sto vi mislite?

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
Avatar
pingu
Postovi: 40
Pridružen/a: 01 pro 2010 20:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la pingu » 12 pro 2010 17:53

PicajzLa je napisao/la: riječ dana: samodostatnost. zapamtite ju.
:thumbup:
Naravno da je ljudima lakše biti u vezi. Ljudi su društvena bića i kao takva, žudimo za svim oblicima odnosa pa tako i intimnim. Usput je lakše nositi se sa svojim nedostacima i problemima uz nekog. Ali za održavanje kvalitetne veze trebamo to znati i sami.
I veza nije jedino što može učiniti naš život ljepšim. All you need is love, ali ne nužno onu romantičnu. Koja je poanta egzistiranja u vezi samo veze radi? Da, imam jako visoke kriterije, ali to nisu boja kose, očiju ili hobiji. I lagala bih kada bih rekla da ih nikada nisam smanjila zbog onog lijepog osjećaja kada znaš da imaš nekoga i lakoće postojanja tada. Ali to je samo površno i ne ispunjava kao nešto stvarno. A to stvarno ne mora nužno biti prava osoba, nego bilo kakav oblik samoostvarenja, jer na kraju krajeva, uspješna veza to i jest.
She was my personal universal donor. She gave me her heart. My body rejects any other now, even my own. I continue to walk heartless and the number of breaths I take are just enough to reach her, wherever, whenever.

Blue3Eyes

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Blue3Eyes » 12 pro 2010 18:00

ne mislim curu odmah vodit pred oltar i planirat djecu na drugom spojaku,samo mi je vec dosta samoce i umorila sam se (u pravom smislu rijeci) od natezanja i konacno zelim ono nesto.

Avatar
pingu
Postovi: 40
Pridružen/a: 01 pro 2010 20:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la pingu » 12 pro 2010 18:13

Nije ljubav dobar posao pa da će tvoja potraga za njom uroditi plodom za razliku od netraženja. U tome je bit.
She was my personal universal donor. She gave me her heart. My body rejects any other now, even my own. I continue to walk heartless and the number of breaths I take are just enough to reach her, wherever, whenever.

Blue3Eyes

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Blue3Eyes » 12 pro 2010 18:20

a ha,da ne trazim pa cu nac :D

Plague

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Plague » 12 pro 2010 18:25

pingu je napisao/la:Nije ljubav dobar posao pa da će tvoja potraga za njom uroditi plodom za razliku od netraženja. U tome je bit.
to. i još će te koštat živaca.

Blue3Eyes

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Blue3Eyes » 12 pro 2010 18:30

zato cim vidim dobru zensku bacim se u snijeg jer sto mi vrijedi samo mastat,a ovako se odmah ohladim :D

michelle

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la michelle » 12 pro 2010 20:20

roadkill je napisao/la:hocu li stvarno toliko pogrijesiti ako kazem da je problem u tim istim ljudima koji "nikad ne nalete na nekog normalnog"? uopce ne znam kako zavrsiti s nekim "nenormalnim" u vezi, a sebe ne smatram cudom prirode. :o
:thumbup:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la call_me » 12 pro 2010 20:24

PicajzLa je napisao/la:ako zanemarimo to što te kurca ne razumijem, rekla bih da nije problem nać normalnu vezu,
problem je u tome što ljudi imaju prevelika očekivanja.
vel'ka ljubav na prvi pogled, kućni ljubimac na drugom dejtu, kamion za selidbu na trećem.
a realnost je sasma drugačija. da svi pustimo stvari da idu svojim tokom bili bi puno sretniji. i da ne
tražimo ljubav života na svakom sljedećem uglu jer je tamo nema.
upravo u tome je ključ. treba uživat u soliranju, ne forsirat isprazne veze.
znaš li kolike su šanse da ćeš tokom svog života upoznat nekog tko će te neodoljivo privuć na nekoliko različitih nivoa?
i da ćete shvatit da se u potpunosti razumijete i da ste stvoreni jedno za drugo?
skoro pa nikakve. veće su valjda da te pogodi grom. a znajući to, pa makar i nesvjesno, zadovoljavamo se
sa the next best thing. i onda smo kao u vezi i kao sretni smo a u biti samo idemo iz jedne disfunkcionalne veze u drugu
u potrazi za nečim čega nema. a sve to bi mogli zaobić kada bi bili ispunjeni na nekim drugim poljima
umjesto da to ispunjenje tražimo u ispraznim odnosima.
i ta dobra cura koja "nema nikog" jer vjerojatno sretnija od tebe i pola ovog foruma.
mislim da nema apsolutno potrebe ikad vise ista rec o ovoj temi jer je ovim receno sve.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la phos » 12 pro 2010 20:35

invalid_user je napisao/la:o cemu vi pricate? :) ne postoji idealna osoba, postoji samo go-with-the-flow i no strings attached opcija, i dvoje ljudi koji su dovoljno pametni da spoznaju da to furaju vec neko duze vrijeme.
naravno da postoji.
idealna po individualnim kriterijima.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la call_me » 12 pro 2010 20:44

pijadestiranje osobe je idealan put u propast, tebe i izabrane doticne.
ljubav je voljenje svemu unatoc.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la ticklebook » 12 pro 2010 20:54

call_me je napisao/la:pijadestiranje osobe je idealan put u propast, tebe i izabrane doticne.
ljubav je voljenje svemu unatoc.
Ja bih dodala: "do granica zdravog razuma".
Ne valja kad prelazi u neku autodestrukciju.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Blue3Eyes

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Blue3Eyes » 13 pro 2010 09:38

ovdje se ne radi o nikakvoj "doticnoj". to je razgovor opcenito.
ima istine u tome kad kazu da ljubav dodje kad se najmanje nadas. ali,necemo odmah pricat o onoj pravoj i planiranju buducnosti sa njom. jer,zasto odmah forsirat i postavljat neznam kakve kriterije,a ne se malo opustit sa nekime i onda vidjet kamo ce to doc.
npr.ja mogu snizit svoje kriterije il neznam radit na nekim stvarima da bi ih poboljsala kod sebe,ali ne mogu to napravit u ime cijelog zenskog roda.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la tamara3 » 13 pro 2010 10:31

Snižavanje kriterija će te vratit natrag na početak jer će te s vremenom iste te stvari na kojima si snizila kriterije neminovno počet nervirat.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la ticklebook » 13 pro 2010 10:39

tamara3 je napisao/la:Snižavanje kriterija će te vratit natrag na početak jer će te s vremenom iste te stvari na kojima si snizila kriterije neminovno počet nervirat.
Soooo true.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Blue3Eyes

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Blue3Eyes » 13 pro 2010 11:40

nemam problema sa kriterijama.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Kroacija » 15 pro 2010 11:30

Blue3Eyes je napisao/la:ovdje se ne radi o nikakvoj "doticnoj". to je razgovor opcenito.
ima istine u tome kad kazu da ljubav dodje kad se najmanje nadas. .
al bome trebas pazit s odnosima, jer nakon nekih situacija se puse i na hladno.

Avatar
NIKA2
Postovi: 168
Pridružen/a: 07 pro 2010 18:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la NIKA2 » 16 pro 2010 13:26

Blue3Eyes je napisao/la:da li osoba koja zeli jednu normalnu vezu napokon,da li ima stvarno velike zelje i prohtjeve?
npr. koliko cura je solo i same bi htjele nekog,jako tesko.primjer-vidis neku curu,upoznas je i onda si pomislis - ah,steta,tako dobra cura pa nema nikoga. dobro,opet ako ne trazis,nece "ona" sama ti doc doma,pokucat na vrata i rec - ja zelim bit tvoja cura.
uglavnom, jel to utjecaj "modernog vremena" ili imamo prevelike kriterije... neznam.
visak slobodnog vremena pa se bacam na istrazivanja,he he.
Cura koja želi normalnu vezu mislim da ne mora imati velike prohtjeve, samo dobro zna što želi a što ne želi i to je uredu..bolje je bit i sam nego s nekom budalom koja ti radi probleme..a uvijek netko dođe kad se najmanje nadaš i ispadne super. :dada:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la call_me » 17 pro 2010 01:42

ili ne. ili kad se najmanje nadas netko ti nadodje i ti mislis to je to, samo zato jer ti dugo nije netko dolazio. i zajebes se ko zuti jer si u medjuvremenu izgubila pojam kriterija i sto je bilo ultimativno vazno u izboru.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la inani » 17 pro 2010 02:30

Nika2 je napisao/la:Cura koja želi normalnu vezu mislim da ne mora imati velike prohtjeve, samo dobro zna što želi a što ne želi i to je uredu..bolje je bit i sam nego s nekom budalom koja ti radi probleme..a uvijek netko dođe kad se najmanje nadaš i ispadne super. :dada:
Ja se vec neko vrijeme najmanje nadam pa nista. Mozda bi se trebala naveliko nadati? Promijeniti taktiku? :hmmm:
call_me je napisao/la:ili ne. ili kad se najmanje nadas netko ti nadodje i ti mislis to je to, samo zato jer ti dugo nije netko dolazio. i zajebes se ko zuti jer si u medjuvremenu izgubila pojam kriterija i sto je bilo ultimativno vazno u izboru.
:haha: :haha: :haha:
... :nesvjest:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la call_me » 17 pro 2010 03:46

inani je napisao/la:
Nika2 je napisao/la:Cura koja želi normalnu vezu mislim da ne mora imati velike prohtjeve, samo dobro zna što želi a što ne želi i to je uredu..bolje je bit i sam nego s nekom budalom koja ti radi probleme..a uvijek netko dođe kad se najmanje nadaš i ispadne super. :dada:
Ja se vec neko vrijeme najmanje nadam pa nista. Mozda bi se trebala naveliko nadati? Promijeniti taktiku? :hmmm:
:lol: :lol:

Avatar
NIKA2
Postovi: 168
Pridružen/a: 07 pro 2010 18:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la NIKA2 » 17 pro 2010 15:07

call_me je napisao/la:ili ne. ili kad se najmanje nadas netko ti nadodje i ti mislis to je to, samo zato jer ti dugo nije netko dolazio. i zajebes se ko zuti jer si u medjuvremenu izgubila pojam kriterija i sto je bilo ultimativno vazno u izboru.
pa sve je to relativno..može ti doć netko bolji il gori..al u ovoj godini kad pogledam s kim sam sve bila mislim da mi je došao netko dobar ..hehe barem za sad tako mislim :cool2:

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la freeda » 17 pro 2010 18:39

mislim da je onaj glavni razlog brzih stampanja zena na svojoj ljubavnoj traci proslosti taj sta je vecina nesposobna nosit se sa sobom samom. jer lakse se usmjerit na nekog drugog, imat svakodnevnu tudju paznju, nekog tko ce ti bit distrakcija od vlastitih problema i praznina. izbijat klinku klinkom, jel. i hitno treba tu klinku nac ili ju vec imat u rezervi. ali nema tu srece. jer u svaku takvu novu vezu unosis rep iz prosle, svoje jos uvijek nesavladane i nerasciscene osjecaje, neoprostene greske, patnju ili bol. i odmah u startu veza nema dobre temelje, a bez njih se kuca rusi kad tad.

s druge strane, ako dozvolite onom prirodnom procesu koji slijedi nakon prekida da prodje kroz vas - da vas opere bol, da se osamite, zbrojite, ocistite, iskristalizirate si sta zelite, i pri tome svemu vec malo ohladjene usvojite naucene lekcije, nece vam se ponovit isti raspad. jer ovim neutabanim putem je teze gazit, ali taj put osnazuje, osoba radi na sebi, samoaktualizacija je na snazi. i ljubav nalazi u onom sta radi, u prijateljima, u malim svakodnevnim stvarima. a zaljubljenost se onda dogodi sama od sebe, negdje na putu iza kantuna kad joj se ni ne nadate. i ta sljedeca djeva ce zasigurno bit "normalnija" od one prosle jer si sad u stanju lakse detektirat tocke vase nekompatibilnosti, lakse je uocit karatkterne osobine koje mozda dijeli s vasom bivsom, a koje su za vas bile pogubne. lakse je srusit iluziju o tome da je ona "idealna". i lakse se nakon kraceg vremena, u kojem, kako je slut rekla, zapravo shvatite da je ona samo prva sljedeca koja je naletila, okrenit i otic. cekat neku slicniju vama, neku za vas jos "normalniju". ali jednom mi je prijateljica rekla: bog me uvijek testira u onom cega imam najmanje - strpljenju. razumijem.

inace se slazem s hidden i fromom. zaljubljenost se ne moze kontrolirat. zaljubljenost je na prvi pogled. ona se samo dogodi - hormoni, kemija, ovo ono. ona dodje, prodje, moze se ozivljavat, moze nestat zauvijek. ali ljubav je nesto sasma drugo. ljubavi treba vremena. a kad se stvori, za nju se odlucujete. ili ne. cinjenica je da ce vam se uvijek netko nabacivat, i onda kad ste u vezi vec godinu-2-3-10. i tad sami odlucujete hocete poc za novom hormonskom izlucevinom i all over again ili u svojoj partnerici i vezi imate ono sta zelite - povjerenje, iskrenost, strast, i sve sta vam je bitno.
back to where i never was

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Raging cat » 17 pro 2010 18:51

freeda je napisao/la:mislim da je onaj glavni razlog brzih stampanja zena na svojoj ljubavnoj traci proslosti taj sta je vecina nesposobna nosit se sa sobom samom. jer lakse se usmjerit na nekog drugog, imat svakodnevnu tudju paznju, nekog tko ce ti bit distrakcija od vlastitih problema i praznina. izbijat klinku klinkom, jel. i hitno treba tu klinku nac ili ju vec imat u rezervi. ali nema tu srece. jer u svaku takvu novu vezu unosis rep iz prosle, svoje jos uvijek nesavladane i nerasciscene osjecaje, neoprostene greske, patnju ili bol. i odmah u startu veza nema dobre temelje, a bez njih se kuca rusi kad tad.

s druge strane, ako dozvolite onom prirodnom procesu koji slijedi nakon prekida da prodje kroz vas - da vas opere bol, da se osamite, zbrojite, ocistite, iskristalizirate si sta zelite, i pri tome svemu vec malo ohladjene usvojite naucene lekcije, nece vam se ponovit isti raspad. jer ovim neutabanim putem je teze gazit, ali taj put osnazuje, osoba radi na sebi, samoaktualizacija je na snazi. i ljubav nalazi u onom sta radi, u prijateljima, u malim svakodnevnim stvarima. a zaljubljenost se onda dogodi sama od sebe, negdje na putu iza kantuna kad joj se ni ne nadate. i ta sljedeca djeva ce zasigurno bit "normalnija" od one prosle jer si sad u stanju lakse detektirat tocke vase nekompatibilnosti, lakse je uocit karatkterne osobine koje mozda dijeli s vasom bivsom, a koje su za vas bile pogubne. lakse je srusit iluziju o tome da je ona "idealna". i lakse se nakon kraceg vremena, u kojem, kako je slut rekla, zapravo shvatite da je ona samo prva sljedeca koja je naletila, okrenit i otic. cekat neku slicniju vama, neku za vas jos "normalniju". ali jednom mi je prijateljica rekla: bog me uvijek testira u onom cega imam najmanje - strpljenju. razumijem.

inace se slazem s hidden i fromom. zaljubljenost se ne moze kontrolirat. zaljubljenost je na prvi pogled. ona se samo dogodi - hormoni, kemija, ovo ono. ona dodje, prodje, moze se ozivljavat, moze nestat zauvijek. ali ljubav je nesto sasma drugo. ljubavi treba vremena. a kad se stvori, za nju se odlucujete. ili ne. cinjenica je da ce vam se uvijek netko nabacivat, i onda kad ste u vezi vec godinu-2-3-10. i tad sami odlucujete hocete poc za novom hormonskom izlucevinom i all over again ili u svojoj partnerici i vezi imate ono sta zelite - povjerenje, iskrenost, strast, i sve sta vam je bitno.
:srce: :srce: :srce:

Avatar
pingu
Postovi: 40
Pridružen/a: 01 pro 2010 20:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la pingu » 17 pro 2010 19:43

:thumbup:
Slažem se. Ali za takvo što treba doza (velika) emocionalne zrelosti.
She was my personal universal donor. She gave me her heart. My body rejects any other now, even my own. I continue to walk heartless and the number of breaths I take are just enough to reach her, wherever, whenever.

majaaa_7
Postovi: 10
Pridružen/a: 28 stu 2010 21:07
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la majaaa_7 » 17 pro 2010 22:10

pingu je napisao/la:
PicajzLa je napisao/la: riječ dana: samodostatnost. zapamtite ju.
:thumbup:
Naravno da je ljudima lakše biti u vezi. Ljudi su društvena bića i kao takva, žudimo za svim oblicima odnosa pa tako i intimnim. Usput je lakše nositi se sa svojim nedostacima i problemima uz nekog. Ali za održavanje kvalitetne veze trebamo to znati i sami.
I veza nije jedino što može učiniti naš život ljepšim. All you need is love, ali ne nužno onu romantičnu. Koja je poanta egzistiranja u vezi samo veze radi? Da, imam jako visoke kriterije, ali to nisu boja kose, očiju ili hobiji. I lagala bih kada bih rekla da ih nikada nisam smanjila zbog onog lijepog osjećaja kada znaš da imaš nekoga i lakoće postojanja tada. Ali to je samo površno i ne ispunjava kao nešto stvarno. A to stvarno ne mora nužno biti prava osoba, nego bilo kakav oblik samoostvarenja, jer na kraju krajeva, uspješna veza to i jest.[/qu

Upravo tako..Slažem se u potpunosti!

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Zita » 18 pro 2010 11:31

komad kruha je napisao/la:danas ljudi više ništa ne znaju raditi polako.
a za kvalitetnu vezu treba puno vremena.

mislim da ljudima strašno nedostaje samokritičnosti. od druge strane očekuju savršenstvo: lijepa da ne može biti ljepše (ni slučajno deblja ili prištava, to je fuj, takve ne mogu biti kvalitetne partnerice), predivna, ono duša od čovjeka da ju svi vole (ali ona voli samo svoju curu), šarmantna (ali samo sa svojom curom), nevjerojatna ljubavnica (i djevica usput), vrhunski obrazovana i načitana (ali sa puno slobodnog vremena), sa zanimljivim, dinamičnim poslom koji je dobro plaćen (ali joj ostaje vremena i snage za graditi vezu), sa obitelji koja ne smeta, koje je super ok sa svime, sa stanom, sa autom, sa raznobojnom kosom i očima, emotivno, duhovno, sekualno potpuno uravnotežena, stabilna, zna što hoće i što može, nema perioda depresije, nesigurnosti, slabosti. .... ... bla, bla..... bla...

a koliko nas je takvih? koliko nas može za sebe tako nešto reći?
:thumbup:
apsolutno fali samokriticnosti! super si to napisala i vidjela sam previse cura koje doista ne nude nista a traze sve.

Nije steta da je neka dobra cura solo. Zasto bi bila? To mi je kao da se kaze kako je steta da neka cura ne rodi dok je u 20tim..
Prvo trebas nauciti biti sama sa sobom da bi mogla biti u vezi i bolje je uzeti vremena za sebe nego skakati iz veze u vezu. Well, barem je meni tako bolje. Nova osoba nece rijesiti probleme koje imas u glavi.
Ne trazim nikoga i nije mi potrebno biti u vezi te samu sebe pokusavati uvjeriti da je "to to", nisam to radila sa 20 pa bi bilo smijesno da sada pocnem.
Lijepo je biti zaljubljen i osjecat sve te leptirice al jos mi je bolje vidjeti nekoga sa svim manama i odluciti biti tu i voljeti tu osobu.
Measure of a woman is her sense of humor

backspace

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la backspace » 18 pro 2010 11:47

freeda je napisao/la:mislim da je onaj glavni razlog brzih stampanja zena na svojoj ljubavnoj traci proslosti taj sta je vecina nesposobna nosit se sa sobom samom. jer lakse se usmjerit na nekog drugog, imat svakodnevnu tudju paznju, nekog tko ce ti bit distrakcija od vlastitih problema i praznina. izbijat klinku klinkom, jel. i hitno treba tu klinku nac ili ju vec imat u rezervi. ali nema tu srece. jer u svaku takvu novu vezu unosis rep iz prosle, svoje jos uvijek nesavladane i nerasciscene osjecaje, neoprostene greske, patnju ili bol. i odmah u startu veza nema dobre temelje, a bez njih se kuca rusi kad tad.

s druge strane, ako dozvolite onom prirodnom procesu koji slijedi nakon prekida da prodje kroz vas - da vas opere bol, da se osamite, zbrojite, ocistite, iskristalizirate si sta zelite, i pri tome svemu vec malo ohladjene usvojite naucene lekcije, nece vam se ponovit isti raspad. jer ovim neutabanim putem je teze gazit, ali taj put osnazuje, osoba radi na sebi, samoaktualizacija je na snazi. i ljubav nalazi u onom sta radi, u prijateljima, u malim svakodnevnim stvarima. a zaljubljenost se onda dogodi sama od sebe, negdje na putu iza kantuna kad joj se ni ne nadate. i ta sljedeca djeva ce zasigurno bit "normalnija" od one prosle jer si sad u stanju lakse detektirat tocke vase nekompatibilnosti, lakse je uocit karatkterne osobine koje mozda dijeli s vasom bivsom, a koje su za vas bile pogubne. lakse je srusit iluziju o tome da je ona "idealna". i lakse se nakon kraceg vremena, u kojem, kako je slut rekla, zapravo shvatite da je ona samo prva sljedeca koja je naletila, okrenit i otic. cekat neku slicniju vama, neku za vas jos "normalniju". ali jednom mi je prijateljica rekla: bog me uvijek testira u onom cega imam najmanje - strpljenju. razumijem.

inace se slazem s hidden i fromom. zaljubljenost se ne moze kontrolirat. zaljubljenost je na prvi pogled. ona se samo dogodi - hormoni, kemija, ovo ono. ona dodje, prodje, moze se ozivljavat, moze nestat zauvijek. ali ljubav je nesto sasma drugo. ljubavi treba vremena. a kad se stvori, za nju se odlucujete. ili ne. cinjenica je da ce vam se uvijek netko nabacivat, i onda kad ste u vezi vec godinu-2-3-10. i tad sami odlucujete hocete poc za novom hormonskom izlucevinom i all over again ili u svojoj partnerici i vezi imate ono sta zelite - povjerenje, iskrenost, strast, i sve sta vam je bitno.
:)
haj fajv!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Kroacija » 18 pro 2010 13:12

je, picka dobro rezonira. ali ne znam zasto bi se za to trebalo biti emocionalno zreo. pa ovo sto je napisala bi trebao biti cisti default.

Avatar
pingu
Postovi: 40
Pridružen/a: 01 pro 2010 20:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la pingu » 18 pro 2010 14:53

Kao što bi defaultno trebalo biti svako odgovorno i zrelo ponašanje, i u odnosu prema drugima, i u odnosu prema sebi. Ali ima nas svakakvih, i to nažalost nije tako. Pa postoje ljudi koji jako brzo sazriju, postoje oni kojima treba malo duže, a postoje i oni koji neće nikad. :)
She was my personal universal donor. She gave me her heart. My body rejects any other now, even my own. I continue to walk heartless and the number of breaths I take are just enough to reach her, wherever, whenever.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: sto vi mislite?

Post Postao/la Kroacija » 18 pro 2010 14:56

ja ne bih prihvacala ni nista manje.

Odgovorite