LGBT odjevne obveze?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Bash » 27 vel 2013 00:00

http://queer.hr/31254/anketa-medu-lezbi ... -droljast/" onclick="window.open(this.href);return false;
I tako naživcira me misleading naslov na prvu pa pročitam ovaj članak s otužnom anketom. Tema nije o tome svrstavate li se vi u neku od kategorija šmuć, hren, itd.

Nego, zanima me jeste li doživjeli da vaše gej/bi prijateljice ili poznanice imaju komentare o vašem ili nečijem outfitu kao - droljast? Iznenadilo me šta su prema ovoj tu anketi neke od drugih lezbi/bi dobile komentare u stilu da bi trebale izgledat primjerenije orijentaciji. Jesu vas osobno ikad popljuvali zbog nesklada robe s orijentacijom? Može li vama neka cura bit previše femme i girly, na negativan način? Šta mislite o modi cura koje se sustavno od glave do pete oblače u tipovima namijenjene odjevne predmete/nakit? Je li to modni ukus, LGBT aktivizam ili nešto treće?

Smatrate li da LGBT ljudi trebaju odstupati od odjevnih stereotipa, npr. da je za lezbu iz nekog razloga naprednije i emancipiranije da se ne oblači kao koka iz Cosma? Postoje li odjevni predmeti koje jedna lezba nikad ne bi trebala stavit na sebe? Isključujući beanies i palestinke, to je ka neka odjevna sida, ne moš im pomoć, moš ih žalit.

Nemam previše doticaja s većim čoporima gej individua koje se sve međusobno druže pa me zanima koji je mentalitet i jel stvarno postoje očekivanja o izgledu unutar zajednice u Hrvata. Jel vama iko ikad ekšli bitchao jer ne izgledate kako bi lezba/bi trebala? I swear, it's like we're in the 50ties :faint:

Ooh

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Ooh » 27 vel 2013 00:41

Može se čak čuti da se kombinacija minice, dekoltea i cipela na petu komentira kao „droljasta“.

mene ovo pravo pogodilo u zicu. wtf? zakljucak-mlatiti :D

ispitano 37 lezbijki? zanimljivo je da se 35 ne identificira kao butch, vjerujem da je to zat sto postoji negativan stav prema butch curama i kao da postoje neki kompleksi kod cura koje su butch, a ne izjasnjavaju se tako.
meni je kombinacija svih izjava prekomicna. nikada mi ne bi palo na pamet pomisliti masu nebtnih stvari. kao da je nekom dosadno, pa se eto ide zaheee...vati. skupi 39 lez/bi i raspasoj. :D kupus, tocnije...

mislim da stav prema odjeci nije uniformiran seksualnom orijentacijom. prije bih rekla parama. mada primjetih da postoje neke odjevne navike slicne medju lezbama, ne zato sto je to trend...nego kao da ima neki kod koje neke lezbe veze u odijevanju. ne zato sto prate kako se odjeva, nego kako se osjecaju, pa se to manifestira na odjeci. ono u cemu se najbolje osjecaju, pa ispadne da je to jako slican stil, doista tipican za lezbe.

kada sam bila blajhana i zbricana uopce nisam znala da sam gay. visila sam na biciku s playerom konstantno i uopce nisam znala da sam gay. nosila sam palestinku, nisam znala da sam gay...ali poslije sam skuzila da sam gay i da postoji taj kod, jednostavno te vuce.

a ova prepucavanja i uklapanja u nametnute kombinacije je za mene idiotizam. nosis sto volis i mozes nositi. kazu da civiliziran covjek nije onaj/ona koji nije barem jednom sebi dao siti odijelo kod krojaca. (prijatelj nedavno rekao i svidjelo mi se). meni se svidja vise takvo gledanje odabira odjece, nego analiziranje onoga sto lezbe nose ili ne nose.
na kraju krajeva koja glupaca moze izjaviti da je nesto droljasto ili butch? ah...time to sleeeeeeeep ...

znam da nisma na nista odgovorila...samo me clanak okrenuo malo naopako.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Zita » 27 vel 2013 01:10

dobra tema ;)

davno smo nekak dosli do toga da su lezbe netolerantne i da vole etiketirati :D
ne sjecam se da sam cula kak neka lezba drugu naziva droljastom no primjetila sam u nekoliko navrata da se sa nekim neodobravanjem gledaju ultra femme zene
mislim da je to do toga sto se smatra kak su to hetericke i kak su dosle eksperimentirat al razlog na kraju krajeva i niej bitan
jos sam u vise slucajeva dozivjela da neka ismijava curu jer je "previse butch" il izgleda ovak il onak

mislim da to sve vise govori o osobi koja daje takve komentare nego o nekom drugom

cijela rvacka izgleda kao da su svi izasli iz iste tvornice. svi izgledaju vise manje isto, isto se oblace, razlicitosti se gledaju kroz nisan i ova cijela zemlja je dosadna po tom pitanju pa nedaj boze da sve lezbe pocnu izgledat isto. to ce bit tuzan dan.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la slapa » 27 vel 2013 08:15

u neku ruku mi je ok što se pola lezbi oblači isto pa ih lako prepoznaš. u drugu ruku mi je skroz svejedno kako se tko oblači. obučeš se u ono u čemu se osjećaš dobro i svoje.

manim se namanikiranih cura u štiklicama i minicama. možebitno imam predrasude da ćemo teško biti na istoj komunikacijskoj frekvenciji. interesi i to. pomalo mi je i iskustvo takvo. al nemam niš protiv toga da hodaju okolo. ima ko baš takve voli. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Andain » 27 vel 2013 08:32

slapa je napisao/la:u neku ruku mi je ok što se pola lezbi oblači isto pa ih lako prepoznaš.
Uh, meni stvarno ne. :D

Nisam primjetila baš takve komentare, pogotovo ne vezano na nekog konkretno, al u razgovorima primjećujem da često cure brkaju kategorije femme i lipstic gdje im lipstic označava..hm..''kokoške''?..da, možda čak i sinonim za droljastu curu. Mislim, ne da neki stereotipi ne vrijede, svi pomislimo na isti tip cure kad kažemo ''droljasto'', ne mislim se pretvarati da su to u stvarnosti nepostojeće kategorije, ali je zanimljivo vidjeti da se termin ponekad lijepi na nekog curu koja se jednostavno voli više srediti (pogotovo ak to znači da cure voli nositi nakit ili cipele na petu :wow: ). No, obzirom na odgovore na forumu, očito im anketa nije pokrila dovoljno raznovorsan broj cura. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Plague

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Plague » 27 vel 2013 08:36

ne znam što bih rekla na temu. :lol:
mislim da nikad nisam upoznala lezbu koja se oblači ultra femme po ovim gore standardima. da se ove koje ja znam pošalje u kupnju "minice", vjerojatno bi završile na odjelu povrća u konzumu.
ne znam ni puno strejt cura koje se tako oblače.
što se tiče mojih preferenci na drugim curama, no me gusta štikle i dopičnjaci. nije mi seksi. ali seksi kul mi je vidjet štikle i odijelo, recimo.
što se tiče mog odabira, posjedujem skoro svaki odjevni predmet i asesoar iz članka. :D vruće hlačice su ljeti spas, recite što hoćete. samo budale idu u trapericama na plažu. :frizuraparti:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la JaNNa » 27 vel 2013 10:30

Vau! neš ti članka! kvalitetno odrađeno, nema šta...



nego, lajkam temu, pogotovo neke komentare.

moj komentar:
Doživjela sam u par navrata, uglavnom na gej okupljanjima i gej mjestima, da me gledaju kao uljeza. Ne smatram se lipstick, no očito čim imaš maskaru, rumenilo i držiš do svog izgleda nisi lezba. Nekad sam se uzrujavala radi toga, no onda sam shvatila da su lezbe najveće kuje od svih pripadnica ženskog roda. I zato ih izbjegavam u širokom luku (čast iznimkama!).
Super mi je kad netko na temelju toga što nosim dugu haljinu ili dopičnjak i slušam r'n'b može zaključiti koje sam ja seksulane orijantacije, jedem li meso ili biljke, te najbolje od svega - kakva sam osoba. To mogu samo homoseksulaci, koji se jako često vole pozivat na toleranciju i ravnopravnost, a čini se da ni sami ne znaju što znači.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la bašja » 27 vel 2013 10:32

smrdi na jako loše postavljenu anketu.

ako me netko traži da vizualiziram minicu, dekolte, štikle, šminku i meni bi možda prva slika bila nešto dosta droljasto. a znam da uopće ne mora biti. čisto stvar asocijacija... i uz sve to nema nikakve veze s orijentacijom.

a to da si netko dopušta očekivati od drugih da se oblače ko lezbe... frustracije zbog loših radara?? :) ne znam stvarno
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la ariadne » 27 vel 2013 11:41

Meni ništa od ovog nikad neće bit jasno. Zbilja. :lol:

Predmet komentara su najčešće odjeća te detalji poput lakiranih noktiju, čipkastog donjeg rublja i visećih naušnica.

Wtf? :lol: Donje rublje komentiraju. Kako? :lol:

Edit: meni osobno nitko nije ništa posebno komentirao. Jedino da imam malo butch hod. :D I frendica mi je komentirala novu frizuru s "Jel ti to randomly došlo da se ošišaš ili si napokon odlučila priznat da si anarholezba?" Rekla sam joj da je oboje. :lol: Mislim da je teško komentirat moju odjeću kad se sve svodi na traperice, tenisice i obične majice.

Štikle ne nosim jer sam visoka 183cm i ne bi bilo fer prema svim ovim patuljcima koji me okružuju. I neudobne su. Minice ne nosim jer se ne bih znala ponašat u tome. Kratke hlače nosim po doma. Ionak ne izlazim po tolikoj vrućini van, a navečer obučem lagane ljetne hlače ili traperice. Although, počinjem razmišljati o kupnji nekoliko komada za van jer mi se čini da ljeta postaju sve nepodnošljivija. Na korak sam od toga da počnem izlazit u gaćama i grudnjaku. Čipkastom, da lezbe imaju šta komentirat. -.-
Zadnja izmjena: ariadne, dana/u 27 vel 2013 12:02, ukupno mijenjano 1 put.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la hops » 27 vel 2013 11:44

super su mi ova istrazivanja na sacici uzorka :D
39 ispitanih u dobi od - do.
i sve su se izjasnile ...
daj ne drobi gluposti....
ja bi se izjasnila kao vanzemaljac, samo da sje... statistiku.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la lizistrata » 27 vel 2013 13:00

Slažem se da su članak i tema nespretno izvendeni.. Nitko ne zna toko je taj referentni uzorak, i kakav je to uzorak od 30ak žena..
No neke stvari stoje. I nisu baš toliko smiješne.
Iz vlastitog iskustva puno puta sam doživjela da je moja seksualnost nekim lezbama upitna jer sam se negdje pojavila u minici, košulji i našminkana. Srećom pa bar štikle ne nosim jer mi je ravnoteža slaba strana a i imam metar i 80.. :S
Ili uleti tipa jesam li negdje samo zbog gay frenda itd.. Pa onda čuđenje kad kažem da sam lezba...
Pogotovo pred 5,6 godina.. U zadnje vrijeme je malo bolje.. Više me nitko niš ne pita..
Doduše nikada nisam čula da sam droljasta, no ne čudi me da netko je.
Ne shvaćam čemu ta stalna prepucavanja i takvi komentari. Nikada nisam rekla nikome rekla da mislim da je predroljast, ili premuškobanjast ili što god, jer smatram da em me se ne tiče, em mi to ne znači apsolutno ništa.. I unatoč mome uvriježenom mišljenju o nečemu prečesto se pokaže da je kriva predrasuda da bi se više zamarala njome...
Tipa što slapa veli, da se "mani se namanikiranih cura u štiklicama i minicama".. To ne kužim. Zar je stvarno uvriježeno mišljenje da ako je netko femme i tako izgleda da ne može imati drugih interesa?

Zanimljivo kako su i inače, ne samo među nama, ljudi koji se najviše pozivaju na toleranciju puni predrasuda prema nečemu..
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la slapa » 27 vel 2013 13:15

^
jasno da može imati i drugih interesa. stvar je mog osobnog dosadašnjeg iskustva i moje selektivnosti općenito. uglavnom sve cure koje znam a koje troše puno vremena na uređivanje vole o tome puno i pričati. i onako komentirati što drugi oko njih imaju na sebi i tako. a mene to tako utlači. živo mi se j... što itko oko mene u bircu ima na sebi. :D
plus vizualno me taj izgled ne privlači. not my kind of a girl.

i jasno da znam da postoje iznimke, slickane cure koje nisu time skroz zaokupljene i obično se na njima kuži da su drugačije od ovih prvih.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la JaNNa » 27 vel 2013 13:22

lizistrata je napisao/la: Zar je stvarno uvriježeno mišljenje da ako je netko femme i tako izgleda da ne može imati drugih interesa?
Lako što se zaključi da nema drugih interesa, nego se i zaključi da nema šanse da si lezba.
I onda te još napadnu ispred gej kluba da koji ku... uopće dolaziš na takva mjesta van...
and so on, and so on..

treba još puno vode ispod Savskog mosta poteći dok Hrvati odjebu površnosti i dok oni koji se nazivaju ne tipičnim Hrvatima i pljuju po svemu balkanskom, shvate da su zapravo najobičniji Balkanci....

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la tamara3 » 27 vel 2013 13:39

Bash je napisao/la:I swear, it's like we're in the 50ties :faint:
Zapravo 70's :D. U fiftisima su još rulale neke druge lezbe više nalik prosječnim zriktanim kućanicama onog doba. A onda je došla nova generacija i rekla jebo vas 'vake, dosta patrijarhata i tiranije, prestanimo se brijati, spalimo grudnjake i all that jazz.

OT: Ovakve teme mi više nemaju nikakvog smisla, samo mi je načas dosadno pa se oglašavam.

backspace

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la backspace » 27 vel 2013 13:51

Meni su rekli da djelujem droljasto, a pazi, nije zbog obleke. Tko ce o tome napisat elaborat? :D
Nisam vidjela da itko ikom spocitava zbog robe, sminke, biloceg... Molim da mi se ne uzrujavaju femmice, vi ste vrijedne individue i volim sto vam nije zima nikad i sto ste tako cesto s ekonomije. Prof deform mi je ljubav prema femmicama :D :*
Butchice isto volim. Sve vrste mi mogu bit drage, ako su drage. Ove koje komentiraju bezrazloznim pljuvanjem i sirenjem zle krvi mi nisu drage. Bottom line: Volim pozitivu, ne volim negativu. Pakiranje nebitno!
Mislim da tako vecina brije.

Jedino... Just a little something.. Ne volim kad se cure previse sminkaju. Puderi i to.. Ne lajkam. No i takva bi me mogla oborit vjerojatno ako ima neku super vibru. Napomenut cu jos jednom: AKO IMA SUPER VIBRU, NE ZATO STO SAM DROLJA PA DAJEM SVIMA! :lol:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Fuga » 27 vel 2013 15:06

Isprazne su mi ove teme oko tih kategorija. Sasvim mi je svejedno kako se LGBT populacija oblači i to nema apsolutno nikakvog utjecaja na moj stil.
Jedino što mi oku nije prihvatljivo i ne podržavam su hodajuće freske bez obzira na seksualnu orijentaciju, no ipak ih toleriram. Uz to, ne podržavam te kategorije i užasavam se tih ovlaš podjela.
Vezano uz samo istraživanje, mislim da sam uzorak i nije toliko problematičan s obzirom da se radi o kvalitativnoj metodologiji gdje je ovaj broj sudionika sasvim prikladan, tu nema potrebe za kvantifikacijom već samom spoznajom. Kao ograničenje vidim ovaj dio od 35 butch djevojka i time se automatski gubi smisao bilo kakvog priopćavanja vezanog uz ostale kategorije. Uz to, nedostaju neke osnovne informacije, poput strategija uzorkovanja, mjernog instrumenta, samih hipoteza i teorijskog uporišta, tako da to dodatno kontaminira i omogućuje osporavanje istraživanja.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Rock Faerie » 27 vel 2013 15:09

Minica, štikle, viseće naušnice i pravac štajga. Ako je to poimanje femme lezbijki drago mi je da me smatraju alternativkom.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Kroacija » 27 vel 2013 15:20

frendica iz queera mi je poslala anketu vezanu uz ovo, koju sam morala popuniti.
ne znam brate, meni je samo odvratno vidjeti neke stvari, bez obzira na to jel netko gej ili ne-gej. recimo, one žohare od ljudi s dredovima ili losim homemade frizurama s nakaradnim franzetama sto se vuku s lanenim hlacama, torbicama na sunasca i pizdarije koje su kupili u indie shopovima.
ono, otvorila bih zasebne institute za pranje istih i poduku o nekim drugim stajlinzima.

inace mi nije bitno tko sto nosi. :D

sto se lezbi tice, pa nekoliko mojih frendica je dosta skoncentrirano na "femme" odjevne predmete, ne znam zasto bi mi to smetalo. neke frendice hodaju okolo kao klosarke, neke u sakoima i raskidanim starkama, ima svega.

cura mi recimo, nekad nosi neke majice na nabore, s dekolteom, i to sam prihvatila. :hideunderrock:

kada idem na posao, nosim i sama neke suknjice, odjelca i pizdarije. inace se volim obuci "klosarski" jer mi je tako najugodnije.

inter_vivos
Postovi: 96
Pridružen/a: 29 lis 2010 00:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la inter_vivos » 27 vel 2013 17:28

backspace je napisao/la:Meni su rekli da djelujem droljasto, a pazi, nije zbog obleke. Tko ce o tome napisat elaborat? :D
Nisam vidjela da itko ikom spocitava zbog robe, sminke, biloceg... Molim da mi se ne uzrujavaju femmice, vi ste vrijedne individue i volim sto vam nije zima nikad i sto ste tako cesto s ekonomije. Prof deform mi je ljubav prema femmicama :D :*
Butchice isto volim. Sve vrste mi mogu bit drage, ako su drage. Ove koje komentiraju bezrazloznim pljuvanjem i sirenjem zle krvi mi nisu drage. Bottom line: Volim pozitivu, ne volim negativu. Pakiranje nebitno!
Mislim da tako vecina brije.

Jedino... Just a little something.. Ne volim kad se cure previse sminkaju. Puderi i to.. Ne lajkam. No i takva bi me mogla oborit vjerojatno ako ima neku super vibru. Napomenut cu jos jednom: AKO IMA SUPER VIBRU, NE ZATO STO SAM DROLJA PA DAJEM SVIMA! :lol:
:haha:

Plague

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Plague » 27 vel 2013 18:06

uma je napisao/la:cura mi recimo, nekad nosi neke majice na nabore, s dekolteom, i to sam prihvatila. :hideunderrock:
ovo su laži. nabliže što ja dođem dekolteu je kad obučem košulju kojoj ti odlučiš raskopčat gornja dva botuna čim se malo napijem. :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Andain » 28 vel 2013 08:38

lizistrata je napisao/la: Pa onda čuđenje kad kažem da sam lezba...
Pogotovo pred 5,6 godina.. U zadnje vrijeme je malo bolje.. Više me nitko niš ne pita.. ..
Ovaj mi je dio zanimljiv jer ovo i sama primjećujem. Recimo prije dvi i tri godine sam bila malo po Španjolskoj i po takvim mjestim i iznenadila me razlika u odnosu na hr (u smislu da je bilo puno više femme cura po lez klubovima). Kod nas primjećujem isto kod nešto mlađe generacije. Imam dojam da što je društvo otvorenije po pitanju LGBTQ i sl. prava da je i, kod ženskog dijela populacije barem, manja prevaga na butch/andro/tomboy na lez sceni, odnosno da ima više femme cura koje su možda većinom i bi te bi se u nekakvoj primitivnijoj sredini više skrivale ili jednostavno ne bi bile dijelom LGBTQ..scene.

Just a thought.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Bash » 02 ožu 2013 17:13

Andain je napisao/la:Mislim, ne da neki stereotipi ne vrijede, svi pomislimo na isti tip cure kad kažemo ''droljasto'', ne mislim se pretvarati da su to u stvarnosti nepostojeće kategorije
Ne znam, jedno je oblačit se neukusno i goluždravo tipa tipična cajkuša, ali predrasuda je mislit da je odmah i "drolja". Radi se o privlačenju pozornosti i nekoj osobnoj (ne)estetici o tome šta je lijepo. Prema neukusu bi basically svako druga dalmatinka imala redaljku u životopisu. :prisjeća se svojih teen biciklističkih vožnji u majici na bretele i broj manjem push-upu: :brainless: Nekako mi je antifeministički koristit termin "droljasto" za žene, podsjeća me na ono - u jebanju je tip frajer, a žena je drolja ako "da". Nikad nećeš za tipa reć da izgleda ka kurva, ako izgleda da jebe okolo, reć ćeš da je frajer. A ne mislim ni da je biti "drolja"/promiskuitetna nešto negativno pa ono, maybe we again agree to disagree.

@plague: mislim da bi sudeći prema nekim video prikazima na Sportu definitivno trebala prić u ofenzivu javnog otkopčavanja botuna na djevojci :D

Aven

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Aven » 02 ožu 2013 17:39

Nope, nisam čula da su neku curu nazvali droljom zbog stila odijevanja. :D
Jednom mi je jedna strejt biseksualka rekla da prepoznaje lezbe po odijevanju. Pritom je implicirala na nemarnost. :D

Znalo mi je biti fora vidjeti čoporativne stajlinge kad bih izašla van. Zblajhane kratke kose, pa nakon nekog vremena irokezice, lanac oko hlača, široke kožne narukvice, pa onda satove sa širokim kožnim narukvicama, marame oko vrata i tako to. :D

Upoznala sam dvije žene koje mi se BAŠ BAŠ super odijevaju. Jedna je lezz, fitness trenerica i nekoć se bavila manekenstvom, a druga je strejt (na moju preveliku žalost) i inženjer matematike. Vjerojatno im nije na odmet i to što imaju para. :D

I ne znam zašto al' zgodne femice lijepog tijela mi je uvijek više hot vidjeti u priprijenim hlačama nego u haljini ili suknju. Još kad im se jedva nazire gola koža u predjelu trbuha/pelvisa. slika
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 02 ožu 2013 17:59, ukupno mijenjano 2 puta.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la zenia » 02 ožu 2013 17:47

ja izgledam kako izgledam... fakat ne znam jel to ima neke veze s tim što sam lezba...
kratku kosu furam jer s dugom izgledam retardirano... al ono stvarno...
imam slike iz razdoblja kad sam bila klinka, s kosicom i šiškama... budem ih okačila u onu drugu temu...
imam 183cm i previše kila... naprosto obući me u štikle i minjak ili tako neku (ekonomsku) kombinaciju
je urnebesno... posjedujem nekoliko haljina i nekoliko pari štikli i stvarno ih volim, ali to je za specijalne prilike...
ne osjećam se ugodno u takvoj robi u svakodnevnim prilikama...
volim traperice, volim jednostavnu robu... volim se nekad urediti, a ponekad bih najradije hodala gradom u pidžami...
ovisi o danu...
ne šminkam se mnogo jer naprosto ne volim puder na sebi, a maskara mi izaziva užasnu želju
da trljam oči... tako da mi je šminka prilično ograničena i skupa...
vjerojatno se uklapam u stereotip, tj sigurno se uklapam u njega, al ne zbog želje za uklapanjem
nego sam jednostavno takva kakva jesam...

te stereotipne ladice su meni retardirane...
žene su žene, predivne su u svim oblicima, bojama i pakiranjima...
ta fora da netko ''izgleda lezbijski'' je zastarjela i idiotska... zar se stvarno moramo
sami trpati u kalupe? kao da nije dovoljno što nas cijelo društvo gleda s predrasudama...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Zita » 02 ožu 2013 18:13

poludjela si. uopce nemas previse kila!
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Andain » 02 ožu 2013 18:26

Bash je napisao/la: Ne znam, jedno je oblačit se neukusno i goluždravo tipa tipična cajkuša, ali predrasuda je mislit da je odmah i "drolja".
Ma zapravo mislim na isto.. radi se o tome da termin ''droljasto'' ne označava nužno seksualnu aktivnost već neukus u odijevanju i stylingu na granici s vulgarnošću (a žena može biti vulgarna i ne biti promiskuitetna :)).
Osobno, ak mi netko kaže da cura izglega droljasto, pomislit ću da se oblači vulgarno i neukusno, ne i da znam broj njenih seksualnih partnera.
Nekako mi je antifeministički koristit termin "droljasto" za žene, podsjeća me na ono - u jebanju je tip frajer, a žena je drolja ako "da". Nikad nećeš za tipa reć da izgleda ka kurva, ako izgleda da jebe okolo, reć ćeš da je frajer. A ne mislim ni da je biti "drolja"/promiskuitetna nešto negativno pa ono, maybe we again agree to disagree.
Nećeš vjerovati, ali slažem se u potpunosti. :D

@zenia..ne bih se složila da upadaš u nekakav stereotip, al ne bih htjela i da zvuči da je upadati u taj steretip loše, barem što se odijevanja tiče (kao totalno nebitne stvari :roll:) Mislim, ja osobno preferiram cure koje su ženstvenije pa sam čisto iz tog razloga subjektivna prema želji da više bi/lezbi izgleda tako :) a ne da mi se negirati da nekakvi stereotipi tu doista postoje.. Međutim, big deal, ak se neka lezba osjeća ugodnije u tomboyish odjeći so be it. Idiotski mi je davati toliko pažnje odjeći na način da se implicira na nečiju osobnost ili vrijednost (ne da ukusi ne govore neš o osobi, al ovdje se u principu ne radi previše o ukusima :)), ali mi nema smisla ni pretvarati se da stereotipi ne postoje.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la zenia » 02 ožu 2013 19:07

Zita je napisao/la:poludjela si. uopce nemas previse kila!
ma znam, samo sam pecala komplimente :D :sinister:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la ticklebook » 02 ožu 2013 23:49

Bash je napisao/la:Jesu vas osobno ikad popljuvali zbog nesklada robe s orijentacijom?
Jesu, naravno.
Ne znam puno žena koje su u Bad Boy dolazile u haljinama :D
Outfit? Nakon godina i godina rada od doma, malo sam se previše opustila, but I'm back.
I apsolutno se svrstavam u nesvrstane, iz principa.
Fakat mi je više zlo od priča butch-femme-kornjača-žirafa-poriluk-blabla.
I od ideja "lezbe bi trebale..." ABCDEFGH....
Ja znam šta bih ja trebala. Nisam Borg nit se dam asimilirati.
I ne vidim potrebu za pripadanjem "zajednici" samo jer s nekim dijelim sp. orijentaciju. Tako i domovnicu dijelim s Rojsom.
Nakon 14 god na Crolu i 10 godina aktivizma, opet iste priče :D
Prestanite čitati američka sranja iz 1950ih.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la gigiONlajna » 04 ožu 2013 18:41

ticklebook je napisao/la: Ne znam puno žena koje su u Bad Boy dolazile u haljinama :D
MIslim da je malo žena i dolazilo u Bad Boy:) Uvijek mislila da je ona soba iza za swingere.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: LGBT odjevne obveze?

Post Postao/la Kroacija » 08 ožu 2013 13:49

Bash je napisao/la: @plague: mislim da bi sudeći prema nekim video prikazima na Sportu definitivno trebala prić u ofenzivu javnog otkopčavanja botuna na djevojci :D
pokusali smo ali sam joj otkrhnula zub pivskom bocom. :D :shinner:

Odgovorite