Javna služba i privatnost

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Javna služba i privatnost

Post Postao/la Andain » 28 tra 2014 20:23

..možda ima neke sl. tema, nisam prepozorno tražila, no zanima me slijedeće - koliko vam je bitan privatan život i nekakva moralnost/integritet..? u osobnim odnosima javnih ljudi i radite li razliku?

Da pojasnim, u Francuskoj se bave, al više na razini tračeraja jubavnim životima svojih predsjednika dok je SAD-u isto maltene razlog za otkazivanje mandata. Jel bitno ima li predsjednik države ljubavnicu i vara li/laže svoj najuži krug; bi na temelju te informacije temeljili svoj politički izbor? Posjećuje prostitutke il konzumira neš nelegalno u svoje privatno vrijeme? Jel opravdano te informacije razotkrivati, tj. jel isto novinarstvo ili žutilo koje se bavi nečijom privatnom sferom?
Što je s političarem u nekoj prokatoličkoj, homofobnoj stranci koji je gay? Jel to njegova privatna stvar ili nedosljednost koja treba biti interesantna široj javnosti? Gay svećenik?

Gdje vidite razliku kod osoba koje vrše javnu dužnost između privatnosti i onog što se indirektno (možda ipak) kosi s dužnošću koju obavljaju?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Gost

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la Gost » 28 tra 2014 21:39

Politika je kurva sama po sebi, pa ono što propagiraš trebaš i živjeti.

Povezala bi ovu temu sa kaznom za sramoćenje.

Mislim da je to smiješno.

Dakle otkad je istina kakva god ona bila postala loša za ugled?

Isto tako znamo da postoji i "javna tajna". :D

Ako si "javna" osoba neizbježno je da si pod povećalom javnosti, pa je pod normalno da paziš na ono što propagiraš i slaže li se to s onim kako živiš.

Ako se i dogodi suprotno bitno je priznati i reći kako ti je žao. Pokazati ljudskost. To npr. fali našim političarima općenito.

Žutilo je pretjerivanje kad je tko piškio i kakio, ali neke osnovne stvari normalno da su pod povečalom i tu ne vidim problem.

Ionako i ljudi koji nisu javne osobe npr. a rade u nekoj javnoj službi gdje komuniciraju sa puno ljudi koje kasnije susreću i u privatno vrijeme opet su pod povećalom i pod "pazi na ugled", jer im o tome može ovisiti posao.

Dakle opravdano je te informacije razotkrivati, jer ako netko jedno priča, a drugo radi to puno govori i može potpuno promijeniti sliku tj. vjerodostojnost te javne osobe.

Što se tiče gay javnih osoba ista stvar. Ne vidim tu nikakvu razliku. To je dio nečijeg identiteta i sve treba biti transparentno.

Nevjerojatno je zapravo u ovoj državi i nadasve zanimljivo koliko je "javnih osoba" gay tj. out, a svi se kunu u istinu, poštenje ili čak u vjeru i domovinu, a od transparentnosti ni t.

I naravno da ih treba "prokopati" i pogotovo svećenike. Ubaciti novinara na tajni zadatak na Kaptol i opali, a pogotovo u sabor.
Listu napraviti i jmbg uz ime i prezime. "Tajne petog staleža 2" :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la Bash » 28 tra 2014 23:22

Ako netko krši zakon u svoje privatno (i javno :D) vrijeme, to se tiče javnosti naravno jer se poštivanje zakona podrazumijeva od svakoga, kamoli od političara. A to privatno s "nemoralom", ja sam više za to da je privatno privatno. Nije mi nikad bilo jasno za šta se Clinton kome ispričavao.

Aven

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la Aven » 29 tra 2014 00:10

Nije nužno da ljudi moraju znati sve o nekoj javnoj osobi, ali svatko tko se želi baviti javnim poslom treba biti spreman na mogućnost otkrivanja privatnog života.

Ukratko, practice what you preach je jedina deviza koja me zanima i na osnovu koje dajem ili ne svoje povjerenje i simpatije.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la margarita » 29 tra 2014 18:53

Bash je napisao/la:Ako netko krši zakon u svoje privatno (i javno :D) vrijeme, to se tiče javnosti naravno jer se poštivanje zakona podrazumijeva od svakoga, kamoli od političara. A to privatno s "nemoralom", ja sam više za to da je privatno privatno. Nije mi nikad bilo jasno za šta se Clinton kome ispričavao.
Apsolutno se slazem s Bash. Ako je politicar dobar u svom poslu i radi ga posteno, ekonomija cvijeta, svi nas vole, ljudi su zadovoljni... mene uopce nije briga s kime on spava, gdje spava, sta radi po doma ili bilo gdje drugdje. On ili ona u svom privatnom zivotu, sta se mene tice, mogu raditi sto god zele dok god to ne utjece na uspjesno obavljanje njihovog posla. Svi ti novinski natpisi su meni totalno zutilo i ne trosim vrijeme citat koja je nova ljubavnica od Sarkozyja i slicno. Mislim da je to samo odraz na kakve niske grane je novinarstvo spalo zadnjih godina.
Andain je napisao/la:Što je s političarem u nekoj prokatoličkoj, homofobnoj stranci koji je gay? Jel to njegova privatna stvar ili nedosljednost koja treba biti interesantna široj javnosti? Gay svećenik?
Ovo uopce ne mogu shvatiti da bi netko mogao biti, iako znam da ima primjera, ali mi je toliko puno kontradikcija da mi je skroz nevjerojatno. Opet, mislim da je to njegova privatna stvar, osim ako javno ne istupa protiv gay zajednice, zakona itd., a sam zivi u takvoj zajednici. Znaci ako se njegovo javno djelovanje direktno kosi s njegovim privatnim. Onda je sve fair game. Dapace, ova sadisticka crta ovna u meni bi ga rado razotkrila cijelom svijetu. :D

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la WinteRR » 29 tra 2014 19:36

Zar ne bi javne licnosti kao trebalo da budu neki uzori nama obicnim smrtnicima?
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la bašja » 29 tra 2014 19:45

Aven je napisao/la:Ukratko, practice what you preach je jedina deviza koja me zanima i na osnovu koje dajem ili ne svoje povjerenje i simpatije.
ovo + da ne rade ništa protuzakonito, makar to bilo i nešto tobož bezazleno... Još uvijek mi npr. nije jasno kako je Bandić gradonačelnik nakon što je bježao autom od policije. To su naši birači skloni oprostiti, mislim čak puno lakše nego recimo ljubavnicu. Ja s tim ljubavnicama baš i nemam neki problem ako se radi o zaista dobrom političkom radnikom, ali onima koji tako i onako ne stižu ništa napraviti, njima bih zamjerila dupli privatni život - očito se smucaju naokolo i posao zbog toga pati.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la ariadne » 29 tra 2014 20:01

margarita je napisao/la:
Andain je napisao/la:Što je s političarem u nekoj prokatoličkoj, homofobnoj stranci koji je gay? Jel to njegova privatna stvar ili nedosljednost koja treba biti interesantna široj javnosti? Gay svećenik?
Ovo uopce ne mogu shvatiti da bi netko mogao biti, iako znam da ima primjera, ali mi je toliko puno kontradikcija da mi je skroz nevjerojatno. Opet, mislim da je to njegova privatna stvar, osim ako javno ne istupa protiv gay zajednice, zakona itd., a sam zivi u takvoj zajednici. Znaci ako se njegovo javno djelovanje direktno kosi s njegovim privatnim. Onda je sve fair game. Dapace, ova sadisticka crta ovna u meni bi ga rado razotkrila cijelom svijetu. :D
Meni je to fascinantno. Off the top of my head mogu navest Teda Haggarda i Larryja Craiga. Ovaj drugi je sjedio po etičkim odborima, napadao Clintona zbog skandala ("The American people already know that Bill Clinton is a bad boy – a naughty boy. I'm going to speak out for the citizens of my state, who in the majority think that Bill Clinton is probably even a nasty, bad, naughty boy." - trebali su već po ovome skužit njegove fiksacije i frustracije :lol: :lol: :lol:), protivio se gej pravima, a onda su ga ukebali dok je pokušavao skupit nekog lika za quickie u WC-u aerodroma. Presmiješno. :D Takvi se kad-tad sami razotkriju, ne treba im neka posebna pomoć. I uvijek bude epic. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la Andain » 02 svi 2014 08:00

Razlikujem privatnu sferu od javnog djelovanja, gdje mi sve što je povezano s javnim djelovanjem treba biti vidljivo, dok privatni život ostaje privatni kao i bilo kojem anonimusu. Naravno, to se ne odnosi na kriminalna djela.

S druge strane, sad je na udaru javnosti vlasnik NBA momčadi, Clippersa, zbog rasističkih izjava te ga tjeraju da proda svoj klub. Opravdavate li miješanje privatnih stavova (izjave su iscurile u javnost, bile su dane u privatnom kontekstu) i posla?

Naime, da se radi o političari, neovisno što reći ''ne želim crnce pokraj sebe'' nije kriminalno djelo, radi se o obliku rasiszma koji jednostavno nije politički korektan i kao takav za nekog tko obnaša javnu funkciju može biti povezan i s njegovim djelovanjem u kojem, bar na papiru, ne bi smjelo biti diskriminacije. No, što je s privatnom poslovnom sferom?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la JaNNa » 02 svi 2014 12:39

WinteRR je napisao/la:Zar ne bi javne licnosti kao trebalo da budu neki uzori nama obicnim smrtnicima?
Zašto bi nam itko bio uzor?
Andain je napisao/la:1. koliko vam je bitan privatan život i nekakva moralnost/integritet..? u osobnim odnosima javnih ljudi i radite li razliku?
2. Jel bitno ima li predsjednik države ljubavnicu i vara li/laže svoj najuži krug; bi na temelju te informacije temeljili svoj politički izbor?
3. Posjećuje prostitutke il konzumira neš nelegalno u svoje privatno vrijeme?
4. Jel opravdano te informacije razotkrivati, tj. jel isto novinarstvo ili žutilo koje se bavi nečijom privatnom sferom?
5. Što je s političarem u nekoj prokatoličkoj, homofobnoj stranci koji je gay? Jel to njegova privatna stvar ili nedosljednost koja treba biti interesantna široj javnosti? Gay svećenik?

6. Gdje vidite razliku kod osoba koje vrše javnu dužnost između privatnosti i onog što se indirektno (možda ipak) kosi s dužnošću koju obavljaju?
1. interesira me privatan život javnih osoba, premda tu svoju zainteresiranost smatram problem svojeg viška slobodnog vremena
2. nije i ne bi
3. ako nije legalizirao to što koristi, onda bi inzistirala na ostavci ili ozakonjenju (ako bi bilo riječi o razumnim stvarima (prostitucija, marihuana))
4. kvaliteta današnjeg novinarstva je jednaka nuli i za to smo sami krivi, jer je vjerojatno puno lakše se zamarat pizdarijama, nego se suočit sa pravim problemima i gutamo ta žuta sranja na veliko.
5. na lomaču!
6. i javna osoba je normalna osoba koja ima pravo na svoju privatnost. nemoguće je da ta privatnost uvijek odgovora svima, jer uvijek će se naći netko tko će imati drugačije kriterije što je normalno, a što ne. tako da je vjerojatno i 60% stanovništva Zagreba bilo oke da se Bandiću oprosti pijana vožnja, jer zaboga, moglo se dogodit bilo kome, dok bi ga drugi odmah smijenjili.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la margarita » 06 svi 2014 13:09

Andain je napisao/la:S druge strane, sad je na udaru javnosti vlasnik NBA momčadi, Clippersa, zbog rasističkih izjava te ga tjeraju da proda svoj klub. Opravdavate li miješanje privatnih stavova (izjave su iscurile u javnost, bile su dane u privatnom kontekstu) i posla?

Naime, da se radi o političari, neovisno što reći ''ne želim crnce pokraj sebe'' nije kriminalno djelo, radi se o obliku rasiszma koji jednostavno nije politički korektan i kao takav za nekog tko obnaša javnu funkciju može biti povezan i s njegovim djelovanjem u kojem, bar na papiru, ne bi smjelo biti diskriminacije. No, što je s privatnom poslovnom sferom?
Ova kazna za Donalda Sterlinga je za mene skroz opravdana. Lijepo dozivotan ban i 2.5 milijuna USD kazne pa ti pricaj sta hoces. A sta je Mamic kod nas sve izgovorio pa nikome nista. Mi moramo jos puno mlijeka i palente pojest da dodjemo do te razine.

Ooh

Re: Javna služba i privatnost

Post Postao/la Ooh » 10 svi 2014 21:35

WinteRR je napisao/la:Zar ne bi javne licnosti kao trebalo da budu neki uzori nama obicnim smrtnicima?
politicari kao uzviseni smrtnici? :tantrum neeeeee!

politicari kao sposobni ljudi na polju djelovanja na kome su sposobni voditi zbog talenta i vjestina kojima su ovladali. kao takvi njihovo djelovanje je pojacano pod nadzorom i kontrolom institucija ciji rad treba biti pod okom javnosti. nema tu uzvisenosti, praznih prica, to je sustav u kome ne bi trebalo biti mjesta magli. neznanje i apatija daje prostor da sabor bude dom vilenjacima i papcima.

Odgovorite