long distance relationship....

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
Odgovorite
Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: long distance relationship....

Post Postao/la jpeg » 28 ožu 2011 13:13

ne kazem da jesu, dapace. samo kazem da bih pristala na neku masu udaljenu vezu ako je meni jako vazna.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Kroacija » 24 tra 2011 20:06

phos je napisao/la:ako se potrefe karakteri i okolnosti mislim da moze ispasti prilicno kvalitetna veza.
bez obzira na daljinu.
moze, ali to je rijetkost. barem na duze staze mislim. osobno mi udaljenost i nije prevelik faktor, ali jako sam taktilni tip i kad mi je do nekog zbilja stalo, gradim si hramove dijelovima tijela u glavi. slavim svaki dio te osobe jer mi je stalo.
kod veze na daljinu ne vidjas partnera cesto i ne znas kakav je kad je npr cangrizav jer to moze prekriti smajlicima i sl. ako zeli, u svakom slucaju se moze svjesno manipulirati nekim stvarima jer se pretaces u slova i binarne znakove.

wilma
Postovi: 141
Pridružen/a: 11 tra 2010 16:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: long distance relationship....

Post Postao/la wilma » 04 lip 2011 13:01

Prijatelj je bio u vezi praktički preko interneta sa jednom djevojkom i nakon samo nekoliko mjeseci su prekinuli,sviđali su se jedno drugim ali su odlučili udaljiti se jer navodno da nema smisla.Ne razumijem kako nema smisla?Mislim da udaljenost nije nikakva prepreka ljudima koji su voljni dati maksimum od sebe da zadrže ono što imaju iz razloga što ŽELE biti jedno s drugim koji opet vuče dublji razlog koji je povezan sa osjećajima koji opet vuče zaključak da se ljudi rastaju zbog razloga koje im samo služi kao isprika u nedostatku dovoljno ljubavi i interesa.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Kroacija » 04 lip 2011 13:06

wilma je napisao/la:udaljenost nije nikakva prepreka ljudima koji su voljni dati maksimum od sebe da zadrže ono što imaju iz razloga što ŽELE biti jedno s drugim koji opet vuče dublji razlog koji je povezan sa osjećajima koji opet vuče zaključak da se ljudi rastaju zbog razloga koje im samo služi kao isprika u nedostatku dovoljno ljubavi i interesa.
:thumbup:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: long distance relationship....

Post Postao/la phos » 04 lip 2011 16:47

invalid_user je napisao/la:
moze, ali to je rijetkost. barem na duze staze mislim. osobno mi udaljenost i nije prevelik faktor, ali jako sam taktilni tip i kad mi je do nekog zbilja stalo, gradim si hramove dijelovima tijela u glavi. slavim svaki dio te osobe jer mi je stalo.
kod veze na daljinu ne vidjas partnera cesto i ne znas kakav je kad je npr cangrizav jer to moze prekriti smajlicima i sl. ako zeli, u svakom slucaju se moze svjesno manipulirati nekim stvarima jer se pretaces u slova i binarne znakove.
uzimam u obzir da postoji potrebna doza iskrenosti u ponasanju i izrazavanju.i naravno, da postoji realna mogucnost da ce se nekada u buducnosti (opet-ne tako dalekoj) presaltati na vezu na blizinu.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Plague

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Plague » 04 lip 2011 16:58

ne bih se složila da udaljenost nije baš nikakva prepreka. malo je drukčija situacija kad ti je netko tu da te kupi kad se raspadneš i da ti je više-manje dostupan stalno, nego kad svakodnevne srećice i probleme i one prvotne reakcije na te iste dijeliš s drugim ljudima, a odnos s njom se svodi na prepričavanja. ajde da nakon nekog vremena u vezi jedna dobije posao ili upiše faks u drugom gradu, ali ne vidim sebe kako ulazim u vezu s nekim tko živi na drugom kraju države i koja od početka do kraja nema potencijala da postane veza na blizinu.
a ti interesi o kojima pričate kojih navodno nema dovoljno kod nas koji nismo baš skloni toj opciji se gube i ovako i onako, udaljenost to možda samo malo ubrza. emocije ponekad nisu dovoljne.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Kroacija » 04 lip 2011 17:05

udaljenost jeste prepreka ali mi je malo sumnjivo da je i iskljuciv razlog prekida.

Plague

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Plague » 04 lip 2011 17:16

mislim da nisam ni napisala takvo nešto. :)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: long distance relationship....

Post Postao/la JaNNa » 04 lip 2011 17:19

mislim da zaista ovisi od osobe do osobe da li može ili ne može funkcionirat!
slažem se da je fizička blizina bitan faktor, ali isto tako ne mislim da veze na daljinu pucaju isključivo zbog te daljine...

mene interesira, molim ove sa iskustvom u tim vezama, da li vjerujete da se zaista možete upoznat s nekim ako imate takvu vezu i shvatit nakon nekog vremena da li možete živjet zajedno?
jer, idem pretpostavkom, da ako dođe do selidbe da bi zajedno živjele, a kako sa sigurnošću ostavit sve iza sebe i preselit se nekome s kim nisi fizički bio toliko često blizu?

Amor
Postovi: 587
Pridružen/a: 02 sij 2011 09:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Amor » 04 lip 2011 19:10

JanaFern je napisao/la:mislim da zaista ovisi od osobe do osobe da li može ili ne može funkcionirat!
slažem se da je fizička blizina bitan faktor, ali isto tako ne mislim da veze na daljinu pucaju isključivo zbog te daljine...

mene interesira, molim ove sa iskustvom u tim vezama, da li vjerujete da se zaista možete upoznat s nekim ako imate takvu vezu i shvatit nakon nekog vremena da li možete živjet zajedno?
jer, idem pretpostavkom, da ako dođe do selidbe da bi zajedno živjele, a kako sa sigurnošću ostavit sve iza sebe i preselit se nekome s kim nisi fizički bio toliko često blizu?
tek kad pocnete zivjet zajedno, tek onda vidite jeste jedna za drugu ili ne.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Bash » 04 lip 2011 22:00

wilma je napisao/la:zaključak da se ljudi rastaju zbog razloga koje im samo služi kao isprika u nedostatku dovoljno ljubavi i interesa.
a šta bi to bilo dovoljno ljubavi i interesa? dovoljno da radije ideš nauštrb vlastitih osnovnih potreba u vezi? to je neka poželjna ljubav? bit s nekim apstraktno, bez zadovoljštine, ne morate se ni dotaknit mjesecima/godinama i svejedno ste sretni jer se volite dovoljno?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: long distance relationship....

Post Postao/la JaNNa » 04 lip 2011 22:47

Amor je napisao/la:tek kad pocnete zivjet zajedno, tek onda vidite jeste jedna za drugu ili ne.
hvala Amor, ali htjela bi baš čut nekoga tko je to prošao! kakva su iskustva, itd?
i da li je kreatorica topica još uvijek u vezi s Brazilom?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Zita » 04 lip 2011 22:55

pusti tuda iskustva
ti imas svoje planove, tvoja cura svoje, vi skupa opet neke svoje i sve se da rijesiti ako ste voljne popustiti negdje
nemoj se drzati "pravila", statistika i silnih gluposti jer ce vas samo kociti. radite kak se osjecate ;)
sretno
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: long distance relationship....

Post Postao/la JaNNa » 04 lip 2011 22:55

Zita je napisao/la:pusti tuda iskustva
ti imas svoje planove, tvoja cura svoje, vi skupa opet neke svoje i sve se da rijesiti ako ste voljne popustiti negdje
nemoj se drzati "pravila", statistika i silnih gluposti jer ce vas samo kociti. radite kak se osjecate ;)
sretno
Hvala Zitić! :ruza:

wilma
Postovi: 141
Pridružen/a: 11 tra 2010 16:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: long distance relationship....

Post Postao/la wilma » 04 lip 2011 22:56

Bash je napisao/la:
wilma je napisao/la:zaključak da se ljudi rastaju zbog razloga koje im samo služi kao isprika u nedostatku dovoljno ljubavi i interesa.
a šta bi to bilo dovoljno ljubavi i interesa? dovoljno da radije ideš nauštrb vlastitih osnovnih potreba u vezi? to je neka poželjna ljubav? bit s nekim apstraktno, bez zadovoljštine, ne morate se ni dotaknit mjesecima/godinama i svejedno ste sretni jer se volite dovoljno?
Ma ne govorim o godinama nikakvim.Recimo da je dvoje ljudi u vezi par mjeseci i da su se vidjeli svega 4 puta a djeli ih 300km. Prekidaju zbog "daljine" i zbog toga im se više ne da "mučiti" s tim. Helou? Mislim da je u tom slučaju udaljenost samo isprika za...mali (ili veliki) nedostatak nečeg. Koliko god oni to sebi ne voljeli priznati.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Bash » 04 lip 2011 23:01

ok, možda u tom slučaju i je. izjava ti je zvučala malo više generalno :)

Amor
Postovi: 587
Pridružen/a: 02 sij 2011 09:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Amor » 05 lip 2011 07:19

JanaFern je napisao/la:
Amor je napisao/la:tek kad pocnete zivjet zajedno, tek onda vidite jeste jedna za drugu ili ne.
hvala Amor, ali htjela bi baš čut nekoga tko je to prošao! kakva su iskustva, itd?
i da li je kreatorica topica još uvijek u vezi s Brazilom?
smatram da ti za to treba odogovor od nekoga sa takvim iskustvom nego logika. ako nisi u prilici da se sa curom vidis cesto i kak ces nekoga upoznat u potpunosti ako ne zivite zajedno ili povecate broj vidjenja?

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: long distance relationship....

Post Postao/la bašja » 05 lip 2011 21:29

ako je ljubav prava, daljina neće nikad stati između mene i moje ljubavi.

ljubav može biti prava samo ako se radi o zrelim ljudima odrasla ponašanje (nisu godine ključne). svaka čast teen romantikama (opet nisu godine ključne), al to je pod kušnjama i bez daljine.

cilj veze na daljinu je da kad tad više ne bude veza na daljinu, a kad se radi o takvoj pravoj ljubavi, onda će se kad tad i doći do rješenja...

imala sam više veza na blizinu i ni u jednoj nisam bila sigurna u uspjeh kao što sam sigurna u vezi na daljinu koja je potkrijepljena iskrenim osjećajima.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: long distance relationship....

Post Postao/la JaNNa » 05 lip 2011 22:15

bašja je napisao/la:ako je ljubav prava, daljina neće nikad stati između mene i moje ljubavi.

ljubav može biti prava samo ako se radi o zrelim ljudima odrasla ponašanje (nisu godine ključne). svaka čast teen romantikama (opet nisu godine ključne), al to je pod kušnjama i bez daljine.

cilj veze na daljinu je da kad tad više ne bude veza na daljinu, a kad se radi o takvoj pravoj ljubavi, onda će se kad tad i doći do rješenja...

imala sam više veza na blizinu i ni u jednoj nisam bila sigurna u uspjeh kao što sam sigurna u vezi na daljinu koja je potkrijepljena iskrenim osjećajima.
totalno se slažem sa svime što si napisala! ovo boldano je baš aaawwwwwić!

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: long distance relationship....

Post Postao/la bašja » 06 lip 2011 10:33

pa je, skroz je awwwwić :ljubav: :aha: :inlove:

daljina je samo jedna od tisuću sranja koja ti mogu zagorčati život. A ljudi malo previše uzimaju zdravo za gotovo da čim se zaljube, dalje će sve ko po špagi.

što se tiče toga da ne poznaješ dobro osobu jer je kao veza na daljinu, to mislim da ne stoji. problem skoro može više ići na drugu stranu! osuđen si na stalnu komunikaciju o svemu i svačemu i onda saznaš puno toga što u običnoj vidimo-se-5-puta-tjedno-na-2-sata-vezi ne bi saznao mjesecima.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: long distance relationship....

Post Postao/la phos » 06 lip 2011 11:16

bašja je napisao/la:pa je, skroz je awwwwić :ljubav: :aha: :inlove:

daljina je samo jedna od tisuću sranja koja ti mogu zagorčati život. A ljudi malo previše uzimaju zdravo za gotovo da čim se zaljube, dalje će sve ko po špagi.

što se tiče toga da ne poznaješ dobro osobu jer je kao veza na daljinu, to mislim da ne stoji. problem skoro može više ići na drugu stranu! osuđen si na stalnu komunikaciju o svemu i svačemu i onda saznaš puno toga što u običnoj vidimo-se-5-puta-tjedno-na-2-sata-vezi ne bi saznao mjesecima.
da, to .
kad se sve zbroji, na kraju ostaje da zapravo ljudi nemaju mozda dovoljno snage ili volje ili zelje poraditi na necemu sto nije od prve na blizinu.i to mi ima smisla ako to nije "i zivjeli su sretno do kraja zivota" tip veze.
ali!
ali :D
ako imas osjecaj da bi to moglo biti ono pravo...onda se (po meni) isplati pricekati/potruditi.
i da, ne mislim da ljudi trebaju nuzno zivjeti skupa da bi znali jesu li jedno za drugog.
jer rastave i rastanci ne nastaju iz toga sto netko ima neke navike koje te smetaju.
pretpostavka je da ides zivjeti s nekim koga dovoljno poznas.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: long distance relationship....

Post Postao/la JaNNa » 06 lip 2011 11:55

slažem se s vama! i fkt vjerujem da to može uspjet i da udaljenost ne mora značit da se netko ne upoznaje dovoljno dobro! može se jako dobro upoznat osobu i ako je ne vidiš svaki dan - samo je potrebno više truda i iskrenost, naravno!

ma jel se to meni Bash in lovela, ha? :ok:

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Daisy » 06 lip 2011 12:19

JanaFern je napisao/la: može se jako dobro upoznat osobu i ako je ne vidiš svaki dan - samo je potrebno više truda i iskrenost, naravno!
zar se drugoga covjeka moze upoznati bez da se vidi njegova reakcija u raznoraznim situacijama? poput, imam jedan sitan problem - hocu li vristati zbog toga cijeli dan i unistiti tvoj dan ili cu biti strpljiva i bez drame raditi na rijesenju?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: long distance relationship....

Post Postao/la JaNNa » 06 lip 2011 12:23

pa vidiš reakciju i preko telefona, skype-a i ostalih...
ne vidim razloga zašto mene moja cura ne bi nazvala ako ima neki problem i sa mnom to rješila preko telefona?

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Daisy » 06 lip 2011 12:25

phos je napisao/la: ako imas osjecaj da bi to moglo biti ono pravo...onda se (po meni) isplati pricekati/potruditi.
mislis li da osjecaj ne moze prevariti? i sto onda, cekas, cekas i kad docekas tj. shvatis bacis se od muke pod vlak. po mogucnosti hrvatski. za kojeg znas da ce kocnice zakazati.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: long distance relationship....

Post Postao/la phos » 06 lip 2011 12:27

Daisy je napisao/la:
phos je napisao/la: ako imas osjecaj da bi to moglo biti ono pravo...onda se (po meni) isplati pricekati/potruditi.
mislis li da osjecaj ne moze prevariti? i sto onda, cekas, cekas i kad docekas tj. shvatis bacis se od muke pod vlak. po mogucnosti hrvatski. za kojeg znas da ce kocnice zakazati.
mislim da moze.
ali isto tako mislim da cu, ako vec taj osjecaj imam, radije popusiti neko vrijeme pa na kraju i biti u krivu, nego odustati i pitati se dal sam trebala cekati.
treba dati sansu.svemu treba dati sansu. :joda:
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Jadzia Dax » 06 lip 2011 12:29

JanaFern je napisao/la:pa vidiš reakciju i preko telefona, skype-a i ostalih...
ne vidim razloga zašto mene moja cura ne bi nazvala ako ima neki problem i sa mnom to rješila preko telefona?
zato što to nije to

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: long distance relationship....

Post Postao/la jpeg » 06 lip 2011 12:33

Daisy je napisao/la:
mislis li da osjecaj ne moze prevariti? i sto onda, cekas, cekas i kad docekas tj. shvatis bacis se od muke pod vlak. po mogucnosti hrvatski. za kojeg znas da ce kocnice zakazati.
:D :D

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Daisy » 06 lip 2011 12:35

phos je napisao/la:
Daisy je napisao/la:
phos je napisao/la: ako imas osjecaj da bi to moglo biti ono pravo...onda se (po meni) isplati pricekati/potruditi.
mislis li da osjecaj ne moze prevariti? i sto onda, cekas, cekas i kad docekas tj. shvatis bacis se od muke pod vlak. po mogucnosti hrvatski. za kojeg znas da ce kocnice zakazati.
mislim da moze.
ali isto tako mislim da cu, ako vec taj osjecaj imam, radije popusiti neko vrijeme pa na kraju i biti u krivu, nego odustati i pitati se dal sam trebala cekati.
treba dati sansu.svemu treba dati sansu. :joda:
slazem se ako osjecaj nije temeljen na brzopletosti tj. ako je cekanju prethodilo zrelo upoznavanje. ali, opet, onda ti ne treba osjecaj. onda znas.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: long distance relationship....

Post Postao/la Daisy » 06 lip 2011 12:36

jadziadax je napisao/la:
JanaFern je napisao/la:pa vidiš reakciju i preko telefona, skype-a i ostalih...
ne vidim razloga zašto mene moja cura ne bi nazvala ako ima neki problem i sa mnom to rješila preko telefona?
zato što to nije to

potpisujem. dvaput potpisujem.

Odgovorite