srodna dusa

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 19:53

Vjerujete li da za svakog stvarno postoji taj drugi dio,tj. Neka vrsta srodne duse? Voljela bih procitati vasa misljenja.. ja sam inace pomalo sanjar pa vjerujem u te stvari..za svakog netko postoji :hugsqueeze:

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la tatin sin » 17 srp 2013 20:30

jok.

slika
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 17 srp 2013 20:32

ne...

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 20:34

Niste bas romanticni,il vas je ljubav opekla. :shakinghead:

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: srodna dusa

Post Postao/la shizika » 17 srp 2013 20:34

ja vjerujem da je Janna moja srodna dusa, mislim da i ona to vjeruje, al se malo kurci sad.... :D
...život je lijep... (:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 17 srp 2013 20:35

ma u kurcu smo! nisi to skužila?

no dobro, ajde da se potrudim bit fina...
jel ti pričaš o ljubavnom partneru ili o srodnoj duši? ili o tome u jednoj osobi?

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 20:41

Govorim o tome,da je sve to u jednoj osobi,i ne moras bit okrutna odmah :(

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 17 srp 2013 20:43

evo.. još jedna osjetljiva... nemoj mene shvaćati - ikako! ok? :srce:

ja to nisam doživjela u jednoj osobi i zato sam rekla NE, jer sam skužila da si to tako i postavila.
ali imam srodnu dušu i mislim da je to najveće bogatstvo koje posjedujem!

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 20:46

Nisam osjetljiva,nego nec da netko misli da provociram ovim pitanjem.. shvacam te.. netko ima srece bar pronaci srodnu dusu,to je velika stvar :)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 17 srp 2013 20:47

ja sam mislila da si ti temu postavila jer te zanimaju mišljenja o srodnoj duši, a ne što itko misli o tebi i tvom postavljanju teme, ali dobro... ;)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la slapa » 17 srp 2013 20:48

ne vjerujem da za svakog postoji jedan/jedna koja je stvorena baš za njih. samo u klikove vjerujem. a oni se možda nekima dogode jednom, al pretpostavljam da ti nisu vidjeli puno svijeta, većini se to dogodi više puta. i vjerujem u neku razinu kompatibilnosti koja je potrebna da dvoje ljudi mogu funkcionirati skupa kroz duže razdoblje. nakon toga uslijedi neki izvijestan trud valjda, ne znam, nisam još dotle došla...

@horoz ove dvije ti se zajebavaju, ne shvaćati ljude tu preozbiljno.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: srodna dusa

Post Postao/la Fuga » 17 srp 2013 20:54

Srodne duše idu na izmjeničnu struju. Dušice se mijenjaju, struja cirkulira. :D

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 20:55

Shvacam,samo dok se naviknem :) slapa,u pravu si,iako nekako zelim vjerovati da to sve moze biti sa jednom osobom tesko,samo u filmovima... ali klikovi se znaju dogoditi dosta puta..necija kompatibilnost se pokaze iznenadjujuce snaznom,pa neki to prozovu srodna dusa u smislu ljubavi...

Gost

Re: srodna dusa

Post Postao/la Gost » 17 srp 2013 21:28

Yesssss. Ali ne ono tipa bayki princ na biyelom konju ili sanjam cekam da se nesto dogodi u zivotu samo od sebe. Nego u odredjenom trenutku u zivotu ako ti se s nekim dogodi klik to ye tvoyih 5 minuta za izbor i odluku. Nedavno mi ye yedna bliska osoba rekla ...u braku sam i to losem braku yer onda kad sam imala priliku izabrat pravi klik i on mene bili smo glupi i sad zalimo, ali zivot ide dalje... To bi znacilo da treba non stop razviyat odnose i uviyek ti se dogadjaju klikovi, ali riyetko ce ti se desit bas tay drugaciyi klik i kad se desi treba ga prepoznat i ulozit truda,a ne pustit i ybg. Tesko ye to sve skupa poslozit si u glavi, yer u biti ako si sretan i zadovoljan sve druge dozivljavas super, ali usput.Znam neke ljude koyi imayu dobar brak dugo, a propustili su osobe iz razno raznih razloga. Sve u svemu koliko sam pricala s ljudima koyi su solo sa 40 sa 25 sa 36 , koyi su u vezi ili braku ili imayu iza sebe vise veza svi uviyek tupe nayvise o yednoy osobi odnosno izdvoye barem yednu, pa sad ne znam yel to ta ili sta :D Evo bas nedavno mi yedan lik prica kako ye imao nekoliko cura i kad ye upoznao zenu s koyom ye u braku godinama sam sebe ye uvyeravao covyece ti si lud ne moze to bit kaze proradi neki u tebi maniyakalni strah od obaveze i mislim da ye ipak to u pitanju... sretnes x ljudi u zivotu, a riyetkost ye da ti se puno toga poklopi i onda yos poslozit sve u glavi i eto ti srodna dusa.... valjda :D

Ooh

Re: srodna dusa

Post Postao/la Ooh » 17 srp 2013 21:45

tolikog idota jos nisam nasla! ne znam da li bih trebala zaliti za tim? nekako mi se cini da ne. super je kada se desi taj osjecaj, ali ako je istina proslost, sjeban mi je detektor za prepoznavanje iste. mozda stvarno postoji. mooozda...bojim se u to povjerovati :D no lijepo je zivjeti s pomislju da se mozes preseliti u nekoga i biti konforna kao u sebi i da mozes biti dom nekom, a da nije stranac, to je bas super. moraju biti neki kodovi medju ljudima koji se nadovezu u nesto smisleno, smislenije nego s ikim drugim, nesto neprekinuto, jace od zivota i skepse.

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 21:47

Bravo,fantastican odg. Trebas samo prepoznati pravi klik,a to valjda osjetis u sebi... sve je trud,strpljenje i vjerovanje u pozitivu :)

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 17 srp 2013 21:59

Vjerujem da za neke ljude postoje komplementarne osobe ovisno o životnom razdoblju u kojem se nalaze. Dakle, za svako razdoblje po jedna (ili više odjednom, ako im je srce ko kuća). :D

Vjerujem da za neke ljude postoji jedna komplementarna osoba (ili više jednih u slučaju poligamije) za cijeli život.

I vjerujem da za neke ljude ne postoji niti jedna komplementarna osoba.


Još uvijek ne znam u koju od ovih skupina spadam. Nadam se da ću do četrdesete doznati. :D

Avatar
roadrunner
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 lip 2013 21:02
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: srodna dusa

Post Postao/la roadrunner » 17 srp 2013 22:04

Sviđa mi se kako je to lijepo Slapa opisala... prvo kompatibilnost zatim trud. Prava istina. Još bih nadodala što ima više kompatibilnosti to manje treba truda. :)

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 17 srp 2013 22:10

A propos truda, u trud ne vjerujem. :D

Ne u smislu da ljudi u odnosu ništa ne rade da bi usrećili jedno drugo, nego da se trude da profunkcionira "kemija" i "kompatibilnost". To je fabriciranje nečega što ne postoji u zbilji. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la slapa » 17 srp 2013 22:12

as i said trud je neka iduća faza gdje ovo prvo počne lagano štekati i nastupi svakodnevica i rutina. pretpostavljam. didn't quite get there. :D

ako se u startu trudiš da budeš kompatibilan onda je to sve za kurac. provjereno. i was there. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la tatin sin » 17 srp 2013 22:13

ulagati trud u vezu mi je isto kao održavati život aparatima. nejde. al ono, šta ja znam.
i could surf the earth on a banana peel

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 17 srp 2013 22:16

^
To i ja mislim. :D

Kad/dok volim ništa što radim za nekog/za nas ne doživljavam kao trud. Kad to počinjem osjećati, well da, zbilja je osjećaj kao da uključujem reanimacijske aparate. :runaway:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la slapa » 17 srp 2013 22:18

^
dobro tu nastupa i činjenica da sam ponekad socijalni kripl i to. emocionalni također. pa se moram truditi biti obzirna i pažljiva i sve te neke stvari koje su kao normalne. a ja ih normalno zaboravim. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 22:24

Slazem se Slapa,a neki cesto zaborave da je uzalud kad se trudi samo jedna osoba,u vezi sudjeluju dvije osobe,a ne jedna..puno aspekata se treba poklopiti,da dvoje uspiju.. ;)

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la tatin sin » 17 srp 2013 22:24

@slapa šta si i ti vodenjak? :D
i could surf the earth on a banana peel

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 17 srp 2013 22:27

Vodenjaci su zaaaakoooon!!!! :) :ubergeek:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 07:35

Ooh je napisao/la: no lijepo je zivjeti s pomislju da se mozes preseliti u nekoga i biti konforna kao u sebi i da mozes biti dom nekom, a da nije stranac, to je bas super.
sorry draga, ali ovo je malo teži bullshit i nema veze sa srodnom dušom!
tatin sin je napisao/la:ulagati trud u vezu mi je isto kao održavati život aparatima. nejde. al ono, šta ja znam.
slažem se! jedno je riješavat probleme koji se pojave, a drugo gurat nešto uz brijeg.

Avatar
Charlotte
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 lip 2013 08:30
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Charlotte » 18 srp 2013 07:53

Aven je napisao/la:A propos truda, u trud ne vjerujem. :D

Ne u smislu da ljudi u odnosu ništa ne rade da bi usrećili jedno drugo, nego da se trude da profunkcionira "kemija" i "kompatibilnost". To je fabriciranje nečega što ne postoji u zbilji. :D
Ovo je savrseno receno!

Ja vjerujem da svatko na planeti ima svoju srodnu dusu, ali ne znaci da ce se naci ili ako se nadu da ce biti sretni.
Drzimo se klikova :duckdance:

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: srodna dusa

Post Postao/la miss_misty » 18 srp 2013 08:02

nema ovo više veze s srodnom dušom
al
nakon što su se poklopile kemija i kompaktibilnost
ptrudit se u vezi je imperativ
a pod trud ne mislim na krv znoj i suze
ne mislim na skupljanje krhotina i ljepljenje
nego okopavanje, zaljevanje, osvježavanje
cvijet vene ako ne uložiš nekog vraga u njega
ako ti je stalo do njega
nećeš ga ne zaljevat
jednostavno
Napolju pada kiša. A kako se već pomalo spustilo veče, upalili smo sve moje i njene cigarete iz džepova i kofera, poslagali ih po nameštaju i rekli da su to zvezde.

¤¤¤problem s wc-autobusom je u tome što nikad ne znaš kad će se odvesti¤¤¤

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Andain » 18 srp 2013 08:06

Na znam čemu toliki antagonizam prema trudu, osim naravno, ak trud ne definirate kao ''sizifov posao'' po defaultu. :D
Trud je potreban u svakoj vrsti odnos ne da bi zamjenjivao osjećaje ili kemiju već jer su osjećaji i kemija vrlo često rezultat truda, odnosno rezultat nekakve pažnje, nježnosti, malih sitnica/iznenađenja i sl. koje vrlo često u dužim vezama nekako zaboraviš raditi. Sve veze koje duže traju i bolje funkcioniraju, za koje znam, su veze među ljudima koje se konstantno trude oko jedni drugih i odnosa. Naravno, poanta je da taj trud nije nešto odbojno već nešto što želiš i u čem uživaš.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite