srodna dusa

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 08:10

Charlotte je napisao/la:
Ja vjerujem da svatko na planeti ima svoju srodnu dusu, ali ne znaci da ce se naci ili ako se nadu da ce biti sretni.
Drzimo se klikova :duckdance:
ja ne kužim zašto svi srodnu dušu povezujete isključivo sa ljubavnim partnerom/icom?
miss_misty je napisao/la:nema ovo više veze s srodnom dušom
al
nakon što su se poklopile kemija i kompaktibilnost
ptrudit se u vezi je imperativ
a pod trud ne mislim na krv znoj i suze
ne mislim na skupljanje krhotina i ljepljenje
nego okopavanje, zaljevanje, osvježavanje
cvijet vene ako ne uložiš nekog vraga u njega
ako ti je stalo do njega
nećeš ga ne zaljevat
jednostavno
ovo je jako lijepo sročeno! ;)
i meni to nije trud, meni je to održavanje veze. pod trud mi spada nešto extra što se gura, a ne ide.

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 08:18

Andain je napisao/la:Naravno, poanta je da taj trud nije nešto odbojno već nešto što želiš i u čem uživaš.
Bit će razlika u definiciji truda. :D

Ne smatram trudom guštati 4 sata u nekom filmu koji mi se sviđa.
Ne smatram trudom naučiti pjesmu i izvoditi je.
Ne smatram trudom učiti nešto što me zanima.
Ne smatram trudom rekreaciju u prirodi koja za produkt ima moje zdravo tijelo.
I ne smatram trudom biti nježna i dobra prema prijateljima i partnerici.

Kao što Josipa pjeva - to je ono što me čini sretnom. Dio ljubavi (i njenih procesa) prema nekome ili nečemu.

Trud definiram kao nešto što mi je tlaka, ali znam da to moram napraviti kako bi dugoročno nešto funkcioniralo.
Posao mi je trud. Učenje nezanimljivih kolegija mi je trud. Odricanje od hrane koju volim kako bih smršavila mi je trud.
Raditi nešto za partnericu što me ne usrećuje mi je trud.

U vezi ili prijateljstvu mi za to nema mjesta. :)
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 18 srp 2013 08:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 08:20

@kolegice - a jel vi imate soul mate?

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 08:22

Imam. U sretnoj sam vezi već 4 godine sama sa sobom. :D

Šalim se. Ne znam. :)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Andain » 18 srp 2013 08:54

@Aven
Dakle ti trudom ne definiraš stvari u čijem izvođenju uživaš već ti je trud nešto u čem ne uživaš, al dovodi do krajnjeg cilja do kojeg ti je stalo. Ak je tako, onda imamo sličnu definiciju truda. :) Naime, meni je trud odlazak u teretanu u kojem ne uživam, al mi je cilj (da budem fit) skroz ok.

Isto tako mi je trud primjer kojeg mi je netko ispričao: lik je vozio nakon cjelodnevnih sastanaka 6 sati po noći da bi isti dan bio uz partnericu jer je njoj to značilo, dok bi, da se njega pitalo, odmoren vozio idući dan. Dakle, radiš nešto ne jer ti u tom uživaš, već jer u tom uživa druga strana ili se barem lijepo osjeća. ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Gost

Re: srodna dusa

Post Postao/la Gost » 18 srp 2013 09:16

@JaNNa dobro pitanje, a sad sliyedi glup odgovor :D hihihi

Komentiram yucer kumu koyi ye preko 20 godina u braku kako mislim da ye monogamiya spayanje ugodnog sa korisnim. Dakle desi ti se tay klik pa spoyis to sa razumom i zbroyis i uzivas...onda ti ye naybolji priyatelj onay s kim dyelis krevet a ko ce drugi bit hihih i tako govori on meni ...Ne krevet nego dom razumiyes a vidim da nisi dosla do te faze yos samo pomalo. I nista ya se blesavo nasmiyala sta cu drugo. Skuzila sam u naslovu ove teme da se tu misli na srodnu dusu s koyom dyelis krevet ty kako kaze moy kum dom, a ne na priyatelje s koyima se ne sekssirrass :D

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 09:17

Andain je napisao/la:@Aven
Dakle ti trudom ne definiraš stvari u čijem izvođenju uživaš već ti je trud nešto u čem ne uživaš, al dovodi do krajnjeg cilja do kojeg ti je stalo.
Upravo tako. Trud niti volim niti mrzim. Nije mi to sizifov posao već je nešto što se nužno mora kako bi se došlo do zacrtanog cilja. No pain, no gain.


Što se ovog čovjeka tiče i ja sam se u 10 minuta u Rijeci spremila da bih došla u ZG samo iznenaditi curu koja je trebala doći kod zajedničke frendice u stan. Drugi dan sam se opet morala droncati u busu kako bih stigla na faks. :D Međutim, jednostavno mi je u tim trenucima mentalni sklop takav da ništa od toga ne percipiram kao trud niti mi je išta teško. Cijelim putem (ili dok nešto radim) se hranim emocijama i slikama obostrane sreće koje nam donose takve stvari.

Da su me, recimo, roditelji nazvali da dođem po nešto i drugi dan opet odem, mislim da bih si kosu počupala od toga kolika bi mi to bila tlaka. I karta bi mi odjednom postala jako skupa. :D

U vezi trud nastupa kad dođe do težih razdoblja (koji su sastavni dio svake veze), kad se treba ispričati, izverbalizirati problem ili popraviti nešto za što smo i sami svjesni da krivo radimo. I to je u redu dok god su takve situacije iznimka. Kad postane pravilo bez kojeg više veza ne može funkcionirati, zaista joj treba isključiti aparate.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 09:41

Lady_Stone je napisao/la:@JaNNa dobro pitanje, a sad sliyedi glup odgovor :D hihihi

Komentiram yucer kumu koyi ye preko 20 godina u braku kako mislim da ye monogamiya spayanje ugodnog sa korisnim. Dakle desi ti se tay klik pa spoyis to sa razumom i zbroyis i uzivas...onda ti ye naybolji priyatelj onay s kim dyelis krevet a ko ce drugi bit hihih i tako govori on meni ...Ne krevet nego dom razumiyes a vidim da nisi dosla do te faze yos samo pomalo. I nista ya se blesavo nasmiyala sta cu drugo. Skuzila sam u naslovu ove teme da se tu misli na srodnu dusu s koyom dyelis krevet ty kako kaze moy kum dom, a ne na priyatelje s koyima se ne sekssirrass :D
e Kamena! ti i tvoj y! :primalscream: popizditis dobijem dok pročitam kaj si napisala, ali se uvijek potrudim jel znam da piše neš pametno! ;)
sve ok, sve super, sve pet.
ja sam svoju srodnu dušu našla u najboljoj prijateljici. i koliko god sam bivšu voljela i obožavala i s njom našla zajednički jezik i na kraju krajeva i djelila i krevet i dom, nisam nikad osjetila tu vrstu povezanosti. nekako mi općenito sva ta spika da ti je partner najbolji frend ne drži vodu...
Uglavnom, način i razinu naše komunikacije i naš odnos je nešto što mislim da nitko ikada neće dosegnuti. i kao što već rekoh, ne bi ni htjela da to imam s partnericom.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1z-YLLUmKIM[/youtube]

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la slapa » 18 srp 2013 09:44

meni je recimo vid truda sjetiti se kupiti poklon za rođendan. i sjetiti se samog rođendana ili godišnjice.

onda pitati kako si (čisto jer mi ne dođe ako radim nešto kad ova uleti). te neke "normalne" stvari kojima pokazuješ da ti je stalo. jer ljudi po toj nekoj razini pažnje procjenjuju je li ti stalo. nadalje, trebam uložiti trud za slušanje osobe dok priča ako sam umorna. jer mi je mozak takav da se radije kad je umoran zapilji u mrlju od komarca na zidu i proučava ju. to ne ovisi o razini ljubavi o toj osobi nego o stanju mog uma. :D
naravno lakše je sve ako voliš ali i kad voliš nije svaki dan isti i treba si dati malo truda da tvoje stanje nužno ne naruši stanje te druge osobe. i tako to. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 09:46

slapa je napisao/la:meni je recimo vid truda sjetiti se kupiti poklon za rođendan. i sjetiti se samog rođendana ili godišnjice.
really? to je trud? sjetit se rođendana?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la slapa » 18 srp 2013 09:49

meni je. datumi su mi apsolutno nebitna stavka u životu. onda stavim reminder u mobitel pa mobitel završi na servisu i koristim drugi u kojem nema remindera pa zaboravim. mislim to radim i s kontrolama kod doktora. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 10:40

JaNNa je napisao/la:nekako mi općenito sva ta spika da ti je partner najbolji frend ne drži vodu...
Možda zato jer to nisi doživjela. Uostalom, mnogi nisu (uključujući i mene).

Neki ljudi zaista osjećaju da im je partner ujedno i najbolji prijatelj - osjećaju međusobnu erotsku privlačnost, kompatibilni su, razumiju se bez (puno) riječi.
Smatrati nekog takvog srodnom dušom mi je sasvim prihvatljivo.

Netko takav (bez fizičke privlačnosti) dolazi i (samo) u prijateljskom obliku. No, ovdje pričamo o cijelom paketu. :)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 10:45

meni ta priča ne drži vodu iz razloga što mislim da partner ne mora baš uvijek sve znati, a najbolji prijatelj da.
mislim da to jednostavno nisam dopustila i da sam te dvije stvari držala odvojeno, upravo zbog ovog što sam napisala.
Neki ljudi zaista osjećaju da im je partner ujedno i najbolji prijatelj - osjećaju međusobnu erotsku privlačnost, kompatibilni su, razumiju se bez (puno) riječi.
ja sam to sve imala u svojoj zadnjoj vezi (tj. osjećala, jel!? ), i svejedno sam svoju frendicu smatrala srodnom dušom, a "nju" svojom "ljubavi".

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 11:11

JaNNa je napisao/la:mislim da partner ne mora baš uvijek sve znati, a najbolji prijatelj da.
Dobro. To su sad individualne razlike u preferencijama odnosa. Pozitivno je kad partner ima iste.

* * *

Ovo što je slapa napisala bi mi više bila nekompatibilnost nego išta. :D Ova bi isto tako mogla raditi nešto svoje umjesto da priča ko navijena ako si ti umorna. :D
Kao i prihvatiti da s tobom u paketu dolazi to da ti datumi i formalnosti ne predstavljaju bitnu stavku u životu.

Mislim da sam već negdje napisala kako mi se savršenim (za mene) čini aranžman koji moj frend koji je izraziti individualac ima sa svojim partnerom.
Preko tjedna je svatko u svom stanu i nakon posla radi ono što ga veseli, a za vikende i praznike/godišnje odmore provode kvalitetno vrijeme zajedno - najčešće u nacionalnim parkovima Kanade, planinareći, vozeći bajkove i kajak. :D Sad će biti 11 godina što su zajedno. :)
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 18 srp 2013 11:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Andain » 18 srp 2013 11:13

@Aven ..dakle, tebi je trud kad radiš nešto u čem ne uživaš, al radiš jer vodi do cilja do kojeg ti je stalo, uz iznimku da to ne uključuje osobu u koju si zaljubljena, jer onda ništa nije trud već radnja u kojoj podjednako uživaš kao u cilju. :)
Ja i to definiram trudom, ali za razliku od tebe, trud mi nije negativna aktivnost, već nešto što se ne radi 'per se' već nekog drugog/nečeg drugog.. a što je cilj prihvatljiviji to trud lakši ;)

U konačnici, mislim da se kužimo, jedino što ja držim da se sreća koju na početku veze percipiraš kao nekakvo uzbuđenje tijekom godina mijenja u nekakvu bliskost i poštovanje, te da se hormoni, koji te tjeraju da te aktivnosti u kojima partner uživa jednako usrećuju, mijenjaju u nešto u čem ćeš prepoznati da ne uživate u istim aktivnostima, ali ih svejedno radi nje/njega, radiš.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la slapa » 18 srp 2013 11:20

Jedini put kad sam razmišljala o selidbi radi druge osobe zamišljala sam to na način da preselim u njezin grad (i državu) ali u svoj stan a ne njezin. Dakle da se preselim negdje bliže.

@Aven a možda i je nekompatibilnost, jedino što je u tom slučaju bed je da onda ispadam sa svima nekompatibilna (što je vrlo vjerojatno na tragu istine). :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 11:26

slapa je napisao/la:Jedini put kad sam razmišljala o selidbi radi druge osobe zamišljala sam to na način da preselim u njezin grad (i državu) ali u svoj stan a ne njezin. Dakle da se preselim negdje bliže.
Bilo mi je zanimljivo razmišljanje jednog frenda koji je rekao da bi mu ubilo libido kad bi se njegov partner od roditelja preselio direktno u njegov/zajednički stan i kako bi mu bilo privlačno da ga vidi samostalnog i neovisnog. :)

Treći pak par pederskih frendova :D uopće ne drži do datuma i rođendani im ništa ne predstavljaju, smatraju to bezveznim formalnostima. Više im ne čestitam, kao ni oni meni. I to mi je sasvim OK. :D
S druge strane, mogu s njima napraviti "rođendan" svaki dan. :D
a možda i je nekompatibilnost, jedino što je u tom slučaju bed je da onda ispadam sa svima nekompatibilna (što je vrlo vjerojatno na tragu istine). :D
Same here. :lol:

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 11:48

Andain je napisao/la:U konačnici, mislim da se kužimo, jedino što ja držim da se sreća koju na početku veze percipiraš kao nekakvo uzbuđenje tijekom godina mijenja u nekakvu bliskost i poštovanje, te da se hormoni, koji te tjeraju da te aktivnosti u kojima partner uživa jednako usrećuju, mijenjaju u nešto u čem ćeš prepoznati da ne uživate u istim aktivnostima, ali ih svejedno radi nje/njega, radiš.
Pretpostavljam da ona to isto radi i za mene. :D
To bih pak nazvala kompromisima. Opet, teško je tu pronaći balans i vrlo je vjerojatna mogućnost da bi se jedna osoba trudila više, a druga manje.
Budući da nisam perce od karaktera, a po svemu sudeći me perca ni ne privlače, vidim tu potencijalni problem neravnopravnosti.
To je nešto što me nikako ne čini sretnom i ne volim vidjeti da netko radi nešto za mene što ga barem približno isto ne veseli (kao i mene).
Ali mene veseli vidjeti da si ti sretna me jednostavno ne zadovoljava. Provjereno. :D

Da, znam, bit ću forever alone. :D

Avatar
roadrunner
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 lip 2013 21:02
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: srodna dusa

Post Postao/la roadrunner » 18 srp 2013 11:52

Ovo mi se učinilo prigodno... :gigglenod:

http://weknowmemes.com/2013/05/find-som ... ompatible/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 12:04

Aven je napisao/la: Budući da nisam perce od karaktera, a po svemu sudeći me perca ni ne privlače, vidim tu potencijalni problem neravnopravnosti.
...
Da, znam, bit ću forever alone. :D

quote na kvadrat! :D

Gost

Re: srodna dusa

Post Postao/la Gost » 18 srp 2013 12:26

Meni ye frend ovako rekao...Kad biras izaberi nekoga tko ce ti krv piti na slamku bas onako kako i ti radis, a ne labavo, yer yedino tako ces pomicati svoye granice u pozitivnom smyeru u svakom smislu. Bude li te netko po mozgu gladio kao po onoy stvari mogla bi samo ici u negativnom smyeru opusteno i bez odgovornosti. Analizirayuci sebe dosla sam do zakljucka da ye to tocno. Sve ovisi kako kome odgovara i sto izaberes u zivotu. Niye lose ni labavo izabrati ako ti tako odgovara. Mislim da naybolje mogu funkcionirat s nekim s kim bi se naypriye poubiyala, yer tako pomicem granice toleranciye i to ye odlicno. A to samo po sebi znaci ona spika eros i tanatos povezanost zato ye to tako snazan filing, a nas razum to treba zakomplicirati da shvati i onda yos kad bi se i borili s tim a ne birali labavo i eto ti ljubavi :D ty. srodne duse ili uviyek ostaye ovay izbor bit sama dok me smrt ne rastavi samnom hihihihi :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Andain » 18 srp 2013 12:39

Aven je napisao/la: To je nešto što me nikako ne čini sretnom i ne volim vidjeti da netko radi nešto za mene što ga barem približno isto ne veseli (kao i mene).
Ali mene veseli vidjeti da si ti sretna me jednostavno ne zadovoljava.
So basically ak ne jedeš doručak njoj nikad isto ne spremaš jer je samo ona tom aktivnošću zadovoljena?
Ili odlazak na koncert benda kojeg samo ona voli, odlazak u restoran koji je samo njoj napet itd..?

Ti mali znaci pažnje (trud, kompromisi, whatever) su znaci pažnje baš zato jer nisu za obostranu (direktnu) korist već izraz gledanja isključivo tuđeg zadovoljstva i sreće.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 12:58

Kao što rekoh, kad sam zaljubljena to ne gledam kao trud. Kad nisam, to mi je tlaka.
Trenutno se ne vidim ni s kim za cijeli život, a ekvivalentno tome "raditi na vezi" i "truditi se oko veze" su mi repulzivni pojmovi.

Možda će se to promijeniti, a možda i neće. Sve ovisi o tome koje će sve procese u meni pokrenuti neka buduća (jadna joj majka :D).

Budući da ne želim suživot 24/7 s nekim, sumnjam da bi mi tih 2-3 dana u tjednu što bi provele zajedno bilo puno toga teško. :)


Ovo s bandom posebno. :D Valjda žena ima prijatelje s kojima će uživati na tom koncertu. Ne moramo se u svim aktivnostima držati zajedno ko da smo vezane pupčanom vrpcom. :D

To me sjetilo na frendicu kojoj muž mrzi McD's, ali ju zna povremeno odvesti u isti jer zna koliko ona voli taj junk food. I svaki put mi kaže da joj to nije gušt i prisjedne joj jelo jer je svjesna koliko on mrzi tu hranu i da gušta kad smo ona i ja zajedno tamo. :D

Strašno je kad su ljudi ovisni u svakoj situaciji jedno o drugome. Zato valjda i imamo prijatelje s kojima možemo raditi nešto što s partnerom ne možemo.
Prihvaćanje toga bi po meni isto bio znak zrelosti i zdrave veze.

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 18 srp 2013 13:14

Aven,to je to. Trud je,kad zelis naci kompromis da ugodis svom partneru,ali ujedno da ne zapostavis sebe. Ako nema ravnopravnosti,uzalud je sve. Zrtvovat ces se bar jednom za ono sto tvoja odabrana osoba zeli,ali isto tako ocekujes i od nje identicnu stvar. Po meni,ako nema kompromisa,uzalud je sve,a cinjenica je da svi imamo razlicita misljenja o nekim stvarima. Takodjer,slazem se da je tesko uspjet s nekim,kad nisi perce od karaktera,tad te prozovu sebicnom i bitnoj samo sebi,ali to je jednostavno da imas svoje JA i ne das se pravit budalom. Steta,sto to rijetko tko zna cijeniti uopce...

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 13:26

Zbilja ne očajavam oko toga hoće li to netko cijeniti ili neće. :D

Ako ne ide s nekim, ide solo. It's fine by me. :)

Al' ovo je zapravo rasprava o individualnim razlikama i preferencijama. Ono što vrijedi za mene, ne vrijedi za nekog drugog i obrnuto.

Uz tu početnu privlačnost i leptiriće, najviše šanse za dugoročniji uspjeh imaju oni kojima su individualne razlike vrlo male, a preference i temeljni stavovi što sličniji.
To je ono u što sam sasvim sigurna.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Andain » 18 srp 2013 13:34

Aven je napisao/la:
Strašno je kad su ljudi ovisni u svakoj situaciji jedno o drugome. Zato valjda i imamo prijatelje s kojima možemo raditi nešto što s partnerom ne možemo.
Prihvaćanje toga bi po meni isto bio znak zrelosti i zdrave veze.


Ok, ali pitanje ovisnosti i pitanje truda i znakova pažnje nisu iste teme. :)
Ne radi se o tome da radiš apsolutno sve s partnerom već o tome da ti nije problem raditi stvari koje su njoj/njemu napete, a tebi nisu.

Možda frendici nije ista stvar ići u Mcd. s njim ili s tobom, al joj je sigurno draži stav partnera gdje zna da će nešto napraviti samo zato što nju veseli, od stava gdje ga za isto nije brige sve dok im se ukusi/interesi ne presijecaju. ;)
E sad, možda je tvoje pitanje zašto bi netko nešto radio s osobom koja nije apsolutno u tome kao i ti, ali to je pomalo naivno promišljanje za bilo kakvo druženje..rijetko nailaziš na osobu koja baš ima identične afinitete i interese i napraviti nešto za nekog je (česti) pokazatelj u odnosu da ti je stalo do te osobe.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: srodna dusa

Post Postao/la black.cat » 18 srp 2013 13:37

covjeku moze u zivotu biti stalo do jedne ili vise zivota s kojom bude kompatibilan, ali mislim da je taj naziv "srodne duse" malo prenapuhan. mozda se varam, ali tako je moje misljenje.

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 13:40

Andain je napisao/la:al joj je sigurno draži stav partnera gdje zna da će nešto napraviti samo zato što nju veseli, od stava gdje ga za isto nije brige sve dok im se ukusi/interesi ne presijecaju. ;)
OK, u tom slučaju mi je dovoljno znati da bi to partner napravio za mene, ali bih preferirala to raditi sama ili s nekim tko će podjednako guštati u tome sa mnom. :)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 13:44

Aven je napisao/la:
Andain je napisao/la:al joj je sigurno draži stav partnera gdje zna da će nešto napraviti samo zato što nju veseli, od stava gdje ga za isto nije brige sve dok im se ukusi/interesi ne presijecaju. ;)
OK, u tom slučaju mi je dovoljno znati da bi to partner napravio za mene, ali bih preferirala to raditi sama ili s nekim tko će podjednako guštati u tome sa mnom. :)

ovo kad tad pukne, jer nitko ne može izdržat dugo da radi nešto kontra sebe da bi ugodio drugome... i upravo zbog toga ne treba partner biti za sve i djeliti sve interese, a bome ni soul mate ne treba to bit. jel ima definicija toga negdje?
Lady_Stone je napisao/la:Meni ye frend ovako rekao...Kad biras izaberi nekoga tko ce ti krv piti na slamku bas onako kako i ti radis, a ne labavo, yer yedino tako ces pomicati svoye granice u pozitivnom smyeru u svakom smislu. Bude li te netko po mozgu gladio kao po onoy stvari mogla bi samo ici u negativnom smyeru opusteno i bez odgovornosti. Analizirayuci sebe dosla sam do zakljucka da ye to tocno. Sve ovisi kako kome odgovara i sto izaberes u zivotu. Niye lose ni labavo izabrati ako ti tako odgovara. Mislim da naybolje mogu funkcionirat s nekim s kim bi se naypriye poubiyala, yer tako pomicem granice toleranciye i to ye odlicno. A to samo po sebi znaci ona spika eros i tanatos povezanost zato ye to tako snazan filing, a nas razum to treba zakomplicirati da shvati i onda yos kad bi se i borili s tim a ne birali labavo i eto ti ljubavi :D ty. srodne duse ili uviyek ostaye ovay izbor bit sama dok me smrt ne rastavi samnom hihihihi :D
ljubav = soul mate - really? day me nemoy.... :D

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 18 srp 2013 13:45

Od sitnica nastaju krupne stvari. Od malih stvari se grade neki dugorocni ciljevi... dovoljno strpljenja i volje,uz jaku. Zelju cuda cini...relativna cuda...

Odgovorite