Živjeti u Rijeci

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
wolfhowling32
Postovi: 14
Pridružen/a: 20 ruj 2013 22:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: zagreb

Živjeti u Rijeci

Post Postao/la wolfhowling32 » 26 srp 2014 07:25

Moja cura i ja razmišljamo o preseljenju u Rijeku.U pokušaju da dobijem informacije,sve se svelo samo na subjektivne doživljaje pojedinaca!
Kakave su mogućnosti za život u Rijeci? Sloboda,posao,cijena,društveni život? U odnosu na Zagreb?

Avatar
May
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 vel 2014 18:46
Spol/rod: žensko
Status: Solo
Lokacija: 14°20` i.g.d / 45°20` s.g.š

Re: Živjeti u Rijeci

Post Postao/la May » 13 kol 2014 21:57

Vidiš ja i moje frendice vječito pričamo o Zagrebu i kako ćemo tamo jednom živjeti.
U Rijeci pravo mrtvilo, dosada, prljav grad do bola.
Nikada se ništa ne događa osim ako volite cajke.
Posla ni za ljek osim šugavih i teških.

Nekada je bilo bolje dok je Palach bio Palach.
Na vašem mjestu nikada u RIJEKU.

Avatar
May
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 vel 2014 18:46
Spol/rod: žensko
Status: Solo
Lokacija: 14°20` i.g.d / 45°20` s.g.š

Re: Živjeti u Rijeci

Post Postao/la May » 13 kol 2014 21:59

Ali nikada totlani zajeb vjeruj mi !

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Živjeti u Rijeci

Post Postao/la Little N » 14 kol 2014 07:45

A Zagreb je kao obecana zemlja. Osim ak ne zivis tu cijeli zivot. Onda ti je kao Rijecanu Rijeka, kao Osjecanu Osijek, kao svaki drugi grad. Samo malo veci. A ustvari ogromno selo. Gdje se svi poznaju, ili su culi za nekoga preko poznanika. Sa puno vecim izborom mjesta na kojima se pustaju cajke. I otuznim izborom ostalih mjesta za izlaske. Sa izlizanim Rushom i Hotpotom gdje je svaki vikend identican. S istom ekipom i playlistom. A mozda sam samo crnjak jer je vrijeme depresivno. Al cinjenica je da ti je sve novo i nepoznato privlacno, iako mozda nije idealno kako zamisljas. Trebalo bi svake godine u novi grad.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Živjeti u Rijeci

Post Postao/la slapa » 14 kol 2014 08:16

malo da donesem i drugu perspektivu. :D

radim u Rijeci posljednjih 10 godina a živim posljednje 3. volim ovaj grad svaki dan sve više i nevjerojatno mi odgovara atmosfera grada. imam svoja društvanca tako da mi je društveni život baš kakav bih i htjela da bude. nisam neka noćna ptica al za tih 4-5 puta mjesečno kad zaželim ići noću vani uvijek nađem nešto po mom guštu (ne to nisu narodnjaci). imam dobar posao - ne znam kakva je situacija s tim, ovisi vjerojatno o struci. pretpostavljam da je manje radnih mjesta nego u zagrebu. cijene su slične cijenama u zagrebu. prihvaćenost cijele sredine je meni odlična, sloboda ponašanja u kontekstu Hrvatske jako visoka.

meni je zagreb bio prestresan jednom kada ljudi prestanu studirati i počnu raditi. svi nervozni i stalno trče od dogovora do dogovora, dogovaraju kave mjesec unaprijed. rijeka je totalni chill, ljudi su puno puno opušteniji i vedriji. volim živjeti u rijeci. :touched:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

wolfhowling32
Postovi: 14
Pridružen/a: 20 ruj 2013 22:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: zagreb

Re: Živjeti u Rijeci

Post Postao/la wolfhowling32 » 05 ruj 2014 10:51

I onda ide kao i sve u životu,ne znaš dok ne probaš!
Hvala! :)

Odgovorite