Prosvjedi

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite

Podržavate li sudjelovanjem prosvjede?

Da, bila sam ih na dosta prosvjeda do sada.
2
29%
Ne, ne smatram ih učinkovitim za bilo kakve konkretne promjene.
4
57%
Ne, ne zanima me bilo kakvo aktivističko ili političko djelovanje.
1
14%
Obično mi se ne dopada njihova organizacija i/ili organizatori premda podržavam ideje.
0
Nema glasova.
Ne vidim nikakvu alternativu, koliko god mi se ne sviđala postojeća situacija.
0
Nema glasova.
Nešto šesto.
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 7

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Prosvjedi

Post Postao/la Andain » 17 ožu 2015 13:40

U jeku razno raznih prosvjeda malo razmišljam o razlozima zašto isti u Hrvatskoj nisu učestaliji osim kad stoji dobro organizirana skupina iza njih, najčešće nekakva ultra-desničarska organizacija poput Crkve ili branitelja :)

Osobno, ne volim marširati ulicom i tražiti na taj način određena prava/promjene..to sam jedino napravila u jeku UIO obitelji kampanja čisto kao odraz nekakvog revolta ne toliko nad samom UIO inicijativom koliko revolt nad organima vlasti i ostatkom društva koje se premalo angažiralo da se inicijativa sasječe u samom korijenu, a bila sam sklona se priključiti i ovom protiv šatoraša.

Dakle, nisam nužno protiv prosvjeda, ali ih ne smatram previše učinkovitim ili (uglavnom) dobro organiziranim, što je najvećim dijelom i moj razlog nesudjelovanja.


Što je s vama, prosvjedujete/ne prosvjedujete po defaultu, htjeli biste, smatrate da Hr. ne trebaju prosvjedi/trebaju i sl.?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Prosvjedi

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 18:53

Prosvjedujem, jer mislim da se protiv sustava (ovdje mislim u najširem smislu) koji ti ne se sviđa ne možeš boriti alatima koje ti je sam taj sustav odredio. Njegova svrha je samoodržanje, i neće ti dati ništa što će to ugrozit, to je sasvim logično. Masa je nepredvidljiva, i kao takva jedina realna prijetnja i katalizator promjene. U krajnjoj liniji, ništa ne može zamijeniti fizičku prisutnost i aktivnost, vidljivu i opipljivu. Oni koji nas uvjeravaju u suprotno, to rade zato što im promjene nisu u interesu, najčešće zato što profitiraju iz ovakvog statusa kakav je.

Usput, "Masa i moć" Eliasa Canettija je dosta dobro štivo o ovoj temi, u slučaju da nekoga zanima.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite