Medicinari

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
Odgovorite
Avatar
carolina
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lis 2009 15:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: zagreb

Medicinari

Post Postao/la carolina » 15 lis 2015 11:34

Heeej, ima jos tu netko iz te struke?

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Medicinari

Post Postao/la megan » 15 lis 2015 12:08

Ima, ali ne znam hoce li se pokazati prije nego sto otkrijes svoje namjere :P
Desert je visnjica :(

Avatar
carolina
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lis 2009 15:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: zagreb

Re: Medicinari

Post Postao/la carolina » 15 lis 2015 13:05

hahaha... ciste namjere :)
samo me zanima kako vam je u poslu, je li netko out i kakve su vam kolege? cini mi se da ima jako malo gay ljudi na medicini...
Ja sam 6ta godina i jako malo ih znam na svojoj godini, cak vise decki nego cura znam.

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Medicinari

Post Postao/la megan » 15 lis 2015 13:29

Ja sam na cetvrtoj i ima nas dosta, iako zaista vise deckiju nego cura ;)
Na faksu, medju kolegama sam skroz out i nemam, niti sam imala ikakvih problema. Ali to je po meni vise stvar nacina na koji se postavis u samom outanju i dalje u komunikaciji, nego kakvo je okruzenje. Iako, naravno, i ono igra znacajnu ulogu :D
Za posao ti nemam sto reci, buduci da jos studiram :)
Desert je visnjica :(

Avatar
carolina
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lis 2009 15:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: zagreb

Re: Medicinari

Post Postao/la carolina » 15 lis 2015 13:37

u mojoj grupi, za nastavu, ima oko 30ak ljudi, njih 3-4 su takvi debili da te sramota sto uopce moras biti u sobi s njima...
ostali s kim se druzim, znaju za mene... ali, kad gledas vecu grupu ljudi, mislim da su medicinari cisti debili, ne znam tko mi je gori, studenti ili profesori...
prosle godine, cura je bila 3godina medicine, a njena cimerica 2, to su takvi homofobi nenormalno, ali u facu ne bi nesto ruzno rekle, samo kad su s drugim ljudima istog misljenja...

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Medicinari

Post Postao/la megan » 15 lis 2015 13:51

a da, ima svakakvih.. nisam sigurna da je puno različitije u bilo kojoj drugoj struci ;)
znam i ja za nekoliko promjera s moje godine koji su homofobi. s jednom od njih sam otvoreno pričala za sebe i nije bilo neugodno. a sad, što ona priča dalje iza mojih leđa me iskreno ne zanima :)
ne mislim da je najbitnije u borbi za gay prava promijeniti stav pojedinaca iz negativnog u pozitivan, već ih naučiti toleranciji i poštivanju drugih. sve drugo dolazi kasnije, a to uključuje navikavanje na gay ljude kao osobe koje mogu sresti svaki dan u bilo kojem okruženju te u konačnici nepridavanje važnosti bilo čijoj orijentaciji.
Desert je visnjica :(

Avatar
carolina
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lis 2009 15:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: zagreb

Re: Medicinari

Post Postao/la carolina » 15 lis 2015 14:14

Mislim da je manje bitno sto je moj caca baustelac homofob ili moj caca postar homofob ili komunalac (ne kazem da nije bitno, nego manje), jer on nece promovirati zdravlje i njegov posao nije educirati mlade generacije i djelovati na osnovu znanosti kao sto je to kod doktora... Npr
Na 5oj godini izborni "seksualnost blablabla", pomislim da je sigurno zanimljiv i odaberem...
Psihijatar na seminar doveo svecenika koji prica kako je sex grijeh ili masturbiranje i kaze "homoseksualnost je bolest" okrene se prema prof dr sc i kaze "jel tako"
Ovaj suti dok netko iz grupe ne dobaci "nijeee, sta ti jee, sta pricas..."
Prof dr sc dalje nastavlja i pocne pricu sa mnom, "zamisli da imas muza, imate dijete i on kaze da je gej, bi li se rastala od njega"
Ja "da"
On "bi li dala da vida dijete"
Ja "naravno, kakvo je to pitanje"
On "zamisli kupa se tvoj sin s tatom i pita ga - uuuu tata sta ti je to-, a njemu tata kaze -pisa, ali nije nista to, da vidis kako dobar ima drugi tata"
Ja "smijeh"
On "i odgoje da sin bude homoseksualac"
Ja "pa kako onda postoji homoseksualac ako samo homoseksualci odgajaju homoseksualce"
On "sta se svadate sa mnom, samo zelim da mislite izvan kutije"
Ja uopce ne znam kako mu odg da se ne posvadamo
On dalje nastavlja pricu "vi na sudu i sud dokaze da ste losa majka i da dijete njemu, hocete ga pustiti"
Ja "naravno, ako je to bolje za dojete i ako nisam dobra mama"
On "ne znam kakva cete vi mama biti kad tako lako odustanete od dijeteta"

On, koji ima neku titulu i koji treba ljude educirati...

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Medicinari

Post Postao/la megan » 15 lis 2015 15:04

Moram se sloziti da to zvuci uzasno :(
Desert je visnjica :(

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Medicinari

Post Postao/la Little N » 15 lis 2015 15:21

On je kreten, a takvih ima svugdje. Zar ne polazu doktori i Hipokratovu zakletvu, pa ih vecina prije svega vise voli lijepu plavu kovertu?
Kretena ima i medju homoseksualcima.
Ja lajkam Megan stav. Pojedinci ce promijenit drustvo na bolje, samo da masa nauci ignorirat kretene poput tog profesora.

Btw jel samo mene u toj prici bode u oci sta se dijete koje vec govori kupa s golim tatom? Ne znam kome onda nisu sve daske na broju :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Medicinari

Post Postao/la megan » 15 lis 2015 15:26

Mozda su nudisti :D
Desert je visnjica :(

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Medicinari

Post Postao/la Little N » 15 lis 2015 15:29

Mozda je profesor bliski prijatelj J.Katalenica? :lol:

Avatar
aycaramba
Postovi: 156
Pridružen/a: 02 kol 2014 20:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Medicinari

Post Postao/la aycaramba » 16 lis 2015 21:18

Ovisi o sredini, gdje radiš. Na prijašnjem radnom mjestu, katastrofa, dok su izvještavali na tv-u o prideu, čujem kolege kako komentiraju/vrijeđaju. Da sam outana ne bih im voljela doć na odjel. Ne znam kako bi se ponašali da znaju za mene, ali mislim da se ne bih nešto previše ugodno osjećala.

Sad gdje jesam, ljudi su začuđujuće tolerantni. I čudi me jer dosad nisam naišla na odobravanje. Od mlađih bih i očekivala da budu otvoreniji, ali ovo su stariji, ali ipak ne osuđuju i ne komentiraju ništa negativno. Niti šefovi, niti kolege. Ugodna promjena.
I and the public know
What all schoolchildren learn,
Those to whom evil is done
Do evil in return

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Medicinari

Post Postao/la Zita » 17 lis 2015 21:08

nazalost sam imala mogucnost primjetiti homofobiju raznih kolega(ica)
bez obzira na status i na obrazovanje kad se radi o homofobiji tu nema razlika.
mnoge (prvenstveno) kolegice pa i kolege su zestoki homofobi al bez da imaju neke validne komentare ili razloge.

imam slucaj gdje sam bila dezurna kad je bio pride i sad tehnicar sere po pederima predamnom a radi sa jednim vec 30 godina. i sa njim je super ekstra dobar no i dalje si dopusta izlete gdje sere po "pederima"
gadilo mi se to pa sam ga malo oprala sto ga je usutkalo.
inace, svakoj iole normanoj osobi bi bilo jasno da sam gay al nekako vecini nije pa se na svoju zalost znam naslusat raznih komentara
ljudi se poprilicno sigurno osjecaju pored mene pa se redovno totalno opuste kad seru po pederima, crncima, bosancima, zidovima, zenama, svemu... divota...
Measure of a woman is her sense of humor

Odgovorite