Čitanje misli

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Čitanje misli

Post Postao/la samo ja » 22 lis 2013 10:37

Zašto se u vezi očekuje da čitate misli drugoj osobi i zašto se misli, ako druga osoba nije u stanju prepoznati što se u Vašoj glavi mota, da joj nije stalo?
Mislite li da je ovo očekivanje realno i da su empatija i povezanost usko povezana sa čitanjem misli?
Čitate li vi misli svojoj partnerici? Ima li ovo ikakve veze s predosjećajem koji se ponekad javi?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Čitanje misli

Post Postao/la jpeg » 22 lis 2013 12:33

ahaha :hugsqueeze:
a mislim da predosjecaj nije svemirski neg jednostavno s vremenom naucis pretpostavit reakcije na temelju prijasnjih događaja.

Ooh

Re: Čitanje misli

Post Postao/la Ooh » 22 lis 2013 19:21

zadovoljavanje emotivnih potreba u izvjesnoj mjeri jeste bitan element partnerstva. mislim da je "citanje misli" nemoguce.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Čitanje misli

Post Postao/la Andain » 22 lis 2013 20:38

Well, pod tim čitanjem misli se obično misli na neverbalnu komunikaciju i poznavanje partnera/ice u dovoljno mjeri da možeš procijeniti reakcije na neke stvari.
A to bi nakon nekog vremena odnosa u određenoj mjeri trebao svatko moći osjetiti kod druge osobe. No, da, to ne znači da je pasivna agresija i očekivanje da partner/ica iščitava svaku sitnicu, opravdano..al vjerojatno imaju bolje odnose oni koji jesu uspješniji u tom vidu..
:)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Čitanje misli

Post Postao/la Kroacija » 22 lis 2013 21:04

Desava nam se cesto da se nadovezemo. Ili zajedno izgovorimo recenice, najcesce "Jesi gladna?" :D
I menstruacije su nam skladne :D

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Čitanje misli

Post Postao/la samo ja » 22 lis 2013 21:57

U redu je ako to dolazi samo od sebe i kao takvo se i prepoznaje, ali mi nekak nije u redu kad se to počne očekivati pod svaku cijenu...

Avatar
sunflower
Postovi: 2519
Pridružen/a: 01 kol 2012 22:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Čitanje misli

Post Postao/la sunflower » 22 lis 2013 22:02

a kaj te muči konkretno? očekuje se od tebe da čitaš misli a ti to ne znaš, ne umiješ...?
pa nek ti kupi staklenu kuglu brate mili...i da vidiš onda... :D
aj aj ne sekiraj se...te stvari ti dođu sa stažom...samo hrabro! :giveflower:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Čitanje misli

Post Postao/la slapa » 23 lis 2013 08:04

sa mnom treba ili imati telepatske sposobnosti ili pitati puno pitanja. inače piši propalo. pitati redovito partnericu kako je - je zgodan trik da izbjegneš ove probleme sa čitanjem misli. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Ooh

Re: Čitanje misli

Post Postao/la Ooh » 23 lis 2013 08:55

ne znam bas, ali mislim da svatko, ama bas svatko treba prihvatiti da nije centar svijeta, te da je zifot malo vise kompljeksniji od jednog odnosa i da postoji jos puno odnosa u kojima "citamo misli", a jos je vise procesa koji trose onaj dio nas koji je potreban da "citamo mislji".

da, super. kugla bi bila super da postoji i bilo bi superda ti netko kaze, stisni to dugme, reci tu rececenicu, poceskaj je po ledjima tocno u 14:52 minute, jer ce u 14:53 poceti cangrizati jer je ne volis dovoljno i jer se nesto promijenilo medju vama. nemoj objasnjavati da ti je dan bio tezak ili se pravdati, jer to potencijalno ne vodi dobrom...pa kada ti prirodno dodje da je poceskas, nece ti dopustiti ili to nece biti to.
zato jednostavno, pocesi je i kada ti se spava, kada te muci milijun stvari...jer je najbitnije da ona bude "procitanih misli" i da kao kraljica bude zadovoljena.

ne znam...mnogo pitanja otvara to "citanje misli". ne mozes stalno nekoga voljeti istim intenzitetom. bitna je usmjerenost na partnericu, ali kada pocne zajebavati...bitno se svadjati malo. :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Čitanje misli

Post Postao/la Bash » 23 lis 2013 09:47

to očekivanje da se čitaju misli mi je malo nezrelo. nekad se tako ponašam, nešto mi zasmeta pa se durim umisto da odmah kažem koji mi je. iskustvo je pokazalo da je puno lakše i zahvalnije rješenje reć, nego stavljat se u ulogu žrtve čiju napućenu donju usnu ona bezosjećajna djevojka ne primjećuje!!!11!

Aven

Re: Čitanje misli

Post Postao/la Aven » 23 lis 2013 12:46

samo ja je napisao/la:Zašto se u vezi očekuje da čitate misli drugoj osobi i zašto se misli, ako druga osoba nije u stanju prepoznati što se u Vašoj glavi mota, da joj nije stalo?
Možda se (ne)svjesno pali na Sookie Stackhouse. :happycry:


Preferiram ljude koji su savladali barem elementarnu ljudsku komunikaciju i znaju verbalizirati problem.
Kod partnerice pak preferiram maksimalno upgradeanu verziju istog.

Nema mi većeg smora nego kad netko očekuje da čupam iz njega, čitam između redaka ili pogađam što misli.

Ono, milo - odi kod logopeda. :/

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Čitanje misli

Post Postao/la JaNNa » 23 lis 2013 12:58

samo ja je napisao/la:Zašto se u vezi očekuje da čitate misli drugoj osobi i zašto se misli, ako druga osoba nije u stanju prepoznati što se u Vašoj glavi mota, da joj nije stalo?
di se to očekuje? tko to očekuje? tko to misli? pričamo li o osobama u drugom srednje ili?

samo ja je napisao/la:Mislite li da je ovo očekivanje realno i da su empatija i povezanost usko povezana sa čitanjem misli?
mislim da je malo teži bullshit od nekog očekivat da zna šta ti je u galvi i da nema veze sa empatijom, već sa neralnosti i nezrelosti

samo ja je napisao/la:Čitate li vi misli svojoj partnerici? Ima li ovo ikakve veze s predosjećajem koji se ponekad javi?
ne. ne.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Čitanje misli

Post Postao/la samo ja » 23 lis 2013 15:00

Čitala sam nešto u jednoj temi i došla sam do zaključka da na kraju, kad se očekuje da izvlačiš iz nekog što ga muči i da čitaš između redaka, to ispadne veći problem od problema samog, jer se ta osoba usmjeri na to očekivanje umjesto na problem. Netko je spomenuo da je puno bolje jednostavno reč u čemu je problem nego odugovlačiti.... manje nerviranja, manje sumnji i manje tereta. Složila bi se s time.

Ooh

Re: Čitanje misli

Post Postao/la Ooh » 24 lis 2013 14:22

da je uvijek jasno sto muci, bilo bi super.

Odgovorite