NIKAD!

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Aven

NIKAD!

Post Postao/la Aven » 29 kol 2013 16:14

Zanimljiva su ljudi stvorenjca. :D

Svako toliko sami sebi skočimo u usta. Neki više, neki manje.

Poznato je da s jedne strane ljudi sami sebe precjenjuju, a s druge podcjenjuju nepredvidljive životne okolnosti i jačinu utjecaja iracionalnog i podsvjesnog.

Od onih najučestalijih stvari koje primjećujem, ljudi često kažu da NIKAD ne bi prevarili drugu osobu ili kako NIKAD ne bi ostali u braku/vezi s osobom koja ih je prevarila.
Ili pak da NIKAD ne bi bili u vezi s nekom osobom koja im se sviđucka pa često ispadne kako se samo čeka da druga strana da zeleno svjetlo. :D

No, to su sve zapravo light, svakodnevne situacije nasuprot nekim ekstremima u koje nas životne okolnosti mogu dovesti.


Uzimajući u obzir upravo te i takve okolnosti, možete li ipak za nešto kategorički tvrditi da NIKAD, ali baš NIKAD ne biste učinili?

Postoje li stvari za koje ste rekli da ih nikad ne biste učinili pa ipak jeste? Što ste tada mislili o sebi?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: NIKAD!

Post Postao/la jpeg » 29 kol 2013 16:33

ma nema sanse! :D
ispada da mi je nekad "nikad" postala zamjenica za "sad cu". U zadnje vrime se bas nekako rapidno događam i to toliko da sam uzurbano ostvarila vecinu svojih tvrdokornih i utabanih "nikad" uvjerenja i izjave. i draza sam si vaka, raspustenica. :)

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: NIKAD!

Post Postao/la Jadzia Dax » 29 kol 2013 16:44

Errrm, nikad neću osvojiti Nobelovu nagradu :D
Eto to je jedino za što mogu reći nikad, a sve ostalo ovisi o situaciji. Naravno da volim misliti za sebe kako imam neka fuul jaka moralna načela, no baci me 10 dana u neku špiljetinu bez jesti i piti pa ćemo onda viditi hoću li se držati svih svojih načela, (pogotovo onih koji su mi ostali iz hipijevske faze) ili ću zatući koga god, tko je sa mnom i napraviti ražanj od njega

backspace

Re: NIKAD!

Post Postao/la backspace » 29 kol 2013 16:49

Klonim se rijeci nikad na svim razinama. Nekad je izgovorim kad sam u afektu, ali i onda me strecne :D

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 29 kol 2013 16:59

Nemojte se sad zgražati na napisano :D, ali uzela sam tako u obzir razno razne okolnosti i stvari na koje reagiram repulzivno jer volim prilikom introspekcije odlaziti u ekstreme.

Ugl, došla sam do zaključka kako mislim da jedino NIKAD ne bih seksualno zlostavljala neko dijete. Ne znam kakve sve droge rade, ali volim (naivno) misliti da bih se uspjela othrvati i sama sebe ubit prije toga.

A sve ostalo što mi je fuj: ubiti, pretući, prevariti, ukrasti... Ne usuđujem se reći NIKAD. I bez toga da me netko nadrogira. :D


Odlična scena iz filma "The Mist":

Amanda:
I can't accept that. People are basically good, decent. My God, David, we're a civilized society.

David:
Sure, as long as the machines are workin' and you can dial 9-1-1, but you take those things away,
you throw people in the dark, you scare the shit out of them, no more rules, you'll see how primitive they get.
You scare people badly enough, you can get 'em to do anything. They'll turn to whoever promises a solution, or whatever.


Ollie:
As a species, we're fundamentally insane.
Put more than two of us in a room, we pick sides and start dreaming up reasons to kill one another.
Why do you think we invented politics and religion?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: NIKAD!

Post Postao/la Andain » 29 kol 2013 17:08

Ne bježim baš od riječi. Nije da je izgovaram olako i ne služi mi za moraliziranje nekakvo uokolo (''nikad ne bih prevarila, bila s bivšom od bivše'' i sl), al ono, nakon određenih godina i iskustva, možeš neke stvari o sebi reći. Možda ne zacementirano, al fkt bi zahtjevalo gadniju promjenu karaktera i psihe da postanem npr. ovisnik o nekakvim drogama (koje su mi dovoljno odbojne da ih ne želim ni probati). Svašta je moguće, a umjesto da kalkuliram sf situacije koje bi me mogle dovesti do nečeg (a koje sasvim lagano mogu biti realne :D), za neke stvari si mogu zamisliti nikad. S druge strane, ne volim si činiti okolnosti gdje se nužno umanjujem ako stvari krenu nekakvom linijom koju nisam očekivala, tako da mi nije bed ni opovrći svoje nikad i priznati promjenu.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Gost

Re: NIKAD!

Post Postao/la Gost » 29 kol 2013 19:26

Imala sam priye 8 godina fazu kad sam ye upotrebljavala puno u kontekstu nikad necu i nikad ne bi (npr. bit u braku) i tako malo pomalo ye doslo do toga da yu danas minimalno upotrebljavam i to ne u ova dva gore navedena konteksta iako mi se i sad moze zaletit,ali za razliku od priye 8 godina odmah se sama sebi nasmiyem i kazem nee see*i :D
So nikad ne reci nikad yer nikad ne znas sta te ceka¡ Obicno vidim da to NIKAD ljude yako lupa po glavi u zivotu, pa iako sam i na svoyim greskama ucila i yos ucim i cu ucit :D vise sam tudjih opeklina gledala i ne svidja mi se to. Sto su ljudi mudriyi to manje govore sta bi i sta ne bi, a vise drze za sebe i dyeluyu i prihvacayu iskustva. (klikklikaxesvemirrski :lol:)
Nikad ne znas u kakvoy ces situaciyi bit yer ne reagiras iskljucivo razumno, pa tako ne mozes ni razumno tvrdit i tupit neke primyere. Emociye su te koye masu puta odredjuyu put, a kako mogu bit + tako mogu i - i nekoga ostetit. Btw. nayvise sam govorila da NIKAD necu dopustit u zivotu da me vodi srce u ljudskim odnosima nego razum iskljucivo iako sam osoba koya yaaako puno kontaktira, puno ljudi kaze i previse da to radim, ali zato imam tocno crtu preko koye se ne prelazi. Tu spiku imam gotovo otkad znam za sebe i tocno znam i zbog cega,ali ne mogu vyerovat da me upravo to NIKAD nayvise ubiya. Isto tako ovo za varanje ye zanimljiva tema. Mislim da se ne moze rec da nikad ne bi, ali se itekako moze obecat iskrenost i sto ye nayvazniye odgovornost, a takvi ljudi minimalno upotrebljavayu nikad,yer su sviyesni svih tih slabosti. Isto tako oprostit nekome ili prihvatit oprost - to su teske stvari i nikad ne reci nikad :lol: evo ga opet NIKAD

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: NIKAD!

Post Postao/la JaNNa » 29 kol 2013 20:15

lajkam sliku!
osjećam neku konekciju s temom, ha kolegice!? :lol:

u efektu volim reći nikad, no vrijeme i djela su pokazala da je ta riječ presnažna i da bi ju trebala manje upotrebljavati!

budem, hoću, evo!

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 29 kol 2013 20:25

JaNNa je napisao/la:osjećam neku konekciju s temom, ha kolegice!? :lol:
Svi osjećamo. :D

Ovih dana je zaredalo nekoliko razgovora na tu temu pa eto...:D

Avatar
sunflower
Postovi: 2519
Pridružen/a: 01 kol 2012 22:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: NIKAD!

Post Postao/la sunflower » 29 kol 2013 21:20

ne kaže se zabadava: nikad ne reci nikad! :D

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 29 kol 2013 21:28

To mi je bio demo naslov, ali mi je izgledao prelejm. Minimalizam je najbolji. :D

I kaj ti Sunčana veliš da ne bi nikad napravila? :D

Avatar
sunflower
Postovi: 2519
Pridružen/a: 01 kol 2012 22:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: NIKAD!

Post Postao/la sunflower » 29 kol 2013 21:47

hm,hm...nisam baš pratila ovu temu....al eo...lejm or not :
-nikad na svojim nogama neću otić na koncert Jelene Rozge, ni mrtva pijana (jedino da me odnesu u besvjesnom stanju)
-nikad se neću drogirat
-nikad neću oprostit jednu stvar u životu jednoj osobi (znam da neću jer sam opako jebeno tvrdoglavo zlopamtilo)

eo, jel pošteno? poznam sebe dugi niz godinica pa ovo mogu tvrdit. za sve dalje i vise od toga,nisam odgovorna :D

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 29 kol 2013 22:15

^
Ovo treće mi je najsumnjivije. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: NIKAD!

Post Postao/la JaNNa » 30 kol 2013 07:19

^
i meni isto... :lol:
kako bi Shiza rekla: Tako je jedna žena tvrdila da neće, pa je oprostila...

premda ni za prvo od Sunčane ne bi baš garantirala!

nekak mi je od Nesmrtne najbolje dorečeno... s godinama fkt skužiš koje stvari ne bi nikad.. premda, life is a bitch i iznenadi te, a bome i ti samog sebe ponekad...

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 30 kol 2013 07:25

JaNNa je napisao/la:s godinama fkt skužiš koje stvari ne bi nikad..
Mislim da smo svi mi još premladi da bi nam to "s godinama" služilo kao neki nepobitni argument. :D

To da je rekla neka baba od 70, još nekako. :D

"Minimalna mogućnost" je već validnija izjava.

A što se Sunčane tiče - ma sve joj je ovo klimavo. :lol:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: NIKAD!

Post Postao/la JaNNa » 30 kol 2013 07:29

a nismo ni mlade više toliko, ha? ili ćemo se pravit da jesmo...
slika

nekako mislim da u 20-ima najviše filtriraš taj listing NEVER, no opet - svatko je indvidua za sebe...
tko bi reko da ću ja u 30-ima promjenit look 100%? nitko! al jbš ga - puklo i zlu je trebalo!
a rekla sam da neću više nikad... oke, više nikada nema NIKAD za mene! :lol:

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 30 kol 2013 07:30

:wow:

Pa kaj si napravila od sebe? Jesi počela nosit starke? :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: NIKAD!

Post Postao/la JaNNa » 30 kol 2013 07:33

noup! štikle su i dalje in! :lol:

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 30 kol 2013 07:36

'Ajde, bolje štikle nego balerinke.

Evo, pišem: NIKAD ne bih nosila balerinke.

Sad me zanima za koliko ću vremena doći pobiti to u ovu temu. :giraffe:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: NIKAD!

Post Postao/la JaNNa » 30 kol 2013 07:40

e viš, ako za nešto znam da ne bi rekla NIKAD neću, onda je to odjeća i obuća... jer znam da ću uvijek sve probat stavit na sebe... sad, kak to izgleda, to je drugi par rukava...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: NIKAD!

Post Postao/la Fuga » 30 kol 2013 07:47

Hm, "nikad" je došlo prije "ne znam". Sad znam da nikad ne znam koju ću/neću akciju ubuduće poduzeti u raznim životnim okolnostima. :D
Nekako sam sklona misliti da je malo toga ili gotovo ništa perzistentno već da jedino stalno na ovom svijetu samo promjena jest.

U sadašnjem psihofizičkom stanju imam određene moralne horizonte koji utječu na filtere ( agresija, seksualna zlostavljanja, razne vrste maltretiranja). Svašta nešto što se trpa pod ugrožavanje tuđeg i osobnog integriteta. Sve to odnosi se na stanja kad sam apsolutno svjesna vlastitih radnji.

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 30 kol 2013 08:52

Volim misliti da nikad ne bih zakinula radnika radi vlastite koristi.

Nakon toga bi zasigurno uslijedio kompletan downfall većine vrijednosti koje posjedujem.

Nikad mi nije bilo jasno kako ljudi mogu uživati u novcima koje su stekli potkradajući i eksploatirajući nekoga tko radi za njih. :/

Avatar
Erica
Postovi: 172
Pridružen/a: 18 vel 2013 16:10
Spol/rod: žensko

Re: NIKAD!

Post Postao/la Erica » 30 kol 2013 11:34

nikad ne reci nikad :)

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: NIKAD!

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 30 kol 2013 13:02

rijecca NIKAD je precijenjena,bas kao i UVIJEK :D
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: NIKAD!

Post Postao/la Andain » 30 kol 2013 17:10

Baš sam htjela reći, zaziranje od 'nikad' dođe na isto kao i zaziranje od 'uvijek'.. :D

Zapravo mi je Ok to zaziranje, jer se ljudi često bahate s istim (''ne bi ja nikad''), al ne vjerujem da treba otići i u drugi ekstrem i ne dozvoliti nikakvo čvršće stajalište il obećanje. Ljudi ionako u svakodnevnom govoru i kad koriste apsolutne kategorije koriste ih iz relativne perspektive pa je normalna stvar reći 'u dobru i zlu' (što je varijacija na temu uvijek i nikad) dok god stoji namjera iza tog. Okolnosti su nepredvidive, to se podrazumijeva, njihovo utjecanje na nas, također, ono što se time garantira je zapravo jedina stvar koju možeš- da ćeš se truditi uvijek odnosno nikad _umetni glagol_.

Zaprava ta bojazan od nikad nije možda toliko zbog tih nepredvidivih okolnosti koje te mogu (ni krivu ni dužnu ;)) promijeniti, koliko zbog izbjegavanja bremena odgovornosti takvog jednog obećanja (sebi) i poznavanja vlastite/ljudske slabosti karaktera.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: NIKAD!

Post Postao/la omnia » 31 kol 2013 00:49

Aven je napisao/la: Uzimajući u obzir upravo te i takve okolnosti, možete li ipak za nešto kategorički tvrditi da NIKAD, ali baš NIKAD ne biste učinili?
Ne mogu jer nikad (ha, vidi ovo :D) ne znam kako ću reagirati u određenoj situaciji, kako ću se osjećati, kakvi će mi biti prioriteti....
Znam upotrebljavati to nikad ne bih, ali to mi je više kao fraza nego kao neka stvarna odluka.

Nadam se da nikad neću nekoga svjesno ugoziti ili nekom nauditi, ali čak i za te situacije ne mogu sa sigurnošću reći da nešto nikad ne bih uradila.
Postoje li stvari za koje ste rekli da ih nikad ne biste učinili pa ipak jeste? Što ste tada mislili o sebi?
Zašto nitko ne odgovara na ovo? :lol:

Naravno da postoje. Od gluposti tipa, nikad to ne bih jela ili ne znam što, do ozbiljnijih tipa: nikad ne bih bila s udatom/zauzetom ženom pa sam umalo bila :/

Oko ovog zadnjeg se nisam osjećala pretjeralo loše, samo iznenađeno... Da sam uopće to u stanju i da tako lako mogu mijenjati mišljenje.

Jako poučno iskustvo :D

Avatar
malikoraknaprijed1
Postovi: 29
Pridružen/a: 22 kol 2013 07:48

Re: NIKAD!

Post Postao/la malikoraknaprijed1 » 31 kol 2013 06:14

Nikad je izraz vlastite kočnice koja nikad ne može biti u potpunosti ispravna

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: NIKAD!

Post Postao/la gigiONlajna » 31 kol 2013 18:13

Uhvatim se sa kako izgovaram te : NIKAD, UVIJEK, SVI, NORMALNO JE, ZAISTA, NIJEDNOM.....

Ovih dana o tim riječima razmišljam u kontekstu kolko mog izgovorenog je ujedno i duboko promišljeno/proživljeno/osjećano.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
roza_surla
Postovi: 429
Pridružen/a: 03 ruj 2011 14:21

Re: NIKAD!

Post Postao/la roza_surla » 02 ruj 2013 17:40

Na blagajni često mislim "Nikad više" pa se ulovim kako opet kupujem punč kocke u pan peku.
Roza nije koza
Niti surla znaci da je kurva

Aven

Re: NIKAD!

Post Postao/la Aven » 02 ruj 2013 19:52

^
NIKAD nećemo biti tvigići. :(

Odgovorite