Protiv ZA i moralne dvojbe

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Aven

Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Aven » 28 stu 2013 14:58

Hipotetska situacija:
Vlasnik ili vlasnica ste privatne firme s prekonekoliko zaposlenih. Saznali ste da je jedan od boljih radnika koji održava brojne kontakte s klijentima i donosi vam profit,
ujedno i jedan od pokretača i žestokih zagovornika UIO inicijative.

Kako bi to na vas djelovalo?
Što biste učinili?
Biste li mu dali otkaz? Zašto da ili ne?

Možemo problematiku proširiti (ako vam se piše) i na prijateljstva, dobra poznanstva i obiteljske odnose.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la JaNNa » 28 stu 2013 15:03

Aven je napisao/la: Kako bi to na vas djelovalo?
Što biste učinili?
Biste li mu dali otkaz? Zašto?
u tom trenu bi se naživcirala, ali bi me prošlo
ne bi dopustila propagandu unutar tvrtke i radnog vremena
ne bi, zato što je posao posao, a privatni život je privatni život. gleda se profit - on ga donosi i to je jedino bitno.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 stu 2013 15:30

Nitko ne može zabraniti aktivizam van radnog vremena no to naravno ovisi i o tome čime se tvrtka bavi. Mnoge velike kompanije koje se zalažu za prava LGBT zajednice (ili za druge ciljeve) ne toleriraju od svojih zaposlenika istupanja suprotna stavu kompanije.
Mene u maloj firmi to nebi smetalo no na prvi dokaz propagande i aktivizma na radnom mjestu u radu s klijentima dobio bi otkaz s točno navedenim razlogom (kod nas se poslodavci često ustručavaju reći pravi razlog otkaza pa navode višak radne snage, preraspodjele i bla bla). Radnik je zaposlen kako bi radio i zaradio plaću. Svoja politička, vjerska i ostala uvjerenja mora ostaviti doma. Dakle ako imam ljekarnu i zaposlenicu koja odbije dati curi kontraceptive ili pilulu za dan poslije jer su to njena vjerska uvjerenja ja bi ju otpustila. Isto tako bi otpustila medicinsku sestru koja odbija zbog svoje savjesti asistirati pri abortusu. Ili socijalnog radnika koji će tinejdžeru homoseksualne orjentacije reći da je bolesan i da se treba lječiti (jer je to njegovo uvjerenje, znam jednu takvu).
Takvi bi kod mene bez problema dobili otkaz i nisam osjetljiva na priče imamo troje djece, muž/žena ne radi, nemamo druge prihode, bla bla bla
Ali ako je netko korektan, dobro obavlja posao, donosi rezultate, što se mene tiče u svoje slobodno vrijeme može pisat peticije i volontirati na štandu.
Naravno ako će širit propagandu putem mail adresa klijenata moje firme onda je najebao...vrlo jednostavno.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Gost

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Gost » 28 stu 2013 15:36

Yako bi me iznenadilo i nazivciralo.

Trazila bi sve moguce nacine da mu pomognem.

Angazirala bi psihologa, a ukoliko odbiye suradnju poslala bi ga na bolovanje myesec
dana ty. neplaceni odmor, pa nakon toga opet ponudila pomoc. Ukoliko odbiye drugi put dala bi mu da
razmisli yos deset dana, a nakon toga ukoliko odbiye dobio bi otkaz.

U medjuvremenu potrudila bi se potrazit mu zamyenu, yer nitko niye nezamyenjiv
u poslovnom sviyetu.

Iako sam sviyesna da ye to u tom trenutku financiysko samouboystvo,
ali dopustila bi si takav rizik.
>Zato yos i nemam svoyu firmu :D yer ne zelim uc u niti yednu stranku
i zelim sve po svoyim pravilima :D
A to tako u stvarnosti ne funkcionira. :typerhappy:

Sto se privatnog tice to ide samo od sebe bez sile.
Dakle primyecuyem udaljavanje i smanjenje komunikaciye
s ljudima koyi su za. Osobito obiteljski odnosi ty. rodbina.
Oni koyi su za trenutno gotovo da uopce ne komuniciramo,
samo nuzno potrebno. Iako se ipak nadam da ce stvari ici na bolje.
S druge strane niye iskljuceno da potpuno prekinemo komunikaciyu.
A niye iskljuceno ni da poboljsamo komunikaciyu ukoliko dodju k sebi.
Postala sam fleksibilniya. Priye bi sve na noz odmah, ali ne moze
to tako i ljudima treba dat sansu.
I ovisi tko mi ye koliko blizak, ali opet koliko god mi netko
bio blizak ako nema interesa za riyesavanje problema
isto tako prekidamo komunikaciyu dok se ne pokaze interes
za promiyenu pa cak i u tragovima.

Teska tema :kickout: :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la ariadne » 28 stu 2013 16:11

JaNNa je napisao/la:gleda se profit - on ga donosi i to je jedino bitno.
Whoa there, Ayn Rand. Tebe je kapitalizam malo žešće zeo, a? :lol: :pokes: :D

OT
Ja tu ne vidim neku dvojbu. Njegovo javno istupanje bi narušilo ugled tvrtke i izravno se kosilo sa njenom službenom politikom. Prvo bih se teže fejspalmala i onda mu bez pardona dala otkaz. Nitko nije nezamjenjiv. Zar nije MSNBC neki dan dao otkaz Alecu Baldwinu (koji je trebao bit njihova velika zvijezda) jer je nekom paparacu reko da je pederčina? Šta bi tek da aktivno radi na dokidanju LGBT prava? :lol:

Isto tako i sa frendovima i obitelji. Uopće me ne zanima tko su ni šta su, odnosi bi nam time ionako bili teško oštećeni i obojima bi nam bilo bolje prekinut to, bilo za stalno ili privremeno u slučaju da se predomisle nekad, nego da se nakuplja frustracija i ogorčenost dok se jednom ne poubijamo za božićnom večerom.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la bašja » 28 stu 2013 16:17

Aven je napisao/la: Kako bi to na vas djelovalo?
Što biste učinili?
Biste li mu dali otkaz? Zašto da ili ne?
ne bi mi bilo drago, ali se zaposleniku se ništa ne bi dogodilo. Ipak, mislim da tom zaposleniku ne bi bilo ugodno jer bi službena politika firme bila podupiranje glasanja protiv, financijski bi podržala udruge koje se bore za LGBT prava i cijela bi firma bila u duginim bojama. Ipak, upozorila bih sve da mobinga ne smije biti - u smislu govora mržnje prema toj osobi.

Što se obitelji i prijatelja tiče - ako se radi o onima koji nisu sigurni što misliti, bila bih tolerantnija i strpljiva. Oni pak koji imaju jasno mišljenje i pogotovo ako im je argument nešto homofobno tipa "neka svako radi šta oće, al nek meni ne paradiraju", to križam odmah jer nemam više snage za takve ljude.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Gost

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Gost » 28 stu 2013 16:19

ariadne je napisao/la: dok se jednom ne poubijamo za božićnom večerom.
:lol: tocno to vrlo lako moguce ili ne za bozicnom nego mozda nekom obiteljskom sirom sto sam ya imala nedavno pa ne znam sta nas drzi pod kontrolom iako ye vec bilo bas napeto i teta i ya smo ispale kurve,lezbe i antikristi (samo sto ye ona u Njuyorku opet pa yu bas boli krc iako znam u dubini duse da ne) al bas mi ye drago sto se sve tako i odigralo :lol:

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Rock Faerie » 28 stu 2013 16:33

Kao vlasnica firme ne bi zaposlila takvu osobu na prvom mjestu. Isto tako ne bi zaposlila nekog radikalnog gay aktivistu. Radno ozracje bi bilo mirno svi bi bili sretni i prihvaceni i svatko bi bio zaposlenik mjeseca :D
Ne bi bila protiv da je moj zaposlenik za, ali bi bila protiv da je jedan od organizatora. Biti gay i zaokruzit za je jedna stvar, a gurat svakome to pod nos je druga.
They share a look in silence and everything is understood

Ooh

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Ooh » 28 stu 2013 17:00

uuuh, nema beda, ostao bi raditi, ali bi jedini bas na badnjak, bozic, uskrs, sesvete i sve ostale obiteljske praznike morao zavrsavati neke izvjestaje, bas bi tada pao neki sustav ili nesto. za to vrijeme kcer bi partijala sa mnom. smislila bih vec kako :D

Ooh

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Ooh » 28 stu 2013 17:08

jedan zlocasti p.s. :D
koja obitelj nema pedera i lezbijki? i njegova i ima, samo mu ih treba otkriti. bio bi to bingo, gdje ces gore stvari za nekoga sa ispravno -obiteljskog fronta. vjerujem da nakon te spoznaje ionako ne bi bio produktivan zbog soka, pa bi dobio otkaz.

da li je ovo prezlocasto?

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Bash » 28 stu 2013 17:13

Slažem se s Jannom, pare su pare. Ne možete pitat zaposlenika o njegovim vjerskim uvjerenjima na intervjuu, pobogu, isto kao šta vas ne pitaju o tome ili o spolnoj orijentaciji ili o planiranju djece. Za dati nekome otkaz je dovoljno ako je u ugovoru neka stavka koja se odnosi na rušenje ugleda firme i kompromitiranje putem bilo kakvih ekscesa koji se kose za zakonom (npr govor mržnje ili diskriminacija). To hoće li netko glasat ZA i to spomene na kavi u kuhinji od ureda, a ne pred klijentom, to je sloboda govora na koju svatko ima pravo, pa i zatucani ljudi. Makar sumnjam da bi se netko skroz radikalan išao javljat za rad u firmi koja javno podupire LGBT.

Ooh

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Ooh » 28 stu 2013 17:55

ali on je vec zaposlen i dobar je u poslu. a to sto radi u slobodno vrijeme i nije bas njegova stvar, jer me se itekako tice i itekako je krivo. zgog toga kod mene ne bi dobio otkaz, ali isto tako znam da je to plemenito, jer ja kod njega nikada i ne bih mogla raditi i nije bas da bih u svoje slobodno vrijeme smjela na sav glas vikati ja sam gay i da bih zadrzala posao! ne jebe me nesto fer i korektnost...ne vise, ne u vrijeme referenduma.
Zadnja izmjena: Ooh, dana/u 28 stu 2013 17:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Andain » 28 stu 2013 17:55

A ono, ako zaposlenik nema problema raditi za vlasnicu tvrtke koja je gay i odnosi se s poštovanjem prema ljudima za koje očito misli da nemaju pravo na brak, plus dobar je radnik, ne bih ga otpuštala.
On može misliti i da su crnci gluplji, da gay nije skroz ok, da miješani brakovi nisu dobri, dok god se prema ljudima u svom okruženju odnosi u redu i dok god pozitvno utječe na posao i ljude s kojima kroz posao dolazi u kontakt, dok god van posla nema kriminalne aktivnosti, tolerirat ću.

Druga je sad stvar koliko je on doista zagrižen u nekim stvarima, jer pretpostavljam da bi netko kalibra Markićke svoju homofobiju na neki način ispoljavao prema osobi za koju radi, međutim, konkretno, ne mislim da je baš svatko iz te inicijative ili onih koji glasaju za maliciozan koliko ona. Ne da ih branim, samo želim reći da bi se tu vjerojatno dalo naći osoba koja su jednostavno indoktrinirane vjerskim i tradicionalnim odgojem i jednostavno biraju put većine oko njih, ne razmišljajući previše.

Što bih napravila? Pričala s njim, vjerojatno. I dala otvorenu podršku tvrtke (moralnu i financijsku) inicijativama 'protiv' :)

ariadne je napisao/la: Whoa there, Ayn Rand. Tebe je kapitalizam malo žešće zeo, a? :lol: :pokes: :D
Malena digresija, tu Ayn Rand su opako koristili (imo, krivo, i demokratska i rep. strana) tijekom zadnjih pred. izbora u SAD-u, da se uvijek pitam koliko je netko upoznat s njenim radom tko se referencira na nju.
No, da..ona je tu problematiku ovdje dobro sažela:

''In a capitalist society, all human relationships are voluntary. Men are free to cooperate or not, to deal with one another or not, as their own individual judgments, convictions, and interests dictate. They can deal with one another only in terms of and by means of reason, i.e., by means of discussion, persuasion, and contractual agreement, by voluntary choice to mutual benefit''

I ja bih se složila, dakle, pitanje je čim se firma bavi, dal je ugled firme na tržištu na koje cilja ukaljan privatnim aktivnostima te osobe. Jer kužim da medijske kuće moraju paziti na imidž društveno odgovornih i tolerantnih organizacija puno više nego neki lokalni proizvođač drva. Ukoliko bi zaključak bio da, neovisno o kvaliteti posla, ta osoba svojim privatnim djelovanjem narušava ovaj ''mutual benefit'' koncept, otpustila bih ju/ga. Ukoliko ne, ne bih.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Ooh

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Ooh » 28 stu 2013 17:57

ma u biti ja mislim da ne bi htio raditi za mene da zna da sam gay :D

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Rock Faerie » 28 stu 2013 18:16

Sve vas je malo zelo ovo ozracje oko referenduma. Dobar zaposlenik je dobar zaposlenik i tocka. Ako cemo tako ja fkt mrzim cigane hvala bogu pa o njihovom zaposljavanju ne moram nit razmisljat jer oni ne zele radit i zive od socijalnog uuups nisam ja to rekla. Ja volim sve ljude neovisno o horoskopu i kolicini zuba. A volim i novce.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la bašja » 28 stu 2013 18:21

^ a šta ako si gay friendly firma koja ima gay klijente i svi ti otkažu kad skuže da je recimo tvoj šef marketinga šef marketinga UIO-a? čak i ako je sve u novcima, odgovor nije jednostavan.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Rock Faerie » 28 stu 2013 18:30

Znam da nije, ali kad doneses neku odluku moras se nosit sa posljedicama odluke.
Ali ionak nikad necu imat uspjesnu firmu pa nemam brige :D
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Fuga » 28 stu 2013 18:32

@Shapeshifter
Super su ti ova postavke o mržnji cigana.

Isto tako nisam pobornik ove "profit je profit". Naime, postivanje ljudskih prava je isto postivanje ljudskih prava i to trazim od svih, ne samo zaposlenika. Organizacija koju bih ja osnovala, treba imati određene vrijednosti i kodeks ponašanja usvojen, sve to lijepo regulirano pravilnikom o radu. U slučaju da se to ne poštuje, letiš vanka. No u slučaju da se ipak tako netko pojavi, prvotna reakcija mi je bila momentalni otkaz, to znači da preslikavam ponašanje bilo kojeg drugog homofobnog poslodavca, samo u drugom smjeru. Kako mi takav način nije prihvatljiv, dajem si slobodu u odabiru njegovih najbližih suradnika, gdje postavljam kojeg nakradnog pedera i lezba, pa nek surađuje s njima. Zapravo, još više sviđa ideju da surađuje s trans osobom. :D
Kako u ovom slučaju izlažem stresu i jednu i drugu skupinu, mislim da bi od mene kao poslodavca bilo okej da im omogućim superviziju ili kakav vid psihoterapije. :D

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la zenia » 28 stu 2013 18:34

Hmmm zanimljiva tema.

Kako biste reagirali da je netko od obiteljaša postavio pitanje: ''Imate super radnika, ali saznate da je 'protiv'
te da je jedan od pokretača 'udruge protiv'. Biste li ga otpustili?''

Imam filing da bi se digla frka, odmah bi se pičilo po ljudskim pravima, nazvalo postavljača
takvog pitanja primitivnim, nazadnim, netolerantnim.

Ali kad dođeš u situaciju da imaš moć pa makar i hipotetski, masa ljudi bi rado sjebala onog
sa suprotnim stavom.

Nije lako biti tolerantan, zar ne? Čak ni kad iskusiš na svojoj koži što netolerancija znači...


Ja se slažem s Jannom po ovom pitanju. Posao je posao. Ukoliko on dobro radi, ukoliko
ne maltretira druge zaposlenike, a ni oni njega i ukoliko taj njegov stav ne šteti firmi,
ne bih to uopće smatrala problemom.
Otkaz je ozbiljna stvar. Nekoga lišavaš egzistencije takvim potezom. Mislim da činjenica
da me iritiraju nečiji stavovi nije opravdanje da napravim tako nešto okrutno.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la ariadne » 28 stu 2013 18:45

Mislim da tu malo različito interpretiramo postavljeno pitanje. :D Rekla je "jedan od pokretača i žestoki zagovornik UIO." Tu nisam morala zamišljat hipotetske ljude jer su mi Markićka i Iličić pod nosom. Ne znam jeste li skužili, ali s tim ljudima ne ide racionalno. To su odrasli, opasno zadojeni ljudi koje je - ajd bit ću blaga pa reć gotovo - nemoguće preodgojit nekakvim racionalnim pokušajima razgovora. Realno, oni ne bi ni radili za mene in the first place, jer bi moja tvrtka, koje god veličine bila i čime se god bavila, javno podržavala LGBT pokret donacijama i čime god. Al eto ako tu hipotetsku situaciju uzmemo at face value, postupila bih onako kako sam rekla. Bez obzira na profit. Also piše "jedan od boljih" radnika. Znači nije nikakva zvijezda vodilja. I naravno da donosi profit. Svi bi trebali donosit profit, that's kind of the point. Sigurno neću imat nekog tko mi nosi gubitke. Ko što rekoh, nije nezamjenjiv i nemam nikakvu namjeru oko njega hodat po jajima i kopat do Kine pokušavajući pronaći neki redeeming quality koji bi bio dovoljan da tako nečemu dajem plaću svaki mjesec i financiram rupu koju ovaj ispod mene kopa. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Bash » 28 stu 2013 18:47

bašja je napisao/la:^ a šta ako si gay friendly firma koja ima gay klijente i svi ti otkažu kad skuže da je recimo tvoj šef marketinga šef marketinga UIO-a? čak i ako je sve u novcima, odgovor nije jednostavan.
to bi bilo moguće da dan ima pedeset sati, ne vidim kako bi netko takvu poziciju mogao obavljati na dva mjesta, spavati, jesti, itd. i mislim da bi više štetilo U ime obitelji da se sazna kako neki njihov prominentni član radi u lgbt friendly firmi koja otvoreno podržava gay brakove.
šta da recimo imaš malu firmu i jedan od najvećih klijenata je netko tko javno podupire i donira UIO? raskinula bi ugovor iz principa? :)

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Fuga » 28 stu 2013 18:49

I da, vezano uz prijatelje. Tu se držim one stare "s kim si, takav si".
I u tome zaista ima istine, to mi se pokazalo i na ovom referendumu, svi moji prijatelji i poznanici, ljudi s kojima volim popiti kavu, popričati s vremena na vrijeme su PROTIV. To mi ujedno govori da sam imala dobar filter kad sam birala ljude i puštala ih u osobni prostor.
Nije mi pojmljivo da se družim se nekim tko je ZA, tu nije stvar ni političke ideologije ni ne znam čega ne, to je jednostavno ljudskost koju od njih očekujem.

Obitelj nisam birala, no dosta sam intenzivno s njima radila, čak i brat s kojim sam često ulazila u sukobe vezane na tu temu, koji je konzervativan i podložan raznim utjecajima, radije neće ići glasati nego da glasa ZA.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la bašja » 28 stu 2013 18:55

Bash je napisao/la:
bašja je napisao/la:^ a šta ako si gay friendly firma koja ima gay klijente i svi ti otkažu kad skuže da je recimo tvoj šef marketinga šef marketinga UIO-a? čak i ako je sve u novcima, odgovor nije jednostavan.
to bi bilo moguće da dan ima pedeset sati, ne vidim kako bi netko takvu poziciju mogao obavljati na dva mjesta, spavati, jesti, itd. i mislim da bi više štetilo U ime obitelji da se sazna kako neki njihov prominentni član radi u lgbt friendly firmi koja otvoreno podržava gay brakove.
šta da recimo imaš malu firmu i jedan od najvećih klijenata je netko tko javno podupire i donira UIO? raskinula bi ugovor iz principa? :)
ne znam. kao prvo, lako je ovako pričati :D kao drugo, već smo krenuli s pretpostavkom da imam firmu prešaranu duginim bojama tako da sumnjam da bi mi homofobi bili glavni izvor novaca.
al ok, nek je nekako do toga došlo... ako bih ikako mogla, da, raskinula bih! ali ako bi to značilo da propadam, moram priznati da ne bih raskinula.

ja sam isto rekla da bih ja zaposlenika zadržala, al mi motiv nije novac, nego neko poštivanje njegovih prava. pazite, ti visokopozicionirani UIO ljudi su lukavi i tek tako im dati otkaz bi bila pljuska i meni i glasovanju protiv. jedva bi dočekali da im daš otkaz! tako da to od mene ne bi dobili. s druge strane, novinarima bi sigurno bilo zanimljivo napisati kako jedna lezba hrani tu njegovu tradicionalnu obitelj. još bih ubacila da smo mi u firmi svi jedna velika obitelj koja voli svoje članove čak i kad su idioti :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la str8faith » 28 stu 2013 18:58

ma dajte svima otkaz sad je in bit na burzi rada
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la zenia » 28 stu 2013 18:59

ariadne je napisao/la:Mislim da tu malo različito interpretiramo postavljeno pitanje. :D Rekla je "jedan od pokretača i žestoki zagovornik UIO." Tu nisam morala zamišljat hipotetske ljude jer su mi Markićka i Iličić pod nosom. Ne znam jeste li skužili, ali s tim ljudima ne ide racionalno. To su odrasli, opasno zadojeni ljudi koje je - ajd bit ću blaga pa reć gotovo - nemoguće preodgojit nekakvim racionalnim pokušajima razgovora. Realno, oni ne bi ni radili za mene in the first place, jer bi moja tvrtka, koje god veličine bila i čime se god bavila, javno podržavala LGBT pokret donacijama i čime god. Al eto ako tu hipotetsku situaciju uzmemo at face value, postupila bih onako kako sam rekla. Bez obzira na profit. Also piše "jedan od boljih" radnika. Znači nije nikakva zvijezda vodilja. I naravno da donosi profit. Svi bi trebali donosit profit, that's kind of the point. Sigurno neću imat nekog tko mi nosi gubitke. Ko što rekoh, nije nezamjenjiv i nemam nikakvu namjeru oko njega hodat po jajima i kopat do Kine pokušavajući pronaći neki redeeming quality koji bi bio dovoljan da tako nečemu dajem plaću svaki mjesec i financiram rupu koju ovaj ispod mene kopa. :lol:

A gle hipotetski ili ne ti bi rado dala otkaz osobi
koja se ne slaže s tvojim uvjerenjima.

Ja ne bih tako lako donijela tu odluku... Nekako bih se osjećaja
kao da sam pala na istu razinu kao i gospođa Markić
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la Bash » 28 stu 2013 19:02

@bšj: ok, slažem se. ni meni kod radnika nije motiv novac. ako je neko dobar radnik, ne tiče me se šta doma radi dok god to meni ne utječe na poslovanje i kodeks firme, to je njegovo pravo. uostalom, kako je ariadne rekla, to je još više iskoristivo za reklamu humanosti nas liberalnih koji podržavamo sve obitelji, pa i one. :D
koliko nas se skupilo tu i javno reklo da bi financijski podržavali lgbt, baš šteta da nemamo firme :loser:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la ariadne » 28 stu 2013 19:13

zenia je napisao/la:A gle hipotetski ili ne ti bi rado dala otkaz osobi
koja se ne slaže s tvojim uvjerenjima.
Al moja uvjerenja su i službeni, javni stav moje tvrtke. Tak lik bi prije vjerojatno sam dao otkaz, cijelo pitanje mi djeluje skroz bespredmetno zapravo. Da je službeni stav tvrtke u kojoj ja radim onaj UIO, a ja idem okolo po TV-u i aktiviram ljude PROTIV, ne bih ih ni najmanje krivila da mi daju otkaz, ako ga ja već sama ne bih dala. Vjerojatno bih im bila zahvalna jer bi mi bilo zlo radit tamo i produktivnost bi mi naglo pala pa bih dobila otkaz tak i tak. Kad ćemo već natezat hipoteze. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la zenia » 28 stu 2013 19:22

Noup nisam natezala hipoteze.
To je bila čista ogoljena suština.
Možeš je razvući koliko hoćeš i izmisliti tonu opravdanja, ali svodi se ipak
na to da bi dala otkaz nekome tko ne dijeli tvoje stavove... :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la ariadne » 28 stu 2013 19:29

Ne, nego nekome tko narušava ugled tvrtke i krši politiku iste, rekla sam to dvaput već. :lol: To što se to poklapa s mojim osobnim uvjerenjima je logično, pa moja je tvrtka, wtf. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Protiv ZA i moralne dvojbe

Post Postao/la gigiONlajna » 28 stu 2013 19:37

Ne bih dala otkaz. A da kod mene radi jedna pod pokretača je nategnuto, vidim da su imućni :).

Na fejsu imam frendicu iz djetinstva (najbolje frendice iz osnovne) koja je ZA, čita dnevno.hr i dijeli njihove članke, nije za ćirilicu i to. Ne pada mi na pamet prekinuti to prijeteljstvo.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Odgovorite