srodna dusa

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 13:46

definicija:
A soulmate (or soul mate) is a person with whom one has a feeling of deep or natural affinity.[1] This may involve similarity, love, intimacy, sexuality, sexual activity, spirituality, or compatibility and trust.
a evo i za ove koji još o trudu:
try (tr)
v.tried (trd), try·ing, tries (trz)

v.tr.
1. To make an effort to do or accomplish (something); attempt: tried to ski.

2. To taste, sample, or otherwise test in order to determine strength, effect, worth, or desirability: Try this casserole. Try the door.

3. Law
a. To examine or hear (evidence or a case) by judicial process.

b. To put (an accused person) on trial.

4. To subject to great strain or hardship; tax: The last steep ascent tried my every muscle.

5. To melt (lard, for example) to separate out impurities; render.

6. To smooth, fit, or align accurately.

v.intr.
To make an effort; strive.

n. pl.tries (trz)
1. An attempt; an effort.

2. Sports In Rugby, an act of advancing the ball past the opponent's goal line and grounding it there for a score of three points.
Phrasal Verbs:
try on
1. To don (a garment) to test its fit.

2. To test or use experimentally.

try out
1. To undergo a competitive qualifying test, as for a job or athletic team.

2. To test or use experimentally.
Idiom:
try (one's) hand
To attempt to do something for the first time: I tried my hand at skiing.

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 18 srp 2013 13:54

Kad nadjes osobu vrijednu truda,sve stvari se mogu posloziti same od sebe. Pitanje je jedino,da li se obje strane zele truditi. Jer ja npr. Ne pomisljam na to da se trudim,a taj netko drugi ni prstom ne pomakne...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 13:59

horoz je napisao/la:Kad nadjes osobu vrijednu truda,sve stvari se mogu posloziti same od sebe.
i onda svizac zamota čokoladu u omot! :roll:

molim te, da su stvari tako ružičaste i jednostavne svi bi bili u vezama!
svaka veza zahtjeva određen rad, ali obostrani i ne onaj koji se krši sa vlastitim načelima i osobnosti.
čim kreneš protiv sebe, sjebe se sve.

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 18 srp 2013 14:09

Vjerujem da će svijet biti ljepše mjesto, a ljudi sretniji kad shvate da mogu biti sretni i bez veze, te da se mogu sexat i bez ulaska u vezu (<-- čini mi se da je to lezbijkama posebno teško). :D

Ovo konstantno "traženje", nalaženje, trudovanje, bivanje i raskidanje, pa opet sve od početka mi se čini već zbilja otužno. :D
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 18 srp 2013 14:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 14:13

ali....
pa kako živjeti bez ikoga pored sebe? bez nekoga tko ti čita misli? kako definirati sebe kao samca? što nije u redu s samnom? :roll:

bljuje mi se više od svega toga... ili sam fkt toliko pukla pa sam idiot postala i mislim da je nemoguće da jedna osoba zadovolji sve moje potrebe.

:sexamise:

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 18 srp 2013 14:17

Nitko ne kaze,da su stvari ruzicaste i lagane. Naravno da nije lako stvorit nesto vrijedno,ali izniman trud i nastojanje da nesto bude uspjesno,zahtjeva kompromis,povjerenje,ravnopravnost i ne pesimisticno ramisljanje. Ne mozes bas i razmisljati ni tako crno. Poznajem dosta uspjesnih veza,jer su nasli zlatnu sredinu i kompatibilni su,barem 50 % sto je sasvim dovoljno... ovo je neka dublja i slozena tema i svatko ima razlicito misljenje koje iznosimo .

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: srodna dusa

Post Postao/la Billie Deadwilder » 18 srp 2013 14:21

Aven je napisao/la:Vjerujem da će svijet biti ljepše mjesto, a ljudi sretniji kad shvate da mogu biti sretni i bez veze, te da se mogu sexat i bez ulaska u vezu (<-- čini mi se da je to lezbijkama posebno teško). :D

Ovo konstantno "traženje", nalaženje, trudovanje, bivanje i raskidanje, pa opet sve od početka mi se čini već zbilja otužno. :D
Preach it sista!

*strašan doprinos temi*

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 14:23

HOROZ - micek, ako se moje razmišljanje ne poklapa s tvojim, to ga ne čini crnim, već samo mojim.
i drago mi je radi parova koji se zadovolje sa 50% - čestitaj im u moje ime! od srca!

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: srodna dusa

Post Postao/la margarita » 18 srp 2013 14:23

Ako je za vezu potreban "izniman trud", nisam sigurna da je ta veza nesto oko cega se treba trudit, a pogotovo onda nije sa srodnom dusom. Slazem se s jaNNom da srodna dusa ne mora nuzno biti povezana s ljubavlju i partnerom/icom. Ako se to dvoje nadje u jednom, onda stvarno super, ali mislim da je to kao dobitak na lotu. ;)
Aven wrote:
Vjerujem da će svijet biti ljepše mjesto, a ljudi sretniji kad shvate da mogu biti sretni i bez veze, te da se mogu sexat i bez ulaska u vezu (<-- čini mi se da je to lezbijkama posebno teško). :D

Ovo konstantno "traženje", nalaženje, trudovanje, bivanje i raskidanje, pa opet sve od početka mi se čini već zbilja otužno. :D
Indeed! :)

horoz
Postovi: 29
Pridružen/a: 17 srp 2013 17:11

Re: srodna dusa

Post Postao/la horoz » 18 srp 2013 14:28

Da.to je tvoje misljenje i nitko ga ne osporava. Postoje on koji traze ideale ( ne odnosi se ni na koga ovdje),i da sve bude po njihovom,i takvi vecinom ostaju sami. Nisi ti mene razumjela..ali nema veze. Cestitat cu im ;)

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: srodna dusa

Post Postao/la Bash » 18 srp 2013 14:57

horoz je napisao/la:Da.to je tvoje misljenje i nitko ga ne osporava. Postoje on koji traze ideale ( ne odnosi se ni na koga ovdje),i da sve bude po njihovom,i takvi vecinom ostaju sami. Nisi ti mene razumjela..ali nema veze. Cestitat cu im ;)
aha, u tom je stvar. da se ne ostane sam, bolje snizit kriterije. ja bi prije rekla, i takvi većinom ostanu sretni.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 18 srp 2013 14:59

Bash :srce:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: srodna dusa

Post Postao/la zenia » 18 srp 2013 18:10

horoz je napisao/la:Da.to je tvoje misljenje i nitko ga ne osporava. Postoje on koji traze ideale ( ne odnosi se ni na koga ovdje),i da sve bude po njihovom,i takvi vecinom ostaju sami. Nisi ti mene razumjela..ali nema veze. Cestitat cu im ;)
Ja bih nekako radije ostala sama nego spustila kriterije pa do kraja uništila
svoj i još nečiji život.

Zašto da si dopustim da hodam kroz život s nekom koja mi i nije baš draga?

Nije to stvar ideala. Ali ona mora odgovarati meni jer je moj život u pitanju. Ne pristajem
na svašta i ne mislim da bih trebala pristati na svašta samo da si imam neku umjetnu sliku
za prijateljice.
Također, radije bih istrpila osjećaj usamljenosti svaku večer, nego da me guši tišina od one koja diše kraj mene.

Been there, done that. Vjeruj mi bolje je biti sam, nego nesretan u paru.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Gost

Re: srodna dusa

Post Postao/la Gost » 18 srp 2013 18:23

Ne vidim smisao u tome da bilo tko za bilo koga radi nesto sto ne voli. Npr. ljudi koyi vole razlicitu glazbu ne morayu zayedno otic na koncert uopce i nikakva to ljubav niye ako yedna strana ode i trpi. Ali zato ye kad se postize dogovor oko nekih bitnih zayednickih odluka i problema sa karakterom... Problem ye sto treba razumiyeti da kad se prelazi u tay stupanj vise niye non stop ya ya ya nego mi. Kako ono ide cini mi se yedna dusa a nas dvoye/to ye samo pyesma :D ta spika ye s*anje koyi ce mi krc takve pizdariye ;) . Da bi uopce bilo tko dosao do tog stupnja treba radit na sebi, a ne traziti okolo. Zanimljivo mi ye kad ljudi govore o vezi sa vise ljudi odyednom a nisu ni ovo prvo savladali. Mislim da do tog stupnja tesko ye doc za zivota osim u seksualnom smislu to ye pickin dim. Moye iskustvo yedno npr. u vezi sa dva priyatelja, s yednim provodim puno vremena i diyelim svasta,a s drugim samo seks,odlicno mi ye i imam sve sto bi zeljela inace imati u yednoy osobi,yer iskreno to mi ye oduzimalo energiyu dodatno....i dok su se oboyica zaljubila u mene, a ya vec u trecu osobu usput bila sam u dubokom problemu :D tako da se vise ne igram tako pec pec, ali svakako da treba non stop balansirat pa kako se poklopi. Za srodnu dusu treba se sve poklopiti i nista ne forsirat, ali ipak ukljucit razum u pravom trenutku.Da ye to lako ne bi bilo toliko pyesama i knjiga i rasprava tu na forumu i uzivo.

Avatar
Charlotte
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 lip 2013 08:30
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Charlotte » 19 srp 2013 09:23

zenia je napisao/la: Ja bih nekako radije ostala sama nego spustila kriterije pa do kraja uništila
svoj i još nečiji život.

Zašto da si dopustim da hodam kroz život s nekom koja mi i nije baš draga?

Nije to stvar ideala. Ali ona mora odgovarati meni jer je moj život u pitanju. Ne pristajem
na svašta i ne mislim da bih trebala pristati na svašta samo da si imam neku umjetnu sliku
za prijateljice.
Također, radije bih istrpila osjećaj usamljenosti svaku večer, nego da me guši tišina od one koja diše kraj mene.

Been there, done that. Vjeruj mi bolje je biti sam, nego nesretan u paru.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ali sve ovo o cemu se ovdje govori, ne mora biti rijec o srodnoj dusi. Ono sto je JaNNa rekla, ne mora srodna dosa biti partner/ica. A neke potrebe ispunjavaju partneri, neke prijatelji, neke obitelj, neke poznanici,...
I ne mora srodna dusa garantirati srecu. Nekad nas bas te osobe najvise unistavaju ili se medusobno unistavamo, a da uopce ne mozemo definirati sto je to sto se dogada. Ili budemo preslicni ili si ne mozemo dopustiti da do kraja budemo sretni ili budemo ovisni o dramama ili ...

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 19 srp 2013 10:18

Charlotte je napisao/la:I ne mora srodna dusa garantirati srecu. Nekad nas bas te osobe najvise unistavaju ili se medusobno unistavamo, a da uopce ne mozemo definirati sto je to sto se dogada.
Ne kužim ovo. slika

Izgleda mi kao oksimoron.

Rekla bih da je srodna duša po samoj svojoj definiciji osoba koja nam "sjeda" na sva prava mjesta i čini nas potpunima i sretnima.

Zato se taj pojam najčešće i smatra nedostižnim idealom tj. utopijom.

Gost

Re: srodna dusa

Post Postao/la Gost » 19 srp 2013 11:06

Sresti srodnu dusu i zaljubiti se niye problem yer u moru ljudi koye sretnes u zivotu sigurno ce se naci i za tebe yedna kap vise kapi kako god, ali ye problem zadrzati te duse u svom zivotu, yer za to ye potrebna ljubav, a ljubav ye sviyesna opciya i podrazumiyeva trud u vremenu i prostoru. Treba se sebi okrenuti iz koriyena da bii mogli spoyiti se s drugom dusom srodnom. Tu mozemo filozofirat u krug non stop. Mislim da tu ima puno slicnih razmisljanja mozda i istih skroz, ali svatko percipira i definira drugaciye .. to su niyanse, pa se tesko razumiyemo. Sto vise vidim to mi treba veca dioptriya reklo bi se hihihihi :D

Sto se tice srece to mozes yedino sam sebi garantirat uviyek :) I kad dodjes do te razine onda si full slobodan i mozes tek tad spoyit se sa srodnom dusom bilo koyom bilo kad. I ljubav prema sebi priye svega nayvazniya. Sve ye to u svima nama i trazit treba u sebi, a ne okolo. Mislim da srodne duse dolaze yedna drugoy kad su na istoy razini i onda krece klackalica dalje i to ye to.
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 19 srp 2013 11:11, ukupno mijenjano 1 put.

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 19 srp 2013 11:10

Lady_Stone je napisao/la:ali svatko percipira i definira drugaciye .. to su niyanse, pa se tesko razumiyemo.
Istina, jer se s ovim dolje uopće ne slažem. I nisu nijanse nego sasvim različite boje na paleti. :D
Sresti srodnu dusu i zaljubiti se niye problem yer u moru ljudi koye sretnes u zivotu sigurno ce se naci i za tebe yedna kap vise kapi kako god, ali ye problem zadrzati te duse u svom zivotu, yer za to ye potrebna ljubav, a ljubav ye sviyesna opciya i podrazumiyeva trud u vremenu i prostoru.

Ooh

Re: srodna dusa

Post Postao/la Ooh » 19 srp 2013 12:10

ne znam da li se to desilo ijednoj od vas, ali meni je u jednom trenutku u zivotu dopizdilo imati more tumacenja i zamarati se sa promisljanjima o srodnoj dusi. citam komentare i ne mogu reci da se s necim ne slazem. jasne su mi sve pozicije, ali opet stvari nekako idu same od sebe, ne moze se nuzno znati. mislim da je ta neka podudarnost van utjecaja, ako se desi. ici cu toliko daleko da sav taj silan trud i rad koji se danas toliko istice ode u kurac kad te netko pridobije. mislim da je bit samo u voljenju, uvazavanju i borbi u zivotu s nekim. to je valjda partner/partnerica. cak ne vjerujem da postoje kriteriji. mislim da ih mozes imati, ali opet moze se desiti da te netko skroz prevrne i otkrije dijelove tebe koje nisi niti sanjala da imas. sve su to prepomice kategorije. a ja stvarno mislim da pored nekih klasicnih koraka nuznih za odrzavanje veze, postoji nesto ment to be, sto funkcionira samo od sebe. to strefi samo. savjeti mogu biti dobrodosli, ali u biti su cesto nepotrebni. ne znam, zivcira me previse popularne psihologije u odnosima, draza mi je ta sutnja i penjanje s nekkom koja je u tom dobra. ne mislim da je netko tu da zadovoljava moje kriterije. pa ja ih sama cesto ne mogu zadovoljiti. kao sto svaka teorija ima svoju rupu, tako niti jedan covjek ne treba ispunjavati sve moje potrebe. pretvorila bih se u amebu :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la slapa » 19 srp 2013 12:11

^
viš a po postu se uopće ne bi reklo da ti je dopizdilo mislit o tome. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Ooh

Re: srodna dusa

Post Postao/la Ooh » 19 srp 2013 12:40

to je redukcija redukcije bivse rredukcije kojoj je prethodila redukcija. samo nagovjestaj necega za sto sam prije smatrala da mora!!!! imati netko tko ima zrno soli u glavi, a sada kada mi se cini da netko ima to zrno soli u glavi puhnem i kazem a jeeeeee i to zrno soli jednostavno ostavim nekom drugom :D mozda sam sada jasnija :D nema pravila i idiotski mi je uopce misliti o tom. sve novine, masu knjiga, osobnih iskustava, svi se znaju, imaju neki kao stav, a u stvari sve je to moze biti, a ne mora i nitko ne zna.

jos uvijek je hemingway meni nedotucen:

"pod covjekom se zemlja maksimalno zatrese tri puta, a onaj kome se desi jednom je sretan!" ne moze ti netko maknuti tlo pod nogama tako lako. a sve mi se cini da ljudi pricaju bez da su bili blizu tom pomicanju zemlje, pa mi se onda i ne da nesto truditi objasnjavati ili zapocinjati nesto. za ljubav treba imati prije svega sirinu, izdrzljivost, kalibar, odvaznost. nije ljubav lako zivjeti na kom god nivou i u kom god tipu odnosa. nije lako, ali je smisleno i ispunjavajuce. e vidis, to je to. kad to s nekim imas, malo sto je sto ta osoba ne zadovoljava ili to sto ne zadovoljava je zvizdarija i nije ti toliko vazno da druga osoba moze biti to nesto sto ispunjava :) otprilike.

Avatar
Charlotte
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 lip 2013 08:30
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Charlotte » 19 srp 2013 12:46

Aven je napisao/la: Izgleda mi kao oksimoron.
Zato sto su ljudi cesto kontradiktorni sami sebi ili autodestruktivni ili oboje.

Avatar
Charlotte
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 lip 2013 08:30
Spol/rod: žensko

Re: srodna dusa

Post Postao/la Charlotte » 19 srp 2013 12:48

Lady_Stone je napisao/la:Mislim da tu ima puno slicnih razmisljanja mozda i istih skroz, ali svatko percipira i definira drugaciye .. to su niyanse, pa se tesko razumiyemo. Sto vise vidim to mi treba veca dioptriya reklo bi se hihihihi :D
:respekt:

Aven

Re: srodna dusa

Post Postao/la Aven » 19 srp 2013 12:50

Charlotte je napisao/la:
Aven je napisao/la: Izgleda mi kao oksimoron.
Zato sto su ljudi cesto kontradiktorni sami sebi ili autodestruktivni ili oboje.
Dobro, al' kakve to veze ima sa srodnim dušama?

Ovo što si opisala su kontradiktorni, autodestruktivni ili oboje ljudi koji su više ili manje slični po nekim karakteristikama.
I to vrlo vjerojatno onim negativnim kad im spoj uzrokuje (auto)destrukciju.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 19 srp 2013 14:18

Charlotte je napisao/la: Ali sve ovo o cemu se ovdje govori, ne mora biti rijec o srodnoj dusi. Ono sto je JaNNa rekla, ne mora srodna dosa biti partner/ica. A neke potrebe ispunjavaju partneri, neke prijatelji, neke obitelj, neke poznanici,...
I ne mora srodna dusa garantirati srecu. Nekad nas bas te osobe najvise unistavaju ili se medusobno unistavamo, a da uopce ne mozemo definirati sto je to sto se dogada. Ili budemo preslicni ili si ne mozemo dopustiti da do kraja budemo sretni ili budemo ovisni o dramama ili ...
mislim da "prava" srodna ne može uništiti - stava sam da je to osoba koja te razumije bez da joj kažeš riječ, koja te osjeća uvijek i koja te zna hendlat sa 100% iskrenošću bez da te povrijedi.
Lady_Stone je napisao/la:Sresti srodnu dusu i zaljubiti se niye problem yer u moru ljudi koye sretnes u zivotu sigurno ce se naci i za tebe yedna kap vise kapi kako god, ali ye problem zadrzati te duse u svom zivotu, yer za to ye potrebna ljubav, a ljubav ye sviyesna opciya i podrazumiyeva trud u vremenu i prostoru.
opet ti o trudu i ljubav sa srodnom dušom... ja ne kužim kako živite u uvjerenju da postoji savršena osoba koja će vas ispunit u svakom pogledu?!

e, a OHICA! onak, daj se saberi! :lol:
Ooh je napisao/la:to je redukcija redukcije bivse rredukcije kojoj je prethodila redukcija.

Gost

Re: srodna dusa

Post Postao/la Gost » 19 srp 2013 20:39

@JaNNa tako ye yebes ti sav tay trud rekli bi ljudi nemoy se previse trudit da ne dobiyes trudove :D
Nitko niye savrsen i ne treba to ni ocekivat, ali samo tezit savrsenstvu i poticat druge
kroz zivot to ye super. U biti to bi bila neka zlatna sredina koyu svi zelimo postic. (ok ne svi ali mislim koyi su dosli do tog nivoa)

@Aven ybg trebala sam napisat dugine boye :D

@Ooh zemljotrress tocno to :D to su one moye kategoriye koye sam vec negdye spomenula. Ima ljudi koyi me privuku, ali yos mi ye tlo pod nogama i mogu glumit nenadyebivu samo tako, ali kad tesko se kontroliras i to yos negdye pred x ljudi i ne u mraku disko kluba e to ye vec opasno yako :D

Ostalo ye stvar izbora, a mozda cak malo i splet okolnosti. Riyetkost ye takvo sto i bas zato izlazi iz nekih razumnih okvira. Netreba stalno kopati po definiciyama, ali to ye svakako lakse nego skok padobranom :D

Ooh

Re: srodna dusa

Post Postao/la Ooh » 20 srp 2013 12:57

e, a OHICA! onak, daj se saberi! :lol:
tako ti mlijeka u prahu, kako drugacije da docaram?

srodna dusa je u stvari termin srodan mnogima koji su malo promasili svoje zivote, pa traze spas u drugima, natovare se na ledja i smisljaju neke romanticne price kojima opravdavaju davljenje drugih. saaaaa ne? ta jadna srodna dusa bi trebala sve iznijeti i opravdati svoju srodnost nekom. bljuf! danas sam nesto posebno ranjivana zloupotrebu srodnosti, ne zamjerite mi. to je ipak drugi topic.
janno, jesam se sabrala :D

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: srodna dusa

Post Postao/la black.cat » 20 srp 2013 14:08

black.cat je napisao/la:covjeku moze u zivotu biti stalo do jedne ili vise zivota s kojom bude kompatibilan, ali mislim da je taj naziv "srodne duse" malo prenapuhan. mozda se varam, ali tako je moje misljenje.
nisam htjela rec da ne vjerujem, nego sta je naziv toga po meni stvarno prenapuhan.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: srodna dusa

Post Postao/la JaNNa » 20 srp 2013 14:22

Ooh je napisao/la:
srodna dusa je u stvari termin srodan mnogima koji su malo promasili svoje zivote, pa traze spas u drugima, natovare se na ledja i smisljaju neke romanticne price kojima opravdavaju davljenje drugih. saaaaa ne? ta jadna srodna dusa bi trebala sve iznijeti i opravdati svoju srodnost nekom. bljuf! danas sam nesto posebno ranjivana zloupotrebu srodnosti, ne zamjerite mi. to je ipak drugi topic.
janno, jesam se sabrala :D
who let the bitch out? :wow: :lol:

hm... a ne znam što bi ti pametno rekla, osim da razumijem od kuda krećeš.
jako je teško bit sam sa sobom ok i prihvatit sebe sa svim manama i vrlinama, te ih hendlat.
sigurno je puno lakše naći nekoga i uvjeriti se da to može napraviti umjesto nas, ali koliko je to istinski moguće je veliko pitanje.
krećem sad za onim klišejem - dok ne voliš sebe, neće te ni drugi. i koliko god me živcira, istinit je!

poserem se na ljude koji ne mogu biti solo (kao status veze) i sami sa sobom duže od dva dana... a čini mi se, kroz neko iskustvo do sada, da upravo takvi uvijek imaju potrebu za srodnim dušama, gušenjem odnosa i forsiranjem "lažnih" sreća.

Ooh

Re: srodna dusa

Post Postao/la Ooh » 20 srp 2013 14:35

who let the bitch out? :wow: :lol:
viiiinooooo :D ha ha ha ha.
ma sram bilo te zlocaste ljude. bas nisu fora neka. trebali bi placati i masturbiranje, kamoli seks, a kamoli tu jadnu srodnu dusu. ah...svijet je pun nepravdi.

Odgovorite