Late bloomers???

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Aja
Postovi: 448
Pridružen/a: 05 ruj 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Late bloomers???

Post Postao/la Aja » 12 ruj 2013 17:30

Ne znam je li bilo teme, ako jeste, gasite, ako nije, super. Zanima me koliko vas ima da ste relativno kasno shvatili da ste gej?
Mislim, nekako kontam da je lakše kada u svojoj desetoj, petnaestoj skontaš šta se dešava...ili griješim?
Meni je došlo iz dupeta u glavu tek u dvadeset i drugoj, i , iako mi je od prvog momenta bilo savršeno jasno da je to definitivno to, opet sam bila u nekoj vrsti šoka skoro godinu dana...Nekako nisam mogla da vjerujem da nisam uspjela da povežem prije. Čisto me sramota da reći da mi nije ni naumpalo kao mogućnost. Valjda ima i do toga u kakvoj se sredini odrasta, i u kakvim okolnostima...
Jel' se desilo kome? Često sam se osjećala, a još se ponekad osjećam k'o totalni debil što takvu jednu stvar o sebi nisam skontala prije, a svi, ali baš svi znakovi su bili tu, pod nosom. :ifail: Dođe mi nekad da napadnem meni bliske ljude, i pitam ih, što mi zaboga nisu rekli, ako sam ja već bila toliko slijepa... :shakinghead:
Kakva su vaša iskustva sa samospoznajom i tim? Kako i kad ste shvatile ?
tenk ju :blushes:
I feel like a thousand years have passed
I'm younger than i used to be
I feel like the world is my home at last
I know everyone that i meet

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Late bloomers???

Post Postao/la gigiONlajna » 12 ruj 2013 17:45

Mislila sam da je tema o curama koje tek kasnije otkriju svoje kvalitete i prirođenu erotičnost :giggle:


Rekla bih da sam kasnije osvijestila i kasnije realizirala. Zapravo mi sada nije jasno kak nisam stavri prije nazvala pravim imenom, Ah, kad sam late blooomer :giggle: :cool2: :shinner:
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
Aja
Postovi: 448
Pridružen/a: 05 ruj 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Aja » 12 ruj 2013 17:47

Hahahah, ma znam da ima film...neke dvije tete srednjovječne, kasno skontale...ne brojimo se mi u dvadesetima još tu, ali hej, gdje mi prođe čitav tinejdžerski period...tuga. :D
I feel like a thousand years have passed
I'm younger than i used to be
I feel like the world is my home at last
I know everyone that i meet

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Late bloomers???

Post Postao/la shizika » 12 ruj 2013 17:52

^^

i ja sam kasno saznala/probala. sa 23. i otad ne stajem :D
...život je lijep... (:

Avatar
Aja
Postovi: 448
Pridružen/a: 05 ruj 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Aja » 12 ruj 2013 17:56

Good to know da nisam lonely u tome .:D
I feel like a thousand years have passed
I'm younger than i used to be
I feel like the world is my home at last
I know everyone that i meet

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Late bloomers???

Post Postao/la JaNNa » 12 ruj 2013 18:25

ja sam isto late bloomer!
premda sam od 16 osjećala TO nešto i zajebavala se okolo, ali da su mi baš žene TO i da nisu sve samo pijana posla i zajebancija sam skužila u 26..

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Late bloomers???

Post Postao/la shizika » 12 ruj 2013 18:26

^

micek mali :hugsqueeze:
...život je lijep... (:

Aven

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Aven » 12 ruj 2013 18:46

Imala sam romantične snove s djevojčicama još u predškolskoj dobi. Veliki je problem bio što do moje devetnaeste uopće nije bilo interneta, a kad bi se spominjao pederluk u društvu odraslih ili u medijima, uvijek bi to bilo u negativnom kontekstu, tako da sam u osnovnoj mislila da je riječ o nekakvoj bolesnoj opsesiji sa ženama. :/ U 15-oj sam gledajući film "Showgirls" i ljubljenje protagonistica shvatila da je to TO i da u tome nema ništa loše. S 20 sam prvi put realizirala odnos sa ženom.

Blago onoj generaciji koja će biti odgajana na način da su sve ljubavi (i kombinacije spolova) jednako prihvatljive. Mislim da ta (samo) jedna promjena može generalno promijeniti ljude i svijet na bolje i zdravije.

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Late bloomers???

Post Postao/la gigiONlajna » 12 ruj 2013 19:19

@Aven... našla sam sliku iz Bad Boya gdje su dvije djevojke zagrljene. MIslim da sam tada prvi put vidjela lezbijski par. I Tebe sam tu večer upoznala. MIslim.

Kakve to veze ima s temom. Ne znam. Ima neke sigurno. Osjećam.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Aven

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Aven » 12 ruj 2013 19:32

To ti je sigurno bila najbolja večer u životu. :D

I taj Bad Boy se svašta nagledao. :D
Sjetila sam se jedan dan kako sam onako mlađahna stavila cigaretu u usta, a neke dvije stare strine su mi uletile ispred face s upaljačem. :happycry:

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 12 ruj 2013 20:54

gigiONlajna je napisao/la:našla sam sliku iz Bad Boya gdje su dvije djevojke zagrljene.
Ali ona slika je priceless. slika

OT: Po uzoru na lucretiu kažem: Dogodio mi se fax. Dogodila mi se Ona. Ostalo je povijest. :D

Znam da sam se sa 7g drpala sa blizankama tamo gdje se piški (hvala šizz na izrazu),
u drugom srednje se poljubila s frendicom jer smo htjele probati (i dan danas ju krivim da je ona zaslužna što volim žene slika),
ali sve do faksa nisam imala nikakvog pojma da u meni čuči Nedojebana Biseksualna Lezbijka.
Kao što rekoh, ostalo je povijest. slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
sky
Postovi: 93
Pridružen/a: 10 kol 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: u visinama

Re: Late bloomers???

Post Postao/la sky » 12 ruj 2013 21:40

meni je uvijek bilo jasno da mi se sviđaju cure ali to nikad nisam etiketirala lezbijstvom, što zbog odgoja i male sredine, što zbog straha da taj dio sebe pustim da se realizira do kraja.
i tako sam prvu polovinu života isprobala sve što sam mogla probati s muškarcima, pa shvatila da me to ne zadovoljava u potpunosti i da uvijek nešto fali.
onda sam si dopustila da se zaljubim u curu i od prvog poljupca sam znala da je upravo to ono što sam cijelo vrijeme tražila.
nije mi žao što se dogodilo relativno kasno, brijem da nas ionako sva iskustva stignu kad smo spremni za njih. barem nisam imala nikakvih sumnji niti kriza, preispitivanja i sličnog.
my needs are simple: all I want is everything

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Jadzia Dax » 12 ruj 2013 21:58

22. godine nije uopće kasno, naime tek tada ti mozak razvije svijest o poslijedicama :D

Avatar
Virginia
Postovi: 431
Pridružen/a: 04 kol 2012 02:34

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Virginia » 13 ruj 2013 15:48

Odkad znam za sebe osjecam privlacnost prema osobama istog spola.

Bile su to najpre simpatije i poseban osjecaj u njihovoj blizini, za da u 11.god. osjetim seksualnu privlacnost prema koga ako ne prema profesoricama i drugaricama iz razreda.
Mislim da sam jos onda postala svijesna da sam "posebna" :D.

U 14.god. sam se vec prvi put zaljubila u drugaricu i to me je drzalo dugi niz godina. Naravno nista joj nisam rekla, ali mislim da se dalo jasno naslutiti iz mog ponasanja...

Pocela sam se realizirati tek u 23.god., jer kao sto neko rece "nije bilo neta".

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Late bloomers???

Post Postao/la tamara3 » 13 ruj 2013 15:53

Mislim da se one koji "skuže u 22." nikak nemre svrstat u late bloomere :).

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Andain » 13 ruj 2013 18:52

Nope, stvarno nisam.. medju najranijim uspomenama iz djetinjstva su zaljubljivanja u raznorazne konobare, a na cure sam donekle presla oko 5 godine..s crushom na curu koja me ucila plivati..:))
Nisam sama sa sobom imala nekih problema u samopercepciji, al sam itekako bila svjesna da bi to trebala ostati moja tajna...:) Mozda sam tako rano 'procvala' jer smo u ulici imali par gayeva za koje au svi znali i o kojima su svi pricali..:D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Aja
Postovi: 448
Pridružen/a: 05 ruj 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Aja » 13 ruj 2013 23:17

Dobro je, znači, to je otprilike to...nema baš puno onih koji su skontali rano. Mene je to frustriralo jer sam važila za jako pametno, bistro čeljade...i da ne skontam nešto takvo je baš komično, pogotovo kad se uzme u obzir da sam od kako znam za sebe strastveno branila prava manjina, svađala se, prekidala prijateljstva i veze....gdje god sam stigla, i nije mi bilo strano baš. A sad....je li late bloomer neko u 22-oj ili ne...nije realno, ali ne znam, kad pomislim na godine koje su mi prošle kontajući da sam neka vrsta emotivnog invalida, da ne pričamo da sam mislila da sam pomalo i frigidna..:D
Sve u svemu, sve je dobro što se dobro svrši, jel. :D
Hvala vam što ste podijelile svoja iskustva sa mnom. :)
I feel like a thousand years have passed
I'm younger than i used to be
I feel like the world is my home at last
I know everyone that i meet

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Late bloomers???

Post Postao/la omnia » 13 ruj 2013 23:56

tamara3 je napisao/la:Mislim da se one koji "skuže u 22." nikak nemre svrstat u late bloomere :).
Upravo to :D Ja sam isto skontala tek s 21, al' kad pomislim da sam mogla shvatiti u 30-ima ili 40-ima, još sam dobro i prošla :)

U mene je to izgledalo jako očito, još u vrtiću sam imala kolegicu s kojom sam se skrivala ispod stola i tamo smo se.... ljubakale.
Također sam imala neki poseban odnos s tetom u vrtiću, jako sam ju voljela masirati :lol:

Poslije su došli nesvjesni crushevi u kolegice iz razreda, profesorice i žene koje sam često viđala po gradu.

Nekako sam oduvijek znala da imam poseban doživljaj žena i znam da sam jednom u prvom srednje pričala prijateljicama kako bih voljela da sam lezbijka.

To svoje "kasno" priznavanje samoj sebi objašnjavam djelomično zbog društva i obitelji, ali većinom zbog svoje općenite nezainteresiranosti.
:plese:

Eh, da, mali off, no, ti, tvoriteljice teme, Kriste, kako ti je dobar avatar :diva: :D

Avatar
peronospora
Postovi: 31
Pridružen/a: 28 tra 2013 01:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Late bloomers???

Post Postao/la peronospora » 14 ruj 2013 13:54

nista ja nisam shvatila. :shakinghead:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Late bloomers???

Post Postao/la bašja » 14 ruj 2013 14:10

ja sam imala prve prave (htjela sam ih skinuti i ljubiti) simpatije s nekih 18. što bi bilo sasvim ok da nije kasnije bilo jedno retrogradno razdoblje u kojem sam umjesto par nekvalitetnih frajera mogla imati par kvalitetnih žena... s 18 sam prvi put u global ušla. iako sam tada tamo bila tobož str8 pratnja, život mi je instantno bio ljepši jer me neka sexy ženskica, starija od mene zašlatala.

a ne znam di bi bila granica late bloomanja... to jest, što je to točno? :D oni koji i dođu do kasnije samospoznaje, gotovo uvijek kažu da su u biti svoje gaystvo oduvijek osjećali... ili im ja kažem da sam oduvijek znala da su gay :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Iron Girl
Postovi: 80
Pridružen/a: 19 stu 2011 23:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Late bloomers???

Post Postao/la Iron Girl » 14 ruj 2013 23:40

Ja sebe smatram late bloomerom jer sam se u 22. godini prvi put zaljubila u ženu. I onda sam analizirala svoju prošlost i shvatila zašto sam se oko nekih djevojaka u srednjoj ponašala čudno, uvijek nesigurno, zašto su mi često bile u mislima... I baš mi je žao što u srednjoj to nisam shvaćala, bila bih puno sigurnija u sebe. Ipak, nije to tako kasno. Sad to nadoknađujem. :D
There's a fire starting in my heart,
Reaching a fever pitch and it's bring me out the dark.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Late bloomers???

Post Postao/la astra glacialia » 15 ruj 2013 12:08

Meni je isto ovdje asocijacija na "late bloomers" žene koje su shvatile nakon barem 30 i neke, znatno nakon što su se udale za muškarca i rodile djecu. A ne s 22 - pa, ja imam 22, doduše shvatila sam sa 16 da nisam heteroseksualna, ali još uvijek mi nije jasno "koliko sam točno gej", no valjda i nije prebitno.
per aspera ad astra

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Late bloomers???

Post Postao/la black.cat » 15 ruj 2013 13:59

@ Aja @ pa ja sam bila starija od tebe kada sam shvatila. i kaj, nekome se desi sa 15, drugome sa 35, a nekome i kasnije. rado bih da mogu vratit vrijeme unazad, pa gdje bi mi bio kraj, ali sto je tu je, necu plakat zbog toga.

interesantno kako su drugi prije mene znali sto jesam :D

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Late bloomers???

Post Postao/la ticklebook » 10 lis 2013 18:43

tamara3 je napisao/la:Mislim da se one koji "skuže u 22." nikak nemre svrstat u late bloomere :).
Upravo to.
Znam neke i koji su shvatili iza 40-te i dalje.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Late bloomers???

Post Postao/la modblaise » 15 lis 2013 23:14

Ja sam 'early bloomer' što se tiče shvaćanja, ali 'late fruit' što se tiče prihvaćanja da mogu bit sretna samo ako živim to što jesam... No, nikad valjda nije kasno da se ljubi strasno :feelingfree: samo što je sad život već prilično zakompliciran ne samo meni nego i drugima :confused:
I need you, you're the one I need.

Odgovorite