Little slow but I'm getting (t)here

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la alice » 05 vel 2012 14:36

hmmm...s obzirom da autorica ima savršenog muškarca koji se voli puno maziti, sav je brižan i drag i ujedno dobar prijatelj...kao neka dobra prijateljICA pa možda zato i treba seks sa ženom jer ipak....sve ovo gore mi nekako ne zvuči kao macho man. a kako bi upotpunila sliku nježnosti prvo što ti pada na pamet je žena.
budalaznim. ne znam. u svakom slučaju ja ne bih mogla riskirati vezu/brak radi seksa. i svakako budi i dalje iskrena s njim.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Fusion » 05 vel 2012 16:46

Lol@all. Parvati je bome bacila dobru kost (kao i u Survivoru). :D

Btw, Parvati Shallow mi je najdraža survivorica.
:touched:

slika

* * *

Bio post izmišljen ili stvaran, podržavam skoro sve scenarije dok su transparetni prema svim protagonistima filma. :rainbow:
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 05 vel 2012 16:55, ukupno mijenjano 1 put.

Parvati
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 svi 2011 22:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Parvati » 05 vel 2012 17:41

Ajme meni, definitivno nisam očekivala ovoliko postova, to je sigurno... Sada se malo teško probiti kroz šumu svega napisanog, a ja jednostavno nisam stigla do kompa ranije...

U svakom slučaju, hvala na komentarima, svaki je vrijedan na svoj način. Da nisam čitajući neke teme na crolu prepoznala da ima i nekih vrlo zrelih razmišljanja, sigurno nikad ne bih ostavila niti jedan post ovdje tako da me negativni komentari nisu preplašili, jednostavno nisam stigla odgovarati.

Najsimpatičniji mi je komentar korisnice koja se ne može načuditi ako je priča istinita, ali zaista jest. Događa se meni i ja se čudom čudim već skoro godinu dana :D Unatoč diplomama već dugo se nisam osjećala ovako glupavo!

Ostavljanje posta ovdje je za mene bila prilika da zapravo sistematiziram sve stvari koje su mi izdešavale u zadnje vrijeme i da si ih pokušam objasniti jer niti meni nemaju smisla i voljela bih da se događaju nekom drugom. Ali, s godinama sam navikla da mi se događaju razno razne stvari o kojima ljudi jednostavno ne pričaju potpuno otvoreno, a ovo je samo jedna od zadnjih u nizu i nameće se kao nešto što ne mogu ignorirati. Pokušala sam ignorirat, pa ne ide...

All in all, moj partner sigurno nije fikus ili netko koga ja zanemarujem okrećući se sebično nekim svojim interesima seksualne ili neseksualne prirode. Također, oboje smo dovoljno zreli da znamo da ne posjedujemo ekskluzivno pravo na tuđu budućnost ili na definiranje tuđe budućnosti. Naša budućnost je opet nešto što će se jednostavno dogoditi, a svaki od nas tu daje najbolje od sebe... Svaki dan biramo biti skupa jer nam je dobro. Ono što se meni u međuvremenu dogodilo je da sam počela osjećati seksualnu privlačnost prema ženama. Kako će se to odraziti na nas, nemam pojma. Međutim, već ste mogle uočiti da niti jednom od nas seksualnost nije primarna. Za mene je to samo jedan od aspekata ljudskog bića koji u mom životu jednostavno nije odigrao važniju ulogu do sada... Kako to? Ne znam, preokupirale su me druge stvari. Od malena imam vrlo izraženu intuiciju, od srednje škole to se samo od sebe pojačavalo. Vrlo često mogu „znat“ što ljudi misle ili osjećaju, i u tom smislu je automatski broj mojih potencijalnih partnera/ica bio izrazito mali. Kada sam srela svog sadašnjeg muža, bila sam presretna jer je jedan od rijetkih bića kod kojeg sam mogla osjetit da nema karakteristika koje vrlo brzo „pročitam“ kod drugih ljudi a koje me jednostavno odbijaju... I dalje mislim da je on jack pot i zato volim biti s njim, ali istovremeno osjećam da je razvijanje moje seksualnosti sa ženske strane nešto što se mora dogoditi i da ni na koji način neće naštetit našoj vezi već upravo suprotno. Mi smo skupa, ali je svaki od nas svoje biće i što je svaki do nas postojaniji i snažniji, to smo i mi kao par jači. Ovo zvuči kao klišej, ali kada živite s nekim to se jako osjeti. Ni do sada moj život nije išao nekim uobičajenim tijekom s obzirom na te neke moje uvide nefizičke stvarnosti, pa svakako ne očekujem niti da „većina“ ovo razumije, a kamoli odobrava... Kada bih bila sa svima 100% iskrena i ispričala sve što vidim/čujem/doživljavam, već bi me davno institucionalizirali, hahaha Ali cure, znate da bi i vas samo radi seksualne orijentacije, pa ipak imamo nešto zajedničkog :zez:

Puno hvala na podržavajućim postovima, da sam mlađa, vjerojatno bi me neki komentari ovdje obeshrabrili. Međutim, dobivala sam u RL i puno gore komentare (zaista!) samo radi činjenice što već godinama ne jedem meso, hahaha...

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Angela07 » 05 vel 2012 22:13

:cool2: pitanje za parvati: kaj je s tvojim mužem, s kime on otkriva svoju seksualnost?
:)jesam li dobro shvatila da si već spavala sa ženama?

Parvati
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 svi 2011 22:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Parvati » 05 vel 2012 23:23

Angela07 je napisao/la::cool2: pitanje za parvati: kaj je s tvojim mužem, s kime on otkriva svoju seksualnost?
:)jesam li dobro shvatila da si već spavala sa ženama?
On radi na sebi u smislu da rješava neke svoje stvari otkako sam ja inicirala da se moramo tome posvetit. Dok se meni nije dogodio klik, nije nam niti smetalo. Bili smo u nekom ruzičastom mjehuriću koji nikako da se ispuše iako su godine prolazile. Ja svakako nisam očekivala da će se kod mene dogoditi prebacivanje na drugi spol, lol... On za sada nema potrebe za ikim drugim, tvrdi da i dalje upija našu energiju, ali da će i on poradit na tome da skuži zašto se samo rastopi kad me pogleda i tu oboje stanemo i gledamo se k'o zaljubljena telad :D Bizarno ali istinito...

Frendica koja se bavi jogom mi je dala potencijalno objašnjenje fenomena, ali ja zbilja ne znam što bih s tim... :shrug:

Ne, nisam spavala sa ženama.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Angela07 » 06 vel 2012 00:42

:kokice: napisala si da još od srednje škole možeš osjetiti što drugi ljudi misle i da je time automatski broj tvojih partnera/partnerica bio izuzetno mali, jer imčitaš misli koje te odbijaju?!

i da se vratim na pitanje koje je već netko postavio; zašto bi zbog seksa ugrozila tak super vezu?

podsjećaš me na onu koja spava s dvoje ljudi i misli da je u stanju povišene svijesti :D ne znam zakaj

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la JaNNa » 06 vel 2012 08:28

Angie, Angie... pec, pec...

bila je već ovakva tema.. ups.. ne, nije jedna, par njih... da... možda je ovo duplić! :D

no da, dobrodošla ti nama. sretno sa traženjem - vjerujem da ima cura koje će se prilagoditi tvojoj situaciji i htjet odigrat ulogu "second best"!
poz mužu - mogao bi i on malo doći, možda i za njega nešto nađemo tu...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Fuga » 06 vel 2012 08:38

Daisy je napisao/la:znate sto ja ne kuzim - kako netko zivi s muskarcem, spava s njim godinama (ili s njima), on je privlaci, voli ga i onda odjednom kaze da zeli zene. mislim, ono, ja ne kuzim, 10, 20, 30 godina mastas o muskarcima, pa se onda odjednom prebacis na zene. ja ne znam o cem je tu rijec.

Iss miki, kako ne kužiš. Stvar je interesa/potreba itd, to se s vremenom modificira. Možda malo i do katarze. :D
Kaj ste svi tako uskogrudni. :/

Parvati
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 svi 2011 22:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Parvati » 06 vel 2012 09:00

Angela07 je napisao/la: i da se vratim na pitanje koje je već netko postavio; zašto bi zbog seksa ugrozila tak super vezu?
Ionako ne spavam s njim, pa ne znam što bih to ugrozila u tom smislu. Imamo takav odnos da mi se ne čini da ga mogu ugroziti s tim ako budem s nekom curom.

Ovo o povišenoj svijesti uopće neću komentirat, taj kvazi duhovnjački vokabular me uvijek odbijao a i nisam ga nikad baš dobro razumjela :) :duckdance:

Da, valjda je sve fluidno, pa onda i ja i moji interesi.

Ako dovoljno dugo pričekam, možda me prođe :-)

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Angela07 » 06 vel 2012 09:08

Parvati je napisao/la: Ako dovoljno dugo pričekam, možda me prođe :-)

:) da, trebala bi. fizikalije prođu, prije ili kasnije

Plague

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Plague » 06 vel 2012 09:21

možemo moralizirat koliko hoćemo, ali to se može dogodit svima - jedan dan smo zaljubljeni i zadovoljni vezom takvom kakva je, sedam godina kasnije nam treba nešto drugo. lijepo od tebe što si bila iskrena s mužem. ovdje ako dođe koja udana, obično bude lažljiva prevarantska pizda bez muda da o ičem priča otvoreno s osobom s kojom bi najviše trebala. ne bih ti savjetovala potiskivanje. život je prekratak za to.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la tamara3 » 06 vel 2012 10:50

Parvati je napisao/la:Ionako ne spavam s njim, pa ne znam što bih to ugrozila u tom smislu. Imamo takav odnos da mi se ne čini da ga mogu ugroziti s tim ako budem s nekom curom.
Evo zašto, IMHO:
Parvati je napisao/la:Naravno da sam mužu ispričala sve što se događa, oduvijek imamo vrlo otvoren odnos. Malo ga je to bilo povrijedilo jer nismo očekivali da će se ta naša neobična situacija tako rasplest iako je naša emocionalna povezanost i dalje toliko jaka da imam osjećaj da moja seksualnost ni na koji način ne može naštetit našoj vezi.
...zato sam rekla kako mi se čini da je čovjek pametniji i senzibilniji od većine prosječnih muških primjeraka koji u drugoj ženi uopće ne bi vidjeli ni konkurenciju ni opasnost - dapače, oni bi vidjeli priliku za sendvič :D. Najme, te stvari sa seksom se znaju iskomplicirati i otić u smjeru emocija na koje ne računamo pa eto. Mislim, nismo strojevi da možemo strogo povući crtu. Okej, ne seksate se, ali dijelite život koji je, ako je suditi po tvojim riječima, prilično lijep i ugodan. I tak. Idem pit kavu.

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la takeover » 06 vel 2012 11:11

tamara3 je napisao/la:
Parvati je napisao/la:Ionako ne spavam s njim, pa ne znam što bih to ugrozila u tom smislu. Imamo takav odnos da mi se ne čini da ga mogu ugroziti s tim ako budem s nekom curom.
Evo zašto, IMHO:
Parvati je napisao/la:Naravno da sam mužu ispričala sve što se događa, oduvijek imamo vrlo otvoren odnos. Malo ga je to bilo povrijedilo jer nismo očekivali da će se ta naša neobična situacija tako rasplest iako je naša emocionalna povezanost i dalje toliko jaka da imam osjećaj da moja seksualnost ni na koji način ne može naštetit našoj vezi.
Moje mišljenje je da, iako ti tvrdiš da vam je odnos na visokoj emotivnoj razini, tu nešto nedostaje dočim među vama nema fizičke privrženosti. Moguće je da oboje ne osjećate potrebu za time i da se zadovoljavate samo sa ovim što imate sada. Zabrinjava vas, ali se stvari ne pomiču. Nije bitno, je li tebe privukla muška ili ženska osoba, bitna je činjenica da tebi, kao i svakom ljudskom/čitaj sexualnom biću (osim ako se ne radi o aseksualnosti-što očito nije slučaj kod tebe, za muža ne znam), nedostaje sex i da si ga svjesno ili nesvjesno počela tražiti van svog braka.
Hoću samo reći, da ljudi nisu strojevi (barem većina) i da je jako teško razdvojiti dvije stvari, sex i emocije. To može, ali i ne mora voditi u propast tvog odnosa sa mužem. Ovisi o vama i vašem dogovoru, odnosno shvaćanju stvari. Ljudi žive i funkcioniraju na razne načine i ako se vi pronađete u tome super, a ako ne, nešto moraš mijenjati.
Pitanje je samo, jesi li spremna na rizik koji ti to donosi i ako se stvari ne odigraju onako kako ih ti vidiš sada, recimo da prekineš sa mužem, da li bi se mogla sa time nositi?

Avatar
Ana_st21
Postovi: 33
Pridružen/a: 09 lis 2011 11:57
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Ana_st21 » 06 vel 2012 14:10

jako komplicirana situacija..ali u neku ruku i dobro prolazi s tim da se radi samo o seksualnom privlacenju za zene, nisu ukljuceni osjecaji koliko sam skuzila i nesto vise..jer gledajuci realno danas ono 90 posto zena i to hetero koje se samo mogu zamislit u braku s muskarcem i vezi ne znaci da ne zele probat nesto sa zenom i sta ja znan, zabavit se, experimentirat, fantazirat.. i to mogu potvrdit iz iskustva-iako se nekad i znaju sjebat iako je to nevjerojatno (ako ne dozivis to) jer na kraju krajeva zaljube se u osobu a ne spol.... pa mozda je faza, mozda nije, nikad se ne zna, sve ces to s vrimenon skuzit i sta ce privagnit.. malo mi je i samo cudno kako muz reagira na to sve, i dobro sta ni on ne forsira nista previse ocito..

ugl..dobro doslaaa :)

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Fusion » 06 vel 2012 16:08

Daisy je napisao/la:znate sto ja ne kuzim - kako netko zivi s muskarcem, spava s njim godinama (ili s njima), on je privlaci, voli ga i onda odjednom kaze da zeli zene. mislim, ono, ja ne kuzim, 10, 20, 30 godina mastas o muskarcima, pa se onda odjednom prebacis na zene. ja ne znam o cem je tu rijec.
Možda o tome da se ljudi mijenjaju kako u većini segmenata tako i na području seksualnosti?
Možda neka nova iskustva, sadržaji i podražaji mijenjaju dosadašnju sliku, preferencije i način dugogodišnjeg funkcioniranja?
A možda ne vrijedi za svakog ista kutija u obliku monogamije i dvije osobe za cijeli život?

Može biti tisuću stvari koje mogu dovesti do promjene. Ne vrijede za sve ista pravila i isti način funkcioniranja.
I da ponovim po stoti put da bi sve bilo lakše shvatiti kad bi se ljudi maknuli iz "JA" i "MENI" kutije. : )
Recimo, mogu se totalno zamisliti da mi se ista stvar dogodi u suprotnom smislu - da me počne interesirati ideja o iskustvu
s muškarcem nakon većine života provedenog sa ženama.
Držim da je seksualnost kod većine vrlo fludina, a od osobe do osobe ovisi koliko će biti u stanju probijati društvene ili samonametnute norme
i istraživati nove vizije o sebi i dijelovima sebe.

Btw, Parv, nisi se dužna nikome opravdavati ni objašnjavati.
Jedina osoba prema kojoj imaš tu obligaciju je tvoj partner koji po svemu sudeći vjeruje tebi i tvojim odlukama,
te eventualno neka nova osoba koja ti dođe u život. slika

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la OtherMe » 06 vel 2012 20:49

probam kratko:

nhm da...ako muza nije briga sto ona upraznjava sex sa zenama postrani, sto bi nju bilo briga s kim on zadovoljava svoje potrebe...ocito sex ne smatraju dovoljno bitnim u vezi da bi njihovu poremetio...

ondaaaa recimo: zasto je situacija toliko nevjerovatna svima?Pa bar bi MI trebale biti spremne na razumjevanje razlicitih zivotnih situacija i ljudskog karektera? Nije sve crno i bijelo!

to je onako svima odreda
a curi/djevojci/zeni-autorici: toplo se nadam da ces naci to sto trazis, ali iskreno mislim da lezforum nije mjesto za to...jer po mom nadasve skromnom (ne) iskustvu zene (lezbe) su emotivne,posesivne,ljubomorne i nerijetko nisu spremne dijeliti ...pogotovo ne s muskarcem...i bila ti iskrena ili ne komplikacije su ne izbjezne (because that is what lesbians do :-)))))))

good luck woman!

I am open for mob linch now :-)
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la fakatja » 06 vel 2012 22:00

Parvati je napisao/la:Nisam znala da je to moguće, ali čini se da sam preko noći postala gay, hahaha :paranoia:

All in all, ako je neka cura zainteresirana za druženje ili avanturicu sa curom koja je u neseks vezi, I'm all yours :D

Što se tiče novih veza, ful sam i za to, naravno, samo sa curama i ako dođe do takve povezanosti... Budite ljubazne, i nemojte da dugo čekam :zez:

E, da... Vidjela sam da ima i neki topic za predstavljanje, ali mi se tamo ništa ne piše sada nakon ovako dugačkog posta, pa neka ovo bude moje ujedno i moje predstavljanje :giveflower:

Pusa svima!
E pa, stvarno, zene Crola, sve je to samo jedan obican oglas! (citaj između redova). Bezveze stavljat sva ostala objasnjenja, autorice. Za avanturicu ne treba nikakav history! Nije cak ni pozeljan.
Tako, djevojke za utjehu, osvijetu, dosadu ili mozda otkrivanje necije sexualnosti, navalite!
Dobar je Crol za to. To heal and spread your love, dir lesbians of Crol. :D
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Parvati
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 svi 2011 22:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Parvati » 06 vel 2012 22:33

takeover je napisao/la: Pitanje je samo, jesi li spremna na rizik koji ti to donosi i ako se stvari ne odigraju onako kako ih ti vidiš sada, recimo da prekineš sa mužem, da li bi se mogla sa time nositi?
Da, razmišljala sam već o tome i odgovor je da. To ne znači da mi sada nije stalo pa smo skupa tek toliko, već to znači, kao što sam već napisala, da znamo da niti jedan ne polaže ekskluzivno pravo na budućnost onog drugog već jednostavno biramo biti skupa.

A i meni se osobno čini da sam i više „riskirala“ kada sam mu rekla za te neke svoje sposobnosti ili hiperosjetljivost, kako god. Iskreno, to mi je bilo daleko teže podijelit jer to tek ruši neke naše (svakako moje) usađene pretpostavke o tome što kako jest u ovoj našoj svakodnevici... Što je on od mene sve vidio i čuo, ovo još zvuči kao piece of cake, hahaha ... Šalim se, znam da nije tako... Samo želim reć da sam već bila u situaciji gdje sam bila spremna prihvatit da mi kaže nešto u stilu 'ženo, that's way toooo much for me, dalje ćeš sama'

Sada se, ne znam iz kojeg razloga, nameće neka nova strana moje seksualnosti i djeluje mi da to ne mogu ignorirati ili izbjeći... Čak mi djeluje kao easy way out kada bih to išla ignorirat??

Svakako sam zahvalna na našem odnosu u smislu potpore i sigurnosti koju mi pruža, naravno, svjestan je i on inače ne bi bio sa mnom. To nije nešto što bismo narušili iz hira. Ja zapravo rijetko ishitreno reagiram, jedino kada sam 100% sigurna- a to znači da moram imat debelu potvrdu iz valjda 17 dimenzija :D :D

U svakom slučaju, niti uljuljukavanje u pretjeranu sigurnost nije zdravo, navodno su radi toga propadala zlatna doba civilizacija, hahaha Ono, ljudi se toliko naviknu i opuste da propuste dalje učiti da stvari zaista nisu samo onakve kakve se čine, već da opet ima nešto dublje... Eto, valjda i mene nešto goni i kažem, djeluje mi kao linija manjeg otpora kada bih to išla ignorirat.

Svakako bi mi bilo lakše sad npr peć palačinke nego se čudit ovdje tom nekom svom lezzz inceptionu, hahaha

Do prije godinu dana uopće nisam bila svjesna činjenice da i seksualnost može biti drugačija, fakat nisam...

Mislim da više ne trebam ništa pojašnjavat. Ako nekoga nešto više zanima, ionako će me kontaktirat...

Hvala na komentarima! Zapravo nisu bili uopće strašni :-) Jeiiii :-)

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Fuga » 07 vel 2012 14:46

Afrodita je napisao/la: Zar vjernost stvarno tako malo znači ljudima danas? Ako da onda mi je bolje biti sama definitivno.
Pa tu nitko nikoga ne vara. Cura je očigledno iskrena i otvorena prema partneru, njezina je sreća što on to shvaća i ne pravi probleme, očigledno je da im nije narušeno povjerenje i da dalje funkcioniraju. Tu djece nema i to je još jedna prednost u slučaju da danas sutra djevojče stekne neki novi, po mogućnosti kompletni odnos. A da ih i ima, šta sad, to ne znači da nema pravo istraživati, otkrivati i spoznavati se u nekom trećom obliku.
Fakat mi nije jasno zašto su ljudi tako zbetonirani. :/

I baš to, svatko samostalno bira puta, ona je izabrala taj koji je i on baš po ničemu nije manje legitiman od ostalih.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 07 vel 2012 15:06

okej amo to postavit ovako...koliko vas tu bi bilo zadovoljno i sretno(i htjelo) brak s muskarcem kojeg vole a ne zele fizicki i sa strane imat odnose sa zenskim osobama? seksualne a svi jako dobro znamo da vecina toga kad-tad prede u nesto vise,i sto onda? povrijedit tog divnog muskarca(koji ocito nema potrebu za seksom ikakvu,ako je to uopce moguce,osim ako je aseksualan skroz) i ic tamo gdje te p... povukla,a kasnije i osjecaji? is it just me ili je sve to skupa malo....licemjerno... :spremnanarazapinjanje:

a mozemo to nazvat i otvorenim brakom,why not,u kojem eto ispada sve okej po dogovoru i on sve kuzi...al zanima me sto ce zapravo bit ako parvati udje u nekakvu vezu sa strane,jer lako je pricat ali ako dosad u vasem odnosu niste imali takva iskustva praksa obicno pokaze drukcije od teorije..


:povlacisesgovornice:
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la inani » 08 vel 2012 11:33

inani je napisao/la:Ali meni ovo najvise vuce na price s forum. hr, pdf zud.
I dalje me vuce na forum.hr :D
Dakle, slozile ste se da se ne slazete. :D Sta forum nije tu da se iskomentiraju neke stvari, da svatko kaze svoje misljenje? I zasto bi se svi morali sloziti oko istoga ili imati isto misljenje? Samo zato jer smo gay pa samim time imamo pravo na drugacije (ponasanje, odnosenje prema drugima, razmisljanje), ali nemamo pravo krojiti zivot onako kako nama odgovara, nego se opet moramo ponasati po gay kalupu, ali ni slucajno ne preuzimati iz nekih drugih kalupa odredjene obrasce ponasanja jer NE, to je uzas? Ne kuzim bas. :/
Sto se tice autorice i njezinog muza, pa ako im tako odgovara nek zive onako kako zele. Iskreno, briga me sto netko koga ne znam radi, kako se ponasa, s kim je i sl. jer se ne zelim nikome petljati u zivot niti bilo kome pametovati: e, to bi morala ovako, to onako, to nije moralno, to je, cekaj, ne mozes zivjeti tako itd. Briga me.
Ono sta je meni zapelo za oko je cinejnica da autorica jako brzo moze prokuziti ljude, da ih cita i da ne moze biti s nekim tko joj ne odgovara pa sad samo malo pitanja: kako bi mogla biti s nekim samo zbog sexa koij ti do sad nije uopce bio bitan, a sad je postao skoro pa bitniji od svega ostaloga? Ostale aspekte bi zanemarila ili? Sto mislis da ce ti to donijeti?
... :nesvjest:

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Jadzia Dax » 08 vel 2012 21:59

Meni se nekako čini da je komentiranje autiričinog privatnog života u najmanju ruku neukusno.
Što? Otkad gay? Kako muž? Koliko se ševiš? A koliko ti se muž ševi? Gledaš li pornjavu? Voliš li na veš mašini....?
mislim žene, stvarno....
to je njena stvar i njenog dragog.
Ako je brak inače stanje uma više nego stanje na papiru, onda brak bez sexa i nije brak, zar ne?

ja, vjerovatno, nebi mogla biti u braku bez sexa, tako da u neku ruku i kužim autoricu.

a prije nego što počme witch hunt na mene zbog te izjave...
da, sex u vezi je bitan
ne, nije najbitnitiji ali je jako bitan
sex je fiziološka potreba (Maslow)
bili prekinula vezu zbog izostanka sexa? pa vjerovatno bi se toliko svađale oko toga, ja bi njurgala danonoćno pa bi to puklo samo od sebe.

pavrati i muž su se lipo dogovorili, a vjerovatno će joj na ovaj oglas i naletiti neka koja nebi vezu ni ikakve emotivne peripetije, nego samo "druženje", da, takve postoje.

a da vas dvoje prvo pokušate swingati?

Parvati
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 svi 2011 22:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Parvati » 08 vel 2012 22:10

inani je napisao/la: Ono sta je meni zapelo za oko je cinejnica da autorica jako brzo moze prokuziti ljude, da ih cita i da ne moze biti s nekim tko joj ne odgovara pa sad samo malo pitanja: kako bi mogla biti s nekim samo zbog sexa koij ti do sad nije uopce bio bitan, a sad je postao skoro pa bitniji od svega ostaloga? Ostale aspekte bi zanemarila ili? Sto mislis da ce ti to donijeti?
Ovo je fuuul dobro pitanje! I trebalo se probit kroz šumu komentara da se dođe do nečega vrijednog ;-)

I samoj mi je to nekako cijelo vrijeme na pameti, ali mi je trenutno previše šumova u glavi da bih znala točno. Ali, puno ti hvala na pitanju jer čim moram otipkat odgovor, nužno mi se misli u glavi sistematiziraju, i zbilja mi bude lakše.

Dakle, i dok sam postavljala temu, nekako sam duboko u sebi znala da su male šanse da ću završit s nekom odavde... Vrlo, vrlo male. U promilima, i to ako :D

Međutim, s obzirom da sam trenutno zbunjena, znam da to moram nekako riješit i želim to riješit što prije... Uhvati me totalna panika (ono, knedla u grlu i grč u želucu) kada pomislim oko čega ja tu sad glavu razbijam, a koliko godina imam... Ok, dok su drugi proživljavali seksualnost u pubertetu i kasnije na faksu, ja se još uvijek nisam mogla načuditi svijetu kao malo dijete – to je valjda jel dobivam malo više informacije, jelte... Jako sam se tada povezala sa dečkom i s obzirom da mi je stvarnost bila toliko uzbudljiva, seks mi uopće nije nedostajao. Valjda dok bi se drugi parovi seksali, ja sam njemu objašnjavala „iz svog vlastitog iskustva“ što je reinkarnacija i takve stvari, a da uopće nisam ni pročitala jednu knjigu o tome...

Uglavnom, sad mi se nameće ta neka seksualnost, ali imam osjećaj da bih to mogla samo sa djevojkama, ne znam... Kako ću drugačije znati ako ne budem s nekim?

Molim cure koje me žele zapaliti na lomači radi „varanja“ u braku da se suzdrže od komentara, lomača mi ionako ne gine nakon svega... Bu!

I da, on ostaje sa mnom i sve zna jer vidi neki bog u meni i želi biti sa mnom što god da se dogodi - ovo više u smislu da mi želi biti potpora kako god da ću ja živjet jer znamo i sami da je kod nas sve, samo ne uobičajeno...

Eto, ne znam jesam li odgovorila na tvoje pitanje...

Parvati
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 svi 2011 22:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Parvati » 08 vel 2012 22:13

Jadzia Dax je napisao/la: a da vas dvoje prvo pokušate swingati?
Jao, nikako! Hahaha, svaka čast na ideji doduše! Eto, kako frcaju ideje čim je više glavica na okupu, hehe

Hvala ti na komentarima, ali swinganje zaista nikako ne dolazi u obzir u našoj/mojoj priči :-)

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Jadzia Dax » 08 vel 2012 22:17

Parvati je napisao/la:
Jadzia Dax je napisao/la: a da vas dvoje prvo pokušate swingati?
Jao, nikako! Hahaha, svaka čast na ideji doduše! Eto, kako frcaju ideje čim je više glavica na okupu, hehe

Hvala ti na komentarima, ali swinganje zaista nikako ne dolazi u obzir u našoj/mojoj priči :-)
a šteta, htjela sam vas spojiti možda sa jednim kjut bračnim parom, ah well...

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la gigiONlajna » 07 pro 2013 18:23

Volim ovu temu. Baš me zanima kaj je na kraju bilo sa Parvati. I njenim mužem. I svim tim.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Andain » 07 pro 2013 19:39

Zanimljiva tema. :) Pretpostavljam da bi moglo ispasti da su oboje gay, samo su se na toj nekoj emotivnoj/mentalnoj razini jedno s drugim full povezali, ili je cura koja je otvorila temu gay, a dečko aseksualan i sl. Il nešto četvrto. :) Kako god, ne kužim ni sama to iščuđavanje na granici kritiziranja nekog tko ne živi il razmišlja kroz neke standardne obrasce, iako priča sama po sebi je čudna. Jako. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Hurem » 07 pro 2013 20:45

Daisy je napisao/la:znate sto ja ne kuzim - kako netko zivi s muskarcem, spava s njim godinama (ili s njima), on je privlaci, voli ga i onda odjednom kaze da zeli zene. mislim, ono, ja ne kuzim, 10, 20, 30 godina mastas o muskarcima, pa se onda odjednom prebacis na zene. ja ne znam o cem je tu rijec.
:haha: ja znam....
i nije to nikakvo ciljano prebacivanje.kroz život,kroz periode,kroz određenu dob dolaziš do razno raznih promjena i otkrića kojima prethode osjećaji,spoznaje i iskustvo....sve je to individualno :)
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la black.cat » 08 pro 2013 08:08

Parvati, sorry na mozda grubom izrazu, ali iskrenom - ti si izgubljena.
ljudi kazu da se neke stvari lakse rjesavaju dok u tu pricu nisu upetljana djeca, a ja koliko sam vidjela, nisi nigdje napisala da imate djecu.
jesi ti sigurna u svoju ljubav prema muzu? ako jesi, zasto sad imas neke druge potrebe?
kako mozete, a da se ne seksate?
te tvoje neke ideje ne da se nisu pocele sad budit, nego se bude jos od ranije i nisi previse obracala paznju. gle, muz ti je ipak muz i zasluzuje odredjeno postenje, ali ti si zeno tako izglubljena sa svojom seksualnoscu i neznam kakvog to smisla ima prckat po tome kad si u braku, ali ne bih htjela da se "probudis" za 5/10/20 godina i pokusas vrijeme vratit unazad da promjenis neke stvari, a te stvari su one koje se desavaju upravo sada u sadasnjosti. tu se ne radi samo o nekoj tvojoj seksualnosti, nego da ti budes sigurna tko si i budes potpuna kao osoba.
e sad, necu komentirat vas seks, pogadjat ko na lutriji ko bi imao kakve fetise i sl. stvari, napisala sam svoje misljenje,... e sad, razmisli, opcenito o svemu i o sljedecem - mozda da se posavjetujes sa kakvim psihologom? napisala bih ti i ja za bracnog savjetnika, ali po tvom pricanju, medju muzem i tobom je sve u redu. znaci, radi se o tebi. kazem, jako dobro razmisli o svemu jer ne radi se o kutiji sibici vec o maloj vecoj i ozbiljnijoj stvari ili ti situaciji.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Little slow but I'm getting (t)here

Post Postao/la Andain » 08 pro 2013 13:30

black.cat je napisao/la:ljudi kazu da se neke stvari lakse rjesavaju dok u tu pricu nisu upetljana djeca, a ja koliko sam vidjela, nisi nigdje napisala da imate djecu.
Jer je taj dio sam po sebi razumljiv.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite