, mislim da ima u tome nešto. Prijateljica je išla godinama i bila je oduševljena.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Joga?

Post Postao/la margarita » 29 ruj 2013 19:20

Meni je yoga super za rastegnut se i za popravit drzanje. Sa strane se cini kao da nije tesko, a i neces se tu nesto oznojit, ali rade stvarno svi misici. Nisam nikad isla nigdje na yogu, nekako mi je draze doma sama odvjezbat i opustit se, nego u dvorani sa jos tko zna koliko ljudi.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Joga?

Post Postao/la Fuga » 30 ruj 2013 10:25

plavo je napisao/la: Aj mi samo jos pojasni sta je CI :)

Contact improvisation. : )
http://en.wikipedia.org/wiki/Contact_improvisation" onclick="window.open(this.href);return false;
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ED8hNoulZv4[/youtube]

Avatar
plavo
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 stu 2011 14:31
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Joga?

Post Postao/la plavo » 06 lis 2013 19:25

Merci :)

Avatar
fluorescent
Postovi: 110
Pridružen/a: 27 lis 2012 01:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Joga?

Post Postao/la fluorescent » 22 sij 2014 00:56


Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Joga?

Post Postao/la Jadzia Dax » 24 sij 2014 20:17

Baš sam nedavno krenula na yogu, fora je, dobro dođe na dane između treninga. A motivaciju dodatno potpomaže cute instruktorica :D

Odgovorite