''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Andain » 15 ruj 2013 11:12

Se slažete s tim da su zezancije na tuđi račun, ako nisu zlonamjerne, uvijek jedan vid light fun-a koji ne shvaćaju jedino oni koji su malo preosjetljivi i uvredljivi ( i time najlakša meta ;))? Ili je zezancija na tuđi račun uvijek vid podcjenjivanja i patronizacije osobe, u blažem obliku.

Pada mi na pamet onaj slučaj medicinske sestre koja je počinila samoubojstvo nakon što su je radijski voditelji iz Australije 'malo' ismijali. Malo iz njihove perspektive, takav vid šale na tuđi račun je praktički konstanta u radijski emisijama, no, očito malo više iz njene perspektive.
Ak niste čuli još za to, link na slučaj - link
Na kraju je naravno i njima cijela stvar prisjela.

Dakle, dal ljudi olako shvaćaju šale na tuđi račun? I pimjećujete li da ljudi koji se vole šaliti na tuđi račun, vole kad se isto radi i na njihov. Gdje je granica ukusa u cijeloj stvari?

U konačnici, bi li vam smetalo da se netko šali na vaš račun, nekakvi potpuni stranci? A frendovi?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
roza_surla
Postovi: 429
Pridružen/a: 03 ruj 2011 14:21

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la roza_surla » 15 ruj 2013 11:27

Slučaj s medicinskom sestrom se odvijao pred slušateljstvom cijelog kontinenta - uživo; uz sve to u zemlji gdje radi (drugi kontinent je već u pitanju) postoje strogi protokoli kojih se trebalo držat jer je princeza rađala. Od toga se napravila senzacija, odmah se objavilo ime (samo jedne osobe - medicinske sestre), ispričalo kako je šala uspjela, bolnica je otvorila slučaj i obavila ispitivanje, odmah objavila ispriku (u svoje i sestrino ime - talk about pokroviteljskog ponašanja) za takav propust i da se takvo nešto neće ponovit. Uključile su se i službe sigurnosti jer je to stavilo princezu u opasnost i što čovjek može zaključit - "napravili su me kretenom, ismijavaju me u cijelom svijetu, prekršila sam protokole/zakone, iznevjerila kraljevsku obitelj (princezu s kojom je vjerojatno bila u nekakvom kontaktu na odjelu - čitaj Veliku Britaniju) - tko će me htjet zadržat, zaposlit, hoće li me uhitit, kakve će sankcije biti, tko me još može (nepoznat) nasamarit..."

Vjerujem da žena bila stabilna osoba kad je obavljala posao medicinske sestre, ovo je bio nepredviđen i preveliki pritisak na nju. Da je dobila podršku, drugačije bi sve završilo.

...

Volim se šalit i obožavam doskočice od ljudi s kojima sam prisan i naša povijest je dokaz odnosa punog povjerenja; kad mi netko spremi comeback od kojeg se ne mogu oporavit, postaje još zabavnije. Osobni stav jest da je u pitanju light fun i da ljudi to ne shvaćaju ozbiljno.
Roza nije koza
Niti surla znaci da je kurva

Aven

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Aven » 15 ruj 2013 11:39

Volim se šaliti na svoj i tuđi račun. Volim ljude koji se znaju šaliti na svoj i tuđi račun.

Ne sjedaju mi dobro šale onih u koje nemam povjerenja i za koje procijenim da se iza njihovih "šala" krije pravo mišljenje koje se ne usude izreći u lice.
Malicioznost mi ne prolazi ni u kojem obliku, čak ni kad je zamotana u proziran celofan "šale".

Mislim da mogu sasvim OK procijeniti granicu drugih ljudi kad se šalim.
Što se tiče nepoznatih, tu se ne bih baš usudila nabacivati šalama jer nikad ne znam kako će se to na njih odraziti.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Fuga » 15 ruj 2013 12:02

S prijateljima se obožavam šaliti o oba dvije kombinacije, obožavam nakaradnu i seljačku zajebanciju. Plus, ekstra volim šale na temu seksualnosti, odnošajnosti, snošajnosti i tsl. Te šale ne predstavljaju ismijavanje nekoga izvan našeg kruga, radi se o nama, našim glupostima i nestašnostima. :D

U ostalim krugovima se ne šalim, eventualno na poslu ponekad.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Kroacija » 15 ruj 2013 12:52

^ tako nekako.

nemam problema primati šalu na svoj račun, dapače, sama sebe podjebajem redovito. :D s curom je to "muss", redovito prakticiranje sprdanja jedna drugu.
ne shvaćam te stvari ozbiljno, zabavljaju me.
često tendiram podjebavati i ljude koje ne poznajem, ništa to nije zlobno, samo se ne mogu kontrolirati kada je moment. što nekad zna možda biti neugodno jer oni mene također ne poznaju i ne mogu znati da ne mislim ništa loše, ali nabacim simpatičan osmijeh i dam nekako do znanja da sam nenormalna. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la JaNNa » 15 ruj 2013 13:39

volim se ZEZAT na tuđi račun više nego na svoj, ali volim i da mi oni koje ZEZAM vrate, pa da bude i na moj račun.
ne mogu definirati granicu kada mi ta ZEZANCIJA preokrene na vrijeđanje i sl., mislim da to ovisi o mom raspoloženju.
no uglavnom ljude koji je prijeđu zaobilazim.
i skužila sam da mi je u zadnje vrijeme OL ZEZANCIJA napetija od RL...



inače se smatram oke po tom pitanju... :lol:

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la black.cat » 15 ruj 2013 14:07

ajd, svako od nas se posali sa nekime na tudji racun, ali treba znat i na svoj i sve u svojim granicama.
licemjerno je zafrkavat drugoga, a na svoj racun salu ne znati prihvatit salu i onda dignut nos do plafona.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Andain » 15 ruj 2013 14:12

roza_surla je napisao/la:Slučaj s medicinskom sestrom se odvijao pred slušateljstvom cijelog kontinenta - uživo
..slažem se, ali je sve počelo s tom benignom šalom na tuđi račun.
Medijsku hajku i njenu reakciju ljudi nisu predviđali.

Većina je, primjećujem, spomenula kako voli šale na svoj i tuđi račun u (svom) društvu, među frendovima, kod kojih znamo/te namjere i koji znaju granice onog/e s kim se šale (pretpostavka).

No, šale na račun osoba koje ne poznamo (sprdanje na nečiji račun na forumu ili face-u, gdje također imamo primjere kada ta šala završi loše- primjer1 i 2) je zapravo neš drugo.

Odnosno, čini mi se da bi šala na nečiji račun trebala biti smiješna i toj osobi, ukoliko to ne znam(o) ili je takva da ju ismijava uz patronizirajući (il kakav dr.) ton/namjeru, više il manje prikrivenu, jer šale su idealne za dvosmislenu komunikaciju, radije bih ju preskočila.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Jadzia Dax » 15 ruj 2013 14:23

Postoje ljudi s kojima sam toliko bliska da ne postoji ništa "sveto" o čemu se ne možemo sprdati, a to što ja njima mogu izgovoriti je prestrašno i naravno uživam u svakom trenu :D, doduše mogu i oni meni. Ponekad se znam uhvatiti da to radim i ljudima s kojima nisam toliko bliska, malo se zalaufam :sealedlips: , kasnije mi bude žao.
Aven je napisao/la:
Ne sjedaju mi dobro šale onih u koje nemam povjerenja i za koje procijenim da se iza njihovih "šala" krije pravo mišljenje koje se ne usude izreći u lice.
Malicioznost mi ne prolazi ni u kojem obliku, čak ni kad je zamotana u proziran celofan.
Eh, to trpim od svoje šefice svakodnevno, nije baš ugodno.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la shizika » 15 ruj 2013 14:25

nemamo svi isti filing za šalu...

volim se šaliti, volim ljude koji se šale...al kao što rekoh ima ljudi koji ne doživljavaju isto šalu, pa im moraš svako malo naglašavati - ŠALILA SAM SE. podnosim šale na svoj, al zadajem i na tuđi račun...

lakše se s ekipom šaliti, jer i kad bude šala neukusna neće ti zamjeriti...

a tko ne zna primiti šalu na svoj, ne bi se trebao šaliti na tuđi!
...život je lijep... (:

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Temperance » 15 ruj 2013 14:36

Volim se zezati i na svoj i na tuđi račun i povremeno mi se dogodi da budem smiješna :D
Mislim da je kod zezancije bitna mjera, smatram da nije prikladno zezati se glede stvari na koje je druga osoba "osjetljiva" u tom trenutku.
Van toga ako se znamo i ok smo sve drugo je may the best jocker win :duckdance:
shizika je napisao/la:nemamo svi isti filing za šalu...
so true :dada:
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la megan » 15 ruj 2013 19:09

Andain je napisao/la:Se slažete s tim da su zezancije na tuđi račun, ako nisu zlonamjerne, uvijek jedan vid light fun-a koji ne shvaćaju jedino oni koji su malo preosjetljivi i uvredljivi ( i time najlakša meta ;))? Ili je zezancija na tuđi račun uvijek vid podcjenjivanja i patronizacije osobe, u blažem obliku.

Dakle, dal ljudi olako shvaćaju šale na tuđi račun? I pimjećujete li da ljudi koji se vole šaliti na tuđi račun, vole kad se isto radi i na njihov. Gdje je granica ukusa u cijeloj stvari?

U konačnici, bi li vam smetalo da se netko šali na vaš račun, nekakvi potpuni stranci? A frendovi?
Mislim da je zezancija na tuđi račun u većini slučajeva dobronamjerna, a da su često ljudi preosjetljivi. Međutim, rekla bih da ovaj koga se zeza ima pravo odrediti granicu do koje mu je ugodno, bez obzira na to je li njegova nelagoda opravdana ili ne. I da ovaj koji zeza mora osluškivati reakciju žrtve ( :D ), jer da svako zezanje nakon što je očito da je osobi neugodno prelazi u neku vrstu zlostavljanja. :)

Zbog toga sam jako oprezna što se tiče zezanja ljudi koje ne poznajem dobro. U svom društvu znam koliko daleko s kim mogu ići pa si znam dati oduška. :D
Osobno sam dosta uvredljiva, ali loše ću reagirati samo kad me se pogodi u slabu točku. Inače dosta mirno odreagiram pa ljudima ni ne bude zanimljivo zezati me. Prijateljima dam da me malo više zezaju, jer me ionako poznaju pa nemam što pred njima glumiti. :)

A što se tiče toga da oni koji se šale na tuđi račun bolje podnose šalu na svoj, imam u društvu više upravo suprotnih primjera, tako da se ne bih složila. :D
Desert je visnjica :(

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la margarita » 15 ruj 2013 19:36

Volim se zezat na tudji i na svoj racun kad je zezancija uzajamna i to mi je apsolutno light fun. Dapace, primjetila sam da sto mi je netko bliskiji ili sto mi se vise svidja to ih vise zezam. :) Ako vidim da nekome to smeta ili jednostavno ne kuzi zezanciju onda prestanem ili ako mi je osoba izrazito antipaticna namjerno ubacim u jos visu brzinu. :D Ali nekako u pravilu, ne druzim se s ljudima koji ne kuze obicnu zezanciju. Naravno, ako je u pitanju osoba koju sam tek upoznala ili koju ne znam toliko dobro necu se zezat bas na nekoj osobnoj razini, prilagodit cu se situaciji, neka granica uvijek postoji. Nemam problema s time da me ljudi koje nepoznajem zezaju ako im ne smeta da im vratim istom mjerom i ako je zezancija dobronamjerna. Jedino mi smeta kad netko ne zna primit zezanciju na svoj racun, ali bez problema zeza druge.

Ovi slucaji samoubojstva su mi ekstremi i totalno nezamislivi. Mislim da su ti ljudi malo u startu psihicki nestabiliniji ili imaju nekih problema jer ne mogu si zamislit da bi me netko mogao toliko zezat o bilo cemu da bi se htjela ubit zbog toga. Jos ovu medicinsku sestru donekle mozda bi mogla shvatit jer britanski zuti tisak je poznat po svojoj nemilosrdnosti, a pogotovo kad je u pitanju jos i kraljevska obitelj. Sigurno joj nije bilo lako, ali bas da je za ubit se, to mi je nekako ekstremno.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Bash » 15 ruj 2013 21:34

Volim se zajebavat na svoj račun, dapače. Nekad sam neuspješna pa je samo meni smiješno. Ono šta ne volim je kad se radi o neprimjerenoj situaciji, tipa spominjanje nečeg privatnog ispred šefa ili nekog drugog kog se to ne tiče. Ne volim te fore tipa prekine se u pola rečenice, kao hint da je nešto zanimljivo, ali nećemo sad o tome, a onda naravno svi navale jer žele čut do kraja. I ne volim kad se u društvu sprda jednu osobu, počne bezazleno, ali nastavlja se i nakon šta je jasno da se dotična više ne smije i smeta joj. Ne volim bullies, pa ni u zajebanciji.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Andain » 16 ruj 2013 10:30

megan je napisao/la:
Andain je napisao/la: I pimjećujete li da ljudi koji se vole šaliti na tuđi račun, vole kad se isto radi i na njihov.
A što se tiče toga da oni koji se šale na tuđi račun bolje podnose šalu na svoj, imam u društvu više upravo suprotnih primjera, tako da se ne bih složila. :D
Ma da, to sam krivo isformulirala, trebao je ići upitnik iza rečenice/pitanja (al to su meni sitni detalji :D), ili bar dodatak ''ili ne'', jer se (osobno) slažem s tobom tu.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Gost

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Gost » 16 ruj 2013 12:34

Obozavam :D i na svoy i na tudji racun i znala sam x puta i pretyerat pogotovo crni humor. Uviyek ye rizik, ali treba odmah i smislit plan kako ispeglat situaciyu.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 16 ruj 2013 13:22

volim dobar ˝zez˝ :D

na moj,na tudji racun-svejedno,dok nije plitki dosadni humor..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la bašja » 16 ruj 2013 13:23

meni je najgore kad netko moju ozbiljnu kritiku okrene na šalu na vlastiti račun.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Ooh

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Ooh » 27 ruj 2013 01:11

shizika je napisao/la:nemamo svi isti filing za šalu...

volim se šaliti, volim ljude koji se šale...al kao što rekoh ima ljudi koji ne doživljavaju isto šalu, pa im moraš svako malo naglašavati - ŠALILA SAM SE. podnosim šale na svoj, al zadajem i na tuđi račun...

lakše se s ekipom šaliti, jer i kad bude šala neukusna neće ti zamjeriti...

a tko ne zna primiti šalu na svoj, ne bi se trebao šaliti na tuđi!
khm,khm, khm..situacije u kojima ljudi ustaju i odu jer se salis :D shizz, nemoguce te je zaustaviti i ne stajes niti kada je neugodno. niti kada te se zamoli. fora je gledati kako ljudi "pucaju" dok se dobro zabavljas i probijes granice. meni se to svidja. jedini razlog zasto mene smijes provocirati do bola :) jedini.

u principu ne marim ako sam na meti, mada nekada zamolim da me se ne dira i tko mi tada dira mir ima dugorocne sankcije. dupe ispomjeram samo bliskim ljudima ili onima koji imaju besramno siroke granice, pa se da odmah uhvatiti spustanja.
i da, obozavam o sebi dati komentare koji su toliko brutalni da je nemoguce ne prasnuti u smijeh. preko ismijavanja sebe, moze se druge ljude poprilicno izvuci i dignuti atmosferu.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la shizika » 27 ruj 2013 10:41

^^

hahahahahah jao Ooh, ne moraš biti tako brutalna ; )
...život je lijep... (:

impressum
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 tra 2013 20:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la impressum » 27 ruj 2013 22:55

Imam jebeno crni humor. Sve s kojima se šalim me moraju me dobro poznati da bi shvatili što mislim. A svaka moja "šala" udara gdje treba i ne treba. Isto tražim i od drugih. Udri! Ako se znam obraniti, dignem obrvu i nastavljam. Rijetko imam dobre protivnike.
Ne pravim često velike greške u životu, ali kad napravim, napravim remek djelo.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Rock Faerie » 28 ruj 2013 10:18

Ne volim se saliti na tudi racun niti na svoj. Opcenito mi je rijetko sto smijesno i ne kuzim vecinu sale.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la Andain » 03 lis 2013 13:05

Naišla sam sad na netu na jedan komentar gornjeg slučaja (med. sestre) pa mi se čini zgodnim copy-paste-at


''Of course they could have known. That is why people traditionally used to treat each other with respect and decency, because you can't go around ridiculing people and say it's only a joke. A joke that hurts someone is called abuse. If you deliberately set things up to make other people look stupid in public, you're not being funny, you're bullying them. The concept that victim of such abuse should be good sport about it is just another layer of passive agression.''

Nema previše stvari koje su mi gore od bullying-a, al bullying pod krinkom zezancije koju bi osoba koju se ismijava trebala prihvatiti (inače se ne zna šaliti na svoj račun), je jedna od njih.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: ''Benigne'' zezancije na tuđi račun

Post Postao/la gemini » 04 lis 2013 08:32

Takve sale uopce nisu bezazlene i nikad nisu tako jednostavne kao recenica ''volim se saliti na svoj racun'' i tocka.. svi smo mi gradjeni od psihologije specificne kao otisak prsta..razlika izmedju sale i uvrede je sto te jednom dira po povrsini pa mozes tolerirat i cak se nasmijat,a drugom ti zazire u dubinu, u ego..ahh ego..nema osobe koja nece reagirat ako ju dirnes u centar licnosti..tako da ''volim se saliti na svoj racun'' je vrlo relativno..mogu da, volim da,sve to volim, uz uvjet da su to ljudi koje znam, kojima vjerujem..svima ostalima cu tolerirat..i prcat :sinister:

Odgovorite