Crtica prema istinitim događajima

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Crtica prema istinitim događajima

Post Postao/la astra glacialia » 03 ruj 2013 08:24

- Možeš li doći na trenutak? Moj te šef želi vidjeti.
Zašto mene, svega mi?! Pogledam ga: nikad ga još nisam vidjela tako blijedog, upalih i crvenih očiju, izgledom barem desetak godina starijeg.
- Što se dogodilo?
- Kolegica je iznijela uznemirujuće tvrdnje o nama. Samo budi iskrena.
To je sve što mi dospijeva reći prije nego što moram ući u ured na kraju hodnika.
- Znate li zašto ste ovdje? – veliki šef podiže pogled sa svog radnog stola.
Odmahujem glavom. Premalo znam.
- Dojavljena je sumnja na neprikladne odnose. Seksualne odnose. Da ste imali seksualne odnose sa svojim nadređenim. Jeste li?
Ah, mogla sam si i misliti! Ali, to je... Ne mogu suspregnuti smijeh.
- Gospođice, što je smiješno? Uozbiljite se. Ovo su ozbiljne optužbe. Jeste li spavali s njim?
- Oprostite, ali to je apsurdno.
- Apsurdno, zašto?
- Ja čak nisam ni heteroseksualna. Ja preferiram žene.
Promatra me onim pronicavim pogledom kojim procjenjuju iskrenost.
- Dobro. – napokon kaže – Drago mi je da smo to raščistili i da se nešto tako grozno ne odvija ovdje. Možete ići.
Izlazim. A moj me izravno nadređeni još čeka na hodniku, kršeći ruke.
- Sve je u redu. – smiješim se – Te su optužbe posve apsurdne i u to sam ga uvjerila.
- Kako?
- Ja sam gej. Volim žene. Zapravo, kad bi mi moralno dolazilo u obzir spavati s nekim odavde, spavala bih s njom. Bila mi je vrlo lijepa.
Gleda me otvorenih usta. A onda se izviju u širok osmijeh olakšanja, i opet sliči sam na sebe.
- Gej, vau! A ja cijelo vrijeme pazim da te ne taknem da se ne uznemiriš! Ali, ona, i još lijepa! O ukusima se ne raspravlja... ali nabavi si ukus.
- Ljepota ne znači ništa ako ne dolazi i iznutra. Nakon ovoga, više nije lijepa.


Istinita priča (samo malo reducirana u nebitnim dijelovima na broj riječi koji nije prenaporan za čitanje). Nije se odvila u Hrvatskoj. Odvila se nedavno u državi koja se još prije manje od desetljeća činila homofobnija nego Hrvatska danas. :feelingfree:
Ako postoji prikladan podforum (coming out? :D književnost? :oops: ), prebacite.
per aspera ad astra

Ooh

Re: Crtica prema istinitim događajima

Post Postao/la Ooh » 03 ruj 2013 11:20

preeejako :D

Aven

Re: Crtica prema istinitim događajima

Post Postao/la Aven » 03 ruj 2013 19:38

Odlično. :inlove:

Takva outanja su mi najbolja. Kad se obave onako s nogu i ode svatko za svojim poslom. :D

U puno slučajeva mi se čini da oko toga više gay ekipa radi strku nego što bi ona doista u realnosti nastala.

Normalno da će se ljudi zblesirati kad im radiš najave, posjedaš za stol, okolišaš i slično.
Još bi im samo hitnu trebali pripremiti sa strane da se i vizualno prije "velike objave" paraliziraju. :D

Ljudi u takvim situacijama (posebno bliski) najčešće reagiraju intuitivno kao i mala djeca. Kad djeca padnu ili se udare i ogrebu, nagonski uvijek pogledaju prema roditelju pa ako im na licu ili u glasu osjete strah, odmah počnu plakati. Kad je 'staratelj' cool i fearless, i djeca brzo zaborave da su pala. :D

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Crtica prema istinitim događajima

Post Postao/la gigiONlajna » 03 ruj 2013 21:24

Ljepota ne znači ništa ako ne dolazi i iznutra. Nakon ovoga, više nije lijepa.
Ali zašto ona više nije lijepa...
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Crtica prema istinitim događajima

Post Postao/la astra glacialia » 03 ruj 2013 21:51

gigiONlajna je napisao/la:
Ljepota ne znači ništa ako ne dolazi i iznutra. Nakon ovoga, više nije lijepa.
Ali zašto ona više nije lijepa...
Nije jasno? :sealedlips: Jer je neopravdano optužila kolegicu i nadređenog da imaju aferu (zadnji put kad sam provjeravala, ni kod nas se na to uglavnom nije baš blagonaklono gledalo...). Što baš nije lijep postupak :) (pokušati lažju nekog dovesti u nevolju)
per aspera ad astra

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Crtica prema istinitim događajima

Post Postao/la gigiONlajna » 03 ruj 2013 21:53

A to je bila ona...ajoj :sealedlips:
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Odgovorite