Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 30 svi 2012 20:52

Kupujem bike, i dvoumim se između TREK 3700 DISC 2012 i JAMIS TRAIL X3 2012....treba mi hitno mišljenje o ta dva modela , koji je bolji, kvalitetniji? Hvala.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la jpeg » 30 svi 2012 21:01

paa posto smo mi profi specijalizirani biciklisticki forum, bas mi je drago da si nas evo to pitala!

evo, pogledala san obe predlozene bike i ne mogu se odlucit.
ova prva bijela mi je odlicna i pomislila sam: to je to!, al onda san vidila i ovu drugu modru, iako je i zelena lipa, i sad se ne mogu odlucit.
nek ime odluci!

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 30 svi 2012 21:33

...ovo nije jedini forum na kojem sam ostavila ovo pitanje, ali znam da puno cura ovdje voli i vozi bicikle, zato i pitam...hvala tebi na tvojem mišljenju :)

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la hops » 31 svi 2012 08:15

jamis je malo tvrdi.
to je jedino sto znam.

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 31 svi 2012 09:50

Hvala, eto takve stvari su mi bitne za znati, odlučila sam se za Trek, jer većina recenzija ide njemu u prilog, iako je Jamis ovako na prvi look jako lijep bike.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la hops » 31 svi 2012 09:56

a to je za all- road ili divljanje po hupserima?
jer znam da su trekove rame iz kine i tai-a...pa ako je za brda...

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 31 svi 2012 15:24

http://www.firefoxbikes.com/images/Trek ... DGreen.jpg..to je brdski bicikl, ali normalno da ga neću koristiti za ne znam kakve egzibicijeslika

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la hops » 01 lip 2012 09:07

onda ti i nije neka razlika.

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 01 lip 2012 09:43

svi su rekli da sa Trekom neću fulati, igram na sigurno :)

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la samo ja » 01 lip 2012 13:57

probaj i jedan i drugi prije nego ga kupiš pa uzmi koji ti bolje sjedne

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 01 lip 2012 19:54

..to je već gotova stvar, naručila sam Treka , čekam da mi ga tip složi i nazove...Jamisa nisam ni probala, više ni ne želim gledati druge bajkove jer ću šiznut kad vidim kako dobrih Nakamura i Wheelera ima...

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la fakatja » 01 lip 2012 20:21

Nature je napisao/la:..to je već gotova stvar, naručila sam Treka , čekam da mi ga tip složi i nazove...Jamisa nisam ni probala, više ni ne želim gledati druge bajkove jer ću šiznut kad vidim kako dobrih Nakamura i Wheelera ima...
Uvijek postoje - bolji i ljepsi- c'est la vie.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Fuga » 01 lip 2012 22:08

Nature je napisao/la:svi su rekli da sa Trekom neću fulati, igram na sigurno :)
Krivo su ti rekli :giggle:, no nije loš i nema potrebe da se sad zamaraš s tim. :)
Ima boljih opcija od Treka, recimo Kona, Cube, Cannondale ili pak Ghost.
Nda, mislim da fakat ne trebaš očajavati, bicikli su tu da se troše, nemoj panično paziti na njega, iako kupi u-lock. :giggle:

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 02 lip 2012 10:26

..neću kupiti nikakvu zaštitu za njega, jer nema nikakvog smisla, danas ti sve mogu provalit...vani se neću uopće odvajat od njega, jer bajk ostaviš na pet minuta bez nadzora i ukradu ti ga dok trepneš, nenormalan lopovluk vlada...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Fuga » 02 lip 2012 10:39

Pretjeruješ.
U-lock je sasvim okej, naravno da ga nećeš ostavljati preko noći ne znam gdje, no ako ideš na posao, kavu ili šta već, onda se moraš na neki način osigurati. Odvoji za zaštitu samo 10% od vrijednosti bajka i gotovo sam sigurna da si mirna. :)

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 02 lip 2012 11:39

..imam dobro potkovane frendove kaj se tih nekih stvari tiče i kažu mi da se i U lock i tek kako da odlokat...ali nema veze..taj bajk mi je za vožnju, kondicioniranje, neću ić u shoping s njim..tnx;)

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Fuga » 02 lip 2012 11:45

Pa nitko nije rekao da se ne može, samo je potrebno više vremena i više sposobnosti da bi se odlokalo.

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 02 lip 2012 12:03

ne bih htjela riskirati, prije dosta godina sam imala isto jednog jako dobrog bicikla, poprilično atraktivnog , i netko je očito pratio gdje se krećem i bio je ukradem usred bijelog dana , za vrijem pomračine sunca u zagrebu..i to iz podruma zgrade, zahaklanog...dok su svi zujali u nebo i gledali taj fenomen..katastrofa, tu traumu nisam nikad zaboravila

Aven

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Aven » 02 lip 2012 14:45

Najvažnije je da znaš za što ti treba bike (gradska, cestovna, downhill vožnja i ostalo), jer nisu svi za sve. Poznati brandovi su skupi, pa se često više plaća ime no što se nudi opreme za tu cijenu. Trek je jedan od najpoznatijih brandova i baš mi je jedan profić koji se bavi biciklizmom i prodajom rekao da ga se ne isplati uzimati ispod 8000 kn jer se može naći puno boljih bicikla od nekog drugog branda za cijenu koju nudi Trek.

Moja bi preporuka bila da ovisno o tome što tražiš od bicikla (namjenu) obiđeš nekoliko trgovina, raspitaš se o cijeni i opremi i odabreš najbolji omjer opreme i cijene.

Već godinama maštam o Trek Fuel Ex 8 biciklu sa full suspenzijom. Za razliku od većine drugih bikeova u Trek ponudi ovaj je best buy zbog onoga što nudi u toj kategoriji u odnosu na druge brandove.
Samo i taj "best buy" dođe oko 15 000 kn. Možda jednog lijepog dana. slika

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 02 lip 2012 20:39

Saša, obišla sam 6 shopova po zagrebu, uglavnom Vlaška i Draškovićeva, i izludjela sam od ponuda...ne želim dati više od 3tis kn trenutno za bajk, a ovaj moj Trek upravo toliko i dođe..no, za i manju cijenu sam mogla dobiti predivan KTM, koji sada glasi kao za naj marku, isto kao i što sam za manju cijenu mogla dobiti jednog krasnog Wheelera, ali mi je nekako muškast model, pa sam odustala...a ovaj tvoj TREK FUEL...to je mrak bicikl...prekrasan je, takvog bih držala u svojoj spavaćoj sobi :)...i naravno da košta toliko koliko košta...čudim se da nije više...

Aven

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Aven » 03 lip 2012 11:28

Eh sad, dizajn. slika Cube mi ima daleko najljepši dizajn. slika Oni se uvijek ističu u trgovini punoj svakakvih brandova. Neki koji su ga vozili kažu da je dosta tvrd, ali to vjerojatno ovisi o modelu.
Specialized je jedan od najboljih proizvođača, ali mi se ne sviđa dizajn, posebno rame.

Mislim da će ti ovaj Trek biti sasvim ok, ako ga misliš koristiti više za rekreativnu vožnju. Ja imam Gary Fisher bike koji je sastavljen gotovo od istih dijelova kao i Trek.
Brat ga je kupio za vratolomije tako da ga iz godine u godinu nosim na zamjenu dijelova kako bih ga prilagodila kombinaciji vožnje po cesti i makadamu.
Nature je napisao/la:...a ovaj tvoj TREK FUEL...to je mrak bicikl...prekrasan je, takvog bih držala u svojoj spavaćoj sobi :)...i naravno da košta toliko koliko košta...čudim se da nije više...
Danas sam vidjela da su ove godine poskupili model 2012. za još 5 000 kn. slika On je nešto između rekreativnog i profesionalnog bicikla, ali ipak više profesionalan.
Ovi baš pravi profi bicikli su basnoslovno skupi. Npr. Trek Fuel Ex 9.9. To ak' dobijem na Lottu. :/

Svaki bike bi trebala držati u sobi jer stalno kradu. Frendici su ukrali bike ispred stana, a imala ga je samo 2 dana. Mom kumu su ukrali 2 Treka iz podruma, frendu su ukrali Konu, onda si je kupio neki za 900 kn pa su i njega ukrali. Ne biraju. Bike trebaš imati stalno na oku. slika

Avatar
Nature
Postovi: 24
Pridružen/a: 15 sij 2012 11:27
Spol/rod: žensko

Re: Treba mi mišljenje nekoga tko se dobro razumije u bicikle

Post Postao/la Nature » 03 lip 2012 21:39

da , slažem se s tobom, zato ni neću kupovati zaštitu za ovog novog..trenutno vozim jednog starijeg Jumpertreka za kojega mi nije bed ni da mi ga dignu, pa sam ga tako neki dan vezala unutar ulaza u prostoru ispod stubišta, koji je kao zajednički prostor za sve stanare i ima se pravo držati neke stvari, i uglavnom neka nova sustanarka tamo već neko vrijeme drži neki stari ormar i nitko ni riječ ne govori, a ja ostavim svoj bicikl dolje, pa mi dođe na vrata susjed koji je kao predsjednik našeg ulaza i tuži se kako nekim babam to dolje smeta, samo ne znam kako im smeta...i za pare dana od toga meni jedma od tih umirovljenih babetina izbuši zadnju gumu s nožem..odprilike znam koja je to babetina koja prvo mrzi sebe pa onda sve ostale, slijedeći put kad ju sretnem tako ću je pogledat da će od infarkta otići.

.....a što se tiče onog super skupog Fuela, to je samo za baš težu kategoriju obožavatelja biciklizma, mislim da bi tebi čisto ok , i čisto relano bilo za priuštiti si onog prvog Fuela kojeg si navela (ako si već baš tako jako bacila oko na njega)... a onih 50 tis kn za bajk mislim da je too much.

..i kad smo već kod dizajna meni je još jedino žao što nisam probala onog Jamisa kojeg sam spominjala u prvom postu..baš je lijep dizajn http://www.jamisbikes.com/usa/thebikes/ ... x3_wh.html

Odgovorite