Prihvaćate li ranjivost?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.

Prihvaćate li ranjivost?

Da
13
87%
Ne
2
13%
 
Ukupno glasova: 15

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Prihvaćate li ranjivost?

Post Postao/la zenia » 17 tra 2014 08:24

bašja je napisao/la:Ja još uvijek baš i ne kužim što se točno pita :shrug:
Pita jesmo li pizde. Mislim.

Ni ja se nisam baš snašla. :shakinghead:

Ja nisam pizda. Jer ja moram biti jaka i pametna i nositi sve na leđima uz smile.
Tu i tamo si dozvolim da se istopim i slomim pred određenim očima kojih
se ne bojim.
Tako da valjda ja to ne prihvaćam.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Prihvaćate li ranjivost?

Post Postao/la Moloko » 02 lis 2016 21:39

Naravno da da. Zašto je ne bih prihvatila? Pa ona je dio mene kao i sve drugo. Ne volim ljude koji kroz život prolaze tj.kotrljaju se kao kameni,bez da ih išta dotakne, "pomakne" ili prodrma. Kakav je to život ako ćeš uvijek unaprijed gledati 2,3 koraka? Mislim da je svatko ranjiv ali pitanje je kako ćeš se nositi sa tom svojom ranjivošću. I apropo toga,jedan citat koji jako volim a vezan je za temu:

"Ne volim ljude koji se izvlače iz svega kao kišne gliste. Bez ožiljka i bez ogrebotine. Komedijaši.”
Danilo Kiš
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Prihvaćate li ranjivost?

Post Postao/la zwarte paard » 03 lis 2016 10:05

ma kao da, ali kada bolje razmislim vec godinama ne.
ako hocu nesto konkretno napraviti stvarno me zaboli kako sam... da budem ranjiva dok netko drugi vrijeme ne gubi.

a s druge strane kada sjednem i uhvatim se u kostac s necim solo, ne volim da mi je itko u blizini i cak sam spremna zviznuti ako netko zalazi u moj prostor. spusta se dolje i kada sam ja i kada je netko drugi u skripcu, jer moras biti ranjiva, barem neposredno prije prelijevanja zadnje kapi, to je zalog za snagu i prevencija novih teskih strana nadolazecih izazova.

celicenje me nervira jer ljudi koji se barem s vremena na vreme ne puste u materinu preko tudjih ledja su spremni drugima nanositi bol samo da se ne suoce sa svojom. to su pizde. zato ne volim ljude koji nemaju svoju tehniku nosenja sa stvarima i koji kada su svjesni da su u kurcu i da ne mogu sami ne puste nikome da im bude potpora. to je u stvari poremecaj neki.

smetaju mi ljudi kojima stalno netko treba...i koji su konstantno u nekim procesima. nekada treba stisnuti zube i reci sebi odjeeebi vise, zacepi i guraj...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Odgovorite